Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Turniej z Filadelfii





Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Powiedzcie mi co sądzicie o walkach Hatrify.
Obrazek
Awatar użytkownika
masterbkb
Student
Student
Posty: 41
Rejestracja: 03-06-2009, 20:31
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: masterbkb »

Hatrify jest strasznie dobry , jesli grasz z nim na malym stage'u to mozesz byc pewnym ze bedziesz lykal w plecy zestawy za 80% kreski (najgrubsza) , co warto odnotowac to fakt ze nie gra na reversal'e , uzywa ich nie duzo i z glowa. No i co wazne gra bardzo efektowni , no i nie gra Kasumi czy Gen Fu . Chociaz Zack to tez jeden z topow to wymaga sporego wkladu jak hocby Helena , takie skill topy :oczami:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Koleś jest przesrany. Widać, że naprawdę wie o co w tym wszystkim chodzi :|
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: JJxenon »

Wie czego nie wpakować by się nie nadziać na reversa . Natomiast ta walka Kasumi w jednym linku taka trochę biedna jak na możliwości jakie ma Ruda
Ostatnio zmieniony 24-12-2009, 17:03 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Kasumi gra sie na serie z P, d/t+K, przesrane p+P (speed, highcrush, critical na hicie) i jeszcze bardziej przesrane p+K, które jest chyba najlepszą wybitką w grze (safe, kontynuacje, low crush i critical na zwyklym hicie). No i żulenie na rzut po crt. Aha - jako kary ma jugglujace rzuty, reversal na low puncha i mid kicka + juggle i uniwersalny teleport na midy i highe.


Razem z Einem najbardziej prostackie postacie w DoA4;].

A najgłupsze jest to, ze Ayane zwolnili puncha a rudej przyspieszyli, a tutaj ta klatka robi roznice i to już na początku rundy - wiesz, ze ruda jest szybsza więc robisz na poczatku highcrusha to dostajesz zwykle pedalskim p+P, robisz lowa to zbierasz p+K itd. Chyba jedyną postacią która chociaż na początku rundy nie musi sie bać Kasumi jest dziadek ze swoim barem g,g_d,d+P, który moim zdaniem jest najlepszym TSS ciosem w grze (pomimo podobnej animacji bar Kokoro jest gorszy, bo ma płytszy unik i o wiele więcej rzeczy ją tracuje).

Ok, wiem, że nie ten temat:P
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: JJxenon »

Możemy chyba porozmawiać o poziomie wszystkich walk . Co do rudej to mi nie musisz mówić co ta mała bestyjka potrafi w DOA4 . Dość się nią ograłem i ma rzeczywiście bardzo przegięte niektóre zagrania . Nie zapomnij o jugglującym revie na low kicka !
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Bartuś, ale z tym Gen Fu trochę chyba przesadzasz;]. Pamiętaj, ze on głównie wali mid punchami, a mid kicki dobre ma może ze 2 czyli d/p+K i g+K;]. Ale fakt, jak się gra z nim trochę na jana to potrafi zeszmacić przeciwnika szybko. No i juggla po rzucie nie posadzi każdy, szczególnie przy tym genialnym online;p.

Phoenix zawsze grała Gen-Fu? Kiedyś lubiłem jej walki, ale teraz gdy sam w to sporo pograłem wiidzę, że gra średnio. Fajnie jej tylko siedzą juggle po rzuciku, no, ale to przecież offline. Reszta to standardowe Genowe żulenie na counter hitowe p+P i potem zabawa - opóźniamy kontynuacje czy sadzimy d/p+K albo rzut.p. Generalnie to strasznie turniejowy dziad. Żadnej zabawy z innymi ciosami jak qcb+P, qcf+P,P. Nie używa też rewelacyjnego moim zdaniem t+P+K (sway, speed, critical na hicie i bezpieczny na bloku) po którym można super fajnie wyjanić przeciwnika, nawet na bloku. Mało też używa chamskiego d/t+P, bańki i łokcia g/p+P, no ale cóż, to w końcu tur - tutaj nie ma miejsca na zabawę;]. Szkoda, ze dziada tak upłycili w tej częsci - zabrali mu wszyskie najfajniesze akcje i teraz trzeba żulić na pojedyncze ciosy i łańcuszki na criticalu;f.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Ana »

Yamada pisze:Phoenix zawsze grała Gen-Fu? .
W DoA4 zawsze. Gen jest jej mainem. W poprzednie części chyba nie grała. Bynajmniej ja nic o tym nie wiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
masterbkb
Student
Student
Posty: 41
Rejestracja: 03-06-2009, 20:31
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: masterbkb »

Damianku:) ,nie przesadzam ani troszke ,midami sie wali ale na przemian ze swietnym g/p + P o kturym wspomniales i mega zasmucajacym (przeciwnika) d + K o kturym zapomniales :p Co wiecej uwazam ze Dziad przebija nawet Kasumi.Na jej mega szybkie P kturym to wiekszosc biedakow zaczyna runde robisz d/t + P kture jest low'em na albo high crush'jance midowe d/p + P ,po obu zagrywkach panna ma stuna ,a stun od Gen'a to czasami i cala kreska , ty to wiesz i ja:p ,a skoro gasi Kasumi to gasi kazdego.Co do mid kick'ow to masz racje ,ale do zgadymanek high/mid/low jeden mid wystarcza ,no i d/p + K ma niezly zasieg (moze nie taki jak Bass'owe d/p + K) i szubkosc ,i tu mozemy przejsc do nastepnej rzeczy kilerskiej u Dziada a mianowicie zestawow w plecy ,w kturych to wlasnie to d/p + K gra wazna role bo strasznie skraca dystans miedzy rekami staruszka a plecami poszkodowanego ,no to ma Fu lepsze od Kasumi.Dalej fajny normal throw na kucka ,ktury moze i nie daje gwarantow ale obraca przeciwnika tylem a tam zgadywanka , ofenssiv hold lub stun (Kasumi tu meze pochwalic sie jugglujancym throwem akurat:p) ,dalej juggiujacy reversal na kicki z powietrza , najlepszy SS z gry ,no a o zucie to juz nawet nie mowie(Choc Rude ma swoje p + throw).Morderca ,w dodatku tani :D

A i p + K Kasumi to takze super okizame tej postaci (d/t + P , p + K chocby) :hyhy:
Ostatnio zmieniony 27-12-2009, 12:58 przez masterbkb, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
HooyRock
Student
Student
Posty: 57
Rejestracja: 26-12-2009, 23:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: HooyRock »

masterbkb pisze:szybkie P kturym to wiekszosc biedakow zaczyna runde robisz d/t + P kture jest low'em na albo high crush'jance
Hihi Albo Baymanem p, t/g+F co lubię robić walcząc z rzeczonymi "biedakami", walczącymi Kass xD Coś pięknego, a oponentowi tylko "cenka opada" ;)
Ale ja to się nie znam więc ignorujcie mój post... ;)

Cheers!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

Po d/t+P na zwykłym hicie siedzi chyba na kare rzut na schylonego więc nie jest to taki znowu jego b&b:P. Ja nie mówię, ze on jest słaby czy coś, ale jest mniej bezpieczny jak Kasumi - chyba każdy jego js jest karalny, a a u Rudej nie;]. Ba, nawet jego barek z SS jest karalny chyba;]. No i do juggli często musisz bufforować trzymane "p" aby wsadzić kolanko - nie jest to trudne, ale wymaga przyzwyczajenia;]. Ja wiem jaki on moze być bo sam nim gram i wiem jak Ty nim grasz, ale mimo wszystko uważam, że Kasumi jest potężniejsza;]. Patrz, dziad po rzucie musi zrobić juggla - a inne postacie (w tym ruda) Ci posadza podobny damage jakimś d/p,d/p+P+G;p.

Ej p+K Kasumi na reversie co wychodzi? Zwykły MK revers czy ten z powietrza bo zapomniałem, a jak to drugie to dziad jest fajnym matchupem na janów jadących na ta wybitke all the time;p.

Rock: Ty zawsze wszedzie chcesz sie pchać z reversami, ale wychodzi Ci to zazwyczaj dobrze;p
Obrazek
Awatar użytkownika
HooyRock
Student
Student
Posty: 57
Rejestracja: 26-12-2009, 23:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: HooyRock »

Yamada pisze: Rock: Ty zawsze wszedzie chcesz sie pchać z reversami, ale wychodzi Ci to zazwyczaj dobrze;p
W zasadzie na tym winna polegać gra Baymanem, nieprawdaż :) ? Rzuty oraz reversy to jest to na czym Baymanem można się skupić. A że ja nie bardzo lubię combosy i juggle... Jest to postać idealna dla mnie. Jego rzut na półkolu jak siądzie na HC to "ojej" ;)
Ale... wszyscy o tym wiemy :)
Baymanowe "przód-tyły" i "tył-przody" tez są zabójcze :). Ale jak wiemy nie jest to postać na zbyt popularna :P

cheers!
Awatar użytkownika
masterbkb
Student
Student
Posty: 41
Rejestracja: 03-06-2009, 20:31
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: masterbkb »

No na uber js Marchewy to jest revers jak na noge z powietrza a wiec ..... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Walki z nowszych części-> DOA3/DOAU/DOA4/...

Post autor: Yamada »

I bardzo dobrze ze to mk z powietrza;].

Baymanem nikt nie gra bo to defensywna postać, a defensywa w tej grze jest przesrana bo to czyste 50-50 - nie ma takiego SS jak w innych 3D i po prostu najczęściej jesteśmy zmuszeni bo twardego blokowania z loterią czy będzie mid czy low, a biorąc dodatkowo pod uwagę, że jak jesteśmy na jakiejś 'dziwnej' powierzchni to wszystko daje nam criticala i możemy zginąć dostając nawet głupie d+K czy iny badziew. Nim trzeba być jasnowidzem i najlepiej dobrze znać grę;]. Bym go zaliczył do characters for experts.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”