Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: vho »

Asuka ma w fabule taką rolę, żeby ekipa Namco mogła znów wprowadzić ś.p. Jun do gry :P
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Jun_Kazama
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 31-12-2009, 19:15

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Jun_Kazama »

Tekken 1 -Kazuya ,Tekken 2 -Heihachi ,Tekken 3-Jin,Tekken4-Jin,Tekken 5-Jin,Tekken6- Jak już mowa o Tekkenie 6 wszystko fajnie ale... Dochodzi Lars i czytałam że to syn Heńka ale on sam o tym nie wiem to ciekawe czy Lars wie że Heniek to jego ojciec ?

Niby walka pomiędzy Jinem Kazamą a Kazuyą Mishimą Ojcem a Synem i ciekawe który wygra ja stawiam na Kazuya choć może wygra Jin a może jeszcze ktoś inny a może dojdzie do remisu albo Jin się zmieni w Devila choć na endingu jest pokazane że Kazuya wygrya a zato na endingu Jin jest że to on wygrywa ...wszystko mi się misza :)

A czekam z niecierpliwoscią kiedy w turnieju znowu będzie Jun choć może być tak że jej wogule niebedzie ale zawsze jest nadzieja :)

Oczywiście o wszystkim się dowiemy jak będzie Tekken 7 i myślę że w Tekkenie 7
"jak zrobią " powinna być Jun Kazama nie mam pojęcia jak by się tam znalazła Alee... :)
Może G-Corporation by coś zdziałała:):):) Oczywiscie tutaj mówie o Kazuyi hehe:)
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Czapol »

Nie sądzę by Kazuya coś zrobił. No bo w Tekkenie 5 w endningu mu się oczko lewe zaświeciło jak dobił Jinapchiego. W 6 jak wygrał też mu się oczko zaświeciło, a to oczko to część devil gene. Więc już od jakiegoś czasu można zaobserwować że dzięki walkce devil gene bierze górę na Kaziem. Z reguły chwilowo ale nic nie wiadomo. Jak dla mnie powinien wygrać tym razem Yoshimitsu. Bo w jego endningu widzimy ze uzyskał niepojętą potęgę. To ma moim zdaniem potencjał. No bo wszyscy wiedzą że Yoshimitsu to potęzny zawodnik a z taką mocą ( oraz Mishima Zaibatsu ) byłby wstanie zniszczyć świat. To by mogło wyglądac na powtórkę z fabuły ale tym razem zagrożenie byłoby o wiele większe. I panowie z Namco mogliby sie pkusic o chwilowy sojusz rodzinki Mishima w celu zniszczenia Yoshimitsu ( co się by nie udało bo to bardzo ceniony zawodnik i ludzie nie kupowali by nowych tekkenów bez niego ). Nareszcie zniszczyli by zło i koniec tego devilowania bo kilka części o zasadniczo tym samym ( złej i mrocznej mocy ) to już przesada. Dałoby to też podsumowanie tym walkom rodzinnym które były podstawą tekkena. Takim podsumowanie co prawda miałbyć TK6 ale coś nie wyszło, poza tym kto chciałby kończyć tak duże źródło kaski jakim jest tekken :)
To by nieco ograniczyło temat fabuły ósemki ale zawsze można cos znaleźdź, w końcu jest jeszcze G corp i tylko fightersów, może czas odstawić Mishimów by potem wrócili w spektakularnym stylu po długim treningu ?..
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: darth_julitka »

Czapol pisze:może czas odstawić Mishimów by potem wrócili w spektakularnym stylu po długim treningu ?..
Skoro ludzie nie kupowaliby Tekkena bo nie ma tam Yoshka, to tym bardziej, nie kupiliby gry bez Mishimów...

Ponoć prawdziwą historią jest wątek Larsa... Po mojemu to na pewno Heihachi znów przejmie Mishima Zaibatsu i wszyscy będą myśleć, że Jin nie żyje, ale po tym jak go Raven na pustyni odkopał wróci i znowu zacznie kopać tyłki :P
Jun_Kazama pisze:Dochodzi Lars i czytałam że to syn Heńka ale on sam o tym nie wiem to ciekawe czy Lars wie że Heniek to jego ojciec ?
Lars doskonale wie, kto jest jego ojcem, tylko stary Mishima żyje w błogiej nieświadomości :P
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Czapol »

Chciałem ich tylko odstawić od fabuły a nie od tekkena, niech se trenują i zdobywają nowe zdolności ( nowe comba dla fanów rodzinki Mis. takich jak ja to gratka :) ) będąc pobocznymi postaciami których fabuła oprze się na ,,trenował.." czy coś. Ich obecność w tekkenie i wątek w story mode można dać przerwał trening i ruszył na turniej. Ale nie będzie to zgodne z kanonem tekkena bo w następnej części okaże się że nie przestał trenować tak jak to było w 5 z Heniem. Wystąpił w historiach 2 fightersów ( swojej własnej i Ravena ) a jednak w TK6 okazało się że nie było go wcale w 5. I chciałbym żeby było jak mówisz, tzn. żeby Mishima Zaibatsu była Heńka ale spójrz na jego endning :zdegustowany: A o larsie mało wiem, tzn. wiem kim jest ale nie znam jego dokładniejszych pobudek itd. W ogóle to kolejni Mishima są zbędni. O ile kiedy pojawił sie Jinpachi i śwait został zaatakowany przez mroczne ,,fundamenty" siły Heńka było ciekawie, ale jego syn który wziął się niewiadomo skąd to przesada, szczególnie jeśli nie jest głównym bossem tylko bohaterem a cała fabuła i tak kręci się wokół niego. No i jeszcze lata z tą ,,cyborgicą". Jak dla mnie ktos na siłe próbuje dodać nowy wątek zamiast ruszyć nieużywane historie innych fightersów jak np. Yoshimitsu. Co prawda jego historia ( kill Brayan.. ) to badziewie, to jednak jest to postać ciekawa i jego endning w TK6 ma potencjał :) Ogółem Namco na siłę szuka czegoś nowego by zorganizowanie następnego turnieju miało sens nie zauważając jakie ,,cuda" fabularne ma już stworzone :zdegustowany:
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
Densu95
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 31-01-2010, 19:52

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Densu95 »

Mnie osobiście bardzo denerwuje, że ciągle wygrywa jakiś Mishima. Ciągle tylko Jin, Kazuya, Heihachi i tak w kółko. Aż czasami zadaję sobie pytanie: po co w Tekkenie inne postacie? :kwasny:
Oczywiście wiadomo, że po to aby urozmaicić grę, ale patrząc na fabułę, reszta wydaje się zbędna.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Martins »

Jun_Kazama pisze:A czekam z niecierpliwoscią kiedy w turnieju znowu będzie Jun choć może być tak że jej wogule niebedzie ale zawsze jest nadzieja
Wbrew pozorom jest na to duża szansa. Historia Jun jest podobna do tej Baek'a (został zabity przez Ogra przed trzecim turniejem). A w piątce wrócił jak gdyby nigdy nic i sobie walczy w turnieju. Oczywiście w jego historii chłopaki nie raczyły wspomnieć, że gość generalnie nie żyje, po prostu wraca i już.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Gaga93
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22-02-2010, 21:32

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Gaga93 »

Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości co do tego, kto wygrywał turnieje, podaje link
http://www.tekkenpedia.com/wiki/Mishima_Zaibatsu
Mam pytanie co do fabuły tk6. Ogólnie wciągnęła mnie bardzo i wzruszyła na końcu, gdy Alisa "umierając" wyznawała to wszystko Larsowi, że nie chciała z nim walczyć, że tylko on ją traktował jak prawdziwego człowieka. Co się potem z nią dzieje, nie zrozumiałem kolejnych filmików. Zawiózł ją z Ravenem do Lee i co się z nią w końcu stało czy ją "naprawili" czy jak?
Awatar użytkownika
Arek3473
Student
Student
Posty: 40
Rejestracja: 11-04-2010, 09:54

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Arek3473 »

...zaprogramowali ją i będzie żyła
w końcu zło; Jin ; został pokonany a dobro ;Lars; przetrwało, więc można przyznać, że wszystko się dobrze skończyło ;)
Hehe :)
opiu1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-05-2010, 16:46

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: opiu1 »

witam was i mam parępytan.
Od czesci 5 lub 4 nie pamietam ;) w tekkenie wystepuja takie postacie : Bruce, Feng, Ganryu, Jack, law, lee, lei, rogger jr. Wystepuja tez nowe postaci takie jak :
Bob, Miguel, Leo, zafina.

Chcialbym zapytac dlaczego oni sa odstawieni na drugi plan? Po co dodali tych nowych i czemu nie interesuja sie tymi starymi. Jezeli sie myle prosze abyscie mnie naprowadzili na dobra droge. Ale dlaczego np: Leo zostal(a) nie wiem kto to jest)) wprowadzili ta postac i ona siedzi pomijajac juz filmik z liostem na grobie. Moze mi ktos powiedziec o co tu chodzi?xD Oczywiscie prosze o opowiedzenie dlaczego wszystkich tak potraktowano.
Nigdzie o nich nie wpsominaja. :)
THX Z GORY
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: darth_julitka »

opiu1 pisze:Chcialbym zapytac dlaczego oni sa odstawieni na drugi plan? Po co dodali tych nowych i czemu nie interesuja sie tymi starymi. Jezeli sie myle prosze abyscie mnie naprowadzili na dobra droge. Ale dlaczego np: Leo zostal(a) nie wiem kto to jest)) wprowadzili ta postac i ona siedzi pomijajac juz filmik z liostem na grobie. Moze mi ktos powiedziec o co tu chodzi?xD Oczywiscie prosze o opowiedzenie dlaczego wszystkich tak potraktowano.
Nigdzie o nich nie wpsominaja. :)
THX Z GORY
To po co tworzyć kolejne części, jeżeli postacie byłyby ciągle te same?? Prościej byłoby grać cały czas w 5. Ja osobiście mam swoich faworytów od dawna i nie zwracam nawet uwagi na nowych fighterów. (no poza Alisą, bo to mała trzepaczka kasiory :D )

BTW te postacie wnoszą coś nowego jeżeli chodzi o styl walki, fabuła jest nieznacząca jeżeli chodzi o 'jednostki' bo i tak wiadomo, że Tekken kręci się głównie wokół Mishimów.

Po za tym nie rozumiem jak to 'pominięto'? Co ktoś nie ma swojego endingu?
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
opiu1
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-05-2010, 16:46

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: opiu1 »

ma kazdy ma.
Ale niektore sa niezrozumiale xd
Damian55
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 07-11-2009, 20:07

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: Damian55 »

Macie pomysły na to kto wygra następny turniej? Nie tylko Kazama czy Mishima? W końcu Jin dednął z tego co ja wiem, ale pewnie cudownie go ożywią, ale kto tak naprawdę ma szansę na wygraną? :p
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: vho »

Macie pomysły na to kto wygra następny turniej?
Ja.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
darth_julitka
Elite player
Elite player
Posty: 144
Rejestracja: 13-02-2008, 20:43
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia i postacie w Tekkenie - fabuła

Post autor: darth_julitka »

Damian55 pisze:Macie pomysły na to kto wygra następny turniej?
Krystyna z gazowni
Trening czyni rzemieślnika - mistrzem trzeba się urodzic :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”