Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Aserot »

Profile mogę na ten czas na Memorkę wrzucić więc to chyba nie problem, je potem z powrotem na HD ciepnąć. Jeśli jest taka opcja to sobie pogrzebie za tym thx z szybki odezw.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

O_O nie wierzę, Action ty w to uwierzyłeś ? :D
Niestety na chwile obecną do flasha trzeba rozbebeszyć konsolę, chociaż sam proces jest szybki i bezbolesny o ile ma się odpowiedni sprzęt (kontroler SATA, który rozpozna napęd Xboxa).
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

No po znalezieniu tego softa (modification from usb czy jakos tak) mi sie to wydawało w miare logiczne.:P Zmiana sterownika napędu resetując tym samym biosa/profile. To chyba nie jest jakieś ostre sci-fi by w to nie uwierzyć gdy mówi ci to informatyk. :P
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Wracając do tematu .... jak się zapatrujecie, na informację o x 720, mającym być usprawniona wersją aktualnego x'a (mocniejsza i takie tam).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Mnie bardziej od WET i Bayonetty interesuje GoW3, Heavy Rain i Uncharted 2 - ktoś da więcej?

PS. Aha i Ballada o Geju Tonym bo to jedyne czym może się X pochwalić :oczami: .
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Komandos pisze:To miało być dodane za darmo do GoW3. Za 40$ to niech się pałują. Tak czy inaczej wole zagrać na ps2.
Chcą chłopaki zarobić, jak każdy (RE2 oraz RE3 na PSS też będzie płatny). 40$ nie wydaje się wygórowaną ceną, jeśli taki MvsC2 to ponad Kazimierz (ten z tych Wielkich, ale nie rodzina =)

Z drugiej strony Tekken 5 dostał poprzednie części za darmo i to był ładny gest. Nie to co w pewnej "największej gazecie konsolowej w pol" (cóż, jak się ma tylko jednego konkurenta), gdzie pracownik odchodzi, a reszta radośnie o butach i grach pisze.
JJXENON pisze:Nie miałbym zamiaru płacić za remak'i tylko dlatego że są w 720p . Co do klatek animacji to w wersjach NTSC nie było tego problemu na ps2 . Ukończyłem obydwie części i nic mi nie chrupało animką
Tylko dlaczego zaledwie 720p? To jest pytanie. Mnie również nic nigdy nie przycięło przy GoW .

Zagrałem sobie w demko WET i powiem, że może coś z tego być. Klimacik jak w filmach Tarantino, laska z mieczem i gunami za bohaterkę i sporo mięcha do cięcia. Mam tylko nadzieję że w finalnej wersji rozgrywka będzie nieco bardziej rozbudowana (więcej miecza) bo sam bullet time już nikogo chyba nie podnieca w dzisiejszych czasach.
Również mam zassane. Zaraz obadam czym się ludzie tak zachwalają.
KRELIAN pisze:Mnie bardziej od WET i Bayonetty interesuje GoW3, Heavy Rain i Uncharted 2 - ktoś da więcej?
Dołożę KRLN Dante's Inferno.
KRELIAN pisze:PS. Aha i Ballada o Geju Tonym bo to jedyne czym może się X pochwalić :oczami: .
Właśnie sobie ostatnio o tym pomyślałem. Śmieszą mnie wszelakie wojenki i przekrzykiwanie typu "nie , mój sprzęt jest lepszy i mocniejszy" / "x dostał lepszą wersję, przecież na GR ma wyższą o 0.4% średnią".

Jednak faktycznie, jakby ktoś napisał, że x0 nie dostanie wybornych pozycji, coś z jego wiedzą byłoby nie tak (opcjonalnie to pracownik Kutargiego). Jednak nie licząc pozycji wieloplatmormowych (DiRT 2, MW2), to w sumie nie ma się czym pochwalić.

Alan Wake? Nowe Halo? A co po przeciwnej stronie? Raczet i Klank, GT5, Uncharted 2, GoW III, Heavy Rain .... pewniaki, które na wstępie nokautują konkurencje oprawą , poprzez mawashi na kark.

Ach, zapomniałbym, FM3 zapowiada się wspaniale, ale to i tak za mało.

Ale co ta. Ostatnio przeczytałem, że kilku x menów stwierdziło, że ich konsola jest mocniejsza od PS3.

Taa. Kz2, Uncharted 2, GT5, pięknie to ukazują.
Action pisze:WET - Wg mnie świetny pomysł na gre (połączenie kill billa z klimatem death proof)
KB ma swoisty, wyrazisty klimat. Fakt niezaprzeczalny. Ale DP? PT, a i owszem. Dodatkowo wspaniałą zabawa. Jednak przygody Kurt'a, to jeden z najgorszych filmów jakie widziałem - nie licząc jednej akcji - czołówka -, i tego motywu z podwiezieniem blondyny, nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Bo niby co? Buduje napięcie? Coś widowiskowego? Może fabularnie Olimp?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

KRELIAN pisze:GoW3, Heavy Rain i Uncharted 2 - ktoś da więcej?
Mass Effect 2, Conviction, ODST, Forza 3, L4D2 :)


Ogólnie dobry flame nie jest zły, ale tez ,jak mozna czepiać się tekstów o mocniejszych bebechach x360 (tak to zrozumiałem Sylvan), skoro praktycznie każda multiplatforma wygląda i działa lepiej na x360? Jak już na siłe wsadzali te 7 czy 8 rdzeni (ktorych taka ilosc wydaje się sensowna raczej w oprogramowaniach biurowych, audio/video itp. niż w grach - najlepszy przykład, praktycznie niewykorzystywane 4 rdzenie w PC) to mogliby i dodać jakiś normalny soft do obsługi tego (coś na wzor PCtowego DirectX). No i co by nie mówić, łączne taktowanie wszystkich jajek - 3,2GHz nie zachwyca.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Oczywiście bardzo dobre tytuły które też zaliczę, ale cóż z tego skoro nawet nie podskoczą do tego co podałem, no i nie mówimy tu o multiplatformach więc zostały 2 :P.

A co do tego, że na Xa większość wygląda najlepiej, to jednak proponuje na codzień styczność z tytułami na różne platformy na dobrym tv'ku a dopiero później pisanie takich rewelacji.

Flejmik mi się zebrał bo się dobry week zapowiada, także do roboty spamerzy, chcę się mylić!
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Action pisze:praktycznie każda multiplatforma wygląda i działa lepiej na x360
... co niedługo może się zmienić, bo M$ usunął wymaganie (względem producentów) aby każda gra śmigała minimum w 720p i 2xAA :D
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

KRELIAN pisze:A co do tego, że na Xa większość wygląda najlepiej, to jednak proponuje na codzień styczność z tytułami na różne platformy na dobrym tv'ku a dopiero później pisanie takich rewelacji.
Od takich rzeczy mam swoich ludzi :cool: ;)

A co do multiplatformy X360-PC to nawet nie chce ruszać tego tematu z możliwie podobnego powodu, dla którego temat nie istnieje na gs.pl. ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:KRELIAN napisał/a:
GoW3, Heavy Rain i Uncharted 2 - ktoś da więcej?


Mass Effect 2, Conviction, ODST, Forza 3, L4D2 :)
Hej Act. nie licząc jednego tytułu (FM3), wszytkie te gry będą też na PC. I gdzie ty ekskluzywność? W GoW III i Raczeta i Klanka nie pograsz na komputerze.
Action pisze:Ogólnie dobry flame nie jest zły, ale tez ,jak mozna czepiać się tekstów o mocniejszych bebechach x360 (tak to zrozumiałem Sylvan), skoro praktycznie każda multiplatforma wygląda i działa lepiej na x360? Jak już na siłe wsadzali te 7 czy 8 rdzeni (ktorych taka ilosc wydaje się sensowna raczej w oprogramowaniach biurowych, audio/video itp. niż w grach - najlepszy przykład, praktycznie niewykorzystywane 4 rdzenie w PC) to mogliby i dodać jakiś normalny soft do obsługi tego (coś na wzor PCtowego DirectX). No i co by nie mówić, łączne taktowanie wszystkich jajek - 3,2GHz nie zachwyca.
Gdzieś tam w szafie mam starego X, jak i PS2.

Podobno ów X był o wiele mocniejszy niż PS2. Bo SC III wyglądał lepiej na X (ale jak już SSX na PS2 wyglądał kilka klas lepiej, to zrzucano to na barki fatalnej konwersji na X box'a).

Jednak, jak tak sobie przypomnieć, to :

najładniejsze mordobicie, RPG, wyścigi, act. adv. wyszły na PS2.

I co zostało temu mocarnemu x? FPS?

Mam SF IV i jeszcze kilka innych gier (GRID, Burnout) na PS3, oraz na PC. Grałem też w nie na x0. Pomiędzy konsolami są takie różnice, że ktoś kto o nich pisze, ośmiesza się co najwyżej.

Na PC ta różnica jest wyraźna. O, najlepszym przykładem będzie tu GTA IV.
Nowy Batman też na konsolach wygląda podobnie, na PC też, ale tutaj mamy fHD, stałe 60fps i takie tam bzdury.

Więc po co ten (flejm, jak już tak lubisz to słowo=) wywód o mocy i różnicach?

Kupisz sobie MW2, DiRT na xo, przyjedziesz do mnie z nimi. Ja będę miał je na PC i PS3 i porównamy. Będziemy sobie porównywać ząbki w czwartym planie na konsolach, a później właczę PC i rzeknę "Action, a tak te gry wyglądają gdy hulają na karcie droższej niż PS3."

Poza tym, niech sobie (minimalnie) MW2 wygląda lepiej na xo, skoro Kz2 go graficznie połyka jak ludzie lubiący zabawę przy "glory hole".

Cóż z tego (o ile) DIRT2 będzie żyletkę ładniejszy na xo, jak GT5 zje go i popije Forzną jako przegryzkę.

A może znajdziesz ładniejszą grę na xo niż nadchodzący Uncharted2?

Czekamy z krelianem na listę.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Sylvan Wielki pisze:Bo SC III wyglądał lepiej na X
Patrz nawet nie wiedziałem, że SC3 wyszedł na boxa :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze: Hej Act. nie licząc jednego tytułu (FM3), wszytkie te gry będą też na PC. I gdzie ty ekskluzywność? W GoW III i Raczeta i Klanka nie pograsz na komputerze.
Reversal pisze:Nazwa tematu: Playstation 3, Xbox 360 a może Wii?
;)

Sylvan Wielki pisze:Gdzieś tam w szafie mam starego X, jak i PS2.

Podobno ów X był o wiele mocniejszy niż PS2. Bo SC III wyglądał lepiej na X (ale jak już SSX na PS2 wyglądał kilka klas lepiej, to zrzucano to na barki fatalnej konwersji na X box'a).

Jednak, jak tak sobie przypomnieć, to :

najładniejsze mordobicie, RPG, wyścigi, act. adv. wyszły na PS2.

I co zostało temu mocarnemu x? FPS?

Mam SF IV i jeszcze kilka innych gier (GRID, Burnout) na PS3, oraz na PC. Grałem też w nie na x0. Pomiędzy konsolami są takie różnice, że ktoś kto o nich pisze, ośmiesza się co najwyżej.

Na PC ta różnica jest wyraźna. O, najlepszym przykładem będzie tu GTA IV.
Nowy Batman też na konsolach wygląda podobnie, na PC też, ale tutaj mamy fHD, stałe 60fps i takie tam bzdury.

Więc po co ten (flejm, jak już tak lubisz to słowo=) wywód o mocy i różnicach?
Primo, piszemy o next-genach (czy moze juz current-genach). To, że xbox 1 probował walczyć o rynek każdymi możliwymi sposobami, ktore niestety byly marzeniem scietej glowy to fakt i przeszłość. Teraz role się zmieniły i to PS3 marzy o przejęciu rynku. :)

Secundo, to że gry na PC wyglądają najlepiej, dzieki czemu ekstra sie do nich wraca nawet po latach jest także jasne, tak samo jak to, że developerzy maja ostre problemy z pisaniem gier na ps3 z czego wychodza różne babole jak niestały framerate, brak AA, shaderow itp.

Tetrio, kwa, przecież ty zacząłeś temat bebechów konsoli, wiec jedyna osoba, ktora mozesz pytać "po co ten flame" jesteś ty sam. ;)

Co do Grant Turismo, czekamy. Jestem ostro ciekaw tej gierki, szczególnie po tym jak Forza 2 skopała tyłek tej serii udowadniając, że jednak da się wsadzić ekstra model jazdy jak i realistyczny system kolizji do jednego pudełka. :)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

SubZero pisze:Patrz nawet nie wiedziałem, że SC3 wyszedł na boxa :P
Nie chciało mi się pisać : SC III : CT (chodzi oczywiście o przygody Rybaka).
Action pisze:tak samo jak to, że developerzy maja ostre problemy z pisaniem gier na ps3 z czego wychodza różne babole jak niestały framerate, brak AA, shaderow itp.
Niektórzy moi znajomi również z hydromechaniką mieli problemy, co mianowicie oznacza, że przedmiot sam w sobie trudny, czy oni mniej zdolni, niż przykładowo ja, który przez kolejne zadania szedłem jak burza....

Jakoś takie ND niespecjalnie narzeka i wydało jakiś czas temu graficzny nr 1 na rynku, a teraz niebawem z Uncharted 2, to powtórzą. Chłopaki od Raczeta i Klanka mają podobnie.
Co do Grant Turismo, czekamy. Jestem ostro ciekaw tej gierki, szczególnie po tym jak Forza 2 skopała tyłek tej serii udowadniając, że jednak da się wsadzić ekstra model jazdy jak i realistyczny system kolizji do jednego pudełka. :)
Popieram.

Ale....Ale zniszczenia to ma Burnout i piękną grafikę. Ale modele wygladają nieporównywanie mniej atrakcyjnie (ich liczba również jest mniejsza o jedną cyfrę) niż w GT5. Stąd zaoszczędzoną w ten sposób moc obliczeniową....

Ja widzę to tak. Cenię serię GT. Mam w domu wszystkie odsłony. GT5 kupię.
Już teraz można stwierdzić, iż to będzie wspaniała, piękna, rozbudowana gra.

A , że niektórzy nie będą mieli się do czego doczepić, stwierdzą "bieda, bo nie ma uszkodzeń". No tak, argument, jak ta lala. :)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Sylvan Wielki pisze:Nie chciało mi się pisać : SC III : CT (chodzi oczywiście o przygody Rybaka).
Za dużo skrótów ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”