Arcade stick vs pad vs klawiatura

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

chora cena, najlepiej zamówić bezlagowe przejściówki od gościa z forum srk - laugh - wysłać mu trzeba pmke, gość wysyła z korei mam od niego przejściówkę do PS3 inpin i do x360 obie świetne z tym, że do tej od xa musi być podpięty przewodowy pad niekoniecznie oryginalny m$.

Tu daje linki do recenzji obu przejściówek:
http://sdtekken.com/tech-area/converter ... er-review/
http://www.1emulation.com/forums/index. ... opic=30983

Cena to coś chyba około 25$ było jak ja kupowałem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: SubZero »

gascan pisze:niekoniecznie oryginalny m$.
To są 'nieoryginalne' pady do X0? Ja jeszcze żadnego na oczy nie widziałem.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

Chodziło mi o to że nie koniecznie firmy Microsoft ja używam np Saitek Cyborg http://www.saitek.com/uk/prod/p3600v2.htm który jest mega chujowy do np Halo 3 ale jako kawałek złomu podpięty do przejściówki sprawdza się ok
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Komandos »

Najlepsza przejściówka (i chyba jak na razie jedyna sensowna) to joytron, ale w Polsce tego nie dostaniesz. Pozostaje ebay lub wspomniane forum srk.
To są 'nieoryginalne' pady do X0? Ja jeszcze żadnego na oczy nie widziałem.
Ja ma dwa nawet (Hori i MadCats) :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Action »

Marek-s pisze:Marek-Patrick ( 5-0 ) dzięks za gre :) ale Patrick np. gra na klawie takze czym sie tu podniecac :kwasny: moze powlaczyc co najwyzej z innym keyboard warriorami :(
Kontroler nie czyni gracza, wczoraj wieczorem grając na macie do tańczenia rozwaliłem kumpla grającego na padzie.

Tytuł - Garou: MotW
Postać - DongHwan
Rozgrywka - głownie DP+P (często po qcf+P!), qcb+K i d+K z powietrza... no i częste ratowanie się rzutami.

Da się? Da się! ;)

Wszystko zależy od ogrania się na danym kontolerze. Znam ludzi, którzy swego czasu sadzili takie akcje na klajwie (cześć Krel), których duza czesc graczy nie powtorzy ani na padzie ani na sticku. Kwestia przyzwyczajenia.
Ostatnio zmieniony 03-05-2010, 11:34 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

Zawsze grasz na macie jak gramy online?
ObrazekObrazek
Rafka
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 23-07-2008, 22:43

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Rafka »

Action pisze:Kontroler nie czyni gracza, wczoraj wieczorem grając na macie do tańczenia rozwaliłem kumpla grającego na padzie.

Tytuł - Garou: MotW
Postać - DongHwan
Rozgrywka - głownie DP+P (często po qcf+P!), qcb+K i d+K z powietrza... no i częste ratowanie się rzutami.

Da się? Da się! ;)

Wszystko zależy od ogrania się na danym kontolerze. Znam ludzi, którzy swego czasu sadzili takie akcje na klajwie (cześć Krel), których duza czesc graczy nie powtorzy ani na padzie ani na sticku. Kwestia przyzwyczajenia.
Wygrales bo kolo jest slaby. Ja tez wygralem nie raz z kolesiami na padzie, ale powod jest ten sam co w Twoim przypadku i nie gadaj glupot ze kontroler nie robi roznicy bo robi!
Gralem z kolesiem z zagranicy jakis czas temu (gosc gra czasami na padzie, czasami na keyu). Najpierw gral na keyu to mialem lekka przewage (srednio 2-1). Po tym jak wzial pada, nie pamietam czy choc jedna walke wygralem...
Praktyka czyni mistrza:)
Marek-s
Beginner
Beginner
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2010, 20:13

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Marek-s »

tak Action da sie na klawie :) a jak krecisz na bordzie 360? albo 720? zangiefem? ;) która reka? a moze obiema naraz? ;)
gamegear
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Action »

Wygrales bo kolo jest slaby.
Nie ukrywam, że to prawda. Co jednak nie zmienia faktu, że każdym kontrolerem da się ograć w wystarczający sposób - jednym prościej innym mniej, rzecz ostro subiektywna.

Raczej nie gram w bijatyki na klawie, ale pytanie o posadzenie 360 to chyba jakiś żart, którego nie zrozumiałem. :)

Ogólnie zapraszam do tego bądź tego tematu.
Awatar użytkownika
piotrostr
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 21-03-2010, 23:49

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: piotrostr »

Tak, ja gram Zangiefem na kierownicy więc można? Można. Blanką najlepiej wychodzą serie na tym cacku:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=3434728

\:D/

Niech inni też wpiszą swoje dziwne sny.
Marek-s
Beginner
Beginner
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2010, 20:13

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Marek-s »

heheheh dobre :) ty pewnie zagralbys w streeta na "bongosach" z gamecuba ale zagralbys tak samo jak zawsze :hyhy: ni gorzej ni lepiej :) co jeden to mądrzejszy a co drugi to większy neptyk :D
gamegear
Rafka
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 23-07-2008, 22:43

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Rafka »

Action to nie bylo pytanie - po porstu nie zrobisz na klawie niektorych ciosow i to juz robi swoje, poza tym, nie chodzi o to czy da sie grac na tym czy na tym, bo na wsyztskim sie da tylko nie w takim stopniu czaisz, co tez robi swoje... :)


P.S. Zostalo do rozegrania 7 meczy, Samuell wogole ma zamiar grac? Bo jak nie to by zostalo 4 mecze... Dobre tempo tak 3mac :)
Praktyka czyni mistrza:)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Action »

Rafka pisze:Action to nie bylo pytanie - po porstu nie zrobisz na klawie niektorych ciosow i to juz robi swoje, poza tym, nie chodzi o to czy da sie grac na tym czy na tym, bo na wsyztskim sie da tylko nie w takim stopniu czaisz, co tez robi swoje... :)
Sęk w tym, że posadzenie 360 na klajwie, przynajmniej dla mnie, czyli kogoś nie grającego na tym sprzęcie w bijatyki, to banał (co właśnie świadczy o wspominanym przeze mnie ograniu). Robi się to inaczej, bo przecież nie przelatujesz jednym paluchem po przyciskach (chyba, ze chcesz go sobie połamać) a wklepując kolejno kierunki co nie znaczy, że gorzej czy też mniej komfortowo - kwestia przyzwyczajenia.

Na dodatek jeżeli chodzi to co "co się da a czego nie" na danych kontrolerach... o zgrozo, klawiatura w tym temacie wygrywa, przykład - buforowanie przeciwległych kierunków. ;)


Najlepsze jest to, że ten temat był już nieraz wałkowany na tym forum, nawet zarzuciłem linkami, z którymi polecam się zapoznać. :)
Marek-s
Beginner
Beginner
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2010, 20:13

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Marek-s »

Klawiatura najlepsza do mordobić ;) a Action najgorszy w mordobicach :) Action od dzisiaj masz ksywke "klawex720"

[ Komentarz dodany przez: Action: 02-05-2010, 17:41 ]
Gadaj z dupą, to Cię osra.


EDIT

gdybys naprawde potrafil robic takie karkołomne małpie akcje jak 720 na klawie Action to w lisze tej tutaj SF kady mógłby ci co najwyzej w tyłek nadmuchac :P a wiemy wszyscy jak rzeczywistość piszczy :spi:
Ostatnio zmieniony 03-05-2010, 08:35 przez Marek-s, łącznie zmieniany 2 razy.
gamegear
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Action »

Dobra, jestem zmęczony i skacowany, ale spróbuje to przedstawić najbardziej łopatologicznie jak tylko potrafię.

Ludzie (czy jak już mam się do was zwracać), w bijatykach chodzi głownie o system, ogranie, matchup itd. a nie o to kto na czym gra. Żaden pad ani żaden stick nigdy nie zrobi z ciebie mistrza. Niestety, jeżeli uważasz inaczej to znaczy, że jesteś laikiem bądź/i dopiero zaczynasz swoją przygodę z bijatykami.

Manual - ok, sprawa ważna, ale go możesz nabyć nawet na tej śmiesznej macie do tańczenia. Podejrzewam, ze temu typkowi nie robiłoby większej różnicy czy gra chargerem, giefem czy shotosem - https://www.youtube.com/watch?v=9c0aXR_fGYA. A na poważnie to sam niedawno stałem się przykładem zmiany kontrolera na "niemożliwy do bijatyk" - chodzi o pad od Xboxa 360. Po paru miechach ogrania po prostu zacząłem czerpać przyjemność z gry na, uwaga, analogu bo na tym można tylko sensownie pograć w przypadku tego pada. Krzyżak odpada gdyż ma wadę konstrukcyjną.

W ogóle po całości rozpierdala mnie kontekst tej rozmowy, mówimy tu o kontrolerach w odniesieniu do serii, która wymaga manuala na naprawdę biednym poziomie (w stosunku do np. tworów Sammy czy SNK). Tak samo mnie rozwalały w tym turze teksty już nie pamiętam dokładnie kogo "na czym grasz... acha, lipa bo ja na tym i na tym" zaraz na dzień dobry po rozpoczęciu meczu turniejowego. To po prostu wygląda na zajebiste użalanie się nad sobą i zapewne tym właśnie jest.


A co do oceny mojego poziomu, sprawa jest jasna. Każdy kto mnie zna doskonale wie, że nie przepadam za serią SF. Respektuje tylko część trzecią i zapisałem się po prostu dla zabawy (bo i z tego co się orientuje, o to tu chodzi). Podejrzewam, że gdyby mi się chciało to znalazłbym sobie jakieś tanie zagranie dla którejś z postaci i przy naprawdę "świetnym" systemie jaki oferują alphy bym cośtam namieszał, ale sam nienawidzę gdybania więc zostawmy to tak jak jest.



BTW Właśnie sobie odpaliłem 720 giefem na "semi sticku". Ok, za którymś razem i trochę nienaturalnie, ale i też nie gram na klawiaturze i samo 360 (hcf,uf+p ma się rozumieć... :oczami: ) wchodzi za każdym razem. Zresztą, pamiętam jak bodajże z Gascanem grałem spary czy coś w Garou na klajwie (czekałem na nowego pada) i po paru chwilach byłem wstanie sadzić supera Griffonem.



I tym zakończymy ten offtop, do dyskusji na temat kontrolerów służą stosowne tematy, ktore podałem pare postów temu a w które nikt pewnie nawet nie kliknął. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”