tekken 6 dwa profile

Wszystko o szóstej części "Turnieju o tytuł Króla Żelaznej Pięści".

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

tekken 6 dwa profile

Post autor: trafl »

Więc tak nabyłem tekkena na ps3 i isę zastanawiam czy nie zrobiłem błędu. Owszem mam też xbox'a ale np takiego tekkena na x'a sobie nie wyobrażam. Chciałbym wyjść na kompletnego kretyna albo debila. Konkretniej, chciałbym być w błędzie. Otóż moim zdaniem istnieje olbrzymia różnica między tekkenem na ps3 czy tekkenem na xbox360. Ale wierzyć mi się nie chce że ona istnieje. Zaznaczam iż to moja pierwsza gra multiplayer na tę konsolę.
Załóżmy że zdobywam na jednym profilu 100 000 000G i np zakładam Jinowi czapkę. Potem po ponownym włączeniu konsoli i przełączeniu profili na drugim np James145 ponownie tworzę datebase i po nownie zdobywam 100 000 000G kupując czapeczkę Lawowi. I teraz. Mam brata młodszego i ja chcę zagrać jinem z czapeczką a on lawem z czapeczką. Dwa playery na raz z swoimi save'ami. Na xbox360 to przy Virtua Fighter poszło bez problemowo. Czy tu na ps3 też tak się da? To co napisałem wyżej jest trywialne, ale widać przynajmniej o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
kaczmar456
Student
Student
Posty: 57
Rejestracja: 29-05-2009, 15:09
Lokalizacja: Warka
Ogrywam: TTT2, SFxT
Kontakt:

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: kaczmar456 »

Myślę, że dałoby radę tak zrobić, ale być pewien nie jestem, bo nie grałem jeszcze na dwóch graczy w PS3 przy jednej konsoli. Według mnie, podczas włączania trybu VS powinno się wyświetlić coś w stylu czy wczytać save gracza nr 2.
1234foxfox
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 03-11-2009, 00:28

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: 1234foxfox »

Jeśli ktoś mógłby napisać jak wczytać save dla gracza 2 to będę bardzo wdzięczny
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: trafl »

Mam w zasadzie teorię. Drugi profil można "odpalić" z karty pamięci (chyba sd się nazywa czy coś). No bo jak to jest idziemy do kumpla bo online ssie, no i co, nie mogę powalczyć fighterem z moimi ustawieniami, moim profilem? Na turniejach też tak jest że nikt nie brał swojego profilu ze sobą? Szczerze to śmieszą mnie w takim razie te "zawodowe" porównania tekkena na ps3 a xbox360 bo różnica jest masakryczna. Właściwie nie tylko tekkena ale i VF V , SCIV. Może być też tak że trzeba mieć dwa pady do ps3 (z tym przyciskiem tam w środku co się menu włącza). Być może jak się drugi raz to "kółko" naciśnie to zauważy drugi profil. Bo ja mam przejściówkę na pada nieoryginalnego (bo oryginalny się zepsuł) I może dlatego, choć vs chodzi... Jak ktoś ma możliwości to prosiłbym o sprawdzenie tych dwóch teorii.
Awatar użytkownika
tejotl
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 21-10-2009, 08:12
Kontakt:

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: tejotl »

ja odpalilem T6 na innym koncie - no i co tu duzo gadac - nigdzie nie ma opcji "zaloaduj" czy "eksportuj" profil i zaryzykuje stanowcze stwierdzenie, że import postaci na inną konsole czy nawet inny profil nie jest możliwy

odnośnie tego kopiowania - to operacje na plikach na PS3 wymagaja wyjscia z gry, co wiecej Tekken tworzy 1 plik na dysku (nie liczac instalki) - Tekken 6 Save Data i moze byc tylko jeden taki plik na profilu (wiec nie ma mowy o kopiowaniu)

ogolnie T6 to pod względem technicznym to porażka - beznadziejny online (pomijając nawet lag - chodzi o organizacje i tryby gry), koszmarnie długie loadingi, kompletnie zignorowany offline VS (gdzie statystyki? tryby turniejowe? profile?) i irytujacy Scenario Mode jako główny tryb single playerowy
nie wiem co oni robili przez te 2 lata - ale wyglada na to, że knuli "co by tu s...zepsuć" :D
I know that there is no escape from the Planet of the Apes
1234foxfox
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 03-11-2009, 00:28

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: 1234foxfox »

Podzielam opinie kolegi wyżej. Do tego można dodać żałosny scenario mode, w którego nawet na 2 pady nie da się pograć.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: vho »

Nie no, poprostu Namco nastawiło się na "online'owość" szóstki. Założyli, że na jednej konsoli wystarczy jeden profil i możliwość konfiguracji jednego pada (w opcjach przed walką), bo oponent będzie się znajdował po drugiej internetu:P Kijowo strasznie, ale co zrobić.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: trafl »

Dla mnie to już jest totalna pomyłka. W takim razie powinni zrobić dobrze online a spaprali i to i to. Ale to już wszyscy wiemy. Ja gram tylko offline, więc w sumie mi to wsio ryba. No ale nie o tym chciałem. Otóż zaopatrzyłem siew tekkena na xbox360 i tu żadnym to odkryciem nie będzie, nie da się wczytać drugiego profilu. Koniec kropka, pozostaje czekać na patha. No ale skoro, Namco się tak na online nastawiło to pewnie tym się zajmą w pierwszej kolejności (i dobrze bo online to już pomyłka jest). Tak sobie właśnie myślałem T3 dobry T4 zły T5 dobry no to T6... i wu się zastanawiałem co mogą spaprać...
Awatar użytkownika
Dante
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 66
Rejestracja: 25-07-2006, 06:55
Lokalizacja: Lutcza

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: Dante »

Mam tekkena 6 na X360 i za każdym razem jak chce zagrac z kumplem on musi ustawiać spusty , czyli jednak nie da się tego ustawić tak jak było na PS2 w T5 ??
Obrazek
Obrazek
szypul69
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22-11-2009, 13:14

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: szypul69 »

ja mam ten sam problem mam plejke 3 i czesto gram z kumplami w tekkena 6
ale za kazdym razem wkurza mnie ustawianie ponownie drugiego pada

przegladalem juz nie jedno forum duzo osob porusza ten sam temat ale nikt jeszcze na to nie odpowiedzial wyczerpujaco

czy namco robilo ta gre po pijanemu??
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: Lukas »

szypul69 pisze:czy namco robilo ta gre po pijanemu??
Po pijanemu ciężko by im było tak kalkulować. Według mnie to zwyczajne forsowanie na siłę trybu online.
Niedługo pewnie trzeba będzie mieć 2 konsole, żeby móc pograć offline z kolegą w T7.
Oczywiście ludzie dowiedzą się o tym dopiero po premierze(czyli wielu dopiero po zakupie).
Aha i jeszcze kabelek łączący dwie konsole - niedrogo*.

* - Dla ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi.
szypul69
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22-11-2009, 13:14

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: szypul69 »

ok

jak nikt nie potrafi odpowiedziec na temat drugiego pada

to moze ktos potrafi odpowiedziec jak wybrac albo odkryc dodatkowe plansze

te np z pomidorami albo owieczkami??

i drugie pytanie : mam telewizor sony kdl 37w5500 wszystko podlaczone przez hdmi
a grafika w grze jest strasznie swiecaca mimo ze pobawie sie w opcjach obrazu to i tak jest tak samo

czy wszyscy tak maja??
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: Action »

szypul69 pisze:ja mam ten sam problem mam plejke 3 i czesto gram z kumplami w tekkena 6
ale za kazdym razem wkurza mnie ustawianie ponownie drugiego pada

przegladalem juz nie jedno forum duzo osob porusza ten sam temat ale nikt jeszcze na to nie odpowiedzial wyczerpujaco
Ustawienia drugiego kontrolera nie można zapisać, ani też przypisać profilowi a to za sprawą pewnej głupoty namco, każdy profil ma swój oddzielny zapis a niestety podczas odpalania gry możesz wybrać tylko jeden - przypisany profilowi 1 gracza. Więc tak, za każdym razem musisz konfigurować sterowanie 2 kontrolera lub przyzwyczaić się do domyślnego.
szypul69 pisze:to moze ktos potrafi odpowiedziec jak wybrac albo odkryc dodatkowe plansze

te np z pomidorami albo owieczkami??
Można je wybrać tylko podczas losowania.
szypul69 pisze:a grafika w grze jest strasznie swiecaca mimo ze pobawie sie w opcjach obrazu to i tak jest tak samo
Pobaw się filtrami graficznymi w grze, najlepiej całkowicie wyłącz motion blura. Weź też pod uwage to, że niektóre areny po prostu mają ostro podkręcony kontrast, np. mystical forest.
szypul69
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22-11-2009, 13:14

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: szypul69 »

ok

wielkie dzieki za odpowiedz

pozdro
Hans92
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-09-2010, 11:51

Re: tekken 6 dwa profile

Post autor: Hans92 »

Wiem że to stary temat, ale znalazłem coś takiego, może ktoś to sprawdzić?
I HAVE AN ANSWER! go into arcade mode, have player 2 hit start and challenge you, have them change the controls and lose. Play a few matches afterwards, and then lose yourself, and let the continue countdown run out.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 6 oraz Tekken 6 BR”