Manga

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Ja chyba nie będę czekał bo nie wytrzymam - dorwę anglika :D.


Demony, Watykan, religia, apostołowie, przemoc i golizna całkowicie bez cenzury, znaki apokalipsy, aniołowie Boga, super postacie, fabuła i świat fantasy - Jeszcze nigdy żadna manga nie trafiła tak mocno w moje klimaty. Po prostu pełen czystej mocy klasyk :D .

Nienawidzę Cię. To samo mówiłeś o Xenosadze 3 lata temu.
Ostatnio zmieniony 12-06-2009, 11:24 przez Yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Double Post, ale muszę to napisać w nowym:

Po 34 tomach:

Berserk to prawdopodobnie najlepsza manga wszechczasów...

amen
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Ana »

According to Weekly Shonen Magazine, Fujisawa Tohru will start a new series of manga "Great Teacher Onizuka (GTO)" from issue 28. The title is "GTO Shonan 14 Days" and the story takes place in Shonan bay area.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Sequel to sredni pomysł bo manga się ok skonczyla. Lepiej niech zrobią remake anime, tym razem trzymający się mangi.

Miura sobie z kolei leci w chooya, rzucił 14 stronicowy chapter Berserka i powiedział 'nara do za 3 miesiące' lol.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Komandos »

Ja sobie teraz czytam Grappler Baki i Garouden (tego samego autora). Jak ktoś lubi tytuły w typowo nawalankowych klimatach to na pewno mu się spodoba. W obu komiksach fabuła jest raczej prosta, ot jest koleś który chce być najsilniejszy na świecie i pojedynkuje się z coraz to mocniejszymi przeciwnikami :hyhy: Niektóre postacie są wzorowane na rzeczywistych mistrzach sztuk walki jak Antonio Inoki czy Shokei Matsui. W przeciwieństwie do np History's Strongest Disciple Kenichi mamy tu bardziej poważne podejście do tematu, chociaż jest też trochę delikatnego humoru.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Jak lubicie tytuły w stylu tych co podał Komandos to sprawdzcie sobie Shamo.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: SubZero »

Inside Scanlation
Bardzo fajny artykuł(?) o historii skanlacji, od czasów powstania aż do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Nie przypuszczałem, ze to napiszę ale istnieje manga, która ma szanse zdetronizować w moim rankingu nawet Berserka. Jej imię to '20th Century Boys'.

Autorem jest Naoki Urasawa, gosć od słynnego i kultowego Monstera (którego muszę w końcu przeczytać bądź obejrzeć) - muszę dodawać coś jeszcze? Ktoś chce opanować świat i ktoś chce tego kogoś powstrzymać - brzmi znajomo i naiwnie nieprawdaż? W przypadku tej mangi nabiera to zupełnie nowego wyrazu bo intryga w niej opowiedziana jest niesamowicie wciągająca i logicznie poukładana. Cała manga ma jakieś 260 chapterów i osobiście jestem na 102 a już teraz czuję się zniszczony. Nie ma walk trwających 10 rozdziałów - jest czysty miód fabularny. Powiem tak - pierwsze 49 rozdziałów to wprowadzenie, później manga serwuje sążnego kopa w ryja i na dobrą sprawę dopiero wtedy się zaczyna. Bardzo dużo wątków, niesamowicie wciągająca historia, która jest dodatkowo tak poukładana, że z pozoru nieistotny szczegół czy postać okazuje się mieć swoja rolę. Podczas tych 100 chaperów złapałem więcej razy zonka niż podczas FMA i Berserka razem wziętych, poważnie. A wiecie co jest piękne? Ze jeszcze napewno nie jednego zonka załapię przez te 160 rozdziałów które mi zostało.

Że FMA niby jest fajne? Phi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Ana »

Po sesji czyli 4.02 prowokatorze :P A z mang ostatnio czytam Yama Nade.... Jestem na 11 chapterze (z czego 9 miałam wcześniej przeczytanych a owe 2 chaptery zajęły mi 2 tygodnie xD)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

Ok skończyłem 20th Century Boys. Miazga. Amen.

Pokrótce o czym jest manga:
Akcja zaczyna się na przełomie 60 i 70 lat poprzedniego stulecia. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Grupka dzieci buduje sobie sekretną bazę i wymyśla w niej plan w którym ratują świat przed złem. Cały swój plan (razem ze zmyslonymi posunięciami 'tego złego') zapisują w zeszycie, który nazywają "księga przepowiedni". Czasy dzieciństwa się kończą, młodzieńcy dorastają, baza i "księga przepowiedni" zostaje praktycznie zapomniana, mają własne życia, zakładają własne rodziny.

Rok 1997:
Ktos zaczyna realizować ich "plan" z dzieciństwa. Ten ktoś naazywa siebie "Przyjacielem"...

Dalej jest ogień. Ale pomińmy genialną intrygę i wspaniałe postacie. Największą kosą, jest to że autor od początku wiedział jak to się skończy i jaki będzie dokładny przebieg historii. Absolutne 0 improwizacji. Skąd to wiem? W mandze są wyraźne markery na to wskazujące, które są jednak widoczne tylko wtedy gdy pamiętamy wszystkie wydarzenia mające dotychczas miejsce.

Jest to jedna z niewielu mang które naprawdę WARTO przeczytać.


"Will you be my friend?"

;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Ana »

Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Yamada »

To jest ostatnie 16 chapterów 20th Century Boys które zostało wydane pod nieco zmienionym tytułem;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzejkob
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 28-01-2010, 12:50

Re: Manga

Post autor: Dzejkob »

Wiecie gdzie dorwę mangę BlazBlue ?
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: Ana »

Nie jestem pewna czy sa juz jej skanlacje. Poki co nigdzie tego nie widziałam.
Obrazek
Awatar użytkownika
ExsSephi
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 01-03-2010, 07:47
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Manga

Post autor: ExsSephi »

Jesli Chodzi o mnie to po Przeczytaniu 34 tomow Berserka wszystkie inne Anime czy Mangi Zostaly zdegradowane do trzech kropek...Pisalem to juz w Jakims poscie Ale Miura przy tym tempie Dokonczy Berserka za Nastepne 20lat...Bo jak narazie konca Nieeee Widac
"DO NOT PRAY! If you pray, your hands will close together. You will not be able to fight!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”