Książki, lektury, literatura,..

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

Od czego zacząć romans z Prachettem?
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

Ja zacząłem od 'Koloru magii' jako że to pierwsza książka o świecie dysku, a potem 'Blask fantastyczny' bo to kontynuacja (w sumie chyba jedyne dwie bezpośrednio powiązane jego książki). A potem już jak kto lubi ;) (polecam 'Muzyka duszy')
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Yamada »

Z grubej rury - od Świata Dysku. Potężny zbiór.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Jo-Jo »

Yamada pisze:Z grubej rury - od Świata Dysku. Potężny zbiór.
Podpisuje się pod tym rękoma i nogami
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Aserot »

Ja szybko i na temat 'Kosiarz' :p
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Dr.Maska
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 13-02-2009, 20:37

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Dr.Maska »

Podobno Diablo wszystkie ksiazki wciągaja a jeszcze bym polecil od siebie
''Nasza historia staje sie legenda''
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

Poszukuje dobrych ksiazek przygodowo-podrozniczo-historycznych w tematyce Majowie, Aztekowie, Inkowie... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: SubZero »

"Tomek u źródeł Amazonki" + "Tomek w Gran Chaco" :P
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Jo-Jo »

Wątpię, aby ktoś się tutaj na tym znał, ale czy mógłby mi ktoś doradzić po jakiego pisarza powieści grozy mógłbym sięgnąć ? ( odliczając Kinga, Koontza, Lovecrafta i Poe'a + słabego Mastertona )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

Łykaj Clive'a Barkera zaczynając od opowiadań Księga Krwi, a później Potępieńcza gra.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Jo-Jo »

ah faktycznie - zapomniałem, że on książki pisał _^_ - dzięki =o
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Ana »

SubZero pisze:"Tomek u źródeł Amazonki" + "Tomek w Gran Chaco" :P
To znam i mam na półce :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek_Siemasz
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 23-02-2009, 12:52
Lokalizacja: London

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Maciek_Siemasz »

Aserot pisze:"Sztorm stulacia" (chyba książka Kinga która ma najlepszą ekranizacje)
Szczerze przyznam, ze nie czytalem tej ksiazki - przed Swietami zamowilem na allegro u jakiegos supersprzedawcy, ale niestety nie udalo sie sfinalizowac transakcji, gdyz poczta polska sie nie popisala...
Z tych tytulow Kinga, ktore przeczytalem do tej pory (a bylo tego troszke) zdecydowanie najlepsza ekranizacja bylo 'Skazani na Shawshank', ale byc moze dlatego, ze spod reki autora, ukazal sie ten tytul jako opowiadanie zaledwie stustronicowe. Dosc ladnym odzwierciedleniem byla rowniez 'Zielona mila'. Generalnie, jesli mialbym polecic cos z tematu horror, to spora czesc tworczosci Kinga idealnie sie nadaje. Tytuly, ktore przychodza mi na mysl w pierwszej kolejnosci to: 'Miasteczko Salem', 'Smetarz zwierzat', 'Lsnienie', 'Sklepik z marzeniami' oraz znakomite zbiory opowiadan takie jak: 'Nocna zmiana', 'Wszystko jest wzgledne', 'Marzenia i koszmary'. Drugim, bardzo znanym autorem horrorow jest Graham Masterton, ktorego ksiazki czyta sie jednym tchem - nie potrafi on jednak pobudzic wyobrazni czytelnika tak jak King, ale w jego dorobku nie brak dobrych tytulow i tym oto sposobem mamy: 'Bezsenni', 'Zakleci', 'Dziedzictwo', 'Wyklety' (jest to pierwszy horror jaki w zyciu przeczytalem - nie mialem wtedy porownania do innych, ale zrobil na mnie nielada wrazenie). Rowniez polecic moge thriller 'Geniusz', ktory uwazam za jedna z jego najlepszych ksiazek. Jednak z Mastertonem nalezy byc ostroznym, bo czesto potrafi on strasznie zepsuc koncowke.
Jesli chodzi o literature, nie bedaca horrorami, to z czystym sumieniem polecic moge kogos takiego jak Mario Puzo i jego legendarna juz powiesc 'Ojciec chrzestny' - nie wiem jak inne tytuly traktujace o losach Sycylijczykow (podobno swietne, jednak nie mialem jeszcze okazji samemu sie o tym przekonac), ale ten to nielada arcydzielo. Od Roberta Ludluma przeczytalem tylko 'Pakt Holcrofta' i dla lubiacych intrygi i sensacje tytul ten jest w sam raz, warto zauwazyc ze czlowiek ten rowniez stworzyl postac Bourne'a, ktora chyba nikomu nie jest obca. Inne tytuly, warte polecenia, ktore znam z autopsji, a ktore przychodza mi o glowy w pierwszym rzedzie to: Thomas Harris - 'Milczenie owiec' oraz 'Hannibal', Dan Brown - 'Kod Da Vinci', Harlan Coben - 'Nie mow nikomu'.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: KRELIAN »

Sub niedawno zarzucił na shoucie info o knidze MGS Raymonda Bensona, a ja właśnie mam ją za sobą i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Wspaniała sentymentalna podróż po Shadow Moses z rozwinięciem wielu wątków - ot chociażby co się dzieje w innej części bazy kiedy my puszczamy chaff granade pod kamerą. Wzbogacono dialogi których zabrakło w Codecu, czy nawet postarano się o opisy eksploracji bazy (spotkałem strażnika w kiblu ale nie dałem mu się wyszczać do końca bo zajął mój pisuar) oraz walk.

Łykać bez zapity.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Książki, lektury, literatura,..

Post autor: Bury »

Nabyłem ostatnio 2 tytuły, gorąco polecam te książki.

[center] Obrazek
[/center]

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…

Dodam od siebie ze koncówka naprawde daje rade(Zaskakująca lecz sprawiedliwa:D)

[center]Obrazek
[/center]
Brak weny twórczej daje się Mattowi Wellsowi, pisarzowi z Londynu, coraz bardziej we znaki. Kiedyś jego kryminały gościły na listach bestsellerów, dzisiaj już prawie nikt o nim nie pamięta. Jedyną pociechą dla Matta są e-maile od wiernych czytelników, jednak jeden z jego fanów, ukrywający się pod pseudonimem Biały Diabeł, zaczyna wysuwać coraz dziwaczniejsze żądania... Używając szantażu i gróźb, zmusza pisarza, by spisał jego przerażającą biografię. Matt szybko przekonuje się, że Biały Diabeł to pozbawiony skrupułów morderca. Szczegółowo informuje Matta o swoich licznych zbrodniach, śledzi każdy jego krok, podsłuchuje wszystkie rozmowy. Kolejne ofiary Białego Diabła giną w taki sam sposób, jak bohaterowie z kart powieści Matta, w dodatku wśród zamordowanych jest coraz więcej jego osobistych wrogów. Nic dziwnego, że wkrótce pisarz staje się głównym podejrzanym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”