Testament - Historia

Nie wiesz nic o swojej postaci, a może jeszcze takiej nie posiadasz? W tym dziale poznasz historię postaci oraz znajdziesz różne materiały video/poradniki, które ci pomogą w rozwoju.

Moderatorzy: ModTeam, Junior Admin

ODPOWIEDZ
Fuji

Testament - Historia

Post autor: Fuji »

Obrazek

Testament:
Wzrost: 185 cm
Waga: 73 kg
Grupa krwi: nieznana
Narodowość: szwajcarska
Urodziny: 9 maj
Oczy: czerwone
Włosy: kruczoczarne ;)

Historia:
Był sierotą. Został adoptowany przez Kliff'a Undersn'a. Kiedy podrósł, postanowił zostać żołnierzem na wojnie przeciwko gear'om, ale uznano go za słabeusza. War Administration Buraeu spotkał sfrustrowanego tym Testamenta i zaproponował mu przemianę jego ludzkiego ciała w ciało geara. Testament zgodził się, ale pomimo przemiany zachował świadomość. Niestety, Justice zwróciła go przeciwko ludzkości. Testament, wbrew swoim intencjom, walczył teraz dla drugiej strony...

Guilty Gear : The Missing Link:
Na zakończenie Turnieju, Testament spotkał sie z jego zwycięzcą, ujawniając, że to on był jego organizatorem, a jego celem jest wskrzeszenie Justice. "Wszystko czego potrzebuję, to krew jeszcze jednej ofiary" - powiedział i padł pokonany przez zwycięzcę Turnieju (Oficjalnie dostał Volcanic Viper od Sol'a i się zesrał, ale wiadomo, mógł dostać cokolwiek :P, zależy kto kim kończył xD). W akcie desperacji, Testament przelał swoją krew, pojawiła się Justice i niestety, a może stety, też dostała oklep i tak zakończyła się historia tej części.

Guilty Gear : By Your Side:
Testament odkrył, że jest jeszcze jeden żyjący gear - Dizzy. Obrał sobie za cel obronę wyżej wymienionej (najtańszej zdziry w historii bijatyk < <- Może mi ktoś powie co ja miałem z tym zrobić, jako korektor? :lol: >), zabijając każdego zbliżającego się do niej człowieka. Robił to do momentu, w którym Dizzy postanowiła odejść z Johnny'm i May (na super w deskę piracki statek sleep.gif gimme a brake kto pisał te historię, naćpany koreaniec ?? < <- j.w., ale przecinka i kilku literek nie popuściłem :D >)

Guilty Gear : The Midnight Carnival:
Testament przybywa niezapowiedziany na May Ship, chcąc odwiedzić Dizzy. Dowiaduje się, że Dizzy nie ma na statku (strąciła ją I-no). Testament przeklina ludzi i pędzi odszukać Dizzy (wątek miłosno-dramatyczny, chyba). Dalsza część historii to już zakończenia :P. Są 3:
W pierwszym Dizzy ginie (hehe!). Wściekły Test zabija Johnny'ego, za to, że jej nie uratował, jak było trzeba i odchodzi do lasu niosąc jej ciało.
W drugm spotyka się z Sol'em, mówią sobie "cześć", potem się piorą, a potem mówią sobie "do następnego". (czytaj: "Testament, na razie, puszcza Sol'a wolno)
Trzecie zakończenie, to alternatywa dla, bodajże, drugiego zakończenia Dizzy. Tutaj w roli "wybawcy" od kontroli Necro, po morderczej walce z I-no, występuje właśnie Testament. Potem oddaje Dizzy jej przyjaciołom z May Ship'u. Do tego jeszcze obiecuje sobie, że już nie będzie ingerował w życie Dizzy, dopóki ona sama nie wróci do jego lasku.

Ciekawostki:
Jeden z niewielu Gear'ów posiadających wolną wolę. Testament odnalazł siebie w roli zbawcy swiata, chcącego sprowadzić nań "sprawiedliwość" (Justice :lol:). Po pierwszym Turnieju poznał ostatniego z gear'ów, do tego posiadającego zdolności Commander Gear'a (!) - Dizzy i od tego czasu postanowił, że będzie ją chronił. Spokojny i wyniosły. Walczy używając kosy, której ostrze jest strukturą z krwi i jego mocy Gear'a. Przyzywanie różnych bestii i transformacja krwi w różne, dziwne rzeczy: sieci, bestie, ręce spod ziemi; to jego domena.

Gameplay:
Dla mających ochotę zacząć zabawę z Testamentem: Musicie wiedzieć, że Testament, to nie postać "Ide-i-biję-bo-mam-połowę-mózgu", jak Sol :P. Testament, to przede wszystkim kontrola całej areny. Stawiamy siateczki, sadzimy drzewka, kombinujemy, z maksymalnej odległości 6HS / 2D, prowokujemy do kucania, a wtedy używamy jednego z lepszych overhead'ów w grze (otwierającego drogę do mega damage :>). Pamiętajcie, Testament, to postać defensywna. Mamy reversal, siateczki, drzewka, spory zasięg i szybkość ciosów. Idealna postać do gry z kontry :>

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Testament_%28Guilty_Gear%29
http://www.guiltygearx2reload.com/testament.htm


za Tlumaczenie Dziekujemy Ukyo
Poprawki: sh-zinden
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Testament - Historia

Post autor: eq2D »

Świetna postać i patrząc przez design i arcy - ciekawy sposób prowadzenia postaci. Wszystkie kupy (Sol, Ky) zraziły mnie kiedy pierwszy raz dosiadłem się do GGX, więc wybór padł na blond dupę. Na dłuższą metę nie zdawała egzaminu (nie mój styl gry), więc znalazłem innego maina. 180 h gry w GGXX na klona tym grzybem sprawiło, ze do bitek zacząłem bardziej defensywnie i strategicznie podchodzić.

I zgadzam się odnośnie overheada - najlepszy w GGXX. Do tego wallbounce na siatkę i można sadzić :]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Select Your Character”