Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

A w życiu skarbie. NG2 jest kapitalna, ale zwykła NG, niespecjalnie mnie poderwała.
Anie chodziło pewnie o Sigme 2 czyli NG2 w lepszej oprawie+bonusy+co-op.
1. Dualshock nie nadaje się do FPSow bardziej niż pad z x360 do bijatyk. Da się "ograć", ale nie ma mowy nawet o szczypcie funkcjonalności. Wypukłe analogi i spusty "na odwalsie" - twórcy musieli miec niezłe klapki na oczach by coś takiego zaprojektować gdy konkurencja ich wyprzedziła pod tym względem już generacje temu.
Bullshit.
2. KillZone 2 to jeden z największych przehypowanych shitow, który plasuje się zaraz za SF4. Jedno z nielicznych takich sytuacji w historii gatunku (chociaż niedawno był Crysis...). Jeżeli ktoś uważa, że ta pozycja udowodniła i wniosła do gatunku cokolwiek to gratuluje rzetelności.
Zgadzam się w 100%, ale dotyczy to w takim samym stopniu Halo. Z resztą nie oszukujmy sie FPS to FPS, tu nie ma miejsca na nowości.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Jak na takim czyms sobie ustawie hotkeye? ;)
Komandos pisze:Bullshit.
Bo tak i już.
Komandos pisze:Z resztą nie oszukujmy sie FPS to FPS, tu nie ma miejsca na nowości.
Call of Jarues, TimeShift, Left 4 Dead, Prey i kurna każdy kolejny Half-Life to "potwierdzają". :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Bo tak i już.
Dokładnie, gram na tym padzie codziennie i jakoś nie mam problemu ze strzelaninami TPP/FPP. Jasne X360 ma lepszego pada do takich gier, ale nie ma też co przesadzać ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

1. Dualshock nie nadaje się do FPSow bardziej niż pad z x360 do bijatyk. Da się "ograć", ale nie ma mowy nawet o szczypcie funkcjonalności. Wypukłe analogi i spusty "na odwalsie" - twórcy musieli miec niezłe klapki na oczach by coś takiego zaprojektować gdy konkurencja ich wyprzedziła pod tym względem już generacje temu.
O. Gruba przesada. O ile ja nie mam problemów żadnych w Kz2, czy CoD4 na DS3 jako doświadczony gracz, mój Tata, który jak wspomniałem gra od czasu do czasu, również nie ma problemu z graniem na DS3 w FPS, to o tyle DoA, czy SF na x padzie to jakieś nieporozumienie. Oczywiście można (wypada AS) kupić, ale wiadomo jak jest.

W Kz2 bez problemu ustrzelisz te 1400 Highów, nawet jako pasjonat combo - mysz + klawiatura, natomiast z SF IV , czy np VF5 jest faktyczny problem.

[quote="]2. KillZone 2 to jeden z największych przehypowanych shitow, który plasuje się zaraz za SF4. Jedno z nielicznych takich sytuacji w historii gatunku (chociaż niedawno był Crysis...). Jeżeli ktoś uważa, że ta pozycja udowodniła i wniosła do gatunku cokolwiek to gratuluje rzetelności. [/quote]
Napisz, że nie lubisz tej gry. Wystarczy. Masz do tego pełne prawo.

Przecież to nie jest tak, że każdemu Metroid Prime musi się podobać i dla każdego "Okaryna czasu" to najlepsza gra jaka wyszła.

Tylko trochę oceniasz (niesłusznie zresztą) tą pozycję, jak chłopaki z Edge.
Zero fresh ideas - 7/10 (albo mniej).

To ja pytam, czy kazda kontynuacja musi rewolucyjne zmiany wprowadzić?
Wygląda na to, że VF, SC, GoW, to drugie GoW, PES, THPS, i masa innych pozycji musi być przełomowymi rozwiązaniami napakowana po brzegi by zadowolić wybredne gusta.

Swoją drogą wiele osób pisze jak to mało Kz2 wniósł do gatunku, ale od lat dają Halo 10/10. Niby zawsze do rewolucji i to na najwyższym poziomie dochodzi?
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Slayer »

Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Z mojej strony tylko tyle, ze M$ jest żałosny i doi kasę z graczy dosłownie na każdym kroku. Jak tak dalej pójdzie to sram na ich konsolę, upycham ją, kupuje PS3, a M$ pokazuje faka.
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: kemot722 »

Według mnie to jest atak na wolny rynek. MS chce zmonopolizować sklepowe działy własnymi akcesoriami, ale nie podnosząc ich jakość, czy obniżając ich cene. Atakuje portfele graczy i to sie zemści, bo gracze też potrafią zadbać o swój interes, a nie tylko żarci na forse ludzie MS. Prędzej, czy później pojawi sie piracki software ignorujący towar konkurencji, lub gracze oleją MS. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek były takie ataki na posiadaczy konsol Sony - może za mało o tym czytam.

Sony też nie jest święte, ale przynajmniej nie chodzi konsole. Do nowych telewizorów Sony, jest sens podłączyć aparaty cyfrowe tylko od Sony. Nawet z telefonu Sony Ericsson zdjęcia telewizor sczyta, a z aparatu Canon nie. Nowy telewizor 40" i nie mogę sobie zdjęć z wakacji obejrzeć na dużym ekranie.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Rzeczywiście MS nieci w kulki. Do PS3 można podłączyć byle jaki dysk, headseta czy cokolwiek innego. Jak już wprowadzają ograniczenia, że można używać tylko ich sprzętu, to niech chociaż obniżą ceny, bo na razie to jest śmiech na sali. Ostatnio z Pitrexem szukaliśmy headseta bezprzewodowego do xboxa to się okazało, że kosztuje grubo ponad 150zł, a do PS3 niedawno kupiłem za 30zł.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Ej no nie ma tego złego - jak coś to kupno PS3, format dysku od x0 i 120gb zamiast 40:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Yamada pisze:Ej no nie ma tego złego - jak coś to kupno PS3, format dysku od x0 i 120gb zamiast 40:P
W nowych PS3 jest standardowo 120GB ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Właśnie - jak jest z tymi slimami? Mają lepsze napędy? Jakieś konkretne zmiany w hard i software?
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Czy mają lepsze napędy to nie wiem. Na pewno są zrobione z gorszego tworzywa i przycisk power nie jest już dotykowy. Wygląd to kwestia gustu, ale imo ten nowe PS3 jest szpetne. Jedyna zaleta jaką widzę to ten dysk 120gb i to, że ciągnie trochę mniej prądu.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Lepszy (szybszy) napęd to byłby fajny bajer bo ten w dużych PS3 to blu-ray pierwszej generacji:).

A jak z kwestią softu? Bo słyszałem plotę, ze ponoć nie działa na niej linux i przegladarka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Napęd jest taki sam. Najlepiej tu sobie poczytaj-
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /6900.html
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Slayer »

Ciągnie o 50% mniej prądu. Tydzień temu koleś kupił slima 250gb + Uncharted 2 za 1200zl, nie wiem gdzie wyrwał taką promocję.
Zawsze niewidoczny na gg.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”