Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Wszystko co dotyczy bijatyk online, informacje o prowadzonych na Honmaru turniejach, aktualnych zapisach, platformach do gry w bijatyki online oraz wszelkie inne sprawy związane z 2D i 3D fighterami w sieci.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Czapol »

[scroll]Postanowiłem otworzyć ranking battle SF3RD tak wiec zaczynam ;)

Obrazek
RANKINGU BRAK, ODBĘDZIE SIĘ MINI-TUR "KOŃCOWY" !

Niestety otrzymałem odpowiedzi tylko od 4 osób więc następna tura nie zostanie przeprowadzona będzie tylko mini-tur końcowy oczywiście jeśli te 4 osoby wyrażą na coś takiego chęć ( w końcu to tylko 2 walki i 4 osoby więc niektórzy mogą uznać że mija to się z celem ), czego zrobić nie muszą bo zapisywali się ranking a nie coś takiego.( Do Kleofasa i Pattricka wiadomości zostały wysłane dopiero dzisiaj gdyż zostali oni przeoczeni w trakcie wysyłania tychże wiadomości, za przeoczenie serdecznie przepraszam. )

Następna rozpocznie się w chwili gdy od wszystkich graczy otrzymam odpowiedzi dot. dalszej gry ( najpóźniej za 5 dni, jeśli ktoś w tym czasie nie odpowie jest usuwany z listy).
Wiadomości zostaną rozesłane na PW.


Wszystkich chętnych zapraszam do zapisywania się !

System punktacji wygląda tak i jest naprawdę bardzo prosty :
1 wygrana walka ( czyli 2 rundy )- 2 punkty
1 remis* ( rzadko spotykane ale możliwe )- po 1 punkcie dla obu graczy

Sparingi mogą kończyć się najpóźniej w momencie zdobycia 5 zwycięstw przez jednego z graczy. Jednak nie jest to przymus, można rozegrać grę do dowolnej liczy zwycięstw ( jeśli tą liczą jest jeden, każdy z graczy musi mieć po jednym zwycięstwie ) poniżej pięciu.


Wszystko odbywa się na supercade aby jakoś utrzymać to w ryzach.

Rangking jest podzielony na miesięczne tury które będą się rozgrywały z ok. 24 godzinnymi przerwami w trakcie których rozgrywka będzie wstrzymana. Osoby które zapiszą się w trakcie trwania tur wbrew pierwotnym założeniom będą mogli grać w obecnej turze.
Tabelka:

Kod: Zaznacz cały

Gracz                                           Punkty
Chris---------------------------------- 0
WolfBogard-------------------------- 0
Aserot-------------------------------- 0
Matmanek---------------------------- 0
Tabelka krzywa bo robiona na strasznie szybko, na dniach pojawi się "nowa"
Wynik podawać mi na GG pisząc SWÓJ nick, kto z kim grał oraz wynik i ZAMIEŚCIĆ link do powtórki. W razie problemów z supercade zamiast linku napisać iż nie można było uzyskać powtórki.
* w SF3RD ( wersja arcade ) w wypadku remisu pojawiają się trzy "panie" z tabliczkami i losowo wybierany jest zwycięstwa. Zostało to zrobione ponieważ na automacie ktoś musi wygrać, ale w rankingu lepiej jest uznać remis podzielić punkty i zignorować "losowanie".[/scroll]
Ostatnio zmieniony 27-03-2012, 16:09 przez Czapol, łącznie zmieniany 26 razy.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Dreamcaster »

Jestem chętny, proszę mnie wpisac na liste
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: rekkimaru »

Street Fighter ostatnio tu na forum oddycha pełną piersią. I jeśli chodzi o mnie to zawsze się piszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrostr
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 21-03-2010, 23:49

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: piotrostr »

Ja również, ale od 6 kwietnia+ bo na święta mam kichowaty net
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Czapol »

rekkimaru pisze:Street Fighter ostatnio tu na forum oddycha pełną piersią
A jak w końcu "Uliczny Wojownik" to taki reprezentant gatunku 2D i trza go promować ;)
No a poza tym jest nienaturalnie wręcz grywalny :)
PS. na jakim poziomie grasz Rekkimaru ? Bo jak patrze na to co sie na forum dzieje to chyba też się przyłącze do gry nawet z moim "ekskluzywnym" padem co nie będzie ( granie nim ) takie łatwe ;(
Choć ja sam gram na strasznie niskim, ale dużo nie trenowałem, bo właściwie grałem tylko grzybkiem bo krzyżak zwalony, a grzybkiem nie ma jak trenować, teraz już jakoś ogarniam mój ostry i za wysoki krzyżak i przyzwyczaiłem się do bólu lewego kciuka wiec jakoś daje rady ;)

Piotro, generalnej daty startu jeszcze nie ma wiec spokojnie wpiszę cie na listę wstępną, ranking będzie co miesiąc czyszczony i będzie przerwa w rozgrywkach aby nowi gracze mogli się "dopisać".
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: rekkimaru »

Co do poziomu ciężko mi powiedzieć. W SF gram od czasów ukazania się SF2. Ale nie tak żeby masterować go do granic. Raczej zawsze for fun. Dopiero przy pierwszym turnieju tutaj zdałem sobie sprawę, że trzeba się wziąć za siebie i potrenować. Póki co z wygrywaniem u mnie ciężko,ale skutecznie utrudniam wygraną swoim przeciwnikom :P Z drugiej strony ciężko grać w SF na klawiaturze, zwłaszcza jak się klawisze przycinają :/ Wyobraź sobie sytuację gdy gra się na przykład w Alphę 2 gdzie wykonanie super combo z pełnego paska wymaga wciśnięcia trzech ciosów naraz. I tak stojąc po prawej stronie wychodzi, ale po lewej już nie :P Podobnie z rzutami w Alpha 3. Choć na plus trzeba dodać to że już mi kółka na klawiaturze wychodzą xD Kasy na pada brak więc do rankingów planuję pożyczyć od kumpla, bo dość mam błędów w walce przez zawieszającą się klawę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Aserot »

To mnie też umieść na liście :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Chris »

krzychu , do konca niepojmuje zasady dzialania tego rankingu, jest napisane ze max. mozna rozegrac 5 walk z ta sama osoba w jednym dniu. (nieliczac innych osob)
Czy to oznacza ze taki system premiuje osoby ktore rozegraja najeiwecej pojedynkow, ktore przeloza sie na liczbe punktow jakie beda one posiadaly?
Czy moze jest cos takiego ze jesli liga to tez system kazdy z kazdym w okreslonej liczbie spotkan itp itd
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Aserot »

To nie do mnie takie sugestie tym rankingiem zarządza Czapol :D. ale domyślam się że ogólnie zasady są jeszcze do ustalenia.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Chris »

sry :D w takim razie wpisuje sie i czekam na jakies info :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Czapol »

Pytanie bardzo sensowne, sam mi na to zwróciłeś uwagę.

Jak słusznie zauważył Aserot zasady są do ustalenia.

Zależą one przede wszystkim od liczby uczestników. Jeśli będzie sporo chętnych i wszystko będzie szło szybko pozostanie system tyle walk ile się chce. Jest to uczciwe ponieważ ktoś może mnóstwo grać ale duża część z tych walk będzie przegrana i osoba która gra mało ale wygrywa będzie miała więcej pkt. Jeśli jednak osób będzie mniej, bądź dużo będzie nieobecnych/nie mogących grać zostanie wprowadzony system nie tyle każdy na każde co swego rodzaju losowanie kto z kim gra, gracze stoczyliby spary po 5 walk. Jeśli gra nie nabrałaby tempa powtórzono by losowanie kolejne spary by rozegrano i tak to by się toczyło. Gracze do sparów byliby dobierania zaraz po zakończeniu poprzedniej "kolejki" ( i kiedy byłoby to możliwe z mojej strony choć jestem już niemal pewny że wezmę kogoś do współpracy przy tym rankingu ).

Ranking zamierzam podzielić na miesięczne tury i co miesiąc go czyścić tak wiec sposób rozgrywki zależałby od danej tury, jeśli na początku byłoby mało ludzi dobierano by ludzi do sparów. Jeśli doszłoby więcej ludzi w następnej turze byłyby już wolne rozgrywki.

W czasie takich tur zapisy byłyby "zamknięte" ( zapisywać się można ale wejdzie się dopiero w następnej turze ), między nimi byłoby ok. 24h przerwy ( mówię ok. bo nie siedzę 24/7 na necie więc aktualizacje starty/zakończenia tur odbywałyby się z lekkim opóźnieniem liczonym max. w godzinach ) w czasie której można byłoby się dopisać. W trakcie pierwszej tury ludzie którzy się zapiszą wchodzili by do gry od razu.

Cały ten podział na tury jest w celu aby rozgrywka szła płynniej a blokada "przyłączania sie do gry" aby tabelka nie była strasznie zróżnicowana i aby szanse były równe ( ludzie byli od początku i nagle w połowie miesiąca ocknęło się z 10 osób i wchodzą do rankingu mając po 0 pkt. a reszta ma już tych pkt. sporą ilość ). Ale jak już mówiłem przez 1 miesiąc wszystko będzie otwarte bo będzie to "tura próbna".

Brzmi to skomplikowanie ale w praktyce komplikuje życie tylko mnie. Graczom powinno się płynnie grać cały czas ;)
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Kleofas
Beginner
Beginner
Posty: 15
Rejestracja: 16-10-2007, 18:50
Lokalizacja: Nisko

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Kleofas »

Zglaszam sie :D
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: WolfBogard »

Wchodze pełną parą ! Shin ShoryuKen!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Pattrick »

no to mogę się zapisać jako Low-Tierowy akcent rankingu (gram Eleną,Dudley'em,Twelvem,Necro i Remym no ew. Alex'em w razie czego)
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Street Fighter III 3rd Strike ranking battle

Post autor: Dreamcaster »

Kaman, jeszcze jedna osoba i można startować.
Zablokowany

Wróć do „Online Battle Arena”