Street Fighter IV

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tejotl
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 21-10-2009, 08:12
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: tejotl »

macie jakieś linki do tych skanów (rozumiem, że mowa o tych wspomnianych wcześniej zrzutach z Famitsu?)
co do tej zmiany fabuły - może w takim razie jakiś sub-boss? w sumie fabularnie nic by zmieniać nie trzeba było, aye?

no i pytanko - ten niski LP Balroga ściąga Blanke z jakiegoś konkretnego powodu czy po prostu chodzi o szybkość i przy dobrym timingu każda postać może go sieknąć?

ja w trakcie walk Vega vs Blanka zobaczyłem, że Vega z pazurami wchodzi czasami ze zwykłym jump-inem z HP kiedy ten sie elektryzuje - nie wiem czy to jest kwestia błedów czy moze w tej animacji razenia pradem jest luka na bezpieczny cios
I know that there is no escape from the Planet of the Apes
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: Street Fighter IV

Post autor: Ninja-Spectre »

tejotl pisze: ciekawe czy zmieni się boss (np na tego z SFIII)
Raczej nie, to bez sensu by było, w końcu to tylko rozszerzona wersja starej gry. Zresztą Seth jest dośc fajny. Lepszy niż ten 2-kolorowy z długimi blond włosami z SFIII.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Martins »

Ninja-Spectre pisze:
tejotl pisze: ciekawe czy zmieni się boss (np na tego z SFIII)
Raczej nie, to bez sensu by było, w końcu to tylko rozszerzona wersja starej gry. Zresztą Seth jest dośc fajny. Lepszy niż ten 2-kolorowy z długimi blond włosami z SFIII.
Ja bym jednak ankietę na ten temat zrobił... bo mimo, że Gill też nie jest szczytem umiejętności designerskich, to przemawia do mnie zdecydowanie bardziej.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Awatar użytkownika
Rikoo
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 19-11-2009, 19:10

Re: Street Fighter IV

Post autor: Rikoo »

z nowych postaci mi się podobają Guy i Deejay
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Ale to są .... stare postaci - Guy był w SFZ, a DJ w pamiętnym SSF2T.
Chyba, że masz na myśli - nowe - stare postaci, to tak.
Awatar użytkownika
Rikoo
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 19-11-2009, 19:10

Re: Street Fighter IV

Post autor: Rikoo »

Ja grałem tylko w 3s i IV,nie grałem w pozostałe części
Awatar użytkownika
Snake
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 16-03-2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Snake »

Nerobianco pisze:może jestem niedoinformowany ale czy jedyna różnica między Ryu a Ken'em to ich Ultra/Super combo ? Lista komend dla poszczególnych postaci wydaje mi się jedną wielką kalką. Jeżeli potrafisz grać Ryu to i potrafisz grać Ken'em wszystkie ich ruchy wykonuje się tak samo, różnica tylko w animacji.
Bzdura.

-qcb+K Ryu przewraca i zawsze uderza tylko raz, qcb+K Kena nie daje KND i może uderzyć wiele razy.
-ex tatsu obu postaci to zupełnie różne ciosy o innych właściwościach i zastosowaniu.
-hadoken Kena ma dużo większe recovery niż Ryja, przez co nie może aż tak na nim polegać.
-shoryukeny też mają swoje różnice, choćby w ilości hitów (HP srk Kena nie pokonamy focusem).
-Ultra combo obu postaci to całkowicie inne rzeczy, mające inne zastosowanie (nie licząc srk fadc ultra, bo u Kena średnio się to opłaca).
-FA Kena nie ma nawet porównania do Ryjowego focusa.
Nie mówiąc już o normalnych ciosach, w których wygrywa zdecydowanie Ken (ma właściwie to samo co Ryu + s.RH, b+MK czy przezajebiste f+MK i kara throw z zasięgiem na pół ekranu; brakuje mu tylko tak dobrego air-to-air jak j.mp Ryu).

Ogólnie Ken, przez gorszą możliwość kontrolowania przestrzeni (gorsze fireballe) i dzięki lepszym normalnym ciosom, musi bardziej polegać na mix up'ach oraz frame trapach, przez co jest dużo bardziej ofensywną postacią niż Ryu.
kemot722 pisze:Więcej aren, a nie tylko dodatkowe warianty tej samej (2x Dżungla, 2x Świątynia, 2x Zatoka, 2x Chińska ciasna dzielnica). Capcom pokazał, że umie odróżniać dzień od nocy (np. Chińska dzielnica) OK, ale wyraźnie komuś zabrakło pomysłów, choć takie pomysły jak rozbity samolot w Dżungli, nie musiał pozostać na tylko wstępnym szkicu.

Fajnie, że są różne kolory do kostiumów, ale mogłyby być bardziej różnorodne - jest ciuch niebieski/czerwony? ok, ale po co w trzech odcieniach zamiast dać na to miejsce np. żółty, czy inne kolory.

To tyle jeśli idzie o wygląd, bo można by jeszcze dopracować A.I. (tak, wiem nieistotny dla olnine) - Sagat nie musi spamować Tiger Shotami; btw: może gracze spamują, bo widzą "świetny wzorzec do naśladowania" w A.I.
Te rzeczy, o których piszesz, nie mają przecież nic wspólnego z systemem (a właśnie o poprawianiu systemu był Twój post). I nie, Sagat nie "spamuje" tiger shotami. To się nazywa zoning.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

I nie, Sagat nie "spamuje" tiger shotami. To się nazywa zoning.
Spoko Snejk, każdy już wie, że jesteś specem od wszystkich możliwych nazw systemowych. Pewnie nawet Daigo byś załamał w tej kwestii, ale nie musisz tak wszystkich pouczać na prawo i lewo ;) Zoning to się może nazywać jak gra człowiek który kuma system, a nie bot :P
To się tyczy tylko tej kwestii z Sagatem, bo co do Ryu i Kena do wszystko ładnie wytłumaczyłeś.
Awatar użytkownika
Snake
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 16-03-2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Snake »

Ale przecież nie pisałem o bocie, aż taki głupi nie jestem :P Chodziło mi o tych graczy, którzy według niego spamują.
Awatar użytkownika
tejotl
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 21-10-2009, 08:12
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: tejotl »

projectile spamming jest gitowy (przynajmniej dla mnie bo gram wyłacznie Vegą), ale mnie zawsze najbardziej bawi Ken zafiksowany na "shoryuken wake-up power spam cancel to ultra/super combo attack"
wczoraj jak gralem z jednym takim to aż żonka przyszla z drugiego pokoju bo myślała, że gra mi się zacieła: "shoryuken!, shoryuken!, shoryuken!, shoooo-ryuuu-keeen!"
jedną runde nawet odpuściłem sobie kontrowanie i czekałem, aż pojawi się jakaś zmiana 'w schemacie', ale nic z tego

wracając do tematu ssfIV i nowych postaci: jeszcze do potwierdzenia został Dudley, Mokoto, Ibuki i Hakan
wszystko wskazuje na to, że pojawią się nowe/dodatkowe UC/SC i tak jak w SFIII jeszcze przed walką gracz będzie decydował ktore z nich użyć
w kazdym razie - pierwszy kwartał 2010 roku zapowiada sie nieźle
I know that there is no escape from the Planet of the Apes
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Martins »

Kim jest Hakan?
Awatar użytkownika
Sajin
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 05-04-2008, 07:04

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sajin »

Nowy fighter z Arabii(?), o ile się nie mylę to będzie zapaśnikiem, ale chyba nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony. Gdzieś tam jeszcze wyczytałem, że ma obsesję na punkcie ropy naftowej/oleju :P (zależy jak przetłumaczyć).
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Komandos »

Hakan

Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Aserot »

Wygląda identycznie jak "Duron" ( o ile pamięć mnie nie myli :P) z serii EX.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”