Action-Slashery

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

A tak. CL dostałem swego czasu od Przyjaciela na imieniny. Wyborna sieczka. Nie obraziłbym się na kontynuację. A X blades zakupię na pewno, tylko wybawię się z tytułami pierwszej półki.

Przynajmniej bohaterka jest .... słodka ^^'
Awatar użytkownika
gazalp
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 05-06-2008, 16:35
Lokalizacja: Z nienacka

Re: Action-Slashery

Post autor: gazalp »

Tylko wpierw poczytaj recenzje bo jak chcesz pograć w lepsze tytuły a potem w X-Blades to się trochę zawiedziesz. Wczoraj przeszedłem (czyli pokrótce opis nie z 1 wrażenia ale całościowe) i opisałbym tak: muzyka BDB, co do intro z muzyki ludzie się czepiają ale jak wejdzie gitarka już inaczej brzmi, graficznie wygląda ładnie- dużo światła, odblasków nawet niekiedy tak bardzo że po oczach kuje, lokacje są piękne i nie tylko one ;p, pod względem tekstur do DMC się nie umywa (nie wiem czemu ludzie te gry porównują ale skoro tak da się tylko wytłumaczyć...), a liczba ciosów combo umywa się jedynie do tempa klikania w LPM, duża liczba czarów z których korzystałem z bagatela 5-8, a jest ich sporo sporo więcej oraz muszę przyznać innym że z czasem gra wygląda identyko jak na początku, czyli kupa potwora z która rozprawia się paroma skilami, rażące tak światłem na otoczenie pokoju jak działa światło spawalnicze, trochę spokojnego biegu i znów kupa potwora...

Tak więc dla wyrachowanych graczów którzy lubią jakieś dodatkowe smaczki lub coś, że tak powiem sensownego niż jedynie wyżynanie potworów combem sięgającym ponad 100 gra nie będzie interesującą pozycją. Co do reszty którym nie potrzeba czegoś z sensem, lubią "świecidełka" i mają na zbyciu starą myszkę do kompa oraz lubią eksterminację potworów rodem z Berserka gra przypadnie do gustu (w tym i mnie).
Jestem szkieletem mego miecza.
Stal jest mym ciałem, ogień mą krwią.
Wykułem ponad tysiąc ostrzy.
Nie znający śmierci.
Nieobecny dla życia.
Powstrzymałem cierpienie, by tworzyć broń.
Mimo to, ręce te nie będą niczego trzymać...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: KRELIAN »

X Blades to slasher z bardzo średniej półki. Nie powiem, że to syf bo dotrwałem do końca, ale gorszy w tej generacji jest już chyba tylko Genji 2.

Jak spodobał wam się Chaos Legion, który był fajny ale maksymalnie uproszczony jak dla mnie, to łyknijcie Bujingai, Shinobi i Nightshade - ta pierwsza jest przynajmniej bardzo efekciarska i ma fajne sekrety do odkrycia, a dwie kolejne mocno wymagające i jest co masterować na hardzie.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
gazalp
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 05-06-2008, 16:35
Lokalizacja: Z nienacka

Re: Action-Slashery

Post autor: gazalp »

Dla mnie "KOX" bo w sumie to pierwszy slasher w jaki grałem, a tak jak pisałem ta katanka i do tego tanatos za plecami na którego możesz liczyć przy dziele zniszczenia <3
Jestem szkieletem mego miecza.
Stal jest mym ciałem, ogień mą krwią.
Wykułem ponad tysiąc ostrzy.
Nie znający śmierci.
Nieobecny dla życia.
Powstrzymałem cierpienie, by tworzyć broń.
Mimo to, ręce te nie będą niczego trzymać...
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

gazalp pisze:Tylko wpierw poczytaj recenzje bo jak chcesz pograć w lepsze tytuły a potem w X-Blades to się trochę zawiedziesz.
Nie zamierzam. Przecież to oczywiste, że ten facet, który tam napisze swoją recenzję ma odmienny od mojego gust. A nuż trafi mi się taki "znawca", który da MGS2 8-, albo inny koso. Nie zamierzam wydawać więc swoich pieniędzy po ocenie szeroko rozumianych "recenzentów".

Czuję w kościach, że XB (huh, wyszło jak skrót od tej głośnej konsoli), to nie boom jak pierwszy DMC, czy GoW2, ale przecież jeśli FPS nie jest Bioshockiem, to nie znaczy, że nie można mu szansy dać.
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Action-Slashery

Post autor: Slayer »

Osobiście odradzam tą grę z całego serca. Ale jak tam chcesz, tylko napisz później wrażenia z gry. :]
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:Nie zamierzam. Przecież to oczywiste, że ten facet, który tam napisze swoją recenzję ma odmienny od mojego gust. A nuż trafi mi się taki "znawca", który da MGS2 8-, albo inny koso. Nie zamierzam wydawać więc swoich pieniędzy po ocenie szeroko rozumianych "recenzentów".
Najgorzej jak właśnie ktoś nie ma upatrzonych recenzentów z podobnymi gustami. Wtedy można naprawdę dużo kasy stracić. :)
Awatar użytkownika
gazalp
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 05-06-2008, 16:35
Lokalizacja: Z nienacka

Re: Action-Slashery

Post autor: gazalp »

W sumie jak pisałem w mojej mini recenzji. Ja osobiście jako zagorzały fan slasherów czy innych japońskich produkcji polubiłem gierkę, natomiast kolega który DMC czy CL chwalił już nie zdzierżył tego tytułu.
Jestem szkieletem mego miecza.
Stal jest mym ciałem, ogień mą krwią.
Wykułem ponad tysiąc ostrzy.
Nie znający śmierci.
Nieobecny dla życia.
Powstrzymałem cierpienie, by tworzyć broń.
Mimo to, ręce te nie będą niczego trzymać...
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:
Sylvan Wielki pisze:Nie zamierzam. Przecież to oczywiste, że ten facet, który tam napisze swoją recenzję ma odmienny od mojego gust. A nuż trafi mi się taki "znawca", który da MGS2 8-, albo inny koso. Nie zamierzam wydawać więc swoich pieniędzy po ocenie szeroko rozumianych "recenzentów".
Najgorzej jak właśnie ktoś nie ma upatrzonych recenzentów z podobnymi gustami. Wtedy można naprawdę dużo kasy stracić. :)
A to już jego problem. Obiadu tez nie zje, jak mu ktoś nie wystawi 9+ za pierogi ruskie?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:Obiadu tez nie zje, jak mu ktoś nie wystawi 9+ za pierogi ruskie
To porównanie muszę sobie gdzieś zapisać dla przyszłych pokoleń, śmiechu nigdy za dużo.



Co do slasherów, ostatnio odkryłem na nowo NG, tym razem czesc 2. Gram pierwszy raz dopiero na "wojowniku", ale mogę już stwierdzić, że gra jest bardzo skillowa i bardzo nierówna (przez pół poziomu nie mam żadnego problemu z przeciwnikami by zaraz zginąć w jakimś głupim momencie ;)).
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

A ja dziecku będę wpajał by nie sugerował się zdaniem obcych osób, by w przyszłości nie zasilił dywizji ludzi bez własnego zdania.

NG2>>>>NG(S).
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

Sylvan Wielki pisze:A ja dziecku będę wpajał by nie sugerował się zdaniem obcych osób, by w przyszłości nie zasilił dywizji ludzi bez własnego zdania.

NG2>>>>NG(S).
Heh no wiadomo, że NG2 przebija Sigme, ale za to Sigma 2 przebije wszystko co było do tej pory, jak wnioskuję po ograniu dema. Już co-op z botem daje takiego kopa, że głowa mała, a co dopiero jak zamiast bota będzie żywy gracz :przestraszony: Wcześniej nie byłem przekonany za bardzo do tej gry, ale po demie jest to dla mnie obowiązkowy zakup.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

Zapis przejścia dema NGS2 przez zajebistego Japończyka na MN-

misja Ayane-

misja Ryu-
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Action-Slashery

Post autor: Sylvan Wielki »

Zobaczymy jak z bossami będzie. NG II ma bodaj najlepszych bossów w historii.
Taki Zedonius , czy Volf , to jedna liga (najwyższa) z Berialem z Devila 4.
No i Evil Murai ni jak ma się do Archfiend'a.

Bayonetta w Famitsu dostała 40/40.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Action-Slashery

Post autor: Komandos »

Obczaiłem wczoraj demo GOWIII. Graficznie jak na razie bardzo ładnie, ale jest tylko 30fps. Rozgrywka bardzo się nie zmieniła, czyli prawidłowo. Na pewno jest na co czekać, ale mam nadzieję, że pełna wersja będzie chodzić w sześćdziesięciu klatkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”