Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Sylvan możesz rozwinąć to, że HR skończy jak Vagrant Story? :). Jak dla mnie to gra prędzej skończy jak Fahrenheit. W rezultacie wszystkie zakończenia dało się zrobić za jednym podejściem a nieliniowość ograniczająca się do wyborów w minimalnym stopniu odnosiła się do końcówki. To będzie na pewno świetna gra, ale żeby cieszyć się nią tyle co wymienionym Vagrant Story chociażby, to trzeba będzie poczekać na ... FFXIII :P. Max 15 h spokojnej gry i będziemy znali wszystkie smaczki, co mam nadzieję będę musiał wypluć po ograniu.

Edit: Nie śledzę praktycznie żadnych spoilów odnośnie HR, ale mam szczerą nadzieję, że Origami Killer nie będzie jednym z bohaterów bo stracę wiarę w twórców.

I niech mi ktoś jeszcze skrobnie, że ten temat nie jest o grach pod kątem obecnej generacji ehh.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

To będzie na pewno świetna gra, ale żeby cieszyć się nią tyle co wymienionym Vagrant Story chociażby, to trzeba będzie poczekać na ... FFXIII


No to bym nie liczył, nowy Final jest podobno na maxa liniowy. Myślałem, że już bardziej liniowej gry od FFX nie da się zrobić, ale po zobaczeniu mapek z trzynastki zmieniłem zdanie :P Jedyne nieliniowe rpg w od japońców w ostatnim czasie to Demons Souls i .... Yakuza :D
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: K' »

Komandos pisze:
To będzie na pewno świetna gra, ale żeby cieszyć się nią tyle co wymienionym Vagrant Story chociażby, to trzeba będzie poczekać na ... FFXIII


No to bym nie liczył, nowy Final jest podobno na maxa liniowy. Myślałem, że już bardziej liniowej gry od FFX nie da się zrobić, ale po zobaczeniu mapek z trzynastki zmieniłem zdanie :P Jedyne nieliniowe rpg w od japońców w ostatnim czasie to Demons Souls i .... Yakuza :D
Co z tego, że liniowy ? Dla mnie mocą tej serii od zawsze był klimat i fabuła i to one głównie były motorem napędowym dla większości graczy... Oczywiście zawsze co jakiś czas robiło się jakąś odskocznie od fabularnego wątku na pakowanie, postaci summonów, mini gierki, walki z weaponami itp., a tego na pewno nie zabraknie.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

KRELIAN pisze:Sylvan możesz rozwinąć to, że HR skończy jak Vagrant Story?
Aj, aj. Takie Halo 4 już ma zagwarantowany zysk i 10/10 w pe, choćby było H3 na prochach. HR zapewne będzie grą niezwykłą. Ale VS, czy ICO też takimi były. Na sprzedaż jednak się to nie przełożyło.

Oczywiście, grze życzę jak najlepiej, jednak to nie jest gwarant sukcesu komercjalnego jak GT5, które przytoczyłem.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Komandos pisze:
To będzie na pewno świetna gra, ale żeby cieszyć się nią tyle co wymienionym Vagrant Story chociażby, to trzeba będzie poczekać na ... FFXIII


No to bym nie liczył, nowy Final jest podobno na maxa liniowy. Myślałem, że już bardziej liniowej gry od FFX nie da się zrobić, ale po zobaczeniu mapek z trzynastki zmieniłem zdanie :P Jedyne nieliniowe rpg w od japońców w ostatnim czasie to Demons Souls i .... Yakuza :D
Podkreśliłem ten fragment, żebyś zrozumiał, że nie miałem na myśli liniowości tylko czas gry, który łącznie ze zrobieniem dodatkowych rzeczy będzie najmniej 3 krotnie dłuższy (przynajmniej przy pierwszym przejściu). Natomiast co do liniowości to można ją rozpatrywać na wiele sposobów. Cóż z tego, że FFX była liniowa fabularnie, skoro później było masę nieliniowych rzeczy do zrobienia. Patrząc pod tym kątem, gier bardziej liniowych szkoda czasu wymieniać, chociaż dla mnie najlepszym przykładem jest The Legend of Spyro: A New Beginning, czy choćby ... Scenario Campaign w TK6 :oczami: , natomiast z gatunku RPG przykładem liniowości o której mówisz jest LOTR Trzecia Era na PS2 - idziesz cały czas do przodu i nie masz po co wracać do odwiedzonych lokacji nawet przed ostatnim bossem - to jest liniowość w RPG.
Sylvan Wielki pisze:HR zapewne będzie grą niezwykłą. Ale VS, czy ICO też takimi były. Na sprzedaż jednak się to nie przełożyło.
Tak myślałem, że masz na myśli ilość opchanych sztuk, ale w przypadku Vagranta sytuacja wyglądała nieco inaczej. VS podobnie jak Xenogears sprzedał się generalnie dobrze, ale przy Finalach był to po prostu średni wynik (o ile pamiętam spokojnie przekroczyły milion sztuk), bo miały pecha wychodząc w okresie samych szlagierów od Square. Z HR jest nieco inna polityka, ogromny hype ... mogę się założyć o jupika malinowego, że pęknie minimum 3 bańki - w końcu to nadchodzący system seller, dla tej gry nawet moi znajomi pecetowcy kupują PS3 więc coś w tym musi być ... niech stracę ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Oen »

Dzień dobry :) Hm dawno mnie tu nie było ale widzę, że Honmaru trzyma się bardzo dobrze :D
Ujmę wprost w pewnym momencie gry mnie przestały jakoś specjalnie kręcić z bijatykami na czele, a do szczęścia starczało mi zagranie czasem w co nowsze części smackdownów. Ostatnio jednak pożyczyłem od Pitrexa x360 by przejść RE5 i cóż ostatnie 20 stron książki wciąż na mnie czeka, a i każde inen zainteresowania poszły się jeb... XD Co gorsza w pewnym momencie odpaliłem tekkena 6 i cóż.. myślałem, że już mam to za sobą ale 2 dni później siedziałem na nocce tekkenowej ze starymi kumplami XD
Reasumując jestem skłonny zrobić se prezent gwiazdkowy w postaci nowej konsolki i tu pojawią się mały dylemat bo choć zawsze byłem nastawiony na ewentualna kupno xboxa360 tak w tej chwili waham się czy nie zakupić sobie ładniutkiej slimki bo wydaję mi się, że xbox jest bardziej problematyczny. Przede wszystkim zastanawia mnie jak się ma kwestia internetowa w obu konsolach. Czy nasz kraj dalej jest traktowany jak jakieś zadupie przez M$ i Sony? Nie chciałbym sytuacji typu, że aby pograć najpierw muszę przekopać pół internetu, chce po prostu podpiąć konsolę i grać, a nie pieprzyć się z jakimiś banami czy złymi regionami ;/ W ogóle co do całej sprawy banów to jak rozumiem nie ma możliwości posiadania jednocześnie przerobionego ixa i grania po XL i mając ixa to raczej nie pyknę sobie prawie z nikim z tego forum w teczke bądź coś innego bo ma bana? :P Ponadto jak się sprawują poszczególne konsole jako odtwarzacze video czy da radę np. ściagnąć sobie galę wrestlingową w 720p (MP4 bądź MKV) ważącą nieco ponad 4gb wypalić na płytę dvd rw bądź mieć podłączoną konsolę do pc i obejrzeć w ten sposób na niej ową galę? Jak próbowałem na pożyczonym xboxie to robił mi problem. No to chyba było by na tyle mam nadzieje, że pomożecie synowi marnotrawnemu i może niedługo spotkamy się na live bądź psn :P a może... MOŻE... nawet kiedyś na jakimś turze... :szok:

PS: Bym zapomniał czy da rade jednocześnie ciągnąc na ps3 obraz do tv po hdmi i dżwięk do kina domowego przez component?
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Frizen »

Oen, Twoj opis pasuje idealnie do ps3. Nie ma banow, bo nie ma piractwa zwyczajnie :). Awaryjnosc jest praktycznie zerowa. Z zadnym filmem nie robil mi chlebak problemow, a online w grach jest bardzo dobry. Nie idzie podlaczyc przerobionego X'a do Live, bo M$ automatycznie wykrywa nieoryginalny soft napedu i banuje dozywotnio konsole. I tutaj jeszcze jakbys chcial odtworzyc sobie filmy na blu-ray to duzego wyboru nie masz.

Troche malo obiektywnie to brzmi, wiec niech jakis posiadacz X-kloca sie wypowie :P
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

X360 jest bardziej awaryjny, PS3 nie ma blokady regionalnej na gry (z X360 to różnie bywa), za korzystanie z PSN nie musisz płacić. W ogóle M$ olewa Polskę i możesz dostać bana na live nawet za samo granie na oryginałach, wtedy automatycznie tracisz gwarancję. Jeśli chodzi o możliwości multimedialne to tu oczywiście PS3 zjada xboxa na śniadanie.
Troche malo obiektywnie to brzmi, wiec niech jakis posiadacz X-kloca sie wypowie
Jako posiadacz X360 polecam zdecydowanie PS3 :hyhy:
Bym zapomniał czy da rade jednocześnie ciągnąc na ps3 obraz do tv po hdmi i dżwięk do kina domowego przez component?
Bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Komandos pisze:W ogóle M$ olewa Polskę i możesz dostać bana na live nawet za samo granie na oryginałach, wtedy automatycznie tracisz gwarancję.
Znasz kogoś takiego?

Fakt, live oficjalnie nie ma na Polske (bedzie moze za rok, za dwa, za nigdy), ale nawet dzwoniąc na pomoc techniczna M$ miła pani Paulina zaleca rejestracje na Wielką Brytanie. ;)

Po prostu z regionami nie ma żadnego problemu, konto rejestrujesz na WB, a interfejs itd. masz po Polsku.

Co do awaryjności, sprawa została zamknięta po wydaniu wersji Falcon i całkowicie zapomniana po wydaniu Jaspera. Czyli no kupujesz teraz nową konsole i nie martwisz się o nic.
Oen pisze:W ogóle co do całej sprawy banów to jak rozumiem nie ma możliwości posiadania jednocześnie przerobionego ixa i grania po XL
Do niedawna była taka możliwość, niestety jakiś miesiąc temu posypała się fala banów. Niby tam C4Eva pracuje nad kolejnym "niewykrywalnym" flashem, ale jak będzie to niewiadomo, ja póki co bym nie ryzykował i polecałbym grać na oryginałach. ;) Acha, XBL HMR Team już prawie całkowicie powrócił. :P
Oen pisze:Ponadto jak się sprawują poszczególne konsole jako odtwarzacze video czy da radę np. ściagnąć sobie galę wrestlingową w 720p (MP4 bądź MKV) ważącą nieco ponad 4gb wypalić na płytę dvd rw bądź mieć podłączoną konsolę do pc i obejrzeć w ten sposób na niej ową galę?
No problemo, tylko wcześniej musisz sciągnąć darmowe kodeki z neta (opcja ich ściągnięcia siedzi gdziestam w narzędziach).

Acha, kochasiu:P jeszcze odezwij się do Yamady lub do mnie na GG w celu omówienia największego atutu X360 tylko dla wybranych :D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Nie chce mi sie produkować bo Oen i tak kupuje X0, już ja się o to postaram;p
Obrazek
Awatar użytkownika
SHEJK
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 22-12-2009, 19:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SHEJK »

Tak myślałem, że więcej będzie użytkowników PS3. ;)

Zagłosowałem na x360 bo posiadam tą konsolę i jestem w pełni z niej zadowolony. PS3 też miałem ale sprzedałem z powodu pada ponieważ nie wygodnie mi się grało w gry FPS, gram dużo w Modern Warfare 2. :) Ale żałuję trochę SOCOMA świetnie się w tą grę grało. :)
Nie idzie podlaczyc przerobionego X'a do Live, bo M$ automatycznie wykrywa nieoryginalny soft napedu i banuje dozywotnio konsole.
Da się bezproblemowo podłączyć do neta i jest duże prawdopodobieństwo, że cię nie wykryją. Ale ryzyk fizyk wiadomo. :)
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Oen »

Jako, że mnie tak ładnie namawialiście na PS3 to posłuchałem głosu rozsądku i kupiłem ixa :P W gruncie rzeczy to moja rozmowa na gg z Actionem jak i Aramisem była tylko formalnością przed skuszeniem się na opcje za która zawsze obstawiałem xD Tak czy siak dzięki za pomoc. Jak by co mój gamertag OenPL (przyjaciół szukam XD) póki co z bitek mam tylko w teczke ale DOA4, SC4, a i niedługo pewnie też VF5 w drodze :D
Pozdro od szczęśliwy posiadacza xboxa 360 :D
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Jak nie będziesz miał w co grać to nie będziesz tak szczęśliwy ;) Z ostatnich exclusivów tylko forza 3 warta uwagi, ale tylko do czasu pojawienia się GT5 :P Zaś z typowo fighterskich spraw to i tak x0 wypada biednie, ze względu na dziadowski d-pad( mój drugi pad z "prawie" drugiej ręki ma cholernie zacinającego się d-pada, nie można nim normalnie grać nawet w coda, a TK na nim nawet nie włączałem) i męczące przyciski( to już moja opinia, spróbujcie się uwolnić z submission [ w UFC undisputed 2009 ]siła walcząc 5 potyczkę z kumplami, paluch odpada :P ). Jeszcze rok temu w grudniu X360 w konsolometrze PE dostało równą dychę; w tym roku już tylko 8-.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Fakt faktem kupować x360 do bijatyk to lekko poroniony pomysł, ale przesadzasz trochę mcl bo w UFC czy WWE akurat fajnie się grało na boxowym padzie ;) Co do Oena to pewnie tak jak pisał zdecydował się na X360 jeszcze przed zadaniem pytania na forum, więc tu by żadne logiczne argumenty by nie pomogły. Chociaż dziwi mnie, że nawet Pitrexowi nie udało się go przekonać :P
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Oen »

No tak faktycznie czuje się nieszczęśliwy bo nie mam w co grać :P przecież skoro kupiłem właśnie xboxa to nie sięgnę po tytuły sprzed roku jaki po cała masę gier wychodzących na obie platformy :P Szczerze mówiąc to jak dla MNIE na ps3 będę żałować jedynie Heavy Rain i ulepszonych NG, a jeśli chodzi o pada to fakt krzyżak lepszy ale spusty mi go kompletnie zniszczyły. Nie zrozumcie mnie źle nie twierdzę, że PS3 jest złą konsolą ba póki sam sobie ps3 nie przetestuje w domowym zaciszu nie mam prawa nawet tak mówić. Zresztą już sama obecność blue-ray skłania do zastanowienia się nad jej zakupem lecz mimo wszystko to co oferuje xbox nawet pomimo paru problemów trafia do mnie bardziej i daje więcej przyjemności, a to chyba najważniejsze ;]
PS: Pitrex to mnie tylko zachęcił jeszcze bardziej do xboxa go pożyczając XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”