Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Siódmy i ostatni film Kara no Kyoukai zaliczony. Podsumowanie i zakończenie całej serii wypada świetnie. Fabularnie bezpośrednio wiąże się z poprzednią częścią Satsujin Kousatsu (czyli drugim filmem w kolejności wyświetlania) - w mieście znowu zaczyna grasować seryjny morderca, co powoduje że Mikiya zaczyna się zastanawiać - czyżby Shiki znowu zaczęła 'kosić' ludzi...?
Poza bezpośrednim powiązaniem fabuła ociera się także o pozostałe filmy (ten jest ostatni chronologicznie), wiążąc całą historię w całość. Fakt faktem, żeby dokładnie zaczaić o co chodzi musiałbym jeszcze ze 3 razy wszystko obejrzeć, a potem jeszcze raz w chronologicznej kolejności :P Szczególnie Mujun Rasen (5 film) potrafi ostro pojechać po czaszce ;) i imho jest najlepszym z całej serii (zaraz po nim cz.6 - Azaka rlz).

Jak ktoś lubi klimaty 'mystery' i ogólnie zakręcone anime to polecam (to w sumie tylko nieco ponad 8 godzin ;) ), a jak ktoś jest fanem twórczości Nasu Kinoko (lub ogólnie Type-Moon) to w ogóle pozycja obowiązkowa.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Czyli w końcu można oglądać Kara no kyoukai. Twórczość Nasu Kinoko twórczością, póki mam świadomość, że jest tam muzyka Cioci to łykam bez zastanowienia.

Aktualnie oglądam Noira, aczkolwiek jeszcze sie nie wypowiem, bo widziałam tylko 6 epków. Muzycznie kosi, ale to wiem od dawna.

Skonczyłam za to Lovely Complex i... jest to chyba jedna z lepszych komedii jakie widziałam. Duet Koizumi - Ootani jest naprawdę wyjątkowy. O co chodzi? Ona jest bardzo wysoka, on jest kurduplem i... ona się w nim podkochuje, a są parą przyjaciół i komediowym duetem. Odcinek z Walentynkami (drugi, bo akcja dzieje się na przestrzeni dwóch lat) zmiótł mnie z powierzchni xD Dużo dobrej zabawy, utrzymany poziom przez całą serię. Polecam!
Aaa i rewelacyjne głosy głównych bohaterów. Ootani wkurzający się, że jest za niski dorównuje poziomem Paku Romi ;) A ona jednak ma wprawe w tym chibi ja nai!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Noir imho jest świetny, najlepszy z całej 'trójcy' (Noir, Madlax i El Cazador de la Bruja - trzy serie Bee Train o podobnej tematyce, i tak, wszystkie z muzą Yuki ;) ), chociaż końcówka lekko zakręcona, ale ja nie o tym :P

Summer Wars
Film z tego roku, w sumie nie pamiętam nawet jak mi wpadł na dysk :D ale nie żałuję.
Fabuła obraca się po części wokół wirtualnego świata OZ (taki facebook przyszłości), do którego przeniosła się spora część 'świata' - firmy mają tam swoje siedziby, rządy i administracja państwowa tam działa itd., a po części wokół postaci Kenji'ego Koiso. Kenji zostaje zaproszony na wyjazd wakacyjny przez koleżankę ze szkoły - Shinohara Natsuki, która obiecuje mu pracę w posiadłości swojej rodziny. Później okazuje się, że jej cel był nieco inny, ale to mniej ważne ;) Podczas wyjazdu Kenji (który jest geniuszem z matematyki) dostaje dziwnego maila z zagadką. Zagadka polega na złamaniu szyfru i odesłaniu odpowiedzi (swoją drogą gościu jest dobry - za pomocą ołówka i kartek papieru w ciągu kilku minut złamał 512-bitowy szyfr :P ). Chłopak zagadkę rozwiązuje, wysyła odpowiedź i idzie spać. Rano dowiaduje się, że... jest poszukiwany przez policję za włam do sieci OZ :D Okazuje się, że złamany przez niego szyfr został wykorzystany przez kogoś/coś do przejęcia kont administratorów systemu i spowodowania globalnego chaosu. A to dopiero początek...
Ogólnie anime się bardzo przyjemnie ogląda, początek dość spokojny, ale później się rozkręca, gdy rodzinka Natsuki zabiera się za pomoc Kenji'emu (babcia Sakae rlz) robi się ostro :D
Reżyserem jest Hosoda Mamoru, nazywany przez niektórych nowym Miyazakim i faktycznie anime ma w sobie co nieco z dobrze znanego fanom 'feelingu Ghibli'. Chara-designem zajmował się Sadamoto Yoshiyuki, znany głównie z Evangeliona, który tworzył także postacie do Toki o Kakeru Shoujo (jeśli ktoś widział na pewno zauważy podobieństwa).
Podsumowując bardzo fajne anime (niecałe 2 godziny długości), jeśli ktoś lubi produkcje studia Ghibli na pewno przypadnie mu do gustu.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

Mam gorącą prośbę do wszystkich: nie było mnie parę miesięcy i chciałbym nadrobić zaległości w naruto shippuunden zanim zaczne oglądać nowe anime. Ale problem jest następujący: skończyłem na 112 epku i większość linków powyżej tego ep padło... gdyby ktoś mógł sypnąć jakimikolwiek linkami( najlepiej bez torrentów)w jakiejkolwiek jakości( łyknę wszystko od jakości rmvb do 1080p :P ) byłbym wdzięczny :). najlepiej epki 113-130, bo nowsze chyba nie zdechły.
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

Dzieki wielkie, Aniu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Obejrzałem pierwszy epek YamaNade i teraz już wiem skąd (po części przynajmniej, poza Ringiem) wzięli inspirację dla postaci Sadako (eee... znaczy Sawako) z Kimi ni Todoke :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Sub: ale mam nadzieje, że YamaNade się podoba? ;) Dzięki, żeś mi przypomniał o Kimi ni Todoke, zapisałam sobie kiedyś ten tytuł i zgubiłam karteczkę a potem wciągnęłam się w dramy ;)

A co do Sanako/Sudako zerknij na artykuł o Onryou w najnowszym Torii (#4)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Jak gdzieś je znajdę, ostatnio rzadko bywam w okolicach empików...
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

Ostatnio: Inital D, dość ciekawe dla fanów 4 kółek ( kumpla totalnie anty japońskiego namówiłem na tą pozycję :mrgreen: ) i nie tylko, dobra wielowątkowa fabuła, tylko od strony graficznej zawodzi :/ więcej napiszę jak skończę 4 serie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Graficznej... styl rysowania postaci jest mocno charakterystyczny i trzeba się do niego przyzwyczaić, a zresztą nie wymagaj zbyt wiele, to anime ma już ponad 10 lat ;) Od chyba 2nd Stage wszystkie wyścigi zaczęli robić w CG.
No i polski sub jest.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Sylvan Wielki »

Polećcie jaką klimatyczną, może brutalną i dobrą anime.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Elfen Lied
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

Higurashi no naku koro ni + kai + rei

Ale sub, to jest po prostu brzydkie, nawet Ping Pong Club z podobnego okresu wygląda, przynajmniej dla mnie, lepiej :) Ale fakt, o ile grafa jest w 3d to wygląda ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Krew, sex, klimat, przytłoczenie - KITE - może nie najwyższych lotów, ale na pewno zostaje w pamięci i to nie ze względu na zawarte sceny erotyczne...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”