Muzyka

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka

Post autor: JJK »

Ana pisze:Sory za podwójnego, ale mam dwa pytania:
1. zna ktoś może jakieś japońskie piosenki utrzymane w klimacie latino? (tak wiem, że to brzmi dziwnie) mogą być coś jak Jr z Xeno 2 (wiem ze to nie jest spiewane po japonsku, bo ALE...), albo Seishun amigo (Shuuji to Akira)
2. pytanie z shouta; ma ktos namiar na całą piosenkę Neko funjatta i inne tego typu? (moga byc pioseneczki spiewane przez japonskie dzieci w przedszkolach, lub np. Nanatsu no ko, Kisha poppo, Itomaki no uta...)

Z góry thx
Trochę późno, ale zawsze...

1. Nie pamiętam żadnego tytułu (j-pop nie jest moją mocną stroną). A coś podobnego do Jr.'a będzie bardzo trudno znaleźć (pomijając wsio związane z Kajiurą ;)), przynajmniej od tej "latynoskiej" strony.
2. Najbliżej tego u mnie jest "Japanese Melodies" Yo-Yo My (na wiolonczelę i tradycyjne japońskie instrumenty).

Tracklista:
[Spoiler ]
01 Matsushima Ondo 3:01
02 Kojo No Tsuki 4:37
03 Zui Zui Zukkorobashi 2:28
04 Defune 5:02
05 Nara Yama 5:05
06 Chin Chin Chidori 4:43
07 Sakura, Sakura 4:22
08 Oroku Musume 3:18
09 Chugoki Chiho No Komoriuta 4:12
10 Chiran Bushi 4:32
Znajdzie się też kilka mp3 luzem (m.in. "Nanatsu no ko" w aranżacji Tsuyoshi Yamamoto)
No ale wszystko to jest instrumentalne, także nie wiem czy w ogóle pomogłem :/

Z innej beczki.
Asturias (etniczo-symfoniczny, lekki, instrumentalny rock progresywny)

- Soul Trees
- Woods

Dwa losowe kawałki z najnowszej płyty tj. "In Search of the Soul Trees" (parę numerów wpadło mi od razu głęboko w gust, a po kilku przesłuchaniach całość). Polecam :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Jambo
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 14-08-2009, 15:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Muzyka

Post autor: Jambo »

Zazwyczaj słucham rock'a oraz soundtracków z tekkena

Zespoły:METALLICA, Van Halen, AC-CD, Rammstein, Green Day, Coldplay, Blue October, Ozzy Osourne, Nirvana, Apocaliptyca i różne zespoły rockowe
Nigdy Się Nie Kłóć Z Głupcem, Bo Ludzie Mogą Nie Dostrzec Różnicy!!!
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: simian_raticus »

David Guetta Ft. Akon - Sexy Chick - nogi same rwą się do tańca!
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: roy »

Drodzy forumowicze :] mam pewną sprawę dla kogoś kto zna mnóstwo tytułów piosenek i potrafi je rozpoznać(najlepiej ktoś z "jaka to melodia?" :rotfl: ) ale tak serio kto wie jak sie nazywa ta piosenka która słychać w tle.

Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: K' »

Kurde nie jestem z "Jaka to melodia", ale ten utwór to raczej: HammerFall - Hearts On Fire
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

Zrobiłam sobie parominutową przerwę od Ekonomii integracji europejskiej, bo w sumie od dawna już nie miałam takiego uczucia słuchając jakieś muzyki. Uczucia, że muszę napisać coś o tym albumie, bo jest zdecydowanie wart uwagi, a większość ludzi i tak go oleje, bądź zainteresują się nim tylko ze względu na wokalistę (choć to raczej nie na tym forum).
O czym mowa? O projekcie zespołu stworzonym na potrzeby filmu. Zespołu na który składają się Jin Akanishi (KAT-TUN) oraz Takeshi Kobayashi (kompozytor). Zespół nazywa się Lands, film, który będzie miał premierę 16.01.2010, Bandage. Co jest niezwykłego w tym albumie? Ano, dla mnie - osoby która, jak myślę, jednak całkiem nieźle zna twórczość KAT-TUNa, spodziewałam się bardziej popowej papki. Nawet singiel promujący całość ("Bandage") zapowiadał klimaty soft rocka, pop rocka, popu, generalnie dość chwytliwej muzyki specjalnie stylizowanej na wczesne lata 90te podciągnięte do naszych standardów. Jest melodyjnie, jest rytmicznie i tak bez zgrzytów przyjemnie. Do tego stopnia, że jak leci w kółko to przestaje się na nią zwracać uwagę (to akurat może być, niechcący, subiektywne). Na płycie, poza Bandage, jest 8 utworków w tym jeden w 2,5 wersji. Ciężko mi jest określić styl muzyczny w jakim jest ona utrzymana. Jest przede wszystkim budowana na melodii, co jest ostatnio rzadko spotykane. Wokal, mimo że z popowego boysbandu*, doskonale pasuje do całości. Płyta idealna na spokojny wieczór i... jedyne co mogę napisać to POLECAM.
Na spróbowanie moje póki co trzy ulubione kawałki:
Kodou (na YT i w 99% albumów dostępych w sieci jest błędnie podpisana jako Yuuki)
Genki -ska vers- (niestety z 10 sekund wstępu jest ucięte)
Yuuki (znowu błędnie podpisana)



*KAT-TUN jest dzieckiem Johnny's entertaiment, a co by nie mówić o tej wylęgarni to jednak jeśli ktoś się tam dostaje to MUSI umieć śpiewać/tańczyć/grać w filmach (w zależności od przyszłej użyteczności)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka

Post autor: JJK »

Ja tylko dodam, że płytka zwie się "Olympos" i... podbijam ją bez wahania swoim znakiem jakości :]
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

shit wiedzialam ze o czyms waznym zapomnialam ale zeby pominac nazwe plyty to juz trza byc mna xD gomen
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Aserot »

A ja proponuje posłuchać wam Soulstice świetna chilloutowa nutka.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka

Post autor: JJK »

Acid/Nu Jazz Random 6 ;)

Gota Yashiki - European Comfort
Jazztronik - Tiger Eyes
Hajime Yoshizawa - Rise me up
Sleep Walker - Into the Sun
Kyoto Jazz Massive - Substream
United Future Organization - The Planet Plan
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

Nowe odkrycia:
Sing like talking "La la la" thx JJK :)
Fukuyama Masaharu "Sakurazaka"
Mr.Children "Tomorrow never knows"
Southern All Stars "Tsunami"

I coś z innej beczki co u mnie leci ostatnio bardzo często (czyli z serii "muzyka Ani dla odwaznych"):
NEWS "Sayanedou"
Yamapi, Toma Ikuya "Yokubou no rain" (to w pełni załapią tylko fani HanaKimi, Nakatsu <3)


---
KAT-TUN "Moon"
KAT-TUN "Taboo"
KAT-TUN "Rhodesia"

L'Arc~en~Ciel "Bless"

OLIVIA "Dress me up"
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka

Post autor: JJK »

Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka

Post autor: JJK »

W zeszłym roku Noche Corriendo a w tym Hiroshima - Hawaiian Electric [2009 version] ;) Bom apetite!
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Ana »

Obrazek
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Muzyka

Post autor: Czapol »

No to może ja zapodam coś starego ( ze 2lata będzie ) i myślę że dość ( w Polsce, a gdzieżby indziej ) nieznanego :
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”