Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ w temacie "Co was irytuje w T3Online??"
Yamada straszy ostami, wykazując przy tym niezrozumienie słowa noob, oraz błędne/obraźliwe stosowanie słowa "noob" zamiennie z newbe (ciężko powiedzieć, czy celowe).
(Jak się nie ma siły argumentów, to się stosuje argument siły).
Na wstępie post Yamady zacytowany w całości, żeby nie było, że bawię się w "ping-pong" z PE.
Potem odniosę się do całości (chociaż O WIELE łatwiej było by cytować po zdaniu i od razu komentować, ale postanowiłem się zastosować do tego, co pisał Action, ponieważ jego krytyka jest w tym przypadku skrajnie RZECZOWA i KONSTRUKTYWNA)
Yamada pisze:Mnie natomiast martwi jak ludzie z ograniczonym światopogladem chcąc zabłysnąć wypisują kompletne, nieprzemyslane brednie. Noob, newbie to początkujący - ktoś kto zaczyna swoją przygodę z grą itd. Jak ktoś już jakiś czas gra i nie podnosi poziomu to jest to osoba która po prostu lubi sobie pograć, ale nie przywiązuje do gry zbyt dużej wagi - włącza, ponaciska przyciski i zadowolona wyłącza. Idąc tokiem waszego rozumowania każdy jest noobem bo:
-kumasz szachy, ale nie jesteś za dobry - jesteś dla inego gracza noobem
-masz gorsze oceny w szkole niż kolezanka/kolega - jesteś dla niej/niego noobem
-nie umiesz gotować tak dobrze jak mama - jesteś dla niej noobem

itd itp.

Kumacie do czego zmierzam? Mam nadzieje ze tak bo jeszcze jeden flame post i leci 20%.
Czy "Idąc tokiem waszego rozumowania" było między innymi do mnie?
-Noob, to nie to samo co newbe.
-Noob stosuje się odnośnie komputera/internetu (jeżeli ktoś go stosuje do "Real Life", to robi to błędnie, albo po prostu dla jaj).

Tyle odnośnie postu Yamady (bo po co więcej?).


................................................



Już jakiś czas temu pisałem Dumianowi (na pw, prawie 2 miechy temu), że na tym forum przyjęło się stosowanie określenia "noob" w odniesieniu do newbe.
(Odnosząc się do tej wypowiedzi Dumiana:
viewtopic.php?p=45506&highlight=#45506 )
Dumian pisze:
Maciek7876 pisze:moim zdaniem tutejsi pro to banda 10 letnich zasrancow ktorzy nie umieja poslugiwac sie slowem noob
Tutejsi tzn. którzy? Ludzie na Honmaru? Nie myl przypadkowych ludzi na serwerach z osobami którzy są tak jakby community Honmaru. Raczej wątpię, żeby ktoś stąd pasował do przedstawionego przez ciebie opisu.
(Heh - ktoś z "tak jakby community" jednak częściowo pasuje xD)
Okrojony kawałek mojego pw odnośnie poruszanej tu problematyki:
Lukas na pw pisze:Odnośnie słowa noob - też mi nie pasuje określanie tak początkujących, ale jak widać jestem w tej sprawie w mniejszości
[...]
Moim zdaniem, to na honmaru jak najbardziej utarło się określanie początkujących "noobami".

P.S. Zawsze można zmienić tą niechlubną tradycję :p
(okroiłem, bo nie chce być chamski)


Po tym, jak mu to napisałem, okazało się, że go nie przekonałem.
Zastanawiałem się nawet nad wysłaniem mu listy z konkretnymi przykładami, ale szukając jednego dosyć dobitnego przykładu na wstępie poległem (osoba, której wypowiedzi szukałem jest modem i usunęła prawdopodobnie tamtą leciwą wypowiedź, czyli prawdopodobnie zrozumiała swój błąd, więc nie będę wywlekał jej nicka).
Teraz, to nawet zacząłem żałować, że pisałem mu to na pw, a nie założyłem tematu odrazu.


.......................................


Podsumowanie:

Dumian, powyżej masz wypowiedź Yamady, który błędnie/obraźliwie wykorzystuje określenie "noob" w stosunku do newbe i na dodatkek straszy ost'ami.
Nadal uważasz, że moja opinia:
Moim zdaniem, to na honmaru jak najbardziej utarło się określanie początkujących "noobami".
Jest błędna? xD


P.S. Jakby Saj mi odpisał, to bym nie kontynuował, bo w mojej opinii wystarczająco dobitnie wykazałem mu pewne nieprawidłowości.
Postanowiłem sobie także wziąć radę Actiona do serca.
Niestety Yamada (trwając w błędzie) kontynuował ten "flame" dalej, więc...
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: JJK »

Skromne zdanie osoby trzeciej...

Słowa które można traktować niejednoznacznie... Coś pokroju np. "fajna dupa" w kierunku atrakcyjnego przedstawiciela płci przeciwnej. Dla niektórych to komplement (norma), dla drugich to debilizm, a dla jeszcze innych seksizm. Do wyboru do koloru. Ale jeśli w jakimś środowisku pewien termin zostaje zatwierdzony jako synonim czegoś, względnie staje się elementem jego terminologii i wypadałoby się tego trzymać, niezależnie od tego czy nasze osobiste zdanie w tej kwestii jest inne. To znaczy jeśli coś się "utarło" to chyba lepiej zostawić to w spokoju, zwłaszcza gdy dotyczy to czegoś co nie jest do końca homologiczne.

"Newbie" oznacza "początkującego w danej dziedzinie", zaś "noob" jedynie może być jego poufałym, zaledwie ewentualnie negatywnym, wyolbrzymieniem. Ale równie dobrze może pozostać jego dokładnym synonimem. Słowa ze slangu nie można potwierdzić żadnym słownikiem. Coś co jest mętne w praktyce nie można do końca sprecyzować w teorii.
Dalej... to czy ma się do czynienia z określeniem "noob" online czy w realu nie robi żadnej większej różnicy. Na ten przykład określenie "lamer" czy choćby skrót "LOL" już dawno wyszły do rzeczywistości, pozostałe zwroty też mogą jeśli zaistnieje taka okazja (ja założę się że "nub" już dawno jest w codziennym użytku). Nic nie zabrania przecież posługiwania się konkretną nomenklaturą względem obiektów pozostających z dala od konkretnego środowiska. One same mogą nabrać też pokrewnego bądź zupełnie innego znaczenia (coś jakby odwrotnego do zapożyczania słów na potrzeby slangu). W każdym razie to zostało tu użyte jedynie jako porównanie, a to raczej całkowicie zmienia postać rzeczy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

Kurde, jednak bez "ping-ponga" chyba nie wytrzymam -.-
JJK pisze: Coś pokroju np. "fajna dupa" w kierunku atrakcyjnego przedstawiciela płci przeciwnej. Dla niektórych to komplement (norma), dla drugich to debilizm, a dla jeszcze innych seksizm.
Według norm społecznych określenie "fajna dupa" jest urągające kobiecie, używanie tego określenia podpada pod przedmiotowe traktowanie.
Jasne, że część osób to traktuje jako komplement, oraz że wśród znajomych są pewne odstępstwa od norm społecznych, nie zmienia to jednak faktu, że "fajna dupa" jest określeniem wulgarnym (tudzież prymitywnym).
Jak do kogoś powiesz, że jest "fajna dupa", to NIEZALEŻNIE od płci może odebrać to jako obrazę.
Nie, żebym był wyznawcą politycznej poprawności, ale z pewnych rzeczy wypadałoby zdawać sobie sprawę.

JJK pisze:"Newbie" oznacza "początkującego w danej dziedzinie", zaś "noob" jedynie może być jego poufałym, zaledwie ewentualnie negatywnym, wyolbrzymieniem. Ale równie dobrze może pozostać jego dokładnym synonimem.
Oczywiście, że MOŻE zostać synonimem w przyszłości (w co wątpię), ale teraz te określenia synonimami NIE SĄ.
JJK pisze:Słowa ze slangu nie można potwierdzić żadnym słownikiem.
http://www.google.pl/search?q=s%C5%82ow ... =firefox-a
JJK pisze:Coś co jest mętne w praktyce nie można do końca sprecyzować w teorii.
Określenie "noob" nie jest mętne, ono ma wydźwięk negatywny, a w odniesieniu do newbe jest obraźliwe/pogardliwe.
JJK pisze:Dalej... to czy ma się do czynienia z określeniem "noob" online czy w realu nie robi żadnej większej różnicy.
Tu nie chodzi o to gdzie to słowo jest użyte, tylko chodzi o to czego to słowo dotyczy (jakiej dziedziny).
JESZCZE określenie "noob" nie przeniknęło do mowy potocznej, w przeciwnieństwie do "lamer".
JJK pisze:W każdym razie to zostało tu użyte jedynie jako porównanie, a to raczej całkowicie zmienia postać rzeczy.
Owszem, w wypowiedzi Yamady nastąpiło porównanie, ale zanim zaczął pisać swoją analogię (która w sposób dla mnie oczywisty udowadnia jego brak zrozumienia słowa "noob", ewentualnie jego celowe obrażanie newbe)
To wyraźnie napisał:
Noob, newbie to początkujący - ktoś kto zaczyna swoją przygodę z grą itd.
Lipa, bo "noob" i "newbe" to nie synonimy, więc nie wiem w którym miejscu:
JJK pisze:to raczej całkowicie zmienia postać rzeczy.



W mmo określenie "noob" jest czasami traktowane, jako żargonowe określenie "newbe", co nie zmienia jego właściwego, negatywnego(obraźliwego w stosunku do newbe) znaczenia.
Tak, jak żargonowe określenie "dupa" na zgrabną kobietę nie zmienia właściwego, wulgarnego znaczenia słowa "dupa".
Dlatego uparcie twierdzę, że jeżeli ktoś jest początkujący w mmo i nie reprezentuje sobą żadnych negatywnych cech, to jeżeli usłyszy o sobie, że jest "noob", to ma PEŁNE prawo poczuć się obrażany, ponieważ on w tym momencie JEST obrażany.
Jeżeli obraza nie była intencjonalna, to już jest problem obrażającego.

To, że pojęcie "noob" jest od samego początku pojęciem żargonowym, to wcale nie znaczy,
że można znaczenie tego pojęcia dowolnie modyfikować.
To pojęcie oczywiście może nabierać nowych żargonowych znaczeń, które nie zmieniają w najmniejszym stopniu jego właściwego, pierwotnego znaczenia.


Zapraszam do dalszej polemiki odnośnie słowa "noob".
Pomoże mi ona stworzyć dokładniejszą definicję, niż jest na Polskiej wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob wprawdzie myślałem o poprzedniej jej wersji, która była jeszcze mniej precyzyjna, ale tą też z tego co widzę da się poprawić.
W porównani do poprzedniej definicji słowa "noob" na wiki, już bardziej trafna definicja słowa "noob" występowała w definicji słowa "newbe" http://pl.wikipedia.org/wiki/Newbie
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: czit »

na wiki zawsze piszą pismem politycznym , tak zeby jak najmniej ludzi to zrozumialo
najlatwiej to ogarnąć tak:

newbie -= nowy

noob -=ktoś kto udaje(wmawia innym) ze sie zna na czymś na czym tak naprawde nie ma pojęcia

jakby jeszcze było niezrozumiałe to moze podam jakis przykład:

noob = giertych jako minister edukacji narodowej

starczy może
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

noob -=ktoś kto udaje(wmawia innym) ze sie zna na czymś na czym tak naprawde nie ma pojęcia
To jest około 50% tej najbardziej skróconej definicji nooba.

Wsumie, to niepotrzebnie to pisałem:
Zapraszam do dalszej polemiki odnośnie słowa "noob".
Pomoże mi ona stworzyć dokładniejszą definicję, niż jest na Polskiej wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob wprawdzie myślałem o poprzedniej jej wersji, która była jeszcze mniej precyzyjna, ale tą też z tego co widzę da się poprawić.
W porównani do poprzedniej definicji słowa "noob" na wiki, już bardziej trafna definicja słowa "noob" występowała w definicji słowa "newbe" http://pl.wikipedia.org/wiki/Newbie
Jak z kimś polemizuje, to mi czasem wychodzą fajne zdania, które mógłbym włączyć do definicji xD
Starczy, bo już edytowałem na wiki, teraz czeka na zatwierdzenie.

edit:chociaż w sumie i tak pewnie można poprawić
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Yamada »

Obrazek
Spożytkuj swój zapał pisarski na coś bardziej pożytecznego Lucas...
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: JJK »

Lukas... Z całej Twojej wypowiedzi wynika, że nie zrozumiałeś (albo lepiej - nie chciałeś zrozumieć) właściwie nic z tego co napisałem. Qui non vult intelligi, non debet legi.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Komandos »

A ja nie zrozumiałem nic z tego co obaj napisaliście. Noob to noob, po cholerę komu definicja? :P
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: AK »

Lukas pisze:Kurde, jednak bez "ping-ponga" chyba nie wytrzymam -.-

JJK napisał/a:
Coś pokroju np. "fajna dupa" w kierunku atrakcyjnego przedstawiciela płci przeciwnej. Dla niektórych to komplement (norma), dla drugich to debilizm, a dla jeszcze innych seksizm.

Według norm społecznych określenie "fajna dupa" jest urągające kobiecie, używanie tego określenia podpada pod przedmiotowe traktowanie.
Jasne, że część osób to traktuje jako komplement, oraz że wśród znajomych są pewne odstępstwa od norm społecznych, nie zmienia to jednak faktu, że "fajna dupa" jest określeniem wulgarnym (tudzież prymitywnym).
Jak do kogoś powiesz, że jest "fajna dupa", to NIEZALEŻNIE od płci może odebrać to jako obrazę.
Nie, żebym był wyznawcą politycznej poprawności, ale z pewnych rzeczy wypadałoby zdawać sobie sprawę.


JJK napisał/a:
"Newbie" oznacza "początkującego w danej dziedzinie", zaś "noob" jedynie może być jego poufałym, zaledwie ewentualnie negatywnym, wyolbrzymieniem. Ale równie dobrze może pozostać jego dokładnym synonimem.

Oczywiście, że MOŻE zostać synonimem w przyszłości (w co wątpię), ale teraz te określenia synonimami NIE SĄ.
JJK napisał/a:
Słowa ze slangu nie można potwierdzić żadnym słownikiem.

http://www.google.pl/sear...lient=firefox-a
JJK napisał/a:
Coś co jest mętne w praktyce nie można do końca sprecyzować w teorii.

Określenie "noob" nie jest mętne, ono ma wydźwięk negatywny, a w odniesieniu do newbe jest obraźliwe/pogardliwe.

JJK napisał/a:
Dalej... to czy ma się do czynienia z określeniem "noob" online czy w realu nie robi żadnej większej różnicy.

Tu nie chodzi o to gdzie to słowo jest użyte, tylko chodzi o to czego to słowo dotyczy (jakiej dziedziny).
JESZCZE określenie "noob" nie przeniknęło do mowy potocznej, w przeciwnieństwie do "lamer".

JJK napisał/a:
W każdym razie to zostało tu użyte jedynie jako porównanie, a to raczej całkowicie zmienia postać rzeczy.


Owszem, w wypowiedzi Yamady nastąpiło porównanie, ale zanim zaczął pisać swoją analogię (która w sposób dla mnie oczywisty udowadnia jego brak zrozumienia słowa "noob", ewentualnie jego celowe obrażanie newbe)
To wyraźnie napisał:
Cytat:
Noob, newbie to początkujący - ktoś kto zaczyna swoją przygodę z grą itd.

Lipa, bo "noob" i "newbe" to nie synonimy, więc nie wiem w którym miejscu:
JJK napisał/a:
to raczej całkowicie zmienia postać rzeczy.





W mmo określenie "noob" jest czasami traktowane, jako żargonowe określenie "newbe", co nie zmienia jego właściwego, negatywnego(obraźliwego w stosunku do newbe) znaczenia.
Tak, jak żargonowe określenie "dupa" na zgrabną kobietę nie zmienia właściwego, wulgarnego znaczenia słowa "dupa".
Dlatego uparcie twierdzę, że jeżeli ktoś jest początkujący w mmo i nie reprezentuje sobą żadnych negatywnych cech, to jeżeli usłyszy o sobie, że jest "noob", to ma PEŁNE prawo poczuć się obrażany, ponieważ on w tym momencie JEST obrażany.
Jeżeli obraza nie była intencjonalna, to już jest problem obrażającego.

To, że pojęcie "noob" jest od samego początku pojęciem żargonowym, to wcale nie znaczy,
że można znaczenie tego pojęcia dowolnie modyfikować.
To pojęcie oczywiście może nabierać nowych żargonowych znaczeń, które nie zmieniają w najmniejszym stopniu jego właściwego, pierwotnego znaczenia.


Zapraszam do dalszej polemiki odnośnie słowa "noob".
Pomoże mi ona stworzyć dokładniejszą definicję, niż jest na Polskiej wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob wprawdzie myślałem o poprzedniej jej wersji, która była jeszcze mniej precyzyjna, ale tą też z tego co widzę da się poprawić.
W porównani do poprzedniej definicji słowa "noob" na wiki, już bardziej trafna definicja słowa "noob" występowała w definicji słowa "newbe" http://pl.wikipedia.org/wiki/Newbie
ja to się tylko zastanawiam jakim to trzeba być noobem :P życiowym zeby tracić czas na pisanie takich wywodów z tak gównianych powodów już nie wspominając o zakładaniu tematu. kur** co za frustrat.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

Adriankiller pisze:ja to się tylko zastanawiam jakim to trzeba być noobem :P życiowym zeby tracić czas na pisanie takich wywodów z tak gównianych powodów już nie wspominając o zakładaniu tematu. kur** co za frustrat.
No trochę mnie post Yamady "sfrustrował", a temat założyłem dlatego, że nie chciałem dostać ost'a.
Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby w końcu wywlec kwestię nazywania newbie noobami na tej stronce.
Pisanie tych wywodów aż tyle nie trwało.
Już więcej chrzanienia z wikipedią miałem.
Komandos pisze:A ja nie zrozumiałem nic z tego co obaj napisaliście. Noob to noob, po cholerę komu definicja?
Definicje mogą się przydać dlatego, że jak widać nie wszyscy znają znaczenie tego słowa, a mimo to stosują je nagminnie.
Noob to jedno z częściej stosowanych słów w grach xD
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Komandos »

No trochę mnie post Yamady "sfrustrował", a temat założyłem dlatego, że nie chciałem dostać ost'a.
Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby w końcu wywlec kwestię nazywania newbie noobami na tej stronce.
Pisanie tych wywodów aż tyle nie trwało.
Już więcej chrzanienia z wikipedią miałem.
Tylko, że większość newbie na forum to nooby. Jeśli jakiś newbie zakłada niepotrzebne tematy/pisze bezsensowne posty/nie potrafi korzystać z wyszukiwarki czy nawet googla to jest dla mnie noobem i tyle. Noobstwo trzeba tępić bo coraz więcej tego w sieci, a od nooba do trolla już bardzo blisko ;)
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

Komandos pisze:Tylko, że większość newbie na forum to nooby. Jeśli jakiś newbie zakłada niepotrzebne tematy/pisze bezsensowne posty/nie potrafi korzystać z wyszukiwarki czy nawet googla to jest dla mnie noobem i tyle. Noobstwo trzeba tępić bo coraz więcej tego w sieci, a od nooba do trolla już bardzo blisko ;)
Po części się zgodzę, ale po części pewne rzeczy dzieją się dlatego, że strona i forum zostawiają trochę do życzenia w kwestii przejrzystości.
Chociaż paradoksalnie taka sytuacja może właśnie korzystnie wpływać na forum, ponieważ ludzie chcąc się czegoś dowiedzieć rejestrują się i piszą posty z pytaniami.
Jakby na stronie głównej było super przejrzyście, tzn:
elo tu honmaru.pl
Download Poradnik
Walnięte oczojebną czcionką na samym początku (niżej jakieś newsy i resztę), oraz jakby poradnik był trochę bardziej przejrzyście napisany (w spojlerach, albo w formie listy linków) to na forum byłoby trochę mniej znanych i lubianych pytań" "this rom is not availlable", "pomocy!?!?!", itp.
Byłoby też prawdopodobnie mniej userów xD
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Yamada »

Obrazek
Było o jakimś noobstwie, teraz jest o nieprzejrzystości strony głównej Honmaru, niedługo będą pewnie teorie jakoby burze słoneczne miały wpływ na rozwój tego noobstwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Lukas »

Wprawdzie korci mnie żeby sprawdzić, czy będziesz miał obrazek z trzema łapiącymi się za twarz, ale dam se już siana.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Błędne/obraźliwe stosowanie określenia "noob"

Post autor: Komandos »

No problem Lukas, ja mam trzech komandosów :P

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Hyde Park”