Problem tk3online.mcr

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Problem tk3online.mcr

Post autor: Siasio89 »

Ściągnąłem i zainstalowałem Tekken 3 online. Trochę pograłem i włączyłem na drugim emulatorze grę Gran Turismo 2, ale najwyraźniej instalka t3online pomieszała w plikach tego drugiego emulatora i już nie mogę na żadnym emulatorze grać w GT2, ponieważ gra zacina się (czarny ekran) i wo t najbardziej nieodpowiednich momentach. Mam wersję emulatora 1.6.0, ale jak wychodzę (esc.) to pokazuje się konsola z wcześniejszej wersji emu i pokazuje taki błąd "Warning: The memcard [C:\Program Files\FlashGet\memcards\TK3Online.mcr] has NOT been saved to disk. " Normalnie cał ten Tekken 3 online tak pomieszał w plikach, że teraz żaden emulatr nie działa. Jak to usunąć z komputera? Proszę poorzcie mi.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problem tk3online.mcr

Post autor: SubZero »

Niestety to nie całkiem wina Tekkena 3, a bardziej samego emulatora. ePSXe jest tak zrobiony, że każda wersja emulatora (i każda jego kopia znajdująca się np. w innym katalogu) zapisuje swoje ustawienia w tym samym miejscu, a co za tym idzie zmiana ustawień w jednym powoduje zmianę ustawień w innym. Jakimś tam rozwiązaniem tego problemu jest używanie tylko jednej wersji emulatora i dodatkowo używanie jakiegoś frontenda (np. ePSXeCutor) do stworzenia osobnych konfiguracji dla każdej gry.
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Problem tk3online.mcr

Post autor: Lukas »

Jak miałeś jakiegoś save'a z GranTurizmo, to może się uchował w folderze memcards.
Powinien się nazywać memorycard.mcr, albo epsxe000.mcr.
Możliwe, że C:\Program Files\FlashGet\memcards\ nie jest jedynym folderem memcards na twoim kompie.
Sprawdź, czy nie masz drugiego tu:
C:\Program Files\ePSXe\memcards
lub tu:
D:\Program Files\ePSXe\memcards
jak sobie skopiujesz/zabezpieczysz gdzieś tego save'a (a najlepiej wszystkie save'y), to odinstaluj epsxe.
Potem możesz jeszcze dla pewności użyć tego: https://www.honmaru.pl/download/index.p ... view&id=17 .
Jak to zrobisz, to zainstaluj ten emulator : https://www.honmaru.pl/download/index.p ... view&id=13
Zostaw profil "TK3Online" i zrób sobie nowy, według tego poradnika: viewtopic.php?p=45797, tylko zamiast robić nowy plik .mcr, to użyj tego zabezpieczonego z Gran Turismo (na wszelki wypadek jeszcze nie usuwaj tego zabezpieczonego).
Jak to wszystko zrobisz, to powinieneś mieć dwa skróty - osobny do tekkena i osobny do Gran Turismo.
Teraz jeszcze kwestia przycinania w gran turismo...
(Zaraz się jakiś poradnik zrobi xD)

Odnośnie wydajności:
viewtopic.php?p=45975
shado21
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10-11-2009, 23:03

Re: Problem tk3online.mcr

Post autor: shado21 »

A ja mam mianowicie taki problem ze kiedy sprawdzam Biosa psx wykrywa mi takie cos i nie moge odpalic zadnej gry prosze pomozcie co z tym zrobic ewentualnie jak to usunac korzystalem z 2 emulatorow w tym czasie ale pousuwalem wszystkie i dalej to samo http://img696.imageshack.us/img696/4676/bladt.png
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Problem tk3online.mcr

Post autor: SubZero »

Uruchom ePSXe i w Config->Netplay z listy wybierz Disabled Netplay
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”