Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Dumian »

Większość fabuły w Tekkenie poznajemy oglądając intra poszczególnych części gry oraz endingi dla postaci. W tym temacie możemy dyskutować odnośnie tego kto jak z kim i dlaczego oraz z jakim skutkiem walczy w Turnieju Żelaznej Pięści. Temat zakładam, żeby nie było bałaganu na forum bo pytania o fabułę pojawiały się już w różnych wątkach. Przypominam też, że historie turniejów Tekken i profile postaci ze wszystkich części znaleźć można na Tekken Poland.

A jeśli chodzi o historię serii Tekken, sprawdźcie historię Tekkena od 1994 aż do dziś

Obrazek
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Martins »

Prócz fabuły zawartej w grze, swego czasu czytałem opis pierwszych dwóch turniejów, które pojawiły się w Playstation Plus ( miesięczniku z opisami do psxowych gier, który ukazywał się pod koniec lat 90-tych). Zastanawiłaem się, czy były to oficjalne materiały Namco, czy może robota fanów. Ktoś wie coś na ten temat? A jeśli chodzi o fabułę serii Tekken, to jej poziom jest obecnie tak niski ( od piątej części to się chyba zaczeło), że jak sobie o niej przypomnę, to mi się grać odechciewa. Dla mnie historia postaci w każdej bijatyce powinna conajmniej "trzymać się kupy", to składa się na klimat poszczególnych fajterów, jak i samej gry. To co zostało zaprezentowane w piątce to prawdziwy dramat.
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: roy »

Według mnie najbardziej skomplikowaną historię w T6 ma AK, okazuje się że miał brata. I jedno pytanko z mojej strony czy AK z T6 to ten sam co z T2 i T1. Bo mnie się zdaję(ale to niepewna teza :) ) że po T2 kiedy AK był chyba chory na coś to go potem brat zastąpił i tego brata zabił Marduk. Mam racje? Tak poza tym fajne to spotkanie na cmentarzu jak to Marduk ten grób wykopuje i jak sprawdził czy jest w nim, ktoś to ten tekst "Who are you?" i naszym oczom ukazuje się AK. Fajny ending ma też King jak pod tym zdjęciem to drugie znalazł. No cóż musze przyznać ,że według mnie Namco wykonało nawet niezły wątek fabularny tą historyjką ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: darth_julitka »

roy, mi sie wydaje, że to ten "orginalny" AK z T2 był zabity przez Marduka, a ten "teraźniejszy" to właśnie brat bliźniak.
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: EasY_PL »

fabuła w tekkenie wg. jest dziwna i zagmatwana... ogólnie nawiązuje do danej postaci... zależnie jaką przejdziemy story/ac mode...
załóżmy głupie sytuacje w t5... każdy spotkał sie z jinpachim gadając o nagrodzie i albo dostał po zębach albo wygrał i zrobił coś tam z tekken zaibatsu... w praktyce wygląda to tak że nikt nie miał prawa wygrać turnieju od początku serii ponieważ różne skutki odniosły by sie do reszty postaci... jeśli np. michelle przejęła t.z. i zrobiła las z pustyni a julka w t4 rozniosła t.z. to skąd w t5 wzięło sie t.z.?

dla mnie tekken to tylko bijatyka... fabuła ma tu znaczenie podrzędne... i nie ma po co polemizować o to czy ktoś sie znalazł w turnieju bo mu dziadka zabili albo z innych powodów.. fabuła w tekkenie jest po to żeby zabić czas i dowiedzieć sie nie co o kolesiach piorących sie od paru dobrych lat... a nie od tego żeby ciągnąć główny wątek gry...
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Dumian »

Główny wątek gry to losy rodziny Mishima (tutaj znajduje się animowany komiks z podsumowaniem tego, co wydarzyło się aż do szóstego turnieju), jeśli chodzi o same endingi to pokazują one przeważnie co by było gdyby dana postać wygrała turniej (a wiadomo, że wygrywa tylko jedna w danej części), chociaż czasami odnoszą się też do ich historii.
Filmiki, które można uznać za rzeczywistą oś fabularną w Tekkenie to poszczególne endingi postaci, które turniej wygrały, a są to: Tekken 1 - Kazuya, Tekken 2 - Heihachi, Tekken 3 - Jin, Tekken 4 - Jin, Tekken 5 - Jin. Kto wygrał Tekkena 6 okaże się, gdy poznamy fabułę Tekkena 7 ;-)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
K.O.zuya
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 75
Rejestracja: 26-09-2009, 15:27
Lokalizacja: lubuskie

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: K.O.zuya »

Ja tu widze kumoterstwo, cała rodzinka Miszima wygrywa turnieje , zero murzynów czy chinoli :P nie mówie o zwierzętach :<
Polskaaa Biało-czerwoOoni~! :P
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Saj »

Dumian pisze: Tekken 1 - Kazuya, Tekken 2 - Heihachi, Tekken 3 - Jin, Tekken 4 - Jin, Tekken 5 - Jin. Kto wygrał Tekkena 6 okaże się, gdy poznamy fabułę Tekkena 7
hymmmmm.....Jin? :D
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Mr_Editor »

stawiałbym prędzej na kazika ;) najbardziej wiarygodny ending ma :P
Kazio Mishima
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 01-11-2009, 10:17
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Kazio Mishima »

Mr_Editor-->Ja też bym stawiał na Kazimierza.Pokonuje Devil Jina i Mishima Zaibatsu oraz G Corporation jest jego.No ale jak ktoś ma tekkena 6 i przeszedł scenario campaign to wie,że w tekkenie 6 najważniejszą rolę odgrywa Lars.No ale w kampanii nic nie ma na temat kto wygrał The King Of Iron Fist Tournament 6.Mam nadzieję,że Kazuya nareszczie by była jakaś odmiana a nie tylko Jin,Jin,Jin.
1234foxfox
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 03-11-2009, 00:28

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: 1234foxfox »

to chyba nikt nie przeszedł całego scenario mode, tam jest prawdziwe zakonczenie
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Frizen »

Na samym koncu Jin wlacza Devil Gene'a i idzie w strone Azazela niczym Gohan na ssj2 z jakas bariera, ktora go broni przed laserami. Pozniej Jin atakuje go i wpadaja w przepasc i wydaje sie ze oboje gina ale pozniej ekipa razem z Ravenem znajduje jego cialo na pustyni i chyba go uratowali. Jakby Kaz dostal Mishima Zaibatsu to by bylo za spokojnie w ich swiecie , przeciez cala fabula tekkena 6 kreci sie wokol scierania sie G Corporation z Mishima Zaibatsu tak? Nie klei sie chyba ze Namco nie planuje Tekkena 7.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: vho »

Najlepsza scena w scenario to Heniu łapiący nabój w zęby :D Pener. Z definicji!
Alisa walcząca z helikopterem też daje radę.

Nie no, ogólnie to fabuła T6 to taka szmata, która nawet nie nadaje się do umycia podłogi :P
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Dumian »

vho pisze:Heniu łapiący nabój w zęby
Aż mi się przypomniała ta scena (0:20), widać Heniu robi postępy :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Kazio Mishima
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 01-11-2009, 10:17
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Kazio Mishima »

Heh.No ale zgodzę się z tym,że fabuła w tekkenia 6 jest lekko powalona.Wchodzi se tu jakiś Lars na scenę i już głowny bohater.Ja bym chciał żeby Kazuya wygrał bo lubię jego charakter:D.
P.S Nie wiem czy można coś takiego wrzucać tu jeśli nie można to proszę jak najbardziej usunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”