Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Tematy archiwalne dotyczące bijatyk online, zakończone turnieje itp.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rupert
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 18-02-2010, 08:53
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Rupert »

Lol większość graczy z bytomia się wypisało >> Został tylko Amok
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Komandos »

Hmm tak sobie spojrzałem na tabele i system punktów wydaje mi się trochę bez sensu :P Nie dziwne trochę, że taki Frostkazuya, który ma rozegrane 45 meczy z ratio 53% jest na 14 pozycji, a dla przykładu aki1986 ma 2 mecze z ratio 50% i jest na 6 miejscu? :zdziwko: Wychodzi na to, że osoba, która gra przykładowo 1 mecz na tydzień może być w tabeli wyżej niż osoba grająca 10 meczy tygodniowo.
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: blaugrana20 »

Bo ilosc meczy w tygodniu winna byc ustalona z gory i by bylo po problemie :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Dumian »

Gdyby była ustalona ilość meczy w tygodniu to już nie byłby wolny ranking tylko prawie że liga. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, w tych rozgrywkach postawiliśmy na ranking bez presji czasu i obowiązku grania konkretnych meczów.

Co do punktacji i miejsca w tabeli. Nie chodzi tutaj o ilość rozegranych meczów czy ratio, głównym kryterium punktacji jest miejsce i punkty przeciwnika, z którym rozgrywa się mecze. Gdyby ratio miało większe znaczenie wystarczyłoby grać z ludźmi nisko w tabeli i nabijać winsy by awansować na czołowe miejsca. Obecnie aby być wysoko trzeba wygrywać z ludźmi, którzy są jak najwyżej w tabeli i to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w tego typu rozgrywkach. Wiadomo, że gdy ktoś ma na koncie jeden czy dwa mecze to sytuacja nie zdąży się jeszcze wyklarować i wtedy występują mniejsze lub większe przekłamania jednak w przypadku osób, których liczba rozegranych pojedynków jest większa, pozycja w tabeli jest obiektywna. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby gracz, który uważa, że aki1986 jest za wysoko zagrał z nim mecz i zweryfikował pozycję w tabeli.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
aki1986
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 91
Rejestracja: 20-06-2007, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: aki1986 »

AMEN :)
Krokodyl1977
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 27-05-2008, 18:22
Lokalizacja: Obrzycko
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Krokodyl1977 »

A propo pozycji w tabeli zauważyłem że bardzo dobry gracz o ksywce Bati już nie gra i prawdopodobnie już nie będzie grał ale mniejsza z tym. Problem jest taki jeśli to można nazwać problemem, gracz ten wygrał dwa mecze z Hobbitem przez co Hobbit spadł na dalszą pozycje, a inni gracze już nie będą mieli okazji zagrać z Batim tak wiec mają sytuację lżejszą. Żeby było sprawiedliwie powinno się wykasować przegrane i wygrane mecze graczy którzy już nie grają i nie brać ich w rankingu pod uwagę, zawsze to jakaś sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: blaugrana20 »

ja wiem czy to dobre :/ tez bym pare meczy stracil i co punkty odejma mi ?? troche dziwne jak dla mnie Hobbit i tak bedzie 1 tylko trza czasu troche
vons'
Friend
Posty: 15
Rejestracja: 04-12-2007, 17:02
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: vons' »

Wczoraj rozmawiałem na ten temat z Dumianem i usuwania meczy raczej nie będzie, trzeba by było wszystkie mecze rozegrane po usuniętym meczu przeliczyć od nowa żeby ranking miał był prawdziwy, co za tym idzie tabela po takim przeliczeniu wyglądała by całkiem inaczej jeżeli tych meczy było by np 20, jednak istnieje rozwinięcie systemu ELO które bierze pod uwagę przy obliczaniu punktów za mecz liczbę rozegranych meczy/aktywność graczy, nazywa się to GLICKO i możliwe że zostanie wprowadzone w następnym sezonie. Więcej o GLICKO można poczytać tutaj: http://math.bu.edu/people/mg/glicko/gli ... licko.html .
Poza tym usuwanie meczy w niema sensu w takim rankingu gdzie można praktycznie grać z każdym ile się chce razy, jeżeli ktoś jest dobry to i tak będzie na odpowiednim miejscu w rankingu, wystarczy że będzie rozgrywał mecze ;)
MrVeron
Elite player
Elite player
Posty: 150
Rejestracja: 17-03-2010, 20:06
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: MrVeron »

a ja mam takie pytanie: glaczemu jak se klikam przy meczu na komentarz to nic sie nie pojawia, tylko mi refreszuje strone? moze jakis breszczaty jestem, ale nijak do tych komentarzy nie moge sie dorwac
Awatar użytkownika
Frostkazuya
Student
Student
Posty: 61
Rejestracja: 22-02-2010, 12:42
Lokalizacja: Konin
Ogrywam: Tekken, Fight Night, Virtua Tennis
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Frostkazuya »

Ehh..trochę zakręcona ta punkacja, faktycznie trochę nie obiektywna czasami ale skoro to tyle kłopotów no to trudno. Będzie trzba czekać na kolejny sezon i tyle. :/ Co do twojego problemu Mr VERON to chyba musisz klikną na pole tekstowe a nie na odnosnik komentarz. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Dumian »

Punktacja właśnie jest obiektywna bo uwzględnia pozycję gracza, myślę, że z czasem wszyscy się z tym zgodzą, po prostu trzeba rozegrać większą ilość meczów. Co do pytania o komentarz to tak jak napisał Frostkazuya, trzeba kliknąć w pole tekstowe i tam coś wpisać. Jeśli chodzi o przeglądanie komentarzy na liście meczów to nie należy klikać tylko najechać myszką na słowo "komentarz" a treść się wyświetli.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
MrVeron
Elite player
Elite player
Posty: 150
Rejestracja: 17-03-2010, 20:06
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: MrVeron »

nie chce byc natretny, ale jak najezdzam myszka na slowo "komentarz" to mi sie tylko adres strony pokazuje i nic wiecej. nie wiem, moze to wina mojej przegladarki (opera), ale nie widze komentarzy;]
Awatar użytkownika
arek2000
Student
Student
Posty: 31
Rejestracja: 29-11-2009, 16:33
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: arek2000 »

MrVeron masz coś spsute, Opera v10.51 (nie wiem jak wcześniejsze wersje) normalnie wyświetla komenty. Obadaj czy masz ten sam problem na IE, jeśli IE wyświetla komentarze to przeinstaluj Operę. Po przeinstalowaniu/instalacji najnowszej Opery odśwież stronę z komentarzami kombinacją klawiszy "CTRL+F5" - jeśli to nie pomoże, to na Twoim miejscu wyrzuciłbym kompa przez okno ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Dumian »

U mnie w najnowszej Operze też wszystko działa bez zarzutu, sprawdź inne przeglądarki, ewentualnie podaj jaką dokładnie wersję Opery posiadasz.

Btw. na stronę trafiło podsumowanie dotychczasowych zmagań w rankingu Tekkena 6.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Kisinto
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 21-03-2010, 14:25
Kontakt:

Re: Ranking Tekken 6 Online na PlayStation 3 oraz Xbox 360

Post autor: Kisinto »

A czy dałoby radę i opłacało się jeszcze zapisywac? Ostrzegam jestem żółtodziobem! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”