JJK's Scribbles & Untunes

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Cytuję opisy (wcześniej nie zdążyłem przerzucić):
1. "Lotos w betonie"

Miejsce wydarzeń: Tokio/Takeniwa
Czas wydarzeń: 2009/1629

Bohaterką opowiadania jest Hasuko, 20 letnia studentka kulturoznawstwa. Mieszka razem z matką i babcią, oraz kotem Gachi na obrzeżach Shinjuku w Tokio. Można by było ją określić zwykłą młodą kobietą, żyjącą w wielkiej metropolii, gdyby nie fakt… podwójnego istnienia. Bowiem Hasuko, egzystuje również w 1629 roku jako córka zbrojmistrza w małym mieście portowym Takeniwa. Nie jest tego świadoma. Odczuwa i pamięta wszystko z obu egzystencji oddzielnie - jednego dnia budzi się w danym miejscu, następnie po zaśnięciu w nim zaczyna ten sam dzień w innym jako zupełnie inna osoba. Po pewnym czasie pojawiać się zaczynają wspólne elementy i obie świadomości stopniowo dowiadują się o sobie…

2. "Adam. Ja jestem"

Miejsce wydarzeń: nieokreślone
Czas wydarzeń: nieokreślony

Historia opowiadająca o 17-letnim Adamie. Bohater urodził się w biednej, patologicznej rodzinie. Od dziecka prześladowany przez rodziców alkoholików, starszego brata którego wychowała ulica, wytykany i wyśmiewany przez rówieśników. Mimo, ekstremalnego otoczenia, zachował zdrową psychikę oraz rozsądek i serce. Adam od wielu lat pała sympatią do Ewy, młodszej od niego dziewczynie pochodzącej z „dobrego domu”, która go jednak nie zauważa, wtopiona w niesprzyjające otoczenie. Na czele tego „otoczenia” stoi Lilith, przez znajomych zwana Lil. Jest rówieśniczką Adama, chodzi z nim do jednej klasy. Lil jest sierotą, która trafiła z sierocińca prosto do poprawczaka. Charakterem przypomina brata Adama - wiecznie sprawia kłopoty, bije młodszych i słabszych od siebie, okrada ludzi, chuligani… stara się pokazać, że jest najważniejsza i „nikt jej nie podskoczy”. Lilith własną „perswazją” odnajduje miejsce wśród najpopularniejszych ludzi w okolicy. Jest zmorą Adama, ciągle mu dokucza, mimo że nie jest od niego silniejsza - dręczy go psychicznie i wykorzystuje do własnych celów, znając jego tolerancję i tendencje do silnej empatii. Drugą miłością Adama jest popularny rockowy zespół Semangelof. Jego największym marzeniem jest zostać gitarzystą tego zespołu, dlatego też dniami i nocami ćwiczy grę na sfatygowanej gitarze akustycznej, którą znalazł na wysypisku śmieci…

3. "O kamieniu, który był wszędzie"

Miejsce wydarzeń: Mu, Atlantyda, Złote Wybrzeże, Chiny, Polska, Brazylia
Czas wydarzeń: ok. 24.000 p.n.e, 9.006 p.n.e, ok. 1660, 1908, 1986, 2008 (lata podane w kolejności chronologicznej/wg miejsc, nie wg rozwoju wydarzeń)

Fabuła skupiać się będzie wokół tajemniczego kamiennego dysku, pojawiającego się w różnych miejscach i w różnym czasie. Ów kamień zdaje się wpływać na umysły ludzi, wywołując różne zachowania wbrew ich woli. Żadna z „ofiar” nie jest świadoma swoich czynów, których dokonywanie jest odbierane przez otoczenie nieobojętnie i w różny sposób w zależności od okoliczności. Akcja „przełącza” się między różnymi epokami i miejscami, przedstawiając losy bohaterów. Dlaczego właśnie te miejsca i te czasy? Czym jest ten kamień? Dlaczego tak oddziałuje na ludzi? Kim oni są? To tylko kilka pytań, na które być może znajdzie się odpowiedź…

Wszystkie tytułu mogą jeszcze ulec zmianie.
Jest jeszcze czwarta idea (a właściwie już piąta :P), ciągle pozostaje ona jednak w surowej formie , nawet bez żadnych ram, dlatego nic o niej nie napiszę. Cztery równolegle rozwijane patenty to i tak już troszkę za dużo i znacznie wydłuża czas realizacji ogółu, więc nie dokładam nic więcej póki nie skończę to co rozpocząłem. Również kolejne pomysły, które wpadną mi do głowy po drodze będę odkładał na listę „do rozpatrzenia” ;)
<edit>

Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Ω Blue

Obrazek

01 Blue (Ocean) 5:39
02 Blue... (Spirit) 4:41
03 Blue? (Dreams) 8:45
04 Blue! (Sky) 7:26
05 Ω (eternal alternate Climax) 28:46
06 Æon 3:17

Komentarz

Enjoy ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: Aserot »

Znalazłem w końcu, chwilkę czasu by zapoznać się z twoim najnowszym dziełem JJK. No i jedyne co mogę napisać, to tylko tyle, że znów ci się udało :D. Naprawdę przepięknie to brzmi i tworzy niezwykle harmoniczną całość.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Podpisuję się wszystkimi kończynami, szczególnie 2 i 4 mi podpasiły.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Dziękuję raz jeszcze :). Wypadałoby teraz z pełnią sił wrócić do pisania, ale jak na razie mam jakiegoś lenia xP. Się wykopie dziada później ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

JJK et. al. - "Koro de Arbaro Concerto II ~La Lotuso~"

01 Koro De Arbaro Concerto II ~La Lotuso~ 21:04
02 Koro De Arbaro Concerto II ~La Lotuso~ (Sola Piano) 17:27

Powtórka klimatu z poprzedniego koncertu w troszkę innym wydaniu. Nie ma właściwego podziału na części (pomijając trochę wyróżniający się wstęp).

[-LINK-]

dooЯ - "Passage to the Door"

01 Blue. (Almost Transparent) 4:51
02 Zephyr 4:53
03 Garnet 4:45
04 Inner Citadel 4:16
05 Passage to the Door 5:45
06 Curiofactor 2:47

Pomost między tym co wydarzyło się przy "Tetra Blue", a zupełnie nowym kierunkiem. Właściwie można by napisać tylko tyle, reszta niech znajdzie się w Waszych uszach. Dodam jeszcze tylko jedno zdanie - utwór z nr 4 jest motywem muzycznym z dedykacją (podpowiem, że tytuł może okazać się konkretną wskazówką ;))

[-LINK-]
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Yess! JJK dalej tworzy :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

[edit]
JJK dalej tworzy i dalej rządzi :D
Przy 'słowikach' :P przez chwilę poczułem się faktycznie jakbym był wiosną w środku lasu :)
a 'drzwi' też bardzo konkretny albumik.
Inna sprawa, że te twoje utwory jakieś magiczne są :P słucham se dzisiaj po południu, leci chyba 'Inner Citadel'. Patrzę na zegar - czas wychodzić na trening, no cóż fajny kawałek leci ale iść trzeba. Wychodzę, zakładam słuchawki na uszy, odpalam mp3-kę a tam... dokładnie ten sam utwór w praktycznie tym samym momencie, w którym przerwałem słuchanie na kompie mi się odpala :D
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

SubZero pisze:Inna sprawa, że te twoje utwory jakieś magiczne są
No daję z siebie ile wlezie i wylezie, mimo tego to raczej już nie moja zasługa, a przynajmniej świadomie nie moja :). Ale zajście intrygujące :D. Propos "Inner Citadel" może ktoś się zastanawiał i wie jakie jest dokładne tłumaczenie tego tytułu na japoński... ;) (za chwilę pewnie na laika wyjdę :spi:)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

No fakt, można to przetłumaczyć jako 本丸 :D
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

SubZero pisze:No fakt, można to przetłumaczyć jako 本丸 :D
Hmm... coś w tym obrębie ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

dooЯ - 7-String Trilogy: Episode I ~A Theory of Petals Whereabouts~

Skład:

01 Prologue (Flower Moon) 3:46
02 Bows and Flows 6:14
03 A Theory of Petals Whereabouts 6:11
04 Painite ~ Curiofactor Delta (Flowering Cherry) 5:30
05 Painite ~ Curiofactor Beta (Cerise Cyclamen) 8:51
06 Painite ~ Painefactor 6:05
07 May Sky 5:13

Pierwsza część "7-strunowej Trylogii". Nazwa ma dwa znaczenia (z tym że to pierwsze jest jedynie istotne):

1) 7 strun symbolizuje połączenie 7 zmysłów i 7 elementów ludzkich emocji z 7 kolorami tęczy i 7 żywiołami:

wzrok - czerwony - sentyment - ogień
smak - pomarańczowy - radość - fauna
węch - żółty - gniew - powietrze
równowaga - zielony - spokój - flora
czucie - indygo - namiętność - światło
słuch - niebieski - smutek - woda
intuicja - fioletowy - lęk - ciemność

2) głównym narzędziem używanym do tworzenia całego projektu była 7-strunowa gitara elektryczna Ibanez RG1527.

Jako ciekawostkę dodam, że jednym z utworów (suita "Painite") w kilku miejscach bardzo skrupulatnie zamaskowałem swój głos.

Epizod drugi... może jeszcze w tym roku ;)

[-LINK-]
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: Aserot »

Krótko kolejna bardzo dobra składaneczka nie wiem jak to robisz że zawsze to do mnie tak trafia :D. Ja tutaj zakatuje z wielką prośbą po formacie większa cześć dzieł autorstwa JJK'a poszła się paść ma ktoś całą kolekcje i może ją wrzucić na serwa lub ewentualnie podesłać mi nagraną płytę. Z góry dziękówa :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: SubZero »

Nie wiem czy wszystko, ale większość powinienem mieć, więc jak chcesz to się odezwij ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: JJK's Scribbles & Untunes

Post autor: JJK »

Dzięki :D. Jakby co to wszystkie ubiegłe/aktualne albumowe projekty są na blogu (link mam w podpisie) pod etykietą warsztat ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”