Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Lepsze dopasowanie do większych dłoni, praktyczniejsze wklęsłe analogi, normalne nie wyślizgujące się spusty. Zgaduje, że nawet analog w miejscu krzyżaka może mieć trochę do powiedzenia w kwestii platformówek. :)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Kwestia gustu Act. Niektórzy przykładowo twierdzą, że w FPS w ogóle nie da się grać przy użyciu joypadu.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Dokładnie, dlatego niektórzy kupują przejściówke na myszke i klawiature do X360 a inni na XPada do PS3.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Na dualshocku gra się tak samo dobrze w fps'y jak na xpadzie. Grałem w MW2 na obu konsolach (xbox single, PS3 multi) i żadnej znaczącej różnicy w sterowaniu nie odczułem ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Sony przesunęło premierę GT5 na bliżej nieokreśloną przyszłość
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

Ale "tylko" w japoni, premiera PAL zostaje dalej "ta sama", czyli TBA, ehh Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

A myślisz, że w PAL wydadzą wcześniej niż w JAP?
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

A ktoś w ogóle jeszcze czeka na ten chłam? :P Ja nigdy nie czekałem, a demo mnie jeszcze w tym utwierdziło.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mcl »

A myślisz, że w PAL wydadzą wcześniej niż w JAP?
Nie, myślę że wydadzą jednocześnie wersję ntscj i pal, stąd ta zmiana.
Komandos pisze:A ktoś w ogóle jeszcze czeka na ten chłam?
chłam to są dwie ostatnie części Forzy... to co pokaże GT5 zmiecie tą niby konkurencje z drogi ;) snujcie swoje teorie spiskowe na temat tego jakie ma być a jakie będzie gt, pożyjemy zobaczymy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

http://www.empik.com/god-of-war-iii-ult ... 44130131,p

To było oczywiste, że jak po przeliczniku wychodzi jakieś 416zł, to u nas będzie o rząd wyższa cena.
Choć nie ukrywam, że jeśli za wczasu nie kupię GoW: C, to raczej się piszę na ten zestaw. To dalej trzy gry i kapitalne pudełko.

[ Komentarz dodany przez: Action: 14-01-2010, 16:24 ]
...otworzył puszkę Puszkę Pandory i znalazł w niej ołówek. :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: gascan »

Każdy powinien sam decydować o tym czy przerobi sobie konsolę. <cenzura> propagandę.
Jak kogoś nie stać na gry bo jest jak jest to niech piraci w spokoju.

No ale to chyba temat o wojnie konsolowej więc żeby nie było offtopu:
Gran Turismo 5 oprócz świetnej grafiki będzie grą jak to GT - nieokreśloną - do symulacji ukazanej np w forzie brakuje bardzo dużo, a na arcadowy racer jest zbyt mdłe - jak większość ekskluziwów na konsolę sony.

Uncharted 2 - Już było 10x, poszukiwacze przygód i inne duperele., tomb raider był fajny do części 3, a tu oprócz świetnej grafiki nie ma nic.

Killzone 2 - jaki jest każdy widzi, a ktoś kto porównuje multi halo 3 i killzone 2 musi mieć coś nie tak z głową(łagodnie mówiąc)

Motorstorm - to dość dobry racer ale szybko się nudzi nie wart pieniędzy wsumie.

MGS4 - mgs się skończył na psxie

Little Big planet - dzięki allahowi nie grałem w to

Heavy Rain się nie sprzeda bo niby dla kogo jest ta gra? na pewno nie dla graczy, a ktoś żądny ambitnej nastrojowej fabuły woli sięgnąć po jakąkolwiek książkę o podobnej tematyce, których jest naprawdę dużo.

Exy na X360 to też dno, obecna generacja to dno (Gram na konsolach odkąd dostałem NESa w 1990 roku od rodziców miałem dwa karty na jednym super mario bros a na drugim trzy gry Ice Climber, tetris i world cup ale zwariowałem dopiero jak rok później dostałem na komunię Turtlesy (rower jakiś też ale to turtlesy śnią mi się do dziś))ogólnie mówiąc zdarzają się perełki i świeże pomysły (np wiele gier na wii) więc niech nikt nie pisze, że wszystko już było i ciężko coś nowego wymyślić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Sylvan Wielki »

Jak kogoś nie stać, niech nie gra. Jak ludzi nie stać na dobre auto, mają je ukraść?
Jak kogoś nie stać na zegarek ma sobie "pożyczyć" od kogoś z ulicy? Et cetera....
Gran Turismo 5 oprócz świetnej grafiki będzie grą jak to GT - nieokreśloną - do symulacji ukazanej np w forzie brakuje bardzo dużo, a na arcadowy racer jest zbyt mdłe - jak większość ekskluziwów na konsolę sony.
Forzie do symulacji też sporo brakuje i co?
Wiesz, tego typu argumentacja przypomina mi nagonkę x boyów na Kz2.
Nie mogli się doczepić do fantastycznego poziomu tej produkcji - grafika, grywalność, oceny, etc. to .... to stwierdzili, że sterowanie jest #$@*

xD
Killzone 2 - jaki jest każdy widzi, a ktoś kto porównuje multi halo 3 i killzone 2 musi mieć coś nie tak z głową(łagodnie mówiąc)
Dorosłemu facetowi nie poinno brakować inteligencji. Dlaczego , niczym dyktator zakładasz, że tylko ty masz rację (objawioną), a kto ma inne zdanie, ma coś z głową Oo





Też mógłbym napisać "kto woli MP w H3 od tego z Kz2, jest durniem", ale , przecież to jego sprawa co woli.


Ja Aramisa nie nazwę pajacem, tylko dla tego, że nie znosi SF IV, o którym piszę, że to prosty paszkwil na modłę platformera. Jego gust.

Inna sprawa, jakby ktoś napisał, że Kz2 jest graficznie gorszy od H3. Wtedy faktycznie , problemy jakieś ma - może nie z głową, ale z oczyma na pewno.
gascan pisze:Motorstorm - to dość dobry racer ale szybko się nudzi nie wart pieniędzy wsumie.
A mnie nie znudził. Na obie części wydałem 400zł i nie żałuję. Co teraz?
gascan pisze:MGS4 - mgs się skończył na psxie
xD
gascan pisze:Little Big planet - dzięki allahowi nie grałem w to
....
gascan pisze:Heavy Rain się nie sprzeda bo niby dla kogo jest ta gra? na pewno nie dla graczy, a ktoś żądny ambitnej nastrojowej fabuły woli sięgnąć po jakąkolwiek książkę o podobnej tematyce, których jest naprawdę dużo.
Ciężko mi uwierzyć, że ty to wszytko na poważnie.

Jesteś z VIG i ci M$ dał x0, podsyła pady, że takie brednie wypisujesz ?
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

gascan napisał/a:
MGS4 - mgs się skończył na psxie

xD
To mnie rozwaliło :D Gascan lepiej od razu napisz, że gry cię już nie interesują i wolisz dla relaksu pomachać pilotem przed telewizorem ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Zarówno Forza jak i GT mogą co najwyżej buty lizać prawdziwym symulatorom jak rFactor czy Live for Speed (był jeszcze jeden taki tytuł, który wypadł mi z głowy, powstał na silniku gry 4x4 EDIT: 1nsane).

Killzone wraz z SF to komedie danego gatunku i efekt świetnej strategii marketingowej. Nic pozatym.

Halo idealne nie jest, ale po pierwsze, wniosło do gatunku wiele nowego (wykorzystując przy tym także stare schematy, stał się w pełni grywalnym konsolowym FPSem), po drugie, trafia przynajmniej w swoją grupę docelową a po trzecie, posiada chyba najlepiej zrealizowaną USŁUGĘ multiplayer. Kurczę, wystawiłbym samego Bungie.net przeciwko całemu PSN do pepsi challenge. :D

To tyle co do tych paru tytułów.
Ostatnio zmieniony 07-02-2010, 20:37 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”