Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Seria bijatyk z bardzo rozbudowanym systemem walki, której po prostu nie wypada nie znać!

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: Action »

Komandos pisze:wszystko co trzeba wiedzieć o systemie VF5 jest napisane w książeczce dołączonej do gry
Powodzenia:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: Yamada »

No nie miał racji bo to w książeczce to jest może jakaś 1/20. jak nie mniej. całości. Poza tym nie wiem kto pisał tą instrukcję ale są tam błędy bo np tam gdzie napisali o stracie to nie zawsze jest prawdą -np. jak się robi P i gość zrobi Evade to i tak mamy przewagę. Są też ciosy dające strate na hicie i przewage na bloku.

Jak Waagh chce pisać/przetłumaczyć faq systemowy to oki;]. Ja do vf5 nie napisze bo szkoda mojego czasu -jak cos to dopiero przy okazji FS gdy zainteresowanie będzie większe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Waaagh
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 01-10-2008, 16:48
Lokalizacja: oklice 3City
Kontakt:

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: Waaagh »

Yamada - tu były pytania o podstawy, a podstawy są opisane w instruksji i to wg. mnie dobrze. Rzeczy o których piszesz to głębia VF, która dno ma naprawdę głęboko. Dlatego FAQi do VF są tak duże i ciężko stwierdzić gdzie kończy się poradnik ogólny a gdzie zaczyna pełny FAQ.

Do podstawowego zapoznania z grą i zrozumienia czemu elementy z DoA czy Tekkena nie działają w VF5 mi się wydaje że to wystarcza.
Virtua Fighter RLZ
XboxLiveID: RealWaaagh
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: Martins »

Moja przygoda z tą legendarną (w pewnych kręgach) serią rozpoczęła się od przeglądania Secret Service od połowy lat 90 i jarania się japońskim hardkorem jaki wyciekał z opisów pierwszych dwóch gier jakie ukazały się swego czasu na Saturna. Wtedy moim marzeniem było posiadać konsolę Segi i dołączyć do zacnego grona japońskich mistrzów czczonych na każdym kroku i poważanych wszem i wobec :hyhy: Niestety los chciał inaczej i ostatecznie w moje ręce wpadła konsola o swojsko brzmiącej nazwie PSX i w kwestii VF nastąpił marazm...

Kolejne spotkania doświadczyłem w 2003 roku przy okazji kupna DCka, ale jako że nie dysponowałem odpowiednią gotówką, do dyspozycji miałem tylko kopię zapasową VF3:TB, która była pocięta z filmików co mnie odstraszyło. Mimo to nadal czciłem japoński hardkor tak naprawdę nie znając jego realnej wartości :P

Aż wreszcie nadszedł rok 2005 - zaopatrzyłem się w PS2 i jedną z pierwszych gier w jakie się zaopatrzyłem był VF4:Evolution. To był mocny strzał - świetne tryby Quest oraz Training wreszcie pozwoliły mi zapoznać się trochę z systemem i poczuć się jak prawdziwy skośnooki mistrz! Spędziłem z tym tytułem masę czasu.

W roku 2010 zaopatrzyłem się wreszcie w swoją kopię VF3:TB na DC i niedawno postanowiłem ją trochę ograć - zacząłem wczoraj!!!! :P

Oczywiście przez te wszystkie lata nie miałem z kim grać, pomimo tego, że kilku kumplom gry z tej serii się podobały, ale z reguły nie posiadali swojej konsoli, więc nie mieli jak trenować.

Ta seria to jedna z nielicznych, która pomimo mało charyzmatycznych postaci i dość słabo eksponowanej warstwy fabularnej (dla mnie to ważne atuty w bitkach) strasznie mnie do siebie przyciąga. Powodem jest oczywiście rzekomy mit japońskiego kultu, który przez lata narastał wokół tych gier. Czy słusznie? Nie mnie to oceniać, ponieważ system znam zbyt słabo mimo wszystko. Na mnie ten patent działa do dziś - kiedy odpalam grę z tej serii czuję się jak ktoś wyjątkowy....
Ostatnio zmieniony 02-03-2012, 18:19 przez Martins, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: eq2D »

Wchodzę do salonu, a tam VF. Tak się rozpoczęta ta historia. Chce ktoś kupić prawa do ekranizacji?
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Kiedy zaczeła sie wasza przygoda z Virtua Fighter ?

Post autor: Martins »

eq2D pisze:Wchodzę do salonu, a tam VF. Tak się rozpoczęta ta historia. Chce ktoś kupić prawa do ekranizacji?
Nie mam hajsu, ale cuda bym z tą licencją zrobił. Jest tylko jeden ból - przyspojlowałeś zakończeniem...
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtua Fighter”