Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Zwirzok
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 29-08-2009, 17:35
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Zwirzok »

Przyłączę się do dyskusji na ten temat, bo... Bo posiadam X360 i w grudniu kupuje PS3 Slim ;p Różnice między konsolami? PS3 ma Blu-Ray i jest troszku mocniejszy. Blu-Ray to także plus. Jak ktoś się mnie pyta co chce kupić to mu odpowiadam w co będzie grał. Bo jak w multiplatformy (których teraz jest zdecydowana większość) to obojętne która konsolę kupi (tu zaraz będą gadki o tym że któraś z nich jest lepsza). Uprzedzam także pytanie, czemu kupuje PS3 Slim? Dla odtwarzacza Blu-Ray, Singstara, GT5, Uncharted 1 i 2, MGS4 i Tekken 6. Tak właśnie, wiem że T6 wychodzi na X360, ale dla mnie to zawsze będzie gra na maszynkę Sony. Wii nie kupuje, bo tak naprawdę nie potrzebuje konsoli na imprezę, bo doskonale bawimy się przy X360, a jak już Wii przybywa to z moim kumplem, który jest posiadaczem zabawki od Big N. "Wojna Konsol" jest bez sensowna. Dlaczego? Bo i tak w większości ludzie na nich grają w gry które wychodzą na wszystkich systemach, począwszy od PC a na DSi i PSP kończąc.

Więc jeżeli ktoś sie pyta która konosla, ja odpowiem mu teraz. Każda. Różnice niewielkie, jedyna kwestią może być cena platformy (w przypadku PS3 Slim i ceny ustalonej przez SCEP to troszkę bolące) i... Niestety jej przerabialność. Sądzę, że rozsądnym rozwiązaniem jest jedna konsola stacjonarna oraz jakiś handheld. W moim przypadku jest trochę inaczej, ale to już nie wasza sprawa dlaczego ;p
GamerTag: Zwirz

Później wstawie obrazek... ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Nie będzie marudzenia, bowiem to nie to forum, gdzie impotencja intelektualna twierdzi, że DMC 4 na .... jest lepsza od .... ver. z tytułu cut scenek w 60, a nie 30 fps....
Przez co lepiej o niebiosa przecież wygląda.

Co do wojny. Cóż jest tak, że niemal wszyscy kochają Wii. Ja kupiłem i nie kocham. Niezły sprzęt, ale w formie dodatku do grania (taka półka jak sing stary, rock bandy, eye toye, czy kierownica).

Reszta kocha chyba platonicznie Wii, bo przecież skoro to taka wspaniała, ba, najlepsza konsola, to czemu mają w domu x0?

Ponieważ nie chce im się machać w Wii sport kontrolerem, tylko wybebeszać stwory w GoW II, czy podziwiać piękno Dirt2.

Gdyby w Polsce, było tak dobrze jak na zachodzie, to więcej graczy by ją miała.
A tak ludzie chcą grać. W rozumieniu "gram w GT5, FF XIII", a nie zabawa przy zabawnych pozycjach na Wii (nie wszystkie oczywiście).

Stąd po co bredzić jakie to Wii jest super - ekstra i w ogóle miód na świeże pieczywo, skoro nawet nie planuje się go kupić?

Z x0 inna sprawa. Więcej konsol niż PS3 się sprzedało, ale nikt o datach premiery już nie wspomina.

W mojej okolicy kilka osób ma xo i tylko jedna PS3. Wii brak ( w dwóch ostatnich przypadkach, nie licząc mnie).

Przy czym ŻADNA osoba mając sprzęt M$ nie ma gry droższej niż cena płyty.
Kolegi z PS3 problem nie dotyczy, gdyż swoje zarobi i to nie mało, więc go stać.

Mnie również, stąd na półce widnieje kilkadziesiąt tytułów nieopisanych bynajmniej markerem.

Niech nikt nie neguje sprawy piractwa, ponieważ się ośmieszy. Wiemy dlaczego PSX i PS2 były u nas tak popularne. Z PS3 się nie udało, ale schedę niechlubną x0 przejął.

Oczywiście nie jest tak, że każdy gra na kopiach zapasowych, ale większość.

Poza tym, jak pisałem uprzednio. To nie czasy gdzie x chłopek śmiał się z posiadacza PS3, że ten ma tylko Resistance i Motor Storm.

Zrobiłem sobie ostatnio listę gier, które zakupię do końca roku.

Dirt2, Batman, Tekken 6, Dragon Age, nowe CoD, Raczet i Klank, Gran Turismo 5, Uncharted 2.

Jak widać pierwsza piątka to gry mające status wieloplatformowych. Reszta to gry na PS3 i tylko na PS3 ( PC nawet nie dziobnie żadnej, jak L4D2 ).

Na x0 brak jakiegokolwiek tytułu na wyłączność.

I to nie żadna złośliwość. Czy moje widzimisię.

Podobnie sprawa wygląda z wojną DS vs PSP. Niby ten pierwszy o kilka klas lepszy od drugiego. To teraz rączka w górę kto ma PSP, a kto ma DS?
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

Sylvan z ciekawosci: Ninja Gaiden Sigma nie planujesz? ;)


Ja sie chyba w koncu zaczynam cieszyc ze mam "te czarna krowe". Gry dalej sa drogie jak..... no bardzo drogie, ale w sumie nie mam czasu na granie, a majac x0 zapewne mialabym mase gier, z czego polowy bym do konsoli nie wlozyla (piratów, czy kupionych okazyjnie oryginałow bo i te maja fajne ceny). Tak mam z ps2. Masa gier, a na jakies 70% z nich nawet nie mam ochoty patrzec, bo ze swapem na stanie dzialalo sie na zasadzie "ktos ma, pozyczyc, alcohol 120% i jazda...". Przy ps3 musze myslec co kupic i jak mi sie to przelozy - czy bede miala czas by pograc, czy tak naprawde siade do gry by ja skonczyc, czy tez po 30 min ja rzuce. Planuje na pewno kupic Sigmę 2, TR Underworld, Tales of Vesperia, FF13, ale kiedy to juz wiekszy znak zapytania.

A wii... chyba tylko dwa tytuly mnie by interesowaly tam: Tenchu i Okami.

Z handheldów dalej uwazam ze DS rlz, zupelnie inna forma rozgrywki i naprawde masa swietnych tytulow :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Tak odnośnie handheldów (i od razu zaznaczam - nie mam nic do PSP :P ): kiedy można poznać, że PSP to fail? Kiedy ludzie zaczynają tworzyć emulatory DS-a na PSP :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:Tak odnośnie handheldów (i od razu zaznaczam - nie mam nic do PSP :P ): kiedy można poznać, że PSP to fail? Kiedy ludzie zaczynają tworzyć emulatory DS-a na PSP :D
No chyba raczej odwrotna rzecz z tego wynika, ale spoko ;) Na DS'a jedyne fajne gry to seria Ace Attorney (żeby nie było na emulatorze grałem, konsoli bym w życiu nie kupił) i kilka mniejszych tytułów, reszta to badziewie jak z komórki.

Co do wojny X360 vs PS3- Uncharted, Yakuza, GOW i wszystko jasne :D Sigma 2 też zapowiada się smakowicie, pewnie kupie jak trochę stanieje.
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Slayer »

Jest bardzo możliwe że doczekamy się konwersji gier z wii na ps3.

"Jestem z firmy Capcom, I mogę ci powiedzieć, że mamy wiele dobrych pomysłów na wykorzystanie tej technologii i czekamy na wprowadzenie ich w życie. Jednakże, rozmawiając z innymi deweloperami w Japonii, słyszałem jak kilku z nich twierdzi, że są zadowoleni z kontrolerów ruchu Sony, ponieważ będą mogli przenosić swoje tytuły z Wii na Playstation 3."

Co do Ninja Gaiden Sigma 2, to jest super, można już pobrać z pss JP. No i fajnie jest wykożystany sixaxis, potrząsasz cycuszkami. :]
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

Komandos wiem ze sa gusta i gusciki, ale.... ten brak fajnych gier to coz albo nie wiesz o czym mowisz, albo jestes naprawde zapatrzony w swoiste cztery sciany komercyjnych i wyprobowanych tytulow.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

W sumie w tej kwestii każdy będzie miał swoją rację. Te komercyjne tuzy są właśnie najważniejszym wyznacznikiem świadczącym o powerze konsoli. Jednak o ile temat sprzedaży już za nami z racji niepodważalnego zwycięstwa Wii, tak w kategorii gier na wyłączność nic nie umywa się do PS3. Choćbyście nie wiem ile tytułów na X360 mi zarzucili i nie wiem jak były dobre, to do dziś żaden nie wrył mi się na tyle głęboko w świadomość, by wspominać o nim latami. Były Gearsy, Ninja Blade, coś tam popykałem w Lost Oddysey, szczerze to nawet z biegu nie potrafię wymienić innych tytułów ... gdzie te wybitne giery na Xa? No gdzie? Proszę mi nie podawać gier na 8+ bo to się mija z celem - zagrać, zapomnieć i tyle. Wyrzućcie to z siebie i powiedzcie w końcu, że nie stać was na PS3 i gry na niego i dlatego wybraliście X0, ale jak czytam, że ma lepsze/lepiej wyglądające gry to naprawdę robi mi się weselej. Czasem się w ogóle zastanawiam, czy osoby śmigające na X0 kiedykolwiek dłużej posiedziały przy najważniejszych tytułach na PS3, bo każdy kto ma porównanie może wybrać tylko jedną odpowiedź - tą która wygrywa w wojnie konsol na gs.pl ;).

Oczywiście uwaga ta nie dotyczy osób, których kluczowym gatunkiem jest symulator dyliżansów w baroku, gdyż oni od dawna cierpią na raka gustu.

Ufff jak dobrze być fanboyem Playstation :D.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Pierw ludki rzucali "Na X360 nie wychodzą bijatyki, nie pogramy sobie na tym w Tekkena". Poczekaliśmy, okazało się, ze na x360 bitek jest nawet więcej (i nawet łapiemy sie na takie bonusy jak online w vf5 czy dodatkowe postacie w BB). Później wpadł temat exclusivów, który też już jest dawno za nami od kiedy M$ wykupuje praktycznie wszystkie tytuły prócz tych wydawanych przez samo Sony. Teraz wpada temat "sytuacji finansowej graczy". Nie no, nie pozostaje mi nic innego jak dalej patrzeć na to z boku i mieć się z czego pośmiać. ;)

Ja kupiłem xkloca głownie ze względu na zachodni rynek. W końcu moge na konsoli normalnie pograć w takie stricte PCtowe segmenty jak cRPGi (Mass Effect, Two Worlds, Oblivion, niedługo Risen) i FPSy (tutaj tego naprawde w cholere, a ze tykam praktycznie wszystko to nawet nie chce mi sie wymieniac).* Po prostu gdyby nie to powyżej to albo bym modernizował kompa, albo kupił Wii (a najpewniej obydwa). Oczywiście nie mówię, że PS3 nie ma dobrych gier, każda platforma ma się czym pochwalić, ale większość z nich albo nie trafia w moje gusta, albo mam na klocku jakąś sensowną alternatywę. Na PS3 zagrałbym dosłownie w 3 tytuły - MGS4, Uncharted i Heavy Rain po czym konsola poszłaby w kąt tak jak to było w przypadku PS2 (na której praktycznie przez 2 lata odpalałem tylko Burnouta).



* Specjalnie nie wymieniłem tutaj RTSów, mimo ze X360 też ma konsolowy monopol pod tym względem. Póki nie wydadzą specjalnego kontrolera do tego typu gier, to niestety nie ma co się za nie łapać.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Ale biedny temat ja nie moge - przypominają mi się super programy rodem z tv PULS w stylu "Ninja vs Spartanie - kto zostanie wojownikiem wszechczasów" :D .

Nie wiem czy jest bardziej załosna firma od Polyphony - robia gre tyle lat, zawsze obiecuja cuda na kiju i zawsze wypuszczaja 'to samo + kilka bonusów' :D . Wizualizacja uszkodzeń z tego co wiem jest póki co w GT5 na żenującym poziomie, model jazdy kartonowy jak zawsze, no ale nie - gra wyglada lepiej jak GT4 i moge se rozbić reflektor więc bedzie przełom :D . Yakuza 3 to sama w sobie gra na max 8 bo ta seria to uboga namiastka Shenmue imo. Z drugiej strony nie lubie Halo, Gearsów i innych tego typu.

Ja gram tylko w bijatyki i RPG - BARDZO rzadko odpalam coś innego wiec wszelkie megaojaciekrence hity po mnie spływają wiec mi jakas wojna konsol wisi;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

Oto kilka zasad, którymi kierują się użytkownicy PS3:

* Każda gra, która nie jest exclusivem na naszą konsolę jest be.
* Nasza konsola ma 666 razy lepszą grafikę od Xbox 360.
* Potrafi przywracać do życia zmarłych
* Potrafi rozwiązywać równania z wartością bezwzględna
* Procesor w PS3 potrafi leczyć choroby serca, obliczać tor lotu pocisków balistycznych oraz przywraca do życia dinozaury.
* PS3 jest tak szybkie, że US Army zaczęło go montować jako komputer pokładowy w samolotach F-16
* Płyty Blu-Ray są tańsze od dyskietek.

--------------
XBOX 360

Przykazania:

* Wyzywaj PS-owców od wrednych fanboy'ów.
* Tylko Xbox 360 ma rację bytu.
* Wii to zabawka dla durnych żółtków.
* Nie przejmuj się RROD-em.
* Twoja konsola jest tania i nie psuje się.
* PS3 jest tylko dla rozpuszczonych bogatych dzieciaków.
* Nigdy nie myśl o tym że akcesoria które się kupi aby podładować pada, wi-fi, wszystkie co są w zastawie PS3 razem wzięte z Xboxem i jego dyskiem wyjdą drożej od plejki.
* Wii jest słabą zabaweczką.
* Fani Wii i PS-owcy zazdroszczą iksowcom xboksa i dlatego ich nie lubią.
Nonsensopedia <3 <3
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: JJxenon »

Nigdy nie byłem fanboyem jednej konsoli bo to dla mnie nie ma sensu ;) . Prawda jest taka że to nie konsole są najważniejsze tylko gry które na nie wychodzą :) . Tak było w przypadku Mass Effecta w którego bardzo chciałem sobie pograć . Wiedziałem że ta gra wyszła tylko na pc i x360 , jednak z racji tego że nie mam zamiaru pakować w blaszaka sporej kasy to wybrałem tańsze rozwiązanie w postaci X360 ( i nie żałuję :) ) . Teraz posiadam obecnie tylko ps2 i x360 ( może w przyszłości ps3 ze względu na gry które nie będą na x360 ) i nie wyszydzam konsoli MS bo " Microsoft jest be a Sony super ! " . Owszem nie podoba mi się polityka Billa że tak zostawił na lodzie poprzedniego X ale jego następca bardzo dobrze pokazał graczom że jednak warto w niego zainwestować i nie martwić się że padnie jak poprzednik :)

Tak jak powiedziałem liczą się gry a nie konsole i ich śmieszna wojna i fanatyzm fanbojów . Miałbym być taki głupi żeby nie zagrać sobie w Mass Effect bo jest na konkurencyjną platformę Sony lub Metroid Prima bo jest na GC ? i nie kupić sobie owych by bawić się świetnie ? ........... jeśli jesteś fanboyem jednej platformy i twierdzisz że konkurencja nie ma szans z twoim obiektem uwielbienia to graczu szkoda mi ciebie i tego że w ogóle jesteś tym graczem ....ale to już twój wybór

Dziękuję za uwagę :)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Ana pisze:Sylvan z ciekawosci: Ninja Gaiden Sigma nie planujesz? ;)
A w życiu skarbie. NG2 jest kapitalna, ale zwykła NG, niespecjalnie mnie poderwała.
Poza tym aktualnie gram sobie w dwie gry, a dwie kolejne stoją niemal nietknięte na półce (sic). To spokojnie wrzesień wypełni (plus nadchodzący NfS: Shift).

Później , to już Raczet i Klank, Uncharted 2, MW2, Dirt2, Dragon Age Tekken 6, GT5....

Nie ma w tym roku miejsca na na Sigmę. Tylko pierwsza liga graficzno grywalnościowa.

Niemniej jakby jakimś sposobem trafiła w me dłonie, nie omieszkam po jej zaliczeniu jej podesłać na dany czas do mej ulubionej moderatorki ;*
Action pisze:Pierw ludki rzucali "Na X360 nie wychodzą bijatyki, nie pogramy sobie na tym w Tekkena". Poczekaliśmy, okazało się, ze na x360 bitek jest nawet więcej (i nawet łapiemy sie na takie bonusy jak online w vf5 czy dodatkowe postacie w BB). Później wpadł temat exclusivów, który też już jest dawno za nami od kiedy M$ wykupuje praktycznie wszystkie tytuły prócz tych wydawanych przez samo Sony. Teraz wpada temat "sytuacji finansowej graczy". Nie no, nie pozostaje mi nic innego jak dalej patrzeć na to z boku i mieć się z czego pośmiać. ;)
1. Fan boyów nie licz. Też można teraz śmiac się z tych, którzy biadolili, że x0 to supah motha i w ogóle jesli chodzi o fps, bo Bioshock, bo Halo , a teraz?

Kz2 i konwersja tego pierwszego jadaczki przymknęła. Reszta (MW2, Rage, to pozycje wieloplatformowe).

2. Ex. Też to nie czasy "na PS3 to dobry jest tylko MS i Resistance".
Większość gier to pozycje o statusie multiplatformowym. A co do ex, to najbliższe miesiące z tytułami takimi jak Uncharted2, GT5, Raczet i Klank, należą do sprzętu Sony.

Wystarczy średnia wiedza z tego zakresu i umiejętność liczenia do 4 by się o tym przekonać.

Sytuacja finansowa graczy? Rozwiń temat.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Zapamiętajcie gdyż nie będę powtarzał.

1. Dualshock nie nadaje się do FPSow bardziej niż pad z x360 do bijatyk. Da się "ograć", ale nie ma mowy nawet o szczypcie funkcjonalności. Wypukłe analogi i spusty "na odwalsie" - twórcy musieli miec niezłe klapki na oczach by coś takiego zaprojektować gdy konkurencja ich wyprzedziła pod tym względem już generacje temu.

2. KillZone 2 to jeden z największych przehypowanych shitow, który plasuje się zaraz za SF4. Jedno z nielicznych takich sytuacji w historii gatunku (chociaż niedawno był Crysis...). Jeżeli ktoś uważa, że ta pozycja udowodniła i wniosła do gatunku cokolwiek to gratuluje rzetelności.

"X0 to supah motha i w ogóle jesli chodzi o fps" nie tylko dlatego, że wychodzi na niego kilkakrotnie wiecej FPSow (co "sezon" ma po kilka shooterow w tym co najmniej jednej "hit" a'la teraz ODST/L4D2) tylko dlatego, że wreszcie po 15 latach mogę usiąść przed konsolą i czerpać czystą radość z grania w tego typu rodzaj gier.

Pozostaje mi tylko czekać z niecierpliwością na jakiś sensowny kontroler do RTSów.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Action pisze:Pozostaje mi tylko czekać z niecierpliwością na jakiś sensowny kontroler do RTSów.
http://allegro.pl/item745809155_max_sho ... ancja.html :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”