Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: kemot722 »

Film na podstawie SFIV według mnie jest OK. Choć oczekiwałem czegoś więcej, nie czuję sie zawiedziony.
Awatar użytkownika
Damix
Elite player
Elite player
Posty: 198
Rejestracja: 15-12-2008, 05:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Damix »

Elfen lied polecam!!
NieZaczaisz Clan
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Ha! W końcu jestem na bieżąco z Bleachem :) Manga i anime nadgonione :) (mangę się fajnie.... czyta) i szlag mnie trafia, bo teraz zaczyna się tygodniowe oczekiwanie na epek i jak na złość teraz są fillery (a w mandze fajne rzeczy się dzieją *_* ). Inna sprawa, że nie sądziłam, iż to mi się spodoba, a spodobało się bardzo :) No cóż następny chapter już za tydzień
[Spoiler ]
może w końcu pokażą co z Ukitake bo nie wyglądało to przyjaźnie
A poza tym nie wiem co oglądać. Jakieś propozycje? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: JJK »

Ja nic nie piszę :oczami:
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

W 12 kingdoms jest za dużo literków jak są dialogi....
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Ja aktualnie oglądam Arię ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: JJK »

Ana pisze:W 12 kingdoms jest za dużo literków jak są dialogi....
...ale Koyasu jest :luka:


heh aż chciałoby się krzyknąć "urusai"! ale nie wypada :< Paku Romi nie ma... a w FMA jest i ona i on.

[edit]

dobra to ja już nie pisze "co" tam jeszcze jest czego nie ma w FMA :oczami:

ja wiem że jest rude z mieczem i prawdopodbnie z IQ powyżej zera, ale... chyba wolę tę drugą płeć w takim zestawie ;]

nie to miałem na myśli... nie pisałbym wtedy "co" tylko "kto" ;)
Ostatnio zmieniony 17-07-2009, 18:45 przez JJK, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Z powodu nastania ciężkich czasów i awarii sprzętów marki PC byłem zmuszony do odgrzebania mojej kolekcji DVD z Anime na czarną godzinę :) Co zaowocowało ostatecznym dokończeniem oglądania przezemnie świetnego Anime przygodowego Fushigi no Umi no Nadia - Nadia Secret of The Blue Water. Już dosyć jak na "nasze czasy" wiekowego bo z 1990 roku czyli klimaty które mi jak najbardziej pasują. By za dużo nie przynudzać napiszę, że było miejscami naprawdę wesoło ekipa bohaterów może i częściowo wycięta z szablonu, ale starała się z niego wyrwać ;) Kreska w niektórych epach bardzo nierówna, ale to już przeżyłem. Akcja przez jakieś 2/3 serii toczyła się dosyć dynamicznie jednak momentami szło wyczuć, że autorom chwilowo brakowało pomysłów i starali się czymś zapełnić nadany im czas antenowy... Jednak ostatecznie historia (o której nic nie napisałem... bom leń :] ) zaprezentowała się dosyć okazale - mamy (pod)tytułowy kamień blue water, gdzieś tam się plącze wątek Atlantydy i jej tajemniczy mieszkańców do tego dodam, że miłośnicy "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a będą czuli się powiedzmy jak w domu (Captain Nemo included ;) ) wszystko jest okraszone klimatem końca XIX wieku i przyprawione lekko steampunk'owym sosem - jak dla mnie bardzo zjadliwe :D Choć miejscami nie powiem może z deczka infantylne i nieprzemyślane. O! i bym zapomniał projekt main BAD charactera jest niezwykle trafiony :] - kombinacja noble mana z bojownikiem ku klux klanu :D - wieje grozą. Ostatecznie wielbicielom starszych klimatów to Anime gorąco polecam :)

A z rzeczy nowszych to z siostrą codziennie kolejny raz oglądamy Haibanki :) Yamada już o niż wiele napisał ja napiszę tylko tyle, że może i ciężko się to co poniektórym ogląda, ale jeśli naprawdę zagłębimy się w przedstawioną tam historię to prawdziwie w pewnym sensie możemy odnaleźć tam cząstkę siebie jak i naszego życia, a biegnące z morału konkluzje mogą być tematem wielu refleksji. Przez co wyjątkowość tej serii jak dla mnie ciężko opisać, ją po prostu czuć :)


Za to komu się nudzi, a nie ma ochoty na nic wymagającego radzę sobie zrobić wakacyjny zastrzyk z Full Metal Panic! FUMOFFU :D

(Kurde ale się rozpisałem ^^' - cóż raz na kiedyś ponoć trzeba ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Ponad miesiąc od ostatniego posta i trochę się u mnie zmieniło z polecanymi/oglądanymi. O mangach napiszę w innym temacie, skoro już mam taką możliwość.
Fullmetal Alchemist zaliczony. Pierwsza podstawowa seria, ta 51 epkowa, pękła u mnie w trzy dni. I jest naprawdę świetna. Zarysu fabularnego chyba nie muszę opisywać, bo wydaje mi się, że każdy słyszał o FMA? Z drugiej strony, jak mam być tak do bólu szczera, to podchodziłam bardzo ostrożnie do tego tytułu. Byłam przekonana, że skoro to jest anime, które się wszystkim podoba, to nie może być bardzo zawiłe czy coś (wszak dragon ball, naruto, bleach czy sailor moon też mają potężne fandomy - z tego składu bleacha ratują świetne postaci). A Winry jest postacią do której była najbardziej uprzedzona ze wszystkich anime. Zgadnijcie kto jest teraz jednym z moich ulubieńców? :D Niesamowity alternatywny swiat, w którym zasady alchemii obowiązują także w życiu codziennym. A nade wszystko, poza cudowną charakterystyczną kreską i REWELACYJNĄ muzyką, genialna plejada seiyuu. Paku Romi jako Ed jest mistrzynią (Paku Romi w ogóle jest mistrzynią, wystarczy powiedzieć, że jej głos to też Nana Osaki z Nany, Tosiek z Bleacha, Teresa z Claymore), nic dziwnego, że w Bleachu tak dobrze wypadła jako Toshirou, wszak miała doświadczenie z FMA :)
No i 26 epizod to mmistrzostwo. Aru, Edo hanashite rlz :D
I byłby to mój ukochany shounen gdyby nie...
Fullmetal Alchemist Brotherhood. Nie czytałam mangi, ale podobno ta wersja bardziej się trzyma oryginalnej historii niż FMA "stare". Zmiany widać właściwie od razu i kurde... Wszystkie są na plus. Mimo, że akcja brnie do przodu dużo szybciej, to lepiej przedstawiono uczucia bohaterów, lepiej wyjaśniają co i jak... Wystarczy powiedzieć, że homunculusy to zupełnie co innego :) Zmainy graficzno-muzyczne są cudowne. No i zmiany w seiyuu, co się rzuca od razu - Mustang tym razem to Miki Shinichiro i tu nie mogę być obiektywna, bo Miki-san jest jednym z moich ulubieńców. I tylko się uśmiecham jak słyszę, że Mustang zaciąga tak samo jak Urahara czy Yohji (Weiss kreuz). Winry mówi głosem Megumi Takamoto, ale tej pani nie znam.
Szlag mnie trafia, że jeszcze całe 5 dni do nowego epka ;(

Poza tym oglądam Honey and Clover, ale jakoś ciężko mi idzie. Jakoś nie umiem się w to wkręcić. Niby Morita, Hagu i Yamada są fajni, ale czegoś mi w tym brakuje. Jestem an 11 epku więc dokładną opinię wydam dopiero za jakiś czas. Może jeszcze mnie zachwyci.

No i Umineko no naku koro ni. Kolejne anime Higurashi. O ile Higurashi uwielbiam tak do tego nie umiem się przekonać. Średnio podoba mi się design postaci, średnio podoba mi się osadzenie akcji a i same postaci w znacznej mierze są wkurzające i trudno znaleźć mi kogoś kogo szczerze lubię. 5 na 8 (aktualnie) epków za mną i mam nadzieję, że coś w tym temacie ruszy, bo twóryc Higurashi muszą trzymać poziom.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: JJxenon »

Komandos pisze:Ja sobie ostatnio zacząłem oglądać Ikkitousen. Dobra rzecz, polecam jak ktoś jeszcze nie widział ;)
Wydaje mi się Komandos że jeszcze ciekawsza jest seria Tenyou Tenge ;) która ma bardzo ładną kreskę postaci i naprawdę wciągającą fabułę ;)
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: roy »

Siemka, mam pytanko czy ktoś z was oglądał anime Chrno Crusade? Znalazłem do zassania na tela i pytam się czy warto to ściągac/oglądac. Z góry dzieki za odp. :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Warto ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: roy »

No wszystko super z Chrno Crusade świetna fabuła, teksty, akcja i humor :P . Opening świetny tylko teraz musze znaleźc 1,2gb miejsca na telefonie na wszystkie odcinki, tylko mam jeden problem nie mogę nigdzie namierzyc 9 odc. Teraz nie mam czasu szukac odc. po necie więc jeśli ktoś ma namiary na 9 odc. do zassania to prosiłbym o linka. A pozostałe 23 odc. polecam ściągac ze strony www.filmofon.pl świetna jakośc obrazu i napisów na wyświetlaczu 240x320. Z góry dzieki za link :padam:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zwirzok
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 29-08-2009, 17:35
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Zwirzok »

A ja lubię tylko niektóre anime... Nigdy nie zapomnę Muminków i Buki... Obecnie lubię coś zakrawające na sci - fi... Nie zapomnę jak pierwszy raz zobaczyłem Ghost in the Shell... Obecnie nie obejrzałem tylko Ghost in the Shell Innocence (sorry za błędy). Kinówka super, Stand Alone Complex także fajny. Akcja, wybuchy i w ogóle. Świetne anime ;)
GamerTag: Zwirz

Później wstawie obrazek... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”