Serwer dla graczy T3

Rozmowy związane z rozgrywką sieciową w najlepszą bijatykę online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
KorAs
Elite player
Elite player
Posty: 149
Rejestracja: 13-05-2006, 07:50
Lokalizacja: ze wsi :)

Serwer dla graczy T3

Post autor: KorAs »

Od paru miesięcy bawie się w gre online jednak zeby odnaleść jakiegoś gracza niezle trzeba sie nalatać po serwach albo niezle naczekać bo i tak na dzień dzisiejszy tylko
Aep-emu jest najbardziej użytkowany...wpadłem na pomysł by postawić jeden serw Tekken3 dla rzeszy fraczy w tą właśnie gre by wszyscy zbierali się w jednym miejscu wtedy napewno sie kogoś zawsze znajdzie do małego sparingu no i serw by nie był tak obciązony przez kilku krotną ilość graczy np w WE ... Co myślicie nad tym pomysłem!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Dumian »

Sprawa sparing partnera była omawiana już wiele razy. Wystarczy pospisywać gg kilku graczy chociażby z tego forum i zawsze znajdzie się ktoś do gry. Co do serwera TK3 Online to na pewno świetne wyjście, jednak prędzej czy później dostałby się w ręce graczy WE i nie byłoby już tak miodnie :P

Gracze w TK3 Online nie przebywają na jednym serwerze, bo jak wiadomo najbardziej popularne serwery są zazwyczaj przeciążone przez co występują lagi a wiadomo jak to wpływa na grę online szczególnie w Tekkena. Dlatego właśnie nasza społeczność jest tak rozmieszczona na różnych serwerach ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KorAs
Elite player
Elite player
Posty: 149
Rejestracja: 13-05-2006, 07:50
Lokalizacja: ze wsi :)

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: KorAs »

sęk w tym ze pospisywałem ze 10 graczy t3 na gg ale większość to albo ma słabe łącza a wpisali się tam bo kiedyś mnieli zajawke heh no nic bede prubował dalej szukać....a gdyby tak stwożyć serw i postawić na niego KickBota, który by kickował ludzi zakładających partyline'y WE....no ale to jest wyzsza szkoła jazdy chyba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Dumian »

Wszystko jest do zrobienia ale trzeba mieć gdzie postawić serwa Kaillery. Trzeba dysponować odpowiednio szybkim serwerem, który pozwoli zdalnie uruchamiac i nadzorowac prace programu kaillerserv.

Numery gg pospisuj najlepiej tak jak pisałem z forum. Osoby które się tutaj udzielają/grają w turnieju to pewniaki, z którymi zawsze można sobie pograć :super:
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: SubZero »

KorAs pisze:postawić na niego KickBota
Serwer Kaillery (przynajmniej ten oryginalny) nie ma takich możliwości. Aktualnie trochę eksperymentuję z serwerami alternatywnymi, które możliwości mają nieco większe (banowanie graczy, banowanie gier, uzytkownicy z różnymi prawami itp.).
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: grzece »

Tylko gdzie by taki serwer postawic

[ Dodano: 2006-05-30, 17:24 ]
Na serwisach typu whiterabbit.pl pifpaf.pl czy frag.pl nie ma serwerow kaillery ale chyba da sie to zalatwic. Ale ceny za 1 miesiac dla 16 osob wychodzi ok. 250zl.
Potrzrba by jakiegos sponsora, ale nie wiem co by taki sponsor z tego mial. Gdzie by mial reklame.
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: SubZero »

Takie małe info dla ludzi, którzy chcieli by się pobawić w stawianie serwera kaillery.

Serwer (w wersji dla Windows i dla Linuxa) można ściągnąć ze strony http://www.kaillera.com.
Co do wymagań systemowych to wszystko zależy od ilości osób jednocześnie przebywających/grających na serwerze. Komp nawet nie musi być jakiś wypasiony (500MHz + 256MB RAMu powinno wystarczyć w zupełności, no chyba że na serwie będzie kilkadziesiąt osób, miejsce na dysku to też nie problem, serw zajmuje mniej niż 1MB), najważniejsze jest łącze internetowe. Można chyba przyjąć średnio 128kbps (~15 kB/s) na osobę do komfortowej gry (przy czym download może być nieco mniejszy, ważny jest upload, jako że dane odebrane od jednej osoby muszą być przekazane do pozostałych grających).

Poza tym instnieją jeszcze serwery "nieoficjalne". Dzielą się one na dwa rodzaje:
- modyfikacje gotowego serwera (tzw. hacki) (blokujące np. możliwość grania w daną grę)
- przeróbki polegające na dekompilacji serwera oryginalnego, wprowadzeniu modyfikacji w źródle i ponownej kompilacji (np. unofficial kaillera server). Mają one zwykle nieco powiększone możliwości w stosunku do standardowego serwera.

Poza wymienionymi znalazłem jeszcze jedną możliwość: serwer emulinker. Jest to serwer pisany od podstaw (w Javie) na podstawie protokołu komunikacyjnego Kaillery. Jest w pełni kompatybilny (a przynajmniej takie jest założenie :P ) z oryginalnym klientem (czyli wszystko co chodzi na oryginalnej Kaillerze powinno też działać na nim), a dodatkowo ma kilka innych opcji, jak np. wybór gier dopuszczonych na serwerze, wybór emulatorów dopuszczalnych na serwerze, banowanie użytkowników, administratorzy itp. Serwer jest ciągle (choć powoli) rozwijany, dochodzą nowe opcje i poprawki. Jako że jest pisany w Javie, powinno się go dać postawić na dowolnym systemie obsługującym Javę (jak na razie sprawdzałem tylko Windows i Linuxa, do innych nie mam dostępu), ale ma to także pewną wadę - serwer ma nieco większe wymagania sprzętowe (Java nie jest najszybszym językiem, no i zajmuje trochę miejsca ~130MB).

To by chyba było na tyle (rozpisałem się :D ). Jakby ktoś się chciał pobawić w stawianie serwera dla Honmaru, a ma jakiś problem to niech pyta, postaram się pomóc. Im więcej serwów tylko dla nas tym lepiej :)
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Dismaster »

Jak by ktos zechcial postawic server dla TK3 bylo by super extra fajnie (tylko taki zeby ladnie dzialal...) ludzie z dobrymi laczami pomyslcie o tym...
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
KorAs
Elite player
Elite player
Posty: 149
Rejestracja: 13-05-2006, 07:50
Lokalizacja: ze wsi :)

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: KorAs »

Nom a wtedy by nie było zbędnego szukania serwa, tylko "gramy...", "ok..." no i wiadomo ze na T3 serwie :D:D:D proste :P
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Nadine »

calkowicie was popieram bo to to za frajda latac po wszystkich serwerach i szukac kogos na spara. a serwy sa przeciazone i czesto nie mozna sie dopchac i nici z gry. wtedy jest nieciekawie :)
Zabiel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 65
Rejestracja: 21-07-2006, 21:03

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Zabiel »

BY było zaje*iscie :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Ana »

nadine pisze:calkowicie was popieram bo to to za frajda latac po wszystkich serwerach i szukac kogos na spara. a serwy sa przeciazone i czesto nie mozna sie dopchac i nici z gry. wtedy jest nieciekawie :)
ee no przeciez wystarczy wejsc na honmaru i rzucic hasło w shoutboxie i zawsze znajdzie sie ktos chetny do gry. Z tym dopchac tez nie bardzo rozumiem :| . Jakos jeszcze jak ja grałam to nie miałam problemu z partnerem do grania ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Dumian »

Widze, że nie wszyscy są wtajemniczeni, więc zapoznajcie się z tym tematem ;-)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: Karington »

miło by było mieć wszystkich najlepszych graczy na jednym serwerze :) ale jeszcze fajniejsze by były ligi tekkena :P tylko cięzko z organizacją ;]
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
ReKus
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 01-10-2007, 15:43
Lokalizacja: Znienacka

Re: Serwer dla graczy T3

Post autor: ReKus »

ostatnio padły serwer alz i emu więc troche poszperałem i znalazłem taki oto serwer 88.159.182.232:30000 - bionic są fajne pingi i nie ma tłoku polecam :P
O, jak ja nie cierpię Smurfów!
Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o TK3Online”