Polska scena Street Fighter 4

Trafiają tu tematy stare, zdublowane, łamiące regulamin i wszystkie inne, które nie kwalifikują się do przebywania na forum.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Polska scena Street Fighter 4

Post autor: vho »

Post Dark Slide'a z forum PE
Witam

Postanowiłem założyć nowy temat o Street Fighter 4, w którym dyskutować będziemy na temat "polskiej sceny". Wielu z Was może śmieszyć to określenie, ale od początku sierpnia dzięki kilku osobom można powiedzieć, że Polska scena SF4 zaczyna powstawać. Nie mówimy tutaj o kilku osobach, którym bijatyka Capcomu przypadła do gustu. W tej chwili jest to już dość duża i zgrana grupa. Niestety dotyczy to wyłącznie PS3, na którym prowadzimy czat dzięki któremu możesz umówić się na sparing. Frekwencja jest coraz wyższa, przeważnie to 10-14 osób wieczorami. Niedawno zaczeliśmy rozgrywać szybkie wieczorne turnieje na wzór japońskich ranbatów. Prowadzimy ponadto ligę, turnieje oraz forum!
Zapraszamy wszystkich, którym Street Fighter 4 przypadł do gustu do zapisywania się do ligi oraz odwiedzania czata i forum!
Dostęp do czata jest możliwy po wysłaniu zaproszenia, dlatego osoby chętne proszę zgłaszać się w tym temacie ze swoim psn_id.

Kanał sceny SF4 - liga, turnieje, ranbaty, sparingi
https://www.youtube.com/nSportsPoland

Liga:
http://www.consoles.net/pl/streetfighte ... n1/ladder/
Forum ligi:
http://forum.nsports.pl/index.php?c=62

Turniej:
http://www.consoles.net/pl/streetfighte ... 1_sf4_cup/
Tak więc, jeśli ktoś chce dołączyć, to zapraszam do podawania tutaj swoich PSN ID :)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Action »

Przesiadka z forum o czasopiśmie konsolowym na forum o CSie. Scena z roku na rok nie przestanie mnie zadziwiać, czekamy na więcej. :D

Najlepsze jest to, ze oni najpierw siedzą w lidze PS3 bo CSL w X360 się nie bawi a później rzucają takim smaczkiem jak "scena dotyczy niestety tylko PS3" jakby ludzie na X360 nie grali (a daje rękę uciąć ze 'scena' X360 jest ze 3x większa). :D No ale spoko, jak dobrze pójdzie to my juz niedługo zadbamy o reszte. ;)

W ogóle Slide przylepił tą reklamę na forum PE, Dumian powinieneś coś podobnego zrobić o Honmaru. :P
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Di »

Action pisze:Przesiadka z forum o czasopiśmie konsolowym na forum o CSie. Scena z roku na rok nie przestanie mnie zadziwiać, czekamy na więcej. :D
Pewnie, lepiej siedzieć i narzekać. Co z tego, że forum jest MIĘDZY INNYMI o CS-ie i to 2D a nie 1.6?

VHO, trzeba poprosić o zamknięcie tego tematu.
Action pisze:Najlepsze jest to, ze oni najpierw siedzą w lidze PS3 bo CSL w X360 się nie bawi a później rzucają takim smaczkiem jak "scena dotyczy niestety tylko PS3" jakby ludzie na X360 nie grali (a daje rękę uciąć ze 'scena' X360 jest ze 3x większa). :D
To akurat rzeczywiście beznadziejne sformułowanie.
Action pisze:No ale spoko, jak dobrze pójdzie to my juz niedługo zadbamy o reszte. ;)
Robić, nie mówić ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Action »

Yo mistrzu, jasne ja tylko narzekam i nic nie robię. Tylko teraz sobie przypomnij kto i czym zapoczątkował tą scenę. ;)

No ale spoko, dzielcie się dalej jezeli to ma wam wyjść na dobre. :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Komandos »

Di ma rację, na Honmaru siedzą same lenie co nic nie robią :P Tylko dziwnym trafem pierwsze turnieje online w DRa i SF4 my organizowaliśmy, a potem wszyscy poszli przetartym szlakiem :hyhy:
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Di »

"Mistrze", nauczcie się nie czytać między wierszami.

Action pisze:Yo mistrzu, jasne ja tylko narzekam i nic nie robię. Tylko teraz sobie przypomnij kto i czym zapoczątkował tą scenę. ;)
Pokaż mi, gdzie napisałem, że nic nie robicie.

Zgadza się, zrobiliście turnieje zaraz po wyjściu SF4, co było bardzo fajną sprawę, ALE... skoro zależy Wam (Tobie) na scenie SF4, to dlaczego nawet newsa nie napisaliście na temat bardzo fajnego kącika SF4 autorstwa eq?
Na nSports Streetem zajmujemy się od niedawna. Kiedy zobaczyłem, że na forum PE jest trochę osób, które chcą pogadać na temat SF4, ale pewna grupka skutecznie im to uniemożliwia, to wysłałem im PM-ki z informacją, że mogą się przenieść do nas, bo będą mogli w spokoju tam porozmawiać o tej grze. Źle zrobiłem?
Action pisze:No ale spoko, dzielcie się dalej jezeli to ma wam wyjść na dobre. :D
Nie używaj liczby mnogiej. Ja absolutnie nie podpisuję się pod słowami Slide'a.

Komandos pisze:Di ma rację, na Honmaru siedzą same lenie co nic nie robią :P
Nie wkładaj wymyślonych przez siebie stwierdzeń w moje ustaw (czy w moje palce - jak kto woli).
Komandos pisze:Tylko dziwnym trafem pierwsze turnieje online w DRa i SF4 my organizowaliśmy, a potem wszyscy poszli przetartym szlakiem :hyhy:
Dziwnym trafem turnieje online to nic odkrywczego. Masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, jeśli uważasz, że gdyby nie Wasze turnieje, to nikt by takowych później nie zrobił.


Chcę podkreślić, że absolutnie nie atakuję serwisu, bo robicie sporo dobrej roboty, ale litości, takie wypowiedzi jak te powyżej pokazują, że co po niektórych zżera duma. Pokory trochę.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Aserot »

Ej no ludziska dajcie na wstrzymanie zamiast cieszyć się z tego, że dzieje się coś pozytywnego w naszym uwstecznionym kraju kłócicie się o pierdoły. Czekam na równie dobry rozwój sceny SF4 na X-kloca jak i na PC bo w końcu im więcej nas tym lepiej.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Hiki
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07-03-2009, 23:30

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Hiki »

Czemu forum serwisu, który bardzo dużo pisze o SF4 jest złym miejscem?

No i nie licytować mi się tu, tylko robić wspólnie turniej offline, na którym nie będzie się liczyło kto ma jaką konsolę.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Di »

Aserot, ja nie chcę się kłócić, bo nakłaniałem ludzi do pisania na tym "forum o CS-ie" po to, żeby scena się rozwijała. Z tego powodu też zaczęliśmy pisać na nSports o SF4 i nakłaniałem (i nakłaniam wciąż) ludzi do udzielania się na naszym forum :)

Nie mam jednak zamiaru siedzieć cicho wtedy, kiedy ktoś niesłusznie kpi z tego co robię (1. post Actiona) ani gdy ktoś nie czyta dokładnie tego, co napisałem i dopowiada coś sobie.


Żeby nie było:
Pewnie, lepiej siedzieć i narzekać.
Oczywiste jest to, że odnosiłem się do sceny SF4, bo nie było innego kontekstu.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: vho »

No brak słów poprostu...

Action, Komandos - szkoda, że wychodzicie z założenia, że każda inicjatywa ze strony użytkowników innego serwisu musi być zmieszana z błotem, wyśmiana i wyszydzona. Ale co zrobić, na każdym forum znajdzie się taki jeden z drugim, co to musi ponarzekać, żeby się lepiej poczuć.

Co więcej mogę napisać, właściwie to Di tutaj temat wyczerpał.

Sformułowanie
Niestety dotyczy to wyłącznie PS3
jest faktycznie max nietrafne, imo Slide'owi chodziło poprostu o nawiązanie do dalszej części posta (tzn. ustawki na czacie), a nie o to, że PS3 playerzy są najlepsi i jedyni, jacy się liczą, a cała reszta to G.... .
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Action »

Na post Di nie mam juz chęci odpowiadać bo chyba sam się gubi w tym co pisze, ale:
Di pisze: Żeby nie było:
Di pisze:
Pewnie, lepiej siedzieć i narzekać.

Oczywiste jest to, że odnosiłem się do sceny SF4, bo nie było innego kontekstu.
Napisałeś to pod moją zacytowaną wypowiedzią to jak miałem to odebrać?


Vho, to nie jest tak, ze wszystko 'co nie nasze jest be' (no i dlaczego odnosisz sie do mnie i komandosa, obaj piszemy o czym innym i ja odpowiadam tylko za siebie). Po prostu kto jak kto, ale ty (który patrzysz na to wszystko z boku) powinieneś mnie doskonale rozumieć. Nasza rodzima scena bijatyk ledwo zipie a niektórzy od lat ją na siłe dzielą i dzielą miast wysunąć z tego jakieś wnioski. To dla mnie jest kpina, Di.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: KRELIAN »

Czy oby na pewno chodzi tu wyłącznie o SF4? Niby wszystko jest fajnie, bo każdy chce wypromować swój serwis/ten na którym działa. Niby konkurencja jest zdrowa, choć tutaj 'kłócicie' się o zbyt małą piaskownicę, jak na ilość foremek których używacie, zamiast współpracować (choć to temat na inną historię). Nie można jednak nie mieć zastrzeżeń co do sposobu, w jaki to robicie (głównie Di). Gdzie nie wchodzę tam widzę linka do nsports, 'zrobiłem świetny wywiad, chcecie poczytać więcej to wbijajcie na nsports', 'chcecie wiedzieć czy Leo z TK6 to kobieta, facet czy Ben Haker ? - wejdźcie na nsports". Fajnie, że tematów nie brakuje i robicie zapewne dobrą robotę, ale ... litości.

Od razu mówię, gdyby mi to mega przeszkadzało, to usuwałbym wszystkie posty pisane w ten sposób tym bardziej, że olewają nasz regulamin. Mam jednak ważniejsze zajęcia, więc pozostaje wyłącznie beka, która jednak zamiast śmieszyć to z każdym kolejnym podobnym postem osłabia.

Dlaczego o tym wspominam? Bo być może wina rozwinięcia tego tematu w kierunku 'kto zrobił w co pierwszy tura' leży w takim podejściu? Może należy się zastanowić nad formą promowania serwisu, jaki by on nie był? W tej chwili idzie wam to średnio bo przecież gdyby było inaczej zmienilibyście podejście, więc szczerze mówiąc nie dziwią mnie reakcje jak powyżej...

Ah i proszę mnie nie wrzucać do jednego worka z Actionem i Komandosem, choć z dwoma ostatnimi zdaniami tego pierwszego ciężko się nie zgodzić.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: vho »

Patrzę na to wszystko z boku mówisz... no to ciekawe, w moim odczuciu zaliczam się do tej sceny SF4, którą próbuję wspierać.

Takie wrażenie odniosłem, że chciałeś się przyczepić do czego tylko się dało w 1. poście.
Komandos to samo, przy czym on jak zwykle napisał coś, bo ktoś przed nim coś napisał.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: Di »

Wyciągać wnioski z czego? Jeśli chcesz pisać o innych scenach niż Tekkena, Streeta czy Calibura, to zapraszam, bo chętnych przyjmujemy z otwartymi ramionami.
No właśnie, chętnych - skoro ich nie ma, to co robić?
Action pisze:Napisałeś to pod moją zacytowaną wypowiedzią to jak miałem to odebrać?
Temat jest o SF4 więc sądziłem, że chodzi o scenę Street Fightera ogólnie (wiadomo jak wyglądała przez wiele lat).


Na koniec mała dygresja:
Nie wiem, czy lepsze jest łączenie czy dzielenie scen, ale ja wolę skupić się na czymś konkretnym i robić to dobrze, niż miałbym skakać po łebkach przy wielu tytułach.
Poza tym co mam zrobić niemal sam? Mam wrażenie, że cały czas masz do mnie pretensje do tego, co stało się 2 lata temu - nie tyle co do mojej rezygnacji z pisania dla Honmaru, ale tego, jak się pożegnałem (po długim czasie niepisania). Chciałem wtedy wpierać serwis, ale nie czułem wsparcia od innych, więc postanowiłem działać na własną rękę na nSports.
Co więcej, podejrzewam, że dla Ciebie wspomniana "scena" to przede wszystkim online. Ja na turnieje jeżdżę od 5 lat i wiem, że te dedykowane jednemu tytułowi wychodzą znacznie lepiej niż te, na których odbywają się rozgrywki w różne gry. Teraz akurat sceny SF4 i DR-a (wkrótce T6) są najbardziej żywe i to według mnie właśnie na nie powinno się stawiać - m.in. dlatego zajmujemy się obiema scenami, żeby te dwie sceny niejako łączyć.

I jeszcze jedno:
Mam wielki szacunek do Dumiana nie tylko za to, że jest ojcem Honmaru, ale za jego spokój i kulturę wypowiedzi oraz - przede wszystkim - jego zorganizowanie i trzeźwość umysłu (zdolność do oceniania spraw w sposób obiektywny). Szkoda, że Honmaru nie ma więcej tak wielkich postaci jak on.


@KRELIAN
A skąd miałbym wiedzieć, że moje posty tego typu (reklamujące nSports) drażnią na przykład Ciebie? Nie jestem jasnowidzem, a wcześniej nie dostałem ani jednej - i to dosłownie - tego typu informacji. Czyja to więc wina? Widać moja, że próbuję wspierać jedyny w Polsce serwis z aktualnymi newsam (i to w dużych ilościach) na temat Tekkena.

Poza tym ja nie piszę o tym, że wywiady są świetne (bo dlaczego miałbym?), a tylko daję linki, żeby ludzie przeczytali i ewentualnie skomentowali. Do komentowania właśnie namawiam jak najczęściej, bo chciałbym wiedzieć, co poprawiać.



Jeśli ktoś chciałby podyskutować tu na temat czegoś napisanego w tym temacie, zapraszam na PM. Dyskusja zeszła na zbyt odległy tor.
manieq
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09-03-2009, 21:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Polska scena Street Fighter 4

Post autor: manieq »

Action jesli zapoczatkowaniem nazywasz zrobienie turnieju online na PS3 i X kloca i zostawienie tego potem na pastwe losu no to sory. Ja w sumie tez moge powiedziec ze zapoczatkowalem scene SFa na ps3 bo jako pierwszy zrobilem turniej SF4 na ps3, ale tak sie nie czuje.Staram sie pomagac innym jak moge,udzielam sie,jezdze na zloty, jestem w stalym kontakcie z ludzmi ktorzy graja,chca grac czy nauczyc sie w to grac. Troche za duze masz mniemanie o sobie. A tak wogole to wezcie sie ogarnijcie i przestancie wyklucac bo tak to robia male dzieci w przedszkolu. robcie swoje i pozwolcie innym robic swoje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosz”