pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: s[h/z]inden »

tak, bedzie smiesznie ;p
tym smieszniej, ze pisze na klawiaturze jakiejs dupnej toshiby :(

wlasnie przyszedl do domu modem od netii (Sagem F@st 800-840)
udalo mi sie juz podlaczuc laptopa matkt do neta, ale teraz probuje podlaczyc ps3.

zebralem wszystkie potrzebne mi numerki z wiersza polecen (ip, dns'y, sratatata)

problem nr.1 = brama domyślna to "0.0.0.0" (jakiego to adresu ps3 nie toleruje, wiec juz calego manualnie nei wpisze, a wiem z doswiadczenia, ze ps3 jak sie samemu adresow nie wpisze, to nie wykryje i nie bedzie polaczenia)
problem nr.2 = modem moge podlaczyc do ps3 tylko poprzez usb. za to konsola traktuje go jako "an unknown device" i nie moze tego skojarzyc kabla z polaczeniem do internetu.

moze ktos jest na tyle madry i mi powie co partole?
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: Frizen »

Skontaktuj sie z Komandosem, on pocina na netii w tekkena 6 online =) Nigdy takiej bramy nie widzialem... :o
Awatar użytkownika
kaczmar456
Student
Student
Posty: 57
Rejestracja: 29-05-2009, 15:09
Lokalizacja: Warka
Ogrywam: TTT2, SFxT
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: kaczmar456 »

Modem do PS3 można podłączyć tylko i wyłącznie przez wejście LAN z tyłu konsoli. Więc jeśli masz modem USB, to modemu do PS3 nie podepniesz.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: s[h/z]inden »

kaczmar456 pisze:Modem do PS3 można podłączyć tylko i wyłącznie przez wejście LAN z tyłu konsoli. Więc jeśli masz modem USB, to modemu do PS3 nie podepniesz.
prącie.

no coż, dzięki, przynajmniej pozbawiłes mnie zludzen.

a co by nie było, ze sciemniam, oto extrakt z wiersza polecen

Obrazek

z takim adresem to ja tam nawet nie mam co wpisywać.

jak znacie jakiegoś szamana-cudotwórcę w tej materii, to skontaktujcie go proszę ze mną.
temat do zamknięcia, imo ;p
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: Chris »

niewiem jak u ciebie, ale u mnie jak mam modem to moge sie laczyc: albo poprzez ten kabel ethernet albo poprzez usb.
Pisze albo , poniewaz niepodlaczysz dwoch urzadzen jednoczesnie z tego modemu jesli otrzymales tylko jeden adres IP
Ja u siebie korzystam z sieci aster i udostepniam polaczenie internetowe ktore idzie od modemu do komputera "glownego' i pozniej poprzez dopieta drugha karte sieciowa odprowadzam polaczenie do moejego komputera.
Ty w swojej sytuacji moglbys sprobowac polaczyc sie podobnym sposoem,ale moze latwiej jest dokupic drugi adres Ip (jezeli u twojego dostawcy panuje identyczna polityka jak u mojego) .. i podlaczyc np. do laptopa poprzez usb ,a poprzez ethernet do konsoli i powinno grac.
Jeszcze latwiejszm wyjsciem (podobno) jest kupienie routera,(byc moze i bezprzewodowego jesli ps3 obsluguje takie polaczenie)
Tak czy inaczej musisz rozeznac co dla ciebie bedzie najlepszym wyjsciem i wtedy kombinuj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: SubZero »

Kompa przez USB podłączysz, owszem, ale konsolę już nie (no chyba że Sony takie coś wprowadzi, chociaż z tego co się orientuję żadna konsola tej ani poprzedniej generacji takiego czegoś nie obsługiwała).
s[h/z]inden pisze:a co by nie było, ze sciemniam, oto extrakt z wiersza polecen
[IMG=http://img687.images...ytuu.jpg][/IMG]
z takim adresem to ja tam nawet nie mam co wpisywać.
Na pewno sprawdzasz na dobrym połączeniu sieciowym? Z takimi ustawieniami to na kompie też by ci net nie działał.
Najprościej chyba kupić modem ADSL z wbudowanym routerem (i ewentualnie WIFI), wtedy każde urządzenie możesz podłączyć tak jak ci pasuje (bezprzewodowo lub kablem ethernet), a dodatkowo nie ma problemu z podłączeniem do netu kilku urządzeń jednocześnie.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: s[h/z]inden »

SubZero pisze:Najprościej chyba kupić modem ADSL z wbudowanym routerem (i ewentualnie WIFI), wtedy każde urządzenie możesz podłączyć tak jak ci pasuje (bezprzewodowo lub kablem ethernet), a dodatkowo nie ma problemu z podłączeniem do netu kilku urządzeń jednocześnie.
dzieki Sub :)

tak wlasnie zrobilem i teraz jestem zadowolony :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
arek2000
Student
Student
Posty: 31
Rejestracja: 29-11-2009, 16:33
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: arek2000 »

A wie ktoś czy da się udostępnić net Play Online z laptopa przez Wi-Fi konsoli PS3? Jeśli tak to będę wdzięczny za łopatologiczne step by step jak to zrobić ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: SubZero »

A jak masz ten net do laptopa podłączony? Z tego co wiem to normalnie się nie da. Windows 7 niby miał mieć taką funkcję, ale M$ ją wyłączył (tzn. da się do niej dostać, ale trzeba pogrzebać). Nie wygodniej po prostu zainwestować w router?
Awatar użytkownika
arek2000
Student
Student
Posty: 31
Rejestracja: 29-11-2009, 16:33
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Kontakt:

Re: pytanie oczywiste, jak podlaczyc ps3 do neta?

Post autor: arek2000 »

Net mam podłączony do laptopa modemem Huawei 156G, zainstalowany system Vista Home Basic 32 bit - mam drugi internet, z kabla, który podłączam pod konsolę ale nie zawsze mogę ukraść kabelek i czasem chciałbym podpiąć pod konsolę net z Playa ;) no ale jak się nie da to trudno :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”