SFA3 - Tutoriale, Tier Lista i inne pierdoły.

Brakło weny, opis pojawi się w wkrótce. ;)

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

SFA3 - Tutoriale, Tier Lista i inne pierdoły.

Post autor: gascan »

Któtkie wyjaśnienie ISMów:

A ISM - tutaj są 3 stopnie supera,air bloki, air recovery

X ISM - jeden super, nie ma bloku w powietrzu, alpha counter'a i tauntów. Wszystkie nasze ataki odbierają więcej. + małe zmiany dla niektórych postaci.

V ISM - dwa stopnie supera ale włączamy go wciskając punch i kick i mamy dłuższe combosy, reszta jak w AISMie. No i zmiany w ciosach postaci.

Szczegółowo o ismach w faqach na gamefaqs lub na Shoryuken Wiki

Tier lista japońska z 2007 roku:
[Spoiler ]
Characters are listed with their best Isms. Historically, Anyone B- class and above is viable in tournament play. According to a recent (2007) Japanese tier guide:

S Class:

* V Akuma
* A, V Dhalsim
* V Sodom

A Class:

* V Sakura
* V Claw
* V Karin

B+ Class:

* V Zangief
* V Sagat

B Class:

* V Rolento
* V Ryu
* V Charlie
* V Cody
* A Gen

C+ Class:

* V Cammy
* A Guy
* A, V Chun-Li
* V Ken

C Class:

* A, V Adon
* A, V Rose
* A Dictator
* A, V Blanka
* V Juni

D Class:

* A, V Dan
* A Boxer
* V Honda

E Class:

* A, V R.Mika
* A, V Birdie
* V Juli

Street Fighter Alpha 3
Mini video tutoriale - - jest to tutek/combo video dla akumy, a w podobnych filmikach you tube pokazuje dla innych postaci.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: SFA3 - Tutoriale, Tier Lista i inne pierdoły.

Post autor: Martins »

Gascan, mam pytanie. Jest może lista tierowa z podziałem na na poszczególne ISMy? Ja VISMem nie grywam (preferuję standardowe SC), a ciekawi mne jaki jest podział w ISMie A?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: SFA3 - Tutoriale, Tier Lista i inne pierdoły.

Post autor: gascan »

To jest ogólna tier lista jeżeli przy jakiejś postaci jest VISM tzn że wg. japońskich prosów nie warto zawracać sobie głowy innym ismem. Oczywiście dotyczy to głównie high endowego gameplayu - w Polsce pewnie każdy gra AISMEM bo kombosy na VISMIE są trudne.
A V-ISM dlatego, że juggle wykręcone przy włączonym V-Ismie kroją więcej niż zwykłe specjale i czasami prowadzą do Infinite Combo jak np u Vegi. Niektóre postacie mają 2 rodzaje ismów np A,V w tej liscie to chyba znaczy że śmiało można grać na high lvlu jednym i drugim.
Ja jak grałem te klika meczy w lidze to grałem Vegą VISM ale tylko dlatego żeby mieć dodatkowy cios anti air bo kombosów i tak nie potrafię zrobić.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „SFA3 Ranking Battle”