Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Martins »

Coś dla fanów FF8. Jak dla mnie teoria ciekawsza nawet od Tatusia Laguny. Oczywiście spoilers included.


http://www.squallsdead.com/
Awatar użytkownika
kolo
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 17-02-2010, 17:04

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: kolo »

Seria znana, podziwiana, kochana, squaresoft za jej pomocą doi miliony graczy, gatunek RPG dużo jej zawdzięcza, a ja uważam że jest nudna, wtórna, robiona pod publiczkę i wkurzająca, bo przez nią niknie wiele wyśmienitych gier.
Grałem w 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i Tactics, uważam za dobre 1, 6 i 8, za bardzo dobre 4 i 9, a za beznadziejne 7 i Tactics. Ogólnie seria mnie niezwykle podniecała dopóki jej nie spróbowałem, wolałbym żeby została dla mnie mitem już do końca, choć z drugiej strony nie spędziłbym tyle wspaniałych godzin nad czwórką. Polecam raczej Suikodeny, Valkyrie Profile, albo jakieś produkcje z serii Shin Megami Tensei.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Gameplay FFXIII Versus - szału nie ma bo i kręcone z tajniaka, ale zawsze coś - o arcade'owym system walki rodem z Kingdom Hearts słyszałem już rok temu, w jakim kierunku to pójdzie - czas pokaże, byle tylko nie PE3.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
keNzo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 01-12-2009, 09:32
Lokalizacja: Spod monopolowego ;)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: keNzo »

finale sa genialne ze wzgledu na swoja fabule... tak genialnej a zarazem prostej fabuly jak Final VII to chyba nie mial nawet zaden film oskarowy... poza tym fabula dziesiatki powala!!! fantastczna rozgrywka w XII... cóż tu duzo gadac, albo sie jest fanem tej serii albo nie...ale najpiekniejsze jest to ze nie da sie przejsc obojetnie
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Po 50h z Finalem XIII mogę już co nieco na jego temat napisać. Na początek co jest złe:
a). niesamowita liniowość - pierwsze 2 płyty zawodzą - mało na dobrą sprawę dzieje się fabularnie, jesteśmy prowadzeni za rączkę po max liniowych lokacjach. Ograniczone mamy nawet zdolnosci rozwoju postaci (pomijając fakt, że cokolwiek z postaciemi możemy zrobić w 3cim z 13 chapterów). Mało tego - drużyna jest w całkowitej rozsypce przez te 2 płyty i akcja skacze od jednej grupy do drugiej - olbrzymią część gry zasuwamy 2 osobowym teamem.

b). uproszczenia - nie ma w tej grze miast znanych z poprzednich finali - czyli wchodzimy, rundka po sklepach, gadanie z npc, kimanko w INNie itd. Ba, na dobrą sprawę to miast nie ma w ogóle - jak są to i tak mamy tam jakiś konflikt i walczymy (z wyjątkiem Nautilusa).

c). ograniczenia w rozwoju postaci - wyobrażacie sobie RPGa w którym nie można dopakować postaci? Taki jest właśnie FFXIII - kolejne poziomy Crystarium (biedniejszy odpowiednik Sphere Grida z FFX) otwierają się fabularnie. Czyli nie mozemy być silniejsi w danym momencie niż wymyślili to sobie twórcy.


Dużo shitu nie? To teraz lecą zalety:
a). grafika - wiem, że w RPGu grafika ma drugorzędne znaczenie ale nie można o niej tutaj nie wspomnieć. Oprawa video jest absolutnie fenomenalna - postacie mordują (gdy postać rusza oczami to ruszają się nawet mięśnie powiek), a niektóre lokacje mogą przyprawić o zawał serca designem i wykonaniem. Całkowicie nowa jakość w jRPG.

2). 3 płyta - można powiedzieć że 2 pierwsze są wprowadzeniem do gry. Na 3ciej zaczyna się już dziać fajnie pod względem fabularnym i trafiamy w końcu na Gran Pulse gdzie gra pokazuje pazury - swoboda, olbrzymie tereny, dowolne manipulacje drużyną, mnóstwo sekretów - taaak, na 3ciej płycie gra rozwija skrzydła.

Na temat systemu nie chce mi się pisać (innym razem), ale jest to fajna wariacja starego jak świat ATB z podziałem na klasy.

Muzyka jest oki, to nie czasy Uematsu, ale jest sporo fajnych kawałków jak np ten - czy ten -

Ogólnie, póki co 8+/10.

PS: Mój obecny team to Fang (lider - najfajniejsza postać w grze i najlepsza finalowa laska ever), Lightning, Vanille;].
Obrazek
Awatar użytkownika
keNzo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 01-12-2009, 09:32
Lokalizacja: Spod monopolowego ;)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: keNzo »

Yamada pisze:PS: Mój obecny team to Fang (lider - najfajniejsza postać w grze i najlepsza finalowa laska ever), Lightning, Vanille;].
:D mam ten sam team ale niestety nie sprawdza sie na wszystkich mobow...
a co do wad tego finala to zgadzam sie ze wszystkimi ale niestety ograniczenie tej gry spowodowane jest tym ze wyszla tez na X360... bo mial by za duzo plyt i pewnie bylby o wiele drozszy niz na ps3...i tak jest..
jesli chodzi o plusy to tez sie zgodze ze wszystkim...
aczkolwiek i tak podtrzymuje swoje stanowisko ze jest to jak na razie najslabszy final jaki wyszedl...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

keNzo pisze:ograniczenie tej gry spowodowane jest tym ze wyszla tez na X360... bo mial by za duzo plyt i pewnie bylby o wiele drozszy niz na ps3...i tak jest..
jesli chodzi o plusy to tez sie zgodze ze wszystkim...
aczkolwiek i tak podtrzymuje swoje stanowisko ze jest to jak na razie najslabszy final jaki wyszedl...
Tu nie chodzi akurat o to, że gra jest ograniczona bo była też robiona z myślą o X360. Jak patrze na to z perspektywy czasu to tylko utwierdzam się, że gdyby S-E potrafiło wykorzystać pełny potencjał obecnej generacji, to gra nigdy nie wyszłaby na X360, ewentualnie wachlowalibyśmy płytami jak dyskietkami w Indiana Jones na Amidze. Na szczęście dla posiadaczy Xa oraz samego S-E gra sprzedała się rewelacyjnie pomimo ograniczeń. Niestety pokazało to tylko tyle, że S-E może spocząć na laurach (FFXIII Versus na tym samym silniku, biedny FFXIV itd., a handheldowe rimejki i tak zgarną kupe kasy).

A gra pomimo wymienionych tu wad i tak jest bardzo dobra, na tyle dobra że przesadą jest pisać o niej że to najsłabszy final, jednak niedosyt wynikający z ograniczeń pozostaje...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: czit »

jak ktoś chce to łapcie osta z ff14 >KLIK < - jedyny minus to to ze kawałki sa zripowane z gry
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Nie wiem czy to to co dałeś, ale wyszedł też oficjalny OST - http://www.square-enix.co.jp/music/sem/ ... iv/tracks/
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: czit »

nie moje to pozgrywane kawalki z gry bo ten oficjalny ost to chyba narazie to tylko kupic mozna
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Wyciekły 2 screeny z FFXIII-2, którego pierwszy gameplay ma zostać pokazany już niebawem na E3.

UWAGA! Screen 2 zawiera mocny spoiler dla kogoś, kto gra/planuje grać w FFXIII, reszta może patrzeć spokojnie.

Screen 1

Screen 2

Naturalna kontynuacja o której wiadomo póki co tyle, że w przeciwieństwie do FFX-2 ma być jeszcze bardziej mrocznie, że nie będzie to w żaden sposób powiązany projekt z FFXIII Versus (poza uniwersum) oraz to że będzie to pierwszy FF, który ma ten sam system walki co jego poprzednik (powrócą paradygmaty z ponoć 'większą swobodą rozwoju' oraz że gra wyjdzie na X360/PS3. O otwartym świecie raczej można zapomnieć, jednak wzorem FFT czy FFX-2 już wiadomo, że będzie mapa świata... co o tym sądzicie? Będzie fajnie? ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Jezeli mówisz o tym co myśle to oba spoileruja;p.
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: caradolph »

kolo pisze:Seria znana, podziwiana, kochana, squaresoft za jej pomocą doi miliony graczy, gatunek RPG dużo jej zawdzięcza, a ja uważam że jest nudna, wtórna, robiona pod publiczkę i wkurzająca, bo przez nią niknie wiele wyśmienitych gier.
Grałem w 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i Tactics, uważam za dobre 1, 6 i 8, za bardzo dobre 4 i 9, a za beznadziejne 7 i Tactics. Ogólnie seria mnie niezwykle podniecała dopóki jej nie spróbowałem, wolałbym żeby została dla mnie mitem już do końca, choć z drugiej strony nie spędziłbym tyle wspaniałych godzin nad czwórką. Polecam raczej Suikodeny, Valkyrie Profile, albo jakieś produkcje z serii Shin Megami Tensei.
Po prostu wolisz Suikoden,VP i SMT. Ja też lubię. Powiedz że nie odpowiada ci FF VII. A nie sypniesz największą głupotę ever: "beznadziejne 7 i tactics". Tactics jest najlepszym obok tactics ogre, front mission i paru innych taktycznym RPG. Jak słyszę ze ktoś pierniczy głupoty o tym że FF VII jest beznadziejne to mnie krew zalewa. Co jest w niej beznadziejne? Może jeszcze powiedz że zajmuje za dużo czasu ( masterowanie materii, przygotowania do walki z weaponami) a może na odwrót; intro za długie albo może walki dupiate. Może materie? Świetny system swoją drogą. a może fabuła? Wszystko jest eleganckie.Tylko modlić się aby to technical demo z ps3 stało się pełnoprawną gierą.

Obok FF VII moimi best częściami są: III,XII,Tactics i X
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Yamada pisze:Jezeli mówisz o tym co myśle to oba spoileruja;p.
Mówię dokładnie o tym z tym, że pierwszy nie informuje o tym dobitnie ;]. Dla mnie to spoiler ale ja zawsze byłem przewrażliwiony na punkcie takich szczegółów. W każdym razie można to uznać za nieaktualne, bo wyszedł teaser z kawałkiem gameplayu, którego już pewnie nikt sobie nie odmówi ;].

Final Fantasy XIII-2 - GameSpot Exclusive E3 Teaser Trailer (PlayStation 3)

W drużynie widać Pulsworkera (z Com. Paradigm) - czyżby ktoś z nowej ekipy posiadał umiejętność przyzywania pokonanych postaci? A może to zupełnie nowa postać/gościnna?...

Edit:

Final Fantasy XIII-2 E3 2011 Trailer [HD]

Feral Bahamut w drużynie więc wszystko wskazuje na przyzywanie w trakcie walki... a mapy wciąż korytarzowe ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Na E3 pokazali jakieś miasto. Ludzie podnieceni ze wraca stary final z NPC a pewnie i tak sie okaze ze to jedyne takie miejsce w grze jak było w XIII z Nautilusem;p.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”