Honmaru Test Tournament

Tematy archiwalne dotyczące bijatyk online, zakończone turnieje itp.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Wtajemniczeni wiedzą, że od pewnego czasu był tworzony system do obsługi turniejów prowadzonych na Honmaru. Aktualnie system ów znajduje się w fazie beta testów i tutaj potrzebował będę pomocy forumowiczów.
W systemie został utworzony testowy turniej (a właściwie dwa - jeden w trybie DE, drugi standardowy puchar).
Kto może niech się zapisuje (chodzi o to, aby przeprowadzić test z jak największą liczbą uczestników) i 'rozgrywa' pojedynki. Nie musicie nawet fizycznie tych meczy zagrać (bo i w sumie nie bardzo wiadomo w co - gra turniejowa nie jest ustalona), no chyba że ktoś bardzo chce, ważne tylko aby podawać wyniki.

Strona systemu: https://www.honmaru.pl/turniejetest

W tym temacie piszcie wszelkie przemyślenia, propozycje, błędy (najlepiej ze zrzutem ekranu przeglądarki i jej wersją oraz w miarę dokładnym opisem) itp. odnośnie systemu (jedna uwaga - tak, wiem że nie ma grafiki, ale mój talent graficzny jest żaden więc nie robiłem :P )

Wstępnie daję wam dwa dni na zapisy (do piątku wieczora) a potem 'turniej' wystartuje i zobaczymy co z tego będzie :P

A i taka uwaga: system testowałem (pobieżnie) na Firefoxie 3.5, Operze 10.0, Safari 4, Chrome i Internet Explorerze 8 i od razu ostrzegam, że IE sobie nie radzi (głównie z powodu słabej obsługi JavaScriptu, z którego system korzysta dość intensywnie), więc podejrzewam że większość błędów znalezionych na IE będzie rozwiązywana stwierdzeniem "zmień przeglądarkę na normalną" :P
Ostatnio zmieniony 03-09-2009, 00:20 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Aserot »

No na mnie możesz liczyć :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Lukas »

Może by zrobić listę uczestników w formie tabelki, a obok wyświetlić ich gg?
Obowiązkiem wtedy byłoby podanie numeru gg w profilu na hon.


edit:Może by jeszcze dodać shoutbox'a na dole, który byłby resetowany przy każdym turnieju.
(Taki shoutbox wyłącznie na czas tura)
Ostatnio zmieniony 04-09-2009, 09:36 przez Lukas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Docelowo każdy nick gracza będzie linkiem prowadzącym do profilu (tylko jeszcze nie jestem pewien czy wszędzie czy tylko na głównej stronie), właśnie żeby sprawdzić możliwości kontaktu (chociaż fakt obowiązek podania GG albo jakiegoś innego IM w profilu by się przydał).

Ludzie co z wami? Liczyłem na nieco większy odzew :P sam testowałem skrypt dla max 16 osób, więc przydało by się co najmniej 2x więcej. Na forum z ponad 4k zarejestrowanych użytkowników tych 32 chętnych do pomocy się chyba znajdzie ? ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Dumian »

No właśnie ludzie, zapisywać się. Co do shoutboxa to myślę, że zamiast tego lepiej sprawdzi się osobny temat na forum dla każdego tura i tam będzie można prowadzić różnego rodzaje dyskusje, komentarze odnośnie walk itp.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Lukas »

Dajcie może newsa na głównej.
Edit: a co ten skrypt zrobi, jak ktoś z tura zrezygnuje w trakcie?
Ostatnio zmieniony 04-09-2009, 17:21 przez Lukas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Dumian »

Raczej ludzie, do których jest to kierowane są na forum, widzieli ten temat i wiedzą o sprawie. Kto ma to przeczytać i ma pomóc ten to zrobi, a chyba nie chodzi o to, żeby zapchać tura przypadkowymi osobami, które na drugi dzień zapomną o sprawie (a może się mylę;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Newsa żadnego nie chciałem dawać, bo w sumie nie jest to żaden turniej ani nic takiego, tylko 'wewnętrzne' testy, które i tak nikogo z zewnątrz raczej nie zainteresują, a kto wchodzi na forum to się dowie.

Gdy ktoś zrezygnuje w trakcie to obsługa/organizator ma dwie możliwości (jak w standardowych turach): walkower lub rezerwa.

Co do shouta to myślałem ogólnie o jakimś systemie wiadomości czy cuś, ale to jak na razie tylko mgliste plany (priorytetem było dodanie podstawowej funkcjonalności do prowadzenia turniejów).
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Yamada »

ok im in, zobaczymy co z tego bedzie bo fajnie sie ten skrypt zapowiada:) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Krzoki

Post autor: Lukas »

edit: Teraz już git xd
Ostatnio zmieniony 05-09-2009, 16:06 przez Lukas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Fixed (chyba :P )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Oki, zainteresowanie jest, jakie jest :( a że nie chcę z tym czekać wiecznie to popracujmy z tym co mamy.
Grupy rozpisane, możecie 'grać' :P
Mam nadzieję, że podejdziecie do tego na luzie i bez żadnych spinek o wyniki (w końcu to nie jest żaden prawdziwy turniej), oczywiście najlepiej najpierw się co do wyniku ugadać ;) ale oczywiście możecie też rozstrzygać je inaczej (choćby grając w szachy na kurniku :P ) byle za długo to nie zajęło. Z powodów chyba oczywistych nie narzucam żadnych terminów.

[edit] Same oczywistości tu wypisuję :P
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Bury »

Czemu jak patrze na tabelke w tych turach to mam zero rozegranych meczy? Wczoraj zaakceptowalem pare walk dzis rowniez... nawet na stronie glownej w tabelce mecze do rozegrania/potwierdzenia nie mam nic.. co jest wynikiem tego ze potwierdzilem wszystkie walki.!?Pamietam ze zaakceptowalem mecze z "Lukas Action bartaaz Aserot" ...doszly wam te akceptacje?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: SubZero »

Zaakceptowałeś czy tylko dodałeś wynik? Aby wyniki pojawiły się w tabelkach obaj gracze muszą je potwierdzić (a konkretniej jeden dodać a drugi potwierdzić).
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Honmaru Test Tournament

Post autor: Lukas »

A można by tak zrobić, że jak są walki do zaakceptowania, to żeby wyświetlało od razu na liście walk wynik, jaki podała druga osoba i obok dwa przyciski: "akceptuj" i "edytuj"? (przy takim "edytuj" mogłoby potem wyświetlać edytowany przez nas wynik tej drugiej osobie, która jako pierwsza dodała wynik. Mogłoby to zminimalizować "ryzyko" zaangażowania w problem moda, przy "małej" pomyłce wpisującego wynik).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”