Speed run

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Speed run

Post autor: Sylvan Wielki »

Co sądzicie o tym zjawisku....
Jak dla mnie to coś nieprawdopodobnego. Diablo w sześć minut, Morrowind w niewiele więcej, Quake zaliczony w kilkanaście minut.... Oficjalny rekord świata w CoD 4: MW też robi wrażenie.

Spójrzcie tylko na co co ci ludzie wyprawiają w C: SotN (co za precyzja, jakie poznanie rozkładu przeciwników, czy budowy kolejnych etapów), czy w SMB.





Jeśli macie jakieś ciekawe przykłady, to zaprezentujcie je. Resztę zapraszam do ich omawiania.

http://speeddemosarchive.com/gamelist/FullList.html - szokująca lista.



I tak to jest najbardziej rzeźniczy speed run.
_________________

link ci się zepsuł ;)
Ostatnio zmieniony 21-04-2010, 17:35 przez Sylvan Wielki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Speed run

Post autor: Aserot »

Od początku historii gier komputerowych gracze lubili chwalić się swoimi umiejętnościami . Kto z nas nie przychodził do szkoły i nie chwalił się wynikiem z contry czy to przejściem gry na jednym życiu. Nie raz zostawiał włączoną commodore czy pegaza by potwierdzić swe słowa. Dziś gdy praktycznie każdy ma możliwość nagrania swoich poczynań czasówki zyskały dużo na popularność. Speedruny to fajna sprawa sam bawiłem się kiedyś w to ale nie miałem do tego cierpliwość :P. Od drobny błąd w przedostaniom poziomie i wszystko od początku. Jednak bardzo lubię oglądać takie rzeczy. Na paru konwentach byłem światkiem takich czasowych pojedynków i sprawdza się to świetnie. Sam nie raz z bratem walczyliśmy w różne gierki na czas do teraz pamiętam porażkę w Spyro gdy nie zestrzeliłem samolociku w latającej sekcji :P.

Na koniec kilka moich starych nagrań a co pochwale się choć wiem, że nie są idealne ale co tam :D.

- Mr. Driller 2
- SMB 3
Ostatnio zmieniony 20-04-2010, 13:42 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Speed run

Post autor: Wawrzyn »

Oblukajcie speedruny z Prince of Persia :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Speed run

Post autor: Dismaster »

Mnie zawsze to rozwalalo:

Co prawda nie jest to najszybciej skonczona gra, ale z drugiej strony jest to RPG. Poza tym, filmik ten pokazuje jak rozbudowana jest ta gra i jakie cuda mozna wyczyniac w zaleznosci od ustawienia cech bohatera. A gra jak wiadomo mlodosc ma juz za soba ;)
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Speed run

Post autor: JJK »

Nie ma to jak z łatwością przejść grę, w której nie lada trudność może sprawić opuszczenie pierwszego ekranu - nie mówiąc już o ogromnym zapasie uporu, co by tylko do tej gry podejść a co dopiero wymasterować :P.

Dragon Lair (NES)




Tool Asisted Speedrun (TAS) - przejście gry z dopuszczeniem wszelkich możliwych "sztuczek" (oprócz "zwykłych" cheatów typu nieśmiertelność etc). Najczęściej stosowane w przypadku bardzo irytujących gier pokroju...

Silver Surfer (NES)






Najlepsze jest to, że nawet najtrudniejsza gra na takim speedrunie wygląda na banalną :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Speed run

Post autor: Sylvan Wielki »

O tak. Choć jak dla mnie o wiele większe wrażenie robią filmy, w których grająca osoba jawi się niemal niczym jakiś bot (C:SotN), niż są wynikiem błędów, ale i ciekawego pomysłu (Morrowind).

P.S. Link do SR z C:SotN poprawiony w pierwszym poście. Polecam choć kilka wycinków obejrzeć.
Awatar użytkownika
GuilTyGeaR
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 06-01-2011, 18:18
Lokalizacja: ????????
Ogrywam: Mortal Kombat 4,Guilty Gear XX[offline]

Re: Speed run

Post autor: GuilTyGeaR »

:szok: :szok: :szok: :szok: :szok:
I jeszce raz :szok: Ja przeszłem morrowinda w 8 dni
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
psycho4rent
Grand Master
Grand Master
Posty: 318
Rejestracja: 06-10-2008, 07:26
Lokalizacja: Z nienacka.
Ogrywam: UMK3

Re: Speed run

Post autor: psycho4rent »

[center]Obrazek

Mame Tutorial | Umk3 combo faq
Kto gra w umk3 na p2p?[/center]
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Speed run

Post autor: caradolph »

Mnie najbardziej zniszczyło przejście super mario bros. z NES'a w w 5 minut----- pomylisz się raz lecisz od nowa. Chyba najbardziej popularną grą wśród speedrunerów jest metroid prime na game cube'a i zelda: ocarina of time na n64, miażdżące było również przejście przez jednego rosjanina morrowinda w 7,5 minuty, na speeddemosarchive jest tego sporo
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”