BlazBlue: Continuum Shift na PC

Sammy za sprawą wydania Guilty Gear znalazł miejsce w sercach graczy. Ale nie tylko GG'em Sammy żyje! Tutaj rozmawiajmy o wszelakich bijatykach 2D wydawanych przez Sammy, a także o produkcjach Arc System Works (m.in. BlazBlue).

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: s[h/z]inden »

wf6608 pisze:emulowana.
no wlasnie, bo az mnie to ciekawi.
to jest emulacja, czy zywcem zerznięta gra?
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: SubZero »

Teoretycznie ciężko to nazwać emulacją, bo to jest tak na prawdę normalny program pod Windowsa (co zresztą widać jak się uruchomi bezpośrednio game.exe). Jedyne co zrobili to przemapowali inputy z dedykowanego kontrolera automatu na DirectX i (chyba) jakoś obeszli zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
Dzejkob
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 28-01-2010, 12:50

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Dzejkob »

Wiecie gdzie dorwę jakieś combosy dla Ragny ?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: gascan »

Dzejkob pisze:Wiecie gdzie dorwę jakieś combosy dla Ragny ?
http://www.dustloop.com/forums/showthread.php?t=7899
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dzejkob
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 28-01-2010, 12:50

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Dzejkob »

Dzięki wielkie gacsan.
Btw. na stronie http://www.snk-neofighters.com/forum/laquo-t58403.html w pierwszym poście znalazłem Taito Type X Launcher 1.1. Ciekawe do czego ten launcher jest !?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: SubZero »

Do odpalania BlazBlue. Robi dokładnie to samo co standardowy tylko ładniej wygląda ;)
Awatar użytkownika
Dzejkob
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 28-01-2010, 12:50

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Dzejkob »

Kto chętny na sprawdzenie gry przez Hamachi ?? Mam cichą nadzieję że, ruszy (chociaż równie dobrze wydaje mi się to niemożliwe) i będzie można grać online bo gra w samotności trochę nuży ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: SubZero »

Ale gdzie ty tam widzisz jakiś tryb online ?
Awatar użytkownika
Milonpl
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 26-03-2009, 21:54
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Milonpl »

wybaczcie ale ten link z którego miało się pobrać nie działa (przynajmniej mi) :( mógłby ktoś to gdzieś wrzucić bo chcę zagrać w blazblue :( (chodzi o ten co dał w 2 poście action)
Awatar użytkownika
Dizzylord
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 16-09-2009, 16:00
Lokalizacja: z mroku
Ogrywam: MBACver.B. MK: A, Tekken. Samurai Showdown IV w

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Dizzylord »

a Czy gra pójdzie na takim sprzęcie 2,15 ghz ram 1 gb a grafika 512 Nvidia Geforce jeden z nowszych Pytam się bo bo nie wiem jaki jest stosunek prędkości procesora dwurdzeniowy do 1 rdzenia czyli ile gra naprawdę potrzebuje prędkości a w prędkość 775 mhz raczej nie wierzę
Pain inside is rising
I am the fallen one Kawaks 1.62 +Kallera P2P+ Hamachi = Gra online
Prywatna siec Hamachi
DizzylordDojo
sepuku
Awatar użytkownika
topol92
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 29-05-2010, 10:42

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: topol92 »

Dizzylord pisze:a Czy gra pójdzie na takim sprzęcie 2,15 ghz ram 1 gb a grafika 512 Nvidia Geforce jeden z nowszych Pytam się bo bo nie wiem jaki jest stosunek prędkości procesora dwurdzeniowy do 1 rdzenia czyli ile gra naprawdę potrzebuje prędkości a w prędkość 775 mhz raczej nie wierzę
Od dzisiaj mam tę grę. Zamieniłem tło i chodzi jak marzenie.
Mój sprzęt to

Intel Celeron 3.06 GHz
1 GB RAM
GeForce 7600 GS (256 MB)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darti
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 20-06-2010, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Darti »

Jest możliwość grania w to na klawiaturze? Czytałem faqu, te całe configi ale nie potrafie tego ogarnąć, pomożecie?
Awatar użytkownika
topol92
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 29-05-2010, 10:42

BB na klawiaturze

Post autor: topol92 »

Jak najbardziej można grać na klawiaturze
Ja to robię tak, gdy pierwszego gracza chcę ustawić na klawiaturę, drugiego na pad:

uruchamiam typex_config.exe
use mahjong panel? --- N
use four way joystick? --- N
low-res monitor? --- Y (mam niską rozdzielczość)
scratch drive remap patch <enter nothing to disaple mapping> --- ENTER
press a button for P1 joystick U --- strzałka w górę
P1 joystick U bound to Up

i po prostu uzupełniamy wszystko dalej tak jak chcemy.


-------

Tutaj mała pomoc dla posiadaczy nieco starszych komputerów (takich jak np. mój) jeśli BB się nie włącza, zacina, albo wolno chodzi. Bardzo długo miałem problemy, praktycznie się pożegnałem gdy postanowiłem jeszcze raz poświęcić temu trochę czasu i w końcu działa jak marzenie. Lista co można zrobić.

1. Zamieniamy tła. Zamieszczam tutaj tła, z których sam korzystam. Nie są statyczne, są animowane i przyzwoite, a przyspieszają grę i nie spowalniają jej jak oryginalne. Wchodzimy w główny katalog gry, data, i zamieniamy stary folder BG z naszym nowym. Zgadzamy się nadpisać wszystkie pliki. Linki:
BG.rar (10.6 MB)
Rapidshare
Hotfile
Speedyshare
Wrzuc.to
Megaupload
Mogę też wysłać przez email. Pisać śmiało na [email protected]

2. Wchodzimy w panel sterowania i w NVIDIA control panel -> ustawienia 3D -> wyreguluj na podglądzie ustawienia obrazu. Przesuwamy suwak z jakości na wydajność, wciskamy OK. Jeśli mamy inną kartę niż GeForce to i tak gdzieś w Panelu Sterowania powinniśmy znaleźć odpowiednie możliwości wyłączenia wszelkich efektów na karcie.

3. Zatrzymujemy procesy ściągania plików, wyłączamy niepotrzebne programy z paska, wyłączamy komunikatory internetowe, zatrzymujemy antywirusa. Najlepiej się upewnić, że wyłączone jest wszystko, co mogłoby się aktualizować. Ja na przykład kazałem się zamknąć aktualizacjom automatycznym XP i zawsze wyłączam na czas gry NOD32 (oczywiście zatrzymuję połączenie z internetem, żeby nie złapać choróbska)

4. Wchodzimy do głównego katalogu gry i uruchamiamy typex_config.exe. Spytani "low-res monitor?" odpowiadamy Y, resztę konfiga uzupełniamy tak jak chcemy. Jeśli komuś się przyda, a niekoniecznie sądzę, że tak, to zamieszczam swoją konfigurację tutaj:
[Spoiler ]
Obrazek
Gracz 1: gamepad
Gracz 2: klawiatura
Monitor niskiej rozdzielczości
5. Uruchamiamy typex_loader.exe. Nic widocznego się nie dzieje, program zapisał ustawienia które wprowadziliśmy chwilę wcześniej.

6. BlazBlue uruchamiamy przez RUN.bat

Wszystko powinno być w porządku, na tyle umiem pomóc. Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Darti
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 20-06-2010, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: Darti »

Witam znowu, jako że zacząłem wczoraj pykać w BB (Podziękowania dla topola ;) ) mam pare istotnych pytanek, otóż:

-Ma ktoś pare rad dotyczących łączenia combosów?
-Co oznacza np. 5B, 5C ?
-Dlaczego podczas atakowania nalicza mi hity i w pewnym momencie przestaje mimo że nie przerwałem atakowania?
-Nie moge wykonać Distortion Driva mimo że dobrze wykonuje kombinacje klawiszy, dla przykładu Noel udaje mi sie gdy jestem oddalony od przeciwnika i też nie zawsze, oczywiście mam wypełniony pasek do 50%.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: BlazBlue: Continuum Shift na PC

Post autor: SubZero »

Darti pisze:-Co oznacza np. 5B, 5C ?
Cyfry oznaczają kierunki (spojrzyj na klawisze numeryczne na klawiaturze), a litery to przyciski A,B,C,D (czy jakie tam są w BB używane, teraz nie pamiętam).
Darti pisze:-Dlaczego podczas atakowania nalicza mi hity i w pewnym momencie przestaje mimo że nie przerwałem atakowania?
Widocznie jeden z ataków (ten, po którym przestało liczyć) nie jest już częścią combosa (można go zablokować/uniknąć itp.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sammy / Arc System Works”