Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Faktycznie .... porażająca różnica, grać się nie da normalnie. Tylko ciekawe ilu graczy zaliczy obie wersje ( a jak tak , to po co).

O, ja przykładowo kupiłem MW2 na PC i na PS3. Różnica jest widoczna, dla wprawnego oka gracza. Ale .... gra się dokładnie tak samo ....
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Właśnie śmigam sobie nad Wenckimi kanałami i muszę to napisać. Assassin's Creed 2 to bardzo udana gra. Nie wali od niej tak monotonią jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie. Zaczynimy od tego że jak na czasy w których odbywa się akcja z miast za bardzo uderza sterylność ( może z wyjątkiem Forli ). Ale za to bardzo fajnie odwzorowano większość zabytkowych budowli ( od takie wirtualne zwiedzanie ). Jednocześnie dbając o to by drogi po jakich przychodzi nam testować zdolności akrobatyczne Ezio pozwalały dużo swobodę. Co do samej walki to zdecydowanie najsłabszy element AS 2 praktycznie ciągłe sępienie na kontrę. Za to gierka zaskoczyła mnie zagadkami które nieraz zmusiły mnie do pogłębienia moje historycznej wiedzy. Gorąco polecam ten tytuł na 100% nie będą to pieniążki wyrzucone w błoto. Nic spadam jeszcze na szybko spenetrować kryjówkę templariuszy zanim brat wróci z tapetami ze sklepu :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Tak. Dokładnie jak napisałeś. Gra znakomita. Lepsza od poprzedniczki. Również polecam - szczególnie w zestawie (ja sobie takowy kupiłem i jestem zachwycony - jak to wygląda link w mojej sygnaturce).

Jeśli cześć trzecia będzie jeszcze lepsza, ma szansę na nagrodę gry roku - chyba, że jej premiera zbiegnie się z kolejnym Uncharted 2*

* Uncharted 2 - gra NG o przygodach młodego poszukiwacza skarbów. Została uznana najlepszą i najpiękniejszą pozycja 2009.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Heavy Rain wymiata. Demo w sumie krótkie, ale daje niezły przedsmak. Co ciekawe nasz dubbing jest lepszy od angielskiego :D
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

I zbiera oceny rzędu 7/10, a nawet 6/10 się zdarza ....
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Sylvan Wielki pisze:I zbiera oceny rzędu 7/10, a nawet 6/10 się zdarza ....
Fahrenheit też zbierał średnie oceny, a był zajebisty ;) Mnie demo przekonało do tej gry, wygląda dokładnie tak jak się spodziewałem.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

<object width="560" height="340"><param name="movie" value=" name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Przy 0:50 chcąc nie chcąc rzuciłem "Here's Johnny!" :P

Niestety Alan wyjdzie tylko na X0.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Action pisze:

Niestety Alan wyjdzie tylko na X0.
Stety, stety, bo będzie dostępny w ogólnoświatowej sieci sprzedaży Torrent należącej do grupy P2P :oczami:

Jakoś mnie alan nie nakreca. Ot, gra akcji( ile można strzelać?) z alternatywną fabułą... co najgorsze na to samo zapowiada się Fable3 :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

mcl pisze:Ot, gra akcji( ile można strzelać?) z alternatywną fabułą
Może to ja jestem jakiś inny, ale mi to wygląda na bardzo klimatyczny survival horror a'la starsze Alone in the Dark czy nawet pierwszy Blair Witch. Same odniesienia fabularne do dzieł Kinga mnie ostro nakręcają. Ile można strzelać? Pewnie mało:)

I co ci da torrent jak konsoli nie masz? Mam tu na myśli tych, którzy czekali na premierę PC.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Po Shattered Memories spodziewałem się czegoś innego, Dead Space 2 dopiero za rok, Dead Island to już w ogóle kosmos, więc naprawdę liczę na ten tytuł, chociaż z tym strzelaniem to może być średniawka i wolałbym, żeby ten koleś nie wiedział jak gnata obsługiwać ... chcę się mylić.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

chociaż z tym strzelaniem to może być średniawka i wolałbym, żeby ten koleś nie wiedział jak gnata obsługiwać ... chcę się mylić.
Pajacyk z Shattered Memories nie wiedział i wyszła z tego niezła monotonna kupa :P W dobrym survival horrorze musi być jakaś walka i kropka. Może bez przegięć typu nawalanie z piachy i rzucanie telewizorami jak w SH: Origins, ale w takim SH: Homecoming już system walki był spoko.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Komandos pisze:
Sylvan Wielki pisze:I zbiera oceny rzędu 7/10, a nawet 6/10 się zdarza ....
Fahrenheit też zbierał średnie oceny, a był zajebisty ;) Mnie demo przekonało do tej gry, wygląda dokładnie tak jak się spodziewałem.
Tak tylko napisałem. Mnie bowiem w ogólne nie interesuje, co "dziennikarz-recenzent", wystawi danej grze.

Jak zapewne widzisz po dzbanach Komandosie ukończyłem jakiś czas temu SW:RH CW. Średnia 44%. Wg GR. Mnie się podobała. Podobnie jak "Loki", który specjalnie wysokich ocen raczej nie zbierał. Natomiast Halo, to mam w poważaniu. A wiadomo jak to z ocenami dlań jest.

Ogólnie gram dalej w cudownego Demon's Souls. Jak skończę, zabieram się za ME2 i Bioshock2.

To wystarczy do GoW III. Choć chyba na deser sprawię sobie Dante's Inferno i Darksiders, jak i Army of Two 40. Właściwie już miałem je zamówić, ale rzutowało by to niekorzystnie na DS.

Ogólnie, jest w co grać. Co cieszy :oczami:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Komandos pisze:
chociaż z tym strzelaniem to może być średniawka i wolałbym, żeby ten koleś nie wiedział jak gnata obsługiwać ... chcę się mylić.
Pajacyk z Shattered Memories nie wiedział i wyszła z tego niezła monotonna kupa :P W dobrym survival horrorze musi być jakaś walka i kropka. Może bez przegięć typu nawalanie z piachy i rzucanie telewizorami jak w SH: Origins, ale w takim SH: Homecoming już system walki był spoko.
Właśnie dlatego napisałem odnośnie SM, że nie tego się spodziewałem, więcej rozpiszę się niebawem ;). Z drugiej strony, taka Penumbra pokazała, że można zrobić pozytywną schizę broniąc się samymi elementami otoczenia bez używania pukawek , więc osobiście taki kierunek mi jak najbardziej odpowiada, bo teraz wszystko co pozwala strzelać i straszy przestaje być survival - horrorem (Dead Space ma farta). Najchętniej to bym teraz zagrał w Mirror's Edge Survival Horror - biegniesz do mety i robisz pod siebie - nie obrażę się jak mi ktoś ukradnie ten patent :oczami: .

Homecoming nie porównuje się do Origins w żadnym aspekcie, ale z chęcią wysłucham odmienne zdanie.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: gascan »

Widzę, że dyskusja o SHSM nie chce mi się od nowa pisać to wklejam to co napisałem na innym forum po przejściu gry:

Gra skończona w 3 wieczory. W sumie było warto.
Ostatnimi czasy rzadko zdarza mi się ukończyć jakąś grę , SHSM ukończyłem tylko i wyłącznie dlatego że miała dość proste i logiczne zagadki, a także szybko i intensywnie dało się grę przebiec ale nie w negatywnym znaczeniu - taka właśnie jest tu rozgrywka. O fabule nie wspomnę nic bo wszystko może okazać się spoilerem, a jest to najmocniejszy element gry.
Grafika jest bardzo dobra szczerze mówiąc to podobny poziom z gier na Wii prezentuje tylko Monster Hunter Tri. Wszystko jest bardzo szczegółowe każda półka,stare ubrania, graty, a także te nowe sprzęty w biurach sklepach, przedmioty osobiste itp są bardzo klimatycznie oddane. Za każdymi drzwiami czeka nas wspaniale zrobiona sceneria i wszystko w doskonałym świetle latarki wygląda tak klimatycznie, że nawet bez żadnych schiz jest mocny klimat bo po prostu tworzy go światło latarki.
Poruszanie latarką za pomocą Wiilota jest tu podstawowym patentem budującym klimat, na PSP domyślam się , że to skiepszczą - na PS2 jest niby drugi analog i powinno być trochę lepiej ale już teraz mam przeczucie, że oba porty trochę przez to stracą. SHSM pokazuje, że krew flaki i obdarte ciała nie są potrzebne do oddania nastroju schizofrenii i zaszczucia. Pomysł zamrożonego miasta też jest spoko za(pipi)isty motyw gdy w najmniej oczekiwanym momencie pokrywa wszystko lód, a w oddali słychać dziwne odgłosy (pipi)ch ale mało różnorodnych potworków. Ucieczka przed stworami jest nowym elementem - uciekając należy kierować się do przejść z niebieską poświatą i strząsać za pomocą wiilota wskakujące na nas stworki. Całe szczęście tych elementów "uciekanych" jest w sam raz i nie nużą. W grze zdobywamy jakieś przedmioty pamiątki do kolekcji ale ani razu na to nie patrzyłem, pewnie przedłuża to żywotność gre ale ja mam to w (pipi)e i nawet raz nie wszedłem w opcje. Zakończenie jest bez żadnych fajerwerków ale zaskakujące i autentycznie smutne. Gra nie jest idealna przez cały czas idziemy i odkrywamy sekrety gry i chorą fabułę, zagadki prawie nie istnieją jakieś pierdółki z użyciem wiilota (ale dla mnie to akurat zaleta). Aha wszystko dzieje się w grze na żywo wyciągamy telefon dzwonimy, robimy zdjecia, sejwujemy - wszystko w telefonie.
Skończyłem wszystkie silent hille i po 1 i 2 postawiłbym tę część szczerze i godnie na trzecim miejscu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

KRELIAN pisze:Najchętniej to bym teraz zagrał w Mirror's Edge Survival Horror - biegniesz do mety i robisz pod siebie
No dokładnie to byłby dopiero survival :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”