Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: Czapol »

Otóż zakupiłem właśnie headset Fatal1ty specjalnie do gier ( no akurat nie do bitek ;p ) i napotkałem problem. Po podłączeniu mikrofonu ( można go odłączać i przyłączać ) włączyłem skype i rozmowę testową. jednak nie usłyszałem swojego głosu. Zmieniałem ustawienia w zakładce mikrofon z dom. urządzenie windows na inny, i potem na jeszcze inny. Jedak to nie przyniosło efektu. Nie mam kompletnie pojęcie jak powołać do życia ten mikrofon :wstyd:

Mikrofon działa.
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA
Ostatnio zmieniony 03-04-2010, 14:15 przez Czapol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: rekkimaru »

A czy inni mogą cię słyszeć?
Obrazek
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: Czapol »

Jeśli ja się nie słyszę w rozmowie testowej skype, to inni też mnie nie słyszą. R. testowa skype nagrywa to co mówię do mikrofonu i odtwarza mi to, a odtwarza mi tylko szum, podczas gdy ja mówiłem. Mikrofon pracuje i jest podłączony, ale mimo to coś jest nie tak.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: rekkimaru »

Kurczę wiem że też miałem kłopoty z headsetem tak jak ty i rozwiązałem to. Jakiego systemu operacyjnego używasz?

A widzę że sobie poradziłeś. To wporządku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: SubZero »

Jak rozwiązałeś problem, to może napisz co było nie tak, a nuż innym się przyda.
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Creative Fatal1ty Gaming Headset- problem

Post autor: Czapol »

Wystarczy zwracać uwagę na szczegóły. Myślę że ten sposób jest wykorzystywany we wszystkich headsetach w których mikrofon jest odłączany ( z drugiej strony to bardzo mało popularne rozwiązanie ).

Chodzi tu o to że gdy "wpycha" się swój mikrofon do słuchawek trzeba uważać na pewną "wypukłość" tak by weszła ona w "wgłębienie" które jest przy wejściu mini-jack w słuchawkach ( styka się z nim ). Brzmi to "dziwnie", jednak jest bardzo proste choć trudno to wyjaśnić. Wystarczy zobaczyć. Może kiedyś wrzucę fotki teraz nie mam czasu.

Nie sądzę by komukolwiek się to przydało, to po prostu ja okazałem się gapowaty a nawet jeśli już to tego typu słuchawki mimo że bardzo dobre są mało popularne i skierowane do wąskiego grona odbiorców.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”