Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

mcl pisze:Fakt faktem kupować x360 do bijatyk to lekko poroniony pomysł, ale przesadzasz trochę mcl bo w UFC czy WWE akurat fajnie się grało na boxowym padzie
Wiesz, jak grałem z kumplami to 3/4 walki przeleżeliśmy na parterze, każdy kampił na submission, a że ja gram fighterami z dużą tężyzną ( żeby się tak uwolnić trzeba naciskać na a/b/x/y szybciej od kumpla :P )to po paru próbach ucieczki zastąpiłem kciuk wskazującym palcem bo się nie dało :niepewny: O wiele lepiej to rozwiązali w UFC Tapout 2 na pregeny, gdzie wystarczyło w odpowiednim momencie nacisnąć przycisk aby zrobić/ uwolnić się od submission :P

Patrząc na przyszłoroczne premiery mam wielkie obawy co do x360. Crackdown2, kolejna zbieranina, nabijanie mspointsow do konta ms? Mass effect2 i alan awake może, ale dla mnie nie są to must havy. W sprawach RPG tylko Final13 wydaję się być godny uwagi, ale to samo jest na ps3... zaczynam żałować, że kupiłem x360, od jej sprzedania powstrzymuje mnie tylko fakt, że DL'ki ciągle chodzą max po 5zł za sztukę ;)

OEN: Ja zawiodłem się na 3/4 grach których listę sobię zrobiłem przed zakupem x360. Lost oddyssey, gra ktora chciałem najbardziej okazala sie marna podróbka finala, ale sądząc po opiniach ff13 nie wiem czy to wlasnie ff13 bedzie marna podrobka lo :wstyd: . A tak nawiasem co x360 oferuje? gwarancje rroda po 9 miesiacach używania konsoli, psujący się napęd?
A spusty sa tak naprawde potrzebne tylko do frozy3, kiedy potrzebujesz wejsc w zakret zachowując stałą prędkość. W niczym innym nie widzę ich większego zastosowania..
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Ja tylko tam przypomnę o jednym małym detalu, X360 ma tak z około 2x więcej bijatyk;] A jeżeli komuś nie pasuje padzik z x360 (z jego fenomenem, graniem na analogu w bitki), to nic nie pozostaje na przeszkodzie by kupić przejściówkę na duala (80zł)/pada do bitek (100zl)/sticka (250zł+) ;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

PS: Pitrex to mnie tylko zachęcił jeszcze bardziej do xboxa go pożyczając XD
A zastanawiałeś się dlaczego ci pożyczył? Bo sam woli grać na PS3 ;)
Wiesz, jak grałem z kumplami to 3/4 walki przeleżeliśmy na parterze, każdy kampił na submission, a że ja gram fighterami z dużą tężyzną ( żeby się tak uwolnić trzeba naciskać na a/b/x/y szybciej od kumpla :P )
Spoko nie musisz mi tłumaczyć, akurat w UFC grałem kiedyś na dość wysokim poziomie :hyhy: Z submission można też się uwalniać przez kręcenie analogiem ;) A tak btw kapienie na submissin to trochę lamerska taktyka, bo stamina szybko schodzi i bardziej doświadczony gracz od razu to wykorzysta.
Ja tylko tam przypomnę o jednym małym detalu, X360 ma tak z około 2x więcej bijatyk;]
Zgadza się. Tylko trzeba dodać, że w połowę z tych bijatyk nikt już nie gra, a w drugą połowę 10x tyle osób gra na PS3 (w tym większość poważnych graczy). Z resztą wystarczy sobie luknąć na listę zawodników z obecnego turnieju Tekkena na forum :P
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Komandos pisze:Z submission można też się uwalniać przez kręcenie analogiem
Do tego trzeba mieć duży sub. defence żeby się udało wyrwać, a siła, że tak powiem, jest o wiele bardziej uniwersalna :)
Komandos pisze:A tak btw kapienie na submissin to trochę lamerska taktyka, bo stamina szybko schodzi i bardziej doświadczony gracz od razu to wykorzysta.
U nas tylko 2 osoby mają x0 z ufc, w tym tylko ja czasem włącze go żeby pograć z PC, więc nie są to jakieś pro turnieje, tylko bardziej randomówka "co komu wejdzie" :)
Spoko nie musisz mi tłumaczyć, akurat w UFC grałem kiedyś na dość wysokim poziomie
Właśnie zauważyłem po Twoich wypowiedziach, ale pewnie nie wszyscy na tym forum grali, więc kilka słów wyjaśnień dla postronnych się należy ;)
Ostatnio zmieniony 26-12-2009, 00:56 przez mcl, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

A ja jak tylko dorwę 'modowalnego' X0 to nic i nikt mnie nie przekona, że PS3 jest lepsze ;) No chyba, że chłopcy w końcu ruszą 4 litery i złamią chlebak...
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

SubZero, każdy jest modowalny :) Chyba że chcesz wersję która będzie kompatybilna z tymi wszystkimi undergoundowymi wynalazkami( które niby to odtwarzają gry z hdd bez płyty i inne rzeczy; ja nie uwierze póki nie zobaczę ;) ), no to musisz kampić na model około roczny z nadzieją, że ktoś nie zainstalował nowszych wersji dashboardu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Komandos pisze:Tylko trzeba dodać, że w połowę z tych bijatyk nikt już nie gra, a w drugą połowę 10x tyle osób gra na PS3 (w tym większość poważnych graczy).
Musze polemizować, bo skoro w Polsce znalazłem wielu graczy takich tytułów jak Garou czy KoF i kurczę całkiem obiecującą Scenę DoA4 to tę powyższą wypowiedź można traktować chyba tylko jako żart. ;) Co do tekkena (bo wydaje mi się, że to miales na mysli mówiąc "poważni gracze") to chyba jasne, ze polscy "scenowcy" (to sie pośmialiśmy...) jada na ps3, skoro większość kupiło ta konsole z uwagi na ekskluzywny tk6 a potem dr. Wg mnie to ich problem, a nie potencjalnego nabywcy, bo żeby kupić konsole z uwagi na "jakiś miszczu from poland popełnił ten błąd:P" trzeba urodzić się mistrzem.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Chyba że chcesz wersję która będzie kompatybilna z tymi wszystkimi undergoundowymi wynalazkami
Dlatego napisałem 'modowalny' a nie 'flashowalny' ;) I tak, to wszystko prawda (odpalanie gier z dysku bez płyty w napędzie, emulatory, odpalanie gier z każdego regionu, a to dopiero początek, bo scena się ledwo co narodziła).
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:A ja jak tylko dorwę 'modowalnego' X0 to nic i nikt mnie nie przekona, że PS3 jest lepsze ;) No chyba, że chłopcy w końcu ruszą 4 litery i złamią chlebak...
Pierwszy xbox był modowalny, a i tak PS2 było (i jest) lepsze :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Tu można by polemizować. Inna sprawa, że cykl 'modowania' PS2 był/jest znacznie dłuższy, np. pełny softmod powstał dopiero niedawno.
Co nie zmienia faktu, że aktualnie X0 jest modowalny, a PS3 nie :P
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:Tu można by polemizować. Inna sprawa, że cykl 'modowania' PS2 był/jest znacznie dłuższy, np. pełny softmod powstał dopiero niedawno.
Co nie zmienia faktu, że aktualnie X0 jest modowalny, a PS3 nie :P
Wiesz ja tam konsole mam do gier, od oglądania filmów, emulatorów i innych głupot używam PC zazwyczaj ;) Nie zmienia to faktu, że możliwość zmodowania xboxa to jakiś tam plus, ale bez przesady, najważniejsze są gry.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

SubZero pisze:odpalanie gier z dysku bez płyty w napędzie, odpalanie gier z każdego regionu
A to niby nie związane z grami ? ;)
Pewnie kwestia indywidualna, ale ja np. często grywam 'na wyjeździe' i wtedy gry na dysku = nie muszę nosić dodatkowo szpuli z płytami (może nie wiele, ale zawsze coś), no i za czasów PS2 lubiliśmy czasami z kumplami dla relaksu odpalić np. NeoGeo czy NESa.
A poza tym w czasach PS2 (kurde jak to brzmi :D ) lubiłem się bawić z różnym 'fanowskim' softem i na current-genach trochę mi tego brakuje ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

No nie moge z tego tematu i ignorancji niektórych jednostek.

Aby wybrać PS3 pod kątem bijatyk trzeba być po prostu albo debilem, albo faworyzować tekkena i nie grać w nic innego z gatunku. W każdą bijatykę na x0 znajdziesz dobrych graczy. Większość francuzów w SC4 gra właśnie na x0. W VF5 na PS3 nie da się grać, a na X0 siedzą naprawdę mocni gracze. W DoA na PS3 nie zagrasz, a ta gra od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnoscią - zresztą najwięcej ziomków polaków na XBL poznałem właśnie dzięki DoA. W 2d też jest ekipa do gry itd. To, że większosć polskiej ekhm 'sceny' gra na PS3 w T6 to tak na dobrą sprawę gowno znaczy bo i tak nie masz takich opcji w PSN jak na XBL i nie mozesz sobie rozmawiac z nimi w grupie podczas gry więc o czym my tutaj rozmawiamy - ja kupuję drugiego X0 i nie dlatego, ze ma piraty (jeden z ulubionych argumentów fanboji sony) bo zamierzam / bede zmuszony jechać na oryginałach jeżeli myślę o grze online, ale dlatego, ze na XBL czeka na mnie sprawdzona ekipa z którą wiem, ze będę mógł fajnie pograć i pogadać.

Kwestia pada jest dla mnie osobiście śmieszna. Prawdę mówiąc to gra mi się na nim lepiej niż na sixaxis z uwagi na lepsze spusty. Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Jak ktoś jest jednak pro to zawsze może pobawić się stickami. Aha, taki fajny smaczek - Raijina Hayate z DoA4 niemalże nie da się zrobić na sticku, a da na padzie od X0.

Kwestia gier. Oen dopiero co kupił konsolę a przez poprzednie lata trochę gier mu się uzbierało i dodatkowo są one teraz śmiesznie tanie więc na pewno będzie miał w co grać. Ale fakt, nic ciekawego sie nie zbliza na x0 - w końcu taki Alan Wake, nowy Splinter, Mass Effect 2 itd to takie niszowe produkcje... . Zresztą Oenowi i tak głównie zależy na bijatykach.

Poza tym, Oen już dokonał wyboru i na 100% go nie pozałuje. Szczególnie gdy z Akcją wrócimy na sieć;].
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Yamada pisze:Pierwszy xbox był modowalny, a i tak PS2 było (i jest) lepsze
Polemizowałbym :) Pierwszy box to nie tylko otwartość dla developerów , to prawdziwy kombajn : emulatory mame, nesa, snesa, n64, psx i to tylko z ważniejszych. Wszystkie formaty multimedialne, częściowa obsługa filmów w HD, to wszystko w dashboardzie XBMC, mogę nawet streamować bezpośrednio z neta Anime ;) .na upartego można nawet zainstalować windowsa i używać go jako pc. I co najlepsze: to może zrobić każdy, tutoriali jest w ..uj w necie. Z gier też wyszło parę perełek( Halo, NG, KOTOR), ale tu nikt nikogo nie oszuka: PS2 miał najlepszy lineup wszech czasów, i wątpie czy to się zmieni w tej generacji. Ale wolę xboxa z HDD który starczy mi na dekadę niż ps2 w którym laser starczy mi na 2,3 lata
Yamada pisze:Kwestia gier. Oen dopiero co kupił konsolę a przez poprzednie lata trochę gier mu się uzbierało i dodatkowo są one teraz śmiesznie tanie więc na pewno będzie miał w co grać
Hmm, co ? Pytam się z ogółu, czy jest jakikolwiek tytuł który wyszedł tylko na x0 i można w niego grać bez przerwy ? Fable2, Halo3, NG2, to tytuły na jedną nockę, i się do nich nie powraca. Nawet ME, piękne choć krótkie. Wszystko w co da się grać porządnie na x0 wyszło też na ps3.
Nawet teraz częściej włączam pierwszego x'a od x360... i nie tylko dlatego żeby obejrzeć w spokoju na łóżku InitialD ;) Po prostu na x360 nie ma gier :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

MCL przesadzasz, na X360 jest w co grać i jeszcze przez długi czas będzie. Sam mam masę zaległości do nadrobienia. No i NG2 to nie gra na jedną nockę :P Yamada też ostro przesadza, ale jego argumenty są na tyle płytkie, że nie ma co się tu wdawać w dalszą dyskusję ;) Proponuję nie ciagnąc dalej tego tematu, bo jeszcze nam się jakaś wojenka rozpęta :hyhy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”