jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Dragon Age wyszedł dobrze, Risen nieco gorzej, a i tak przy Demon's Souls są średniakami i nie piszę tego, bo chcę się podroczyć że jest tylko na PS3. Tak wyszło i trzeba z tym żyć.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Saj »

A tam wypoeim sie co mi tam :D

Jeśli chodzi o rpg to grałem w taka ilosc ze....sam juz nie wiem :P
z Finali ukonczyłem FF1,FF2,FF3,FF4,FF5,FF6,FF7,FF8,FF9,FF10 i FFT więszkosc z nich wiecej niz raz, Suikoden1 i 2, Xsenogears, Talesy 1, 2 +ten na gacka, wild arms, musashi,arc the lad, ogry, CT i CC, legency of Kain i sam juz nie wiem co jeszcze.

Co wspominam dobrze ?
Tales of Destiny 2(of Eternia) z powou poziomu trudnosci i najtrudniejszym bosie w historii RPG i pewnie i gier wogóle . To jak roziazano tam probem poziomu gry jest nadal dla mnie mistrzostwem.
Pięknie kurka pięknie (swego czasu za pokonaie skurczybyka dostałem wpis w psxextreme i pada :D)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Ma ktoś jakąś fajną mapkę świata do Suikodena (pierwszego) ?
No chyba że ja jestem lama i nie potrafię włączyć mapy in-game :wstyd:
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

O zabierasz się za stare klasyki :) a na Suikodena warto znaleźć chwilkę czasu. A co do mapki o ile pamięć mnie nie myli to w instrukcji była.

http://images.ngamexp.com/6/0000006093.jpg
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Instrukcję trzeba mieć ;)
No nie ma to jak się zabrać za nowego jRPGa tuż przed sesją :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

頑張って下さい :)

A ja dzięki Xenosadze nie musialam zdawać egzaminu z filozofii i mam 5+ xD "Z taką wiedzą możesz iść studiować filozofie" A ja tylko chcialam zrozumieć gópią gierkę i sięgnęłam do książek XD
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Heh, u mnie tak łatwo nie ma, chyba że jest jakiś jRPG, który uczy algebry macierzowej :P

A tak bardziej na temat, zna ktoś jakiegoś (j)eRPeGa, w którym nie trzeba pakować postaci? :D
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Poza Xenosagą III i FF VIII nie znam takowych i chyba żadnych innych nie ma w takim stylu.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

W sumie "pakowanie" jest czymś co definiuje grę RPG (i to nie tylko japońskie), więc szukanie rasowego jrpga bez nabijania leveli jest równoznaczne z szukaniem igły w stogu siana :P. Choć oczywiście są tytuły, w których po gruntownym obadaniu systemu można odrzucić czy znacznie ograniczyć pakowanie. Dotyczy to wielu tytułów, w których nie trzeba podnosić poziomów żeby otrzymać niezbędne w progresie rozgrywki umiejętności.

Jeśli zaś chodzi o samo wykluczenie monotonności rozgrywki fajnym doświadczeniem jest gra w Earthbound na SNESa (jak i pozostałe części). Pozycja u nas mało popularna, można rzec nawet że wręcz straszliwie zapomniana i ignorowana, a jest jednym z najoryginalniejszych i najlepszych w tym gatunku. Jednym z ogromnej liczby ciekawych elementów jest inteligentne rozpoznawanie poziomu napotykanych przeciwników - kiedy są słabsi od nas, gra automatycznie uznaje walkę za wygraną, dając punkty doświadczenia bez niepotrzebnego starcia. Polecam, tym bardziej ze względu na sam świat gry i lokalizację czaso-przestrzenną linii fabularnej (no i to że w KKW seria Mother jest ceniona wyżej niż FF ;)). W podobnym kierunku starała się iść Persona, jednak ta pozostawała zawsze bliżej granicy wyznaczonej przez archetyp japońskich gier fabularnych.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Suikodeny od 3ki wzwyż. Chrono Cross, Infinite Undiscovery z 2ma Voucherami zassanymi z marketplace, Mass Effect, FF 10 (trzeba tylko ruszyć głową), Vagrant Story. Znajdzie się tego wiecej napewno.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

To ja trochę wyszczególnię :). W pełni zgodzę się jeśli "pakowanie" dotyczy tylko i wyłącznie nabijania leveli (źle użyłem tego określenia w poprzednim poście). W Vagrancie trzeba pakować, choć już nie poziomy a broń i zbroje (wymagane jest to co najmniej na walkę z Romeo), nie wspominając już o break artach i chainach za ubitych wrogów. W Chrono Crossie też zaś wypada powalczyć z przeciwnikami "poza scenariuszem" ze względu na cenne elementy - mimo to już jest jedynie opcja, bo grę od deski do deski da radę przejść z miejsca. Podobnie jest z FFX (choć tu jest trudniej bez znajomości mechanizmu gry). Ostatecznie są one dobrymi przykładami, ale nie wzorowymi.

Problem tkwi również w samym określeniu "jrpg w którym nie trzeba pakować" - czy jest ono skierowane do ludzi, którzy tą grę znają czy do początkujących... FF9 można zaliczyć na 1 poziomie, ale tylko wtedy gdy już się jest ekspertem w systemie i dobrze się zna całą grę (beginnerzy więc odpadają ;]).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Może też nie do końca dokładnie się wyraziłem. Głównie chodziło mi o to, żeby dało się przejść fabułę gry (z sidequestami zwykle jednak tak bywa, że trzeba przypakować) bez latania w kółko po mapie co by ubić kilku następnych randomów, bo nie mogę sobie z następnym bossem poradzić :) Chociaż z drugiej strony w większości pewnie wystarczy się odpowiednio wgryźć w system danej gry i wtedy już 'wykoksowane' postacie nie są niezbędne ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Większość jrpgów, które chcesz przejść wyłącznie dla fabuły nie wymaga "pakowania" - na pewno Suikoden 1 (skoro od niego wyszedł temat) się do nich zalicza pod warunkiem, że nie błądzisz po mapie i nie bawisz w zbieranie drużyny. Ot idziesz przed siebie, powalczysz trochę i przejdziesz grę. Jeśli nie chcesz walczyć, to też znajdziesz trochę tytułów (choćby większość Finali), ale i tak poświęcisz trochę czasu (jeśli nie więcej niż parcie do przodu z walkami) na rozpracowanie strategii. Najlepiej sypnąć jakimiś tytułami, które się nie zaliczyło, bo tak to sobie można podawać przykładów sporo.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Akurat w Suikodenie z tego co wiem żeby mieć 'dobre' zakończenie trzeba mieć wszystkie postacie zebrane, więc trochę się trzeba narobić :)
KRELIAN pisze:Najlepiej sypnąć jakimiś tytułami, które się nie zaliczyło, bo tak to sobie można podawać przykładów sporo.
Szybciej by było wypisać te, które zaliczyłem, bo jednak nie było tego dużo: FF7, FF8, FF10(-2), FF12, CT, saga Xeno, Vagrant (chociaż chyba nie do końca). Aktualnie bawię się z tym Suikodenem, a w kolejce czeka FF9.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

O tym właśnie wspomniałem ;). Do zaliczanie 'ot tak' fabularnie jest dobry, ale do zrobienia maxa już nie do końca. Na tej samej zasadzie mógłbym polecić w pierwszej kolejności Chrono Cross, ale tam też trzeba później siedzieć przy pozostałych endingach. Z bardziej liniowych fabularnie to pozostałe Finale z naciskiem na FFT, 6 i 9 - dopiero po ich zaliczeniu można brać się za resztę.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”