Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Tematy archiwalne dotyczące bijatyk online, zakończone turnieje itp.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Zablokowany
Awatar użytkownika
tejotl
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 21-10-2009, 08:12
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: tejotl »

Nie, kod sieciowy jest dobry, łącza niektórych Polaczków są natomiast tragiczne.
bzdury - w takim razie ja także powinienem mieć problemy przy grze z nim, a tak nie jest i wszystko śmigało bez najmniejszego spowolnienia
mało tego - podobne problemy przy online maja ludzie w UK czy US więc ta cała rozmowa o jakości łacz nie ma żadnego uzasadnienia
więc zamiast robić sobie prywatne wycieczki na "Polaczków" i wklejać nic nie wnoszące do dyskusji gadki-szmatki na pół-strony trzeba raczej zadać sobie pytanie jak regulaminowo taką sytuacje rozwiązać, aye? bo możemy się tutaj klepać po dupach i bawić w uszczypliwości, ale to do nieczego nie doprowadzi
ja nie mam dzisiaj łba do rozkminiania tego - mam nadzieję, że organizatorzy sklecą jakąś sensowną aktualizacje regulaminu
I know that there is no escape from the Planet of the Apes
linksan
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 30-11-2009, 12:29
Lokalizacja: Pisz

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: linksan »

Cze została mi tylko 1 walka z raph. Co do limakketrabt wygrałem z nim 5 1 . Fakt z nim też miałem lagi, ale wątpię żeby nic nie mógł zrobić, bo stosował na mnie juggle a to tego trzeba mieć jako takie łącze prawda? Również osłaniał się widać było, że mógł grać na przyzwoitym poziomie . Uprzejmie proszę admina o rozwiązanie sprawy ( wygrywałem z nim 3-0 ciągle z perfectami czasem więc o czymś to świadczy ... )

Inni nie mieli zastrzeżeń co do lagów ...



sory walka z raphem i przepiak mi zostało :P
limakketrab
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 01-11-2009, 10:35
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: limakketrab »

Linksan, graliśmy za pierwszym razem i wygrywalem 1-0 to wyszedles. Potem znbow zagralismy, ale lacze bylo na 1, i moglem robic tylko jednego prostego juggle'a, przy scianie tez nic nie moglem zrobic bo mialem takie opoznienie, ze kiedy ty wstawales to mi po sek zadawal cios. Wiec prosze ciebie nie mow ze wygrales bo tak wcale nie bylo. Zobaczymy co na to wszystko admin powie.

PS. Nie mysl tylko ze robie to dlatego ze chce wygrac przez w.o albo cos, poprostu chcialbym zagrac bez lagow :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Komandos »

Dobra, więc mam następująca propozycję. Niech kolega Kaczor i Linksan wejdą na tą stronę i zrobią test- http://www.pingtest.net/ Potem niech zrobią screena i wstawią na forum, to powinno wszystko wyjaśnić.

Poniżej dla przykładu mój pingtest:

Obrazek
linksan
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 30-11-2009, 12:29
Lokalizacja: Pisz

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: linksan »

Obrazek

83.9.78.172

takie mam parametry neta neo 2 mb/s

z innej beczki wyszedłem wtedy bo myślałem, że tylko jedna walka nie doczytałem zasad .
Ale potem dokończyliśmy i wygrałem. Tą jedną rundę ci doliczyłem ....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: KRELIAN »

Za regulaminem: "W przypadku lagów uniemożliwiających przyzwoite rozegranie pojedynku dopuszcza się przerwanie gry jednak wskazane jest aby gracze uzgodnili warunki przerwania przed walką. Jeśli przyczyna lagów leży po stronie jednego z graczy a mimo starań warunki do gry nadal są niezadowalające pojedynek taki może decyzją organizatora rozstrzygnąć się walkowerem."

Jeśli w danej grupie na osobę skarży się więcej ludzi, to oczywiste, że wina leży po stronie tej osoby. Narzekania na łącza zawsze były, są i będę zmorą turów online i przerabiamy to nie pierwszy raz. Proponuje, aby w każdej grupie zebrali się ludzie i sprawdzili jak się gra z lagującym, a następnie każdy bez wyjątku niech napisze krótką opinię. Jako organizator też nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić bo to jest niezależne ode mnie, a taka pomoc znacznie ułatwi podjęcie konkretnej decyzji. Polecam jeszcze próbować zagrać z daną osobą, bo niejednokrotnie może to też zależeć od pory dnia i innych niezależnych czynników - macie jeszcze czas więc nie ma sensu się zrażać bez względu na to czy ktoś jest wymiataczem, czy kampi na zebernaście rzutów na rundę. Jeśli mimo usilnych starań będą problemy z danymi osobami, to zgodnie z regulaminem istnieje możliwość rozstrzygnięcia walki przez walkower.

Zarówno grupy, jak i wyniki spotkań są ręcznie dodawane więc proszę o odrobinę cierpliwości, gdyż nie każdy siedzi codziennie online. Jutro zaktualizuję te dwie listy na oficjalnej stronie turnieju.

Przy okazji informuję - bo trochę osób już do mnie pisało na GG a nie wszystkim miałem czas odpisać - że wszystkie dodane przez Was wyniki zostały zapisane, jednak dla pewności możecie je również podawać tutaj, co z pewnością wpłynie dobrze na przebieg turnieju, a i pozwoli osobom z innych grup na szybkie zorientowanie w wynikach.

Przypominam ponadto o komentowaniu wyników spotkań i nagrywaniu walk - fajnie by było je później dodać na nasz kanał youtube wzorem wcześniejszych turów w TK3, a i pozostali uczestnicy mogliby zobaczyć przebieg poszczególnych walk.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
limakketrab
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 01-11-2009, 10:35
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: limakketrab »

Komandos wsumie wpadl na dobry pomysl, ja dodam jeszcze zebyt w screenie bylo widac forum, bo bedzie wiadomo ze z neta nie ma :D. O to moj:

http://img706.imageshack.us/i/beztytuujp.jpg/

EDIT.

limakketrab - SAMEWISE: 0-5
limakketrab - przepiak: 5-1
limakketrab - plakol: 5-0
limakketrab - Linksan: nie roztrzygniete. (decyzja adma)
limakketrab - Raph: raph wypisal sie z turnieju
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Komandos »

linksan pisze:[url=http://www.pingtest.net/result/5389825.png]Obrazek[/URL]

83.9.78.172

takie mam parametry neta neo 2 mb/s

z innej beczki wyszedłem wtedy bo myślałem, że tylko jedna walka nie doczytałem zasad .
Ale potem dokończyliśmy i wygrałem. Tą jedną rundę ci doliczyłem ....
No i właśnie widać tutaj, że łącze kolegi nie nadaje się zbytnio do gry online w Tekkena. Teraz czekamy na Kaczora :hyhy: Proponuję dodać w regulaminie punkt, że ludzie z pingiem powyżej pewnej granicy będą wykluczani z turnieju, to by było najlepsze rozwiązanie imo. Inaczej będzie jak w turniejach DR, gdzie zazwyczaj wygrywał ten kto więcej razy rzucił w ciągu rundy :P

Przy okazji informuję - bo trochę osób już do mnie pisało na GG a nie wszystkim miałem czas odpisać - że wszystkie dodane przez Was wyniki zostały zapisane, jednak dla pewności możecie je również podawać tutaj, co z pewnością wpłynie dobrze na przebieg turnieju, a i pozwoli osobom z innych grup na szybkie zorientowanie w wynikach.
Grupa 3

Komandos (Bruce) 5 : 2 blaugrana20 (Eddy)

Komandos (Bruce) 5 : 1 InsideMan82 (Steve Fox)
Awatar użytkownika
aki1986
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 91
Rejestracja: 20-06-2007, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: aki1986 »

Obrazek

A to mój wynik.
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: blaugrana20 »

Jeszcze przez komende Tracert pomierzcie sobie .

Czy moderator strony moglby zmienic nazwe mojego nicka w grupach , nie brzmi ono bluegrana20 lecz blaugrana20 , z gory dziekuje:)
Awatar użytkownika
Zulata
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 21-11-2009, 12:53
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Zulata »

Obrazek

Mój wynik.

Powiedzcie mi jak to działa, bo już się pogubiłem. Wczoraj grałem z Batim i z tego co on mówił to nie miał laga, a ja miałem siłę sygnału wahającą się od 1 do 2, jak wskoczyło na 3, to mogłem nawet wyklepać 3 hitowe combo xD ? A tak nawet, nie uwolniłem się z łamania kinga co jest banalnie proste i wklepał mi całe ;D. No i sekundowe opóźnienie ehhh. Poza tym, to Bati dobry gracz, przyznam, że nawet jak nie miał bym laga to by mnie pokonał ;D ale ! bynajmniej bym powalczył, a tak to się tylko skompromitowałem i to mnie najbardziej w tym wszystkim irytuje, że mogłem być dla niego nawet dobrym przeciwnikiem, a tak to byłem lejbą stojącą i patrzącą się jak mi wklepuje wszystko ;). Nic nie ściągałem, bo komp był wyłączony i włączony był tylko router, godzina była 2+ więc tym bardziej powinno być ok, a tak to się bardzo zawiodłem.
Czy jakość połączenia poprawiło by podłączenie routeru do soniaka kablem ? bo narazie mam wireless ?

Mam nadzieję, że w pozostałych walkach będę miał znośny ping bo jak nie to nie pozostanie mi nic innego jak wypisać się z turnieju, bo szkoda się błaźnić ;))
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: SubZero »

Od siebie tylko dodam, że takie testy są o kant d**y potłuc (przynajmniej w tym wypadku), bo mierzą lag do najbliższego was serwera Speedtestu (czyli w Polsce) a nie do serwerów Namco gdzieś w Europie (no chyba że o czymś nie wiem i Namco postawiło serwer specjalnie dla PL).
Awatar użytkownika
Bati
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 09-04-2008, 18:49
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Bati »

Z tego co wiem to tekken online działa na zasadzie p2p, czyli gracze nie łączą się z serwerem a bezpośrednio ze sobą.
Zulata - dziwne że miałeś aż tak duże lagi :/ ja odczuwałem jedynie minimalne opóźnienie. Ten wskaźnik jakości połączenia nie jest w 100% wymierny ponieważ grając z Mevkiem czasem wskakuje na czerwony (1 kreska) a nikt z nas laga nie doświadcza (minimalny być może).
PS. Co do tego łamania ;) to musisz zgadnąć którą wersje będe robił i naciskać odpowiedni przycisk żeby się z niej wyrwać, więc widocznie po prostu nie udało Ci się zgadnąć ;p
Awatar użytkownika
Zulata
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 21-11-2009, 12:53
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Zulata »

;P Wystarczy, że będę naciskał cały czas 1 i mi się z którejś sekwencji wyrwie =P Wiem, bo mam kumpla co gra kingiem i od Tekken Tag Tournament nie udało mu się nigdy wklepać mi całego łamania =P maksymalnie połowę ;) No ja szczerze mówiąc też się z tymi lagami zdziwiłem, ale sam widziałeś jak zagrałem, większośc to stałem i patrzyłem się jak kołek, albo pojedyncze ciosy w powietrze strzelałem ;) Ale, gratuluje wygranej. Mi zostało jeszcze 4 typków, także może się w późniejszej fazie odegram ;D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Turniej Tekken 6 Online z nagrodami!

Post autor: Komandos »

Dokładnie jak Bati pisze, gracze się łączą przez p2p (z resztą we wszystkich bijatykach na konsole jest podobnie) i ping w tym wypadku ma największe znaczenie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”