Starcraft

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Action »

!Dan! pisze:Dopiero w ostatniej mogłeś używać wszystkiego, poprostu toczyć wojnę z prawdziwego zdarzenia
Stary, nie zrozumiałeś, tak to wygląda w co 2 RTSie. W Starze po prostu brak poczucia "znów to samo na innej mapce". :)
!Dan! pisze:Action, ostrzegam Cię - maniakowi nie przegadasz, zawsze na Twój argument znajdę 4 inne
Dlatego z maniakami trudno jest dyskutować na jakikolwiek temat gdy z góry zaspamują cię nie do końca przemyślanymi ripostami:P


Zastanów się nad tym "ogólno strategicznym" tematem bo może i ja bym tam wrzucił swoje trzy grosze. :)
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Starcraft

Post autor: !Dan! »

Action pisze:Stary, nie zrozumiałeś, tak to wygląda w co 2 RTSie. W Starze po prostu brak poczucia "znów to samo na innej mapce".
A, to sory, faktycznie sie nie zrozumielismy ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Starcraft

Post autor: Dreamcaster »

Udało się już obejść logowanie do battle.net, co prawda jeszcze nie można grać, jedynie oglądać repki. Kto ma wielkie ciśnienie na SCII niech ściąga śmiało te dwa torrenty (nie ma wirusów ani podobnych przypałów, sam sprawdzałem)

http://thepiratebay.org/torrent/5371903 ... uild_13891 oraz

http://thepiratebay.org/torrent/5376272 ... _should_go
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: KRELIAN »

Action pisze:Stary, to wygląda tak jakbyś kiedyś tam łyknął TA pomijając Stara i po latach wrócił do tematu kierując się sentymentem. :)

TA to bez wątpienia tytuł świetny, w pewnych kręgach wręcz kultowy lecz niestety SC to inna liga. TA przewodzi grupie staroszkolnych RTSów, mógłby raczej konkurować z takimi tytułami jak Dark Colony, C&C czy Dune 2000. Po prostu należał do kanonu nadal rozwijających się strategii.

Natomiast SC podczas premiery zapoczątkowało (fani WC2 mnie zjedzą;P) nową generacje RTS. Był (r)ewolucyjny pod praktycznie każdym względem i szalenie grywalny.
Temat strategii jeszcze na tym forum nie był tak intensywnie poruszany więc i ja coś dodam od siebie wracając po latach do tematu i kierując się sentymentem ;).

RTSy to u mnie kawał dobrej, choć niezbyt długiej przygody z graniem (porównując choćby do RPG). Red Alert 1,2, Warhammer: Dark Omen, Z i przede wszystkim Dune 2000 (trafił w okres mojej zajawki na punkcie Herberta) oraz Warcraft 2 to w sumie jedyne RTSy, które można powiedzieć że męczyłem sporo. Starcraft pomimo całego szacunku jaki mu się należy, nie zmotywował mnie do wystawienia mu pomnika, ot wolałem jednak wrócić do W2 - czy to normalne? :D

Ciekawy jest z kolei argument z wprowadzeniem fabuły do Starcrafta. Nawet jeśli dla jednych była to innowacja, tak dla wielu osób była ona tak potrzebna jak do bijatyk i z takiego przekonania wychodzi wiele osób - ot koncentracja na myśleniu, tworzeniu strategii, nastawienie na versusy przy wyższych poziomach itp. Natomiast co do innowacji systemowych... No właśnie tu pytanie dla frików gatunku: co właściwie zmieniło się od czasów wymienionych przeze mnie tytułów na tyle, by jeszcze powrócić do tego gatunku (mi się po prostu przejadł) choćby przy okazji nadchodzącego Starcrafta 2? Dodam jeszcze, że jakoś ponad rok temu z nowszych RTSów zaliczyłem Sins of Solar Empire i choć było to całkiem ciekawe doświadczenie, to w sumie miałem wrażenie jakby w gatunku niewiele poszło naprzód. Czekam na korektę ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
lesiu
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 13-10-2007, 20:17
Ogrywam: tekken3

Re: Starcraft

Post autor: lesiu »

Myślę, że największym błędem jaki można zrobić to ocenić sc po pierwszym wrażeniu nie wgłębiając się. Grałem w sc jakieś 10 lat z mniejszymi, dłuższymi przerwami i do tej pory, zresztą raczej już na zawsze będzie to dla mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała. Tytuł podany przez Dana tak naprawdę zobaczyłem pierwszy raz w życiu, ale prawda jest taka że tak na prawde po dzisiaj na wcg, na każdej większej imprezie pojawia się star i sądzę że w tym roku również po raz ostatni, pożegnalnie wcg odbywało się będzie jeszcze w sc1. Myślę, że potrzeba mimo wszystko sporo czasu żeby sc2 stało się tak widowiskowe jak sc1 jest dzisiaj. (Do tej pory oglądam proligi na żywo i sam się dziwie że tyle lat i pomimo, że już w to nie gram dalej mnie do tego ciągnie).
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Starcraft

Post autor: Dreamcaster »

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Action »

Nie ma jeszcze komputera z tego co widzę, ale można budować, wydobywać itp - tak jakbyśmy grali.
Dziękuje, poczekam. :D
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Starcraft

Post autor: Wawrzyn »

A ja nie;d Sprawdzę co to o ile nie ma jakiegoś syfa, thx.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Starcraft

Post autor: Dreamcaster »

Sprawdziłem i wszystko działa, można śmiało ściągać. Zergowie ruluz :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

Jak na razie to nic konkretnego tam nie ma, AI brak, przeciwników brak. Jak ktoś lubi patrzeć jak mu marchew rośnie... eee... znaczy jak mu się budynki budują to można się pobawić.
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy ta gra wygląda jakby chodziła na silniku Warcrafta 3? Na filmikach to jakoś inaczej (lepiej) wyglądało...
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Starcraft

Post autor: !Dan! »

lesiu pisze:Myślę, że potrzeba mimo wszystko sporo czasu żeby sc2 stało się tak widowiskowe jak sc1 jest dzisiaj.
SubZero pisze:Na filmikach to jakoś inaczej (lepiej) wyglądało...
Szkoda, bo chciałem się tym tytułem zainteresować.
Jak wnioskuję - widowiskowe JUŻ nie jest xD
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

Ale te cytaty są kompletnie niezwiązane. Lesiu pisał o 'widowiskowości' pod względem zainteresowania ludzi itp. a ja się wypowiadam na temat moich subiektywnych odczuć związanych z grafiką, które zresztą bazowane są na wersji beta gry - zero walki, zero przeciwników, zero AI, więc ciężko wymagać aby stawianie budynków było 'widowiskowe' :D
Gra zdecydowanie będzie warta zainteresowania się nią, jak już się pojawi finalna wersja.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: Action »

Co do grafy, olać ją, najważniejsza jest oprawa. SC1 dalej nie odrzuca pod tym względem, zresztą tak samo jak WC3.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Starcraft

Post autor: SubZero »

Wiadomo, ale oglądając te wszystkie filmiki z zapowiedziami itp. wydawało mi się, że wygląda to wszystko trochę bardziej 'technicznie', a tutaj faktycznie wygląda to trochę jak Warcraft (nawet siostra stwierdziła dzisiaj gdy grałem: "co to nowy Starcraft? jakoś tak zbyt 'fantasy' wygląda" :D )
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Starcraft

Post autor: Dreamcaster »

W sieci można już znaleźć crack który pozwala grać vs. easy AI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”