Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

A mnie naruto wkurzyło tak, że od 144 epka serii drugiej nie oglądam go... Ileż można to ciągnąć :roll: niech się pozabiją wszyscy będzie spokój...
Obrazek
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Czapol »

mcl pisze:Ileż można to ciągnąć
Naruto trwa jeszcze długo po aktualnym odcinku Shippuden i będzie jeszcze długo trwało. Ina sprawa że Shippuden to same "zapychacze". Poczytaj sobie lepiej mangę.

Co do tematu to swego czasu oglądałem sporo anime, ale już dawno przerzuciłem się na mangę. Wiele ludzi jest sceptycznych co do mangi, ale bądźmy szczerzy. Manga jest oryginalną wersji historii, Z ZAŁOŻENIA LEPSZĄ. W anime stosowane są zapychacze, cenzura, edycja i inne "nieładne" zabiegi. Manga jest czarno biała i nie ma dźwięku, ale ma o niebo lepszy klimat a sama treść również podchodzi w mandze inaczej, jakoś tak lepiej i sensowniej. jeśli ktoś mówi że manga jest głupia, to albo jej na oczy nie widział albo widział i sam jest za głupi by ja ogarnąć. ( bez urazy ale niestety takie są fakty, nie mowie tu o tym że komuś się może konkretna seria nie podobać czy może on woleć anime, jeśli mówi że manga jest zła/głupia sama w sobie to to świadczy o nim co najmniej źle )
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Czapol pisze:Ina sprawa że Shippuden to same "zapychacze". Poczytaj sobie lepiej mangę.
Niestety tak to jest z trwającymi seriami. W pewnym momencie anime 'dogania' mangę i twórcy jeśli nie chcą przerwać wyświetlania muszą czymś zapchać czas, zanim autor wyprodukuje nowe rozdziały.
Czapol pisze:Manga jest oryginalną wersji historii, Z ZAŁOŻENIA LEPSZĄ.
Twoja osobista opinia. Zresztą jest wiele mang, które z kolei powstały na bazie anime/gry/VN/czegoś tam.
Czapol pisze:ale ma o niebo lepszy klimat a sama treść również podchodzi w mandze inaczej, jakoś tak lepiej i sensowniej
J/w, twoja opinia. Osobiście oglądam i anime i mangę i nie raz miałem, że manga przekonała mnie do obejrzenia jakiegoś anime lub po obejrzeniu anime zacząłem czytać mangę, ale znam ludzi, którzy mangi nie tykają, bo z papierowymi wydaniami u nas jest jak jest (chociaż aktualnie już nie jest źle) a na kompie czytać nie lubią.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

Czapol pisze:Naruto trwa jeszcze długo po aktualnym odcinku Shippuden i będzie jeszcze długo trwało. Ina sprawa że Shippuden to same "zapychacze". Poczytaj sobie lepiej mangę.
No tak bywa, dlatego mówię nara blondasowi w pomarańczowej piżamie, za pół roku może sciągnę i zrobię sobie dwudniowy maraton... jeśli już naprawdę wyczerpię limit dobrego anime
A mangi nie czytam, bo Sub to sam ładnie i pięknie określił, pod czym podpisuję się rękami i nogami:
SubZero pisze:znam ludzi, którzy mangi nie tykają, bo z papierowymi wydaniami u nas jest jak jest (chociaż aktualnie już nie jest źle) a na kompie czytać nie lubią.
Czapol pisze:ale ma o niebo lepszy klimat a sama treść również podchodzi w mandze inaczej, jakoś tak lepiej i sensowniej
Nie mam porównania co prawda, ale anime na pewno jest sensowne, a i klimatu jej nie brakuje( straciłem życie na kilka dni jak oglądałem Initial D, nie zrobiłem czegoś takiego dla żadnego serialu, czy gry), dlatego to raczej uznam za twoją subiektywną opinię ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Initial D
Inna sprawa, że imho tego typu serie (sportowe, różne shounen-bitki itp.) lepiej wyglądają w animacji niż na statycznej kartce (chociaż są wyjątki).
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mcl »

imo initiald w pierwszej serii wygladal dobrze tylko w 3D, reszta kaszanka :p

Zaś jeśli chodzi o typowo sportowe serie ( jak na przykład Captain Tsubasa), to nie oglądałem, natomiast mogę powiedzieć że urywki z grą w kosza( school Rumble, Clannad) są żałosne... Ale, tylko narzekam, a sam nie potrafiłbym zrobić czegoś nawet w 10% tak dobrego jak w/w tytuły.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Parę oglądanych serii się skończyło, a dawno tu nic nie spamowałem, więc trza by coś napisać...
Soł...

[center]Kimi ni Todoke[/center]
Nie ma to jak wybierać sobie serie do oglądania na podstawie seiyuu głównej bohaterki ;) W tym wypadku jest to Noto Mamiko (my fav ;) ), która podkłada głos pod Kuronuma Sawako, zwaną przez znajomych Sadako (nie mam pojęcia dlaczego). Dziewczyna zaczyna właśnie średnią szkołę, a że z powodu powyższego jej kontakty z ludźmi są delikatnie mówiąc ubogie a określenie jej jako naiwna jest lekko niewystarczające, to zapowiada się interesująco. Szczególnie, że pierwszego dnia spotyka najpopularniejszego chłopaka w szkole, i oczywiście lądują w tej samej klasie. Dalej można się już domyślać i niby zapowiada się standardowy school-romans, ale jako że główna bohaterka jest jaka jest to niestety nie ma tak prosto :D
Historia bazuje na mandze o tym samym tytule i trzyma się jej dość wiernie z tego co widziałem (25 odcinków na 27 rozdziałów mangi), a że manga jest ongoing to po cichu liczę na drugi sezon.
Od strony wizualnej wygląda to bardzo ładnie, ale co się dziwić, w końcu Production I.G. Muzyka by S.E.N.S. Project (JJK recommendation :P ) także miła dla ucha a przede wszystkim dobrze dopasowana do tego co dzieje się na ekranie.
Trailer (niestety nie znalazłem wersji z napisami)

[center]Sora no Woto[/center]
Jak to niektórzy określają 'Military K-On'. K-On nie oglądałem więc poza tym, że design postaci faktycznie prawie identyczny to się nie wypowiem.
O czym to to? O wojaczkach tudzież żołnierkach :P Głowna bohaterka Sorami Kanata bardzo chce się nauczyć grać na trąbce, a oczywiście wszyscy wiedzą, że najłatwiej nauczyć się grać na trąbce w wojsku :D Enyłej, zaciąga się na ochotnika i zostaje przydzielona do 1121 plutonu stacjonującego w mieście Seize (modelowanego na hiszpańskim mieście Cuenca). Cała akcja dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w post-apokaliptycznym świecie technologicznie cofniętym do poziomu połowy XX wieku. Autorzy chyba trochę nie do końca umieli zdecydować się co tworzą. Częściowo mamy tradycyjny slice-of-life tyle że bohaterki 'przy okazji' są żołnierzami (to ma żeńską formę? :D ), jednak niektóre rzeczy (jak np. szkielet wielkiego bezgłowego 'ptaka', który Kanata widzi pod wodą w pierwszym odcinku) każą domyślać się jakiejś głębszej i bardziej rozbudowanej treści.
Trailer

[center]Durarara[/center]
W sumie seria nadal trwa, ale jest w połowie i można powiedzieć, że jeden story-arc przeszedł, więc można coś napisać. Anime dość pokręcone jest, po pierwszych odcinkach ciężko połapać się co się dzieje :D Główny bohater Ryuugamine Mikado z totalnej wiochy za namową kumpla przenosi się do szkoły średniej w Tokio (konkretnie w Ikebukuro). Zaraz po przyjeździe ów kumpel (Kida Masaomi) zaczyna go uświadamiać, od czego/kogo powinien trzymać się z dala, jak np. Orihara Izaya - handlarz informacjami, gang Dollars, czy Heiwajima Shizuo - zbieracz długów, który sam się określa jako nienawidzący przemocy (jego nazwisko znaczy 'wyspa spokoju') i lubiący rzucać dziwnymi przedmiotami (scena gdy Mikado i Masaomi rozmawiają z Izayą, a tego ostatniego 'zgarnia' rzucona przez Shizuo maszyna z napojami = win :D ). Poza tym jest jeszcze jedna główna(?) postać - Selty, która jest irlandzką bezgłową wróżką (Dullahan) szukającą w Tokio swojej zagubionej głowy i w międzyczasie dorabiającą jako 'doręczyciel'. Jak widać obsada dość interesująca i przez kilka pierwszych odcinków mamy okazję poznać ich trochę bliżej, a potem zaczyna się jazda :D Pierwsza połowa zakończyła się interesującym zwrotem akcji, czekam co będzie dalej.
Na zachętę trailer

[center]Baka to Test to Shoukanjuu[/center]
Czy też jak kto woli Bakatest to 13-odcinkowa seria bazowana na serii light-novels (nieee, naprawdę?). Seria opowiada o szkole, która wprowadziła ciekawy system - od ocen uczniów zalezy to, do jakiej klasy (od A do F) będą przypisani, a każda klasa ma odpowiednie 'warunki' do nauki (np. klasa A posiada full-wypas pomieszczenia, laptopy, a nawet prywatną jadalnię, z kolei klasa F ma rozlatujące się stoliki i dziury w ścianach). Klasy mogą zmienić swój 'status' jednak aby tego dokonać muszą pokonać w walce inną klasę. Walka ta odbywa się poprzez tytułowe shoukanjuu (czyli summony), których siła zależy bezpośrednio od ocen 'przyzywacza'. Główny bohater Yoshii Akihisa trafia właśnie do klasy F, ale wraz z kumplem Sakamoto Yuujim postanawia to zmienić. Cała reszta to zapis ich wyczynów w formie luźnej, czasami niezbyt wysokich lotów, slapstickowej komedii. Jak ktoś lubi się pośmiać to powinno mu się spodobać (ósmy odcinek z parodią Evangeliona rlz).
Trailer

A aktualnie zacząłem jeszcze oglądać Katanagatari, ale już nie chce mi się produkować, więc zarzucę tylko trailerem i powiem że szkoda, że nowe epki wychodzą tak rzadko (co miesiąc) (lepiej tak, niż jak Hellsing :P )
Ostatnio zmieniony 21-05-2010, 09:41 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Kto oglądał i czy warto Hell Girl? (Jigoku Shōjo). I gdzie to mozna dostac?
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Warto warto kawał naprawdę porządnego anime polecam z rączką na sercu. Choć po sygnaturce widać lekki barak stronniczość :D.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

A ja bardzo liczylam na Twoja rekomendacje ze wzgledu na sygnaturke ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Co do nowości którą miałem okazję ostatnio obejrzeć i przypadła mi do gustu, z którą moim zdaniem warto się zapoznać. House of Five Leaves opowiada historie bardzo specyficznego ronia, który czystym przypadkiem zostaje wciągnięty do grupy wyłudzającej okupy. Kolejną ważną informacją jest fakt, że dzięki grupie Butazaru możemy cieszyć się bardzo dobrym hardsubem polecam.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Opyliusz »

Co do Anime to tylko lubie Dragon Ball,Dragon Ball Z,Dragon Ball GT i kinówki od niego :) a oprócz DB lubie jeszcze Love China ;D,Ghost In The Shell - Stand Alone Complex,Naruto i Ninja Scroll



POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
gazalp
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 05-06-2008, 16:35
Lokalizacja: Z nienacka

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: gazalp »

"Zaczniesz oglądać anime, to chcesz dokończyć. Ale jak się okaże że było do du... to się wstyd przyznać kolegom że szajs oglądałeś... w rezultacie wszystkie są spoko"

Według mnie najlepsze i godne polecenia są (niektórymi można się zrazić paroma pierwszymi odc) tytuły to:

Afro Samurai + film Afro Samurai Resurection
Claymore
Code Geass
Death Note

dla fanów czarnego rocka Detroit Metal City
Dogs Bullets and Carnage
-wstęp do komiksu, jeszcze nie czytałem
Elven Lied
Eve no Jikan
Final Fantasy VII Advent Children
Final Fantasy Spirits Within
FLCL
Golden Boy
Grobowiec Świetlików
Higashi no Eden
Highlander

Higurashi no Naku Koro ni ale pierwszy sezon i 1 ep 2 serii
Kigeki / Comedy
Mizu no Kotoba
Neon Genesis Evangelion
+ oczywiście filmy
Pale Cocon
Soul Eater

Trigun (najlepsza bajka jaką widziałem z komedii i w sumie w moim rankingu prowadzi na czele z paroma innymi tytułami)
Welcome to NHK (no normalnie większość z nas (w przenośni, chodzi o no-lify XD)
Hellsing OVA bo 1 seria nie była Bóg wie jaka
Bakemonogatari
Fullmetal Alchemist + Film + OVA


Należy wspomnieć również o anime Shingetsutan Tsukihime na którym wzoruje się Melty Blood oraz resztę pochodzących od tych samych twórców np. Garden of Sinners w najnowszym MB gest głowna bohaterka z tego anime (widzi tak samo jak Shiki Tohno, Fate/Stay Night oraz Canaan

W sumie to nawet połowa z tego co oglądałem nie jest ;]. Polecam jeszcze jedno anime tylko nie pamiętam jak się ono nazywało. Pamiętam że główny bohater podróżował między 3 światami: 1 "normalny", 2 pusty w którym żyła jedna dziewczyna najczęściej chodząca z łukiem, oraz 3 gdzie księżyc był o wiele większy, chodziły potwory i była tam dziewczynka z palącym się psem (fenrir czy coś).
[Spoiler ]
Świat normalny napisałem w "" bo na końcu okazało się że to wszystko było światem fikcyjnym (wirtualnym), a prawdziwy świat uległ zagładzie (wielka pustynia),a troje wcześniej wymienionych bohaterów było zamkniętych w specjalnych kapsułach imitującymi te światy po to by się ostały resztki ludzkości.
Jakby ktoś wiedział co to za anime niech poda tytuł, będe wdzięczny.
Jestem szkieletem mego miecza.
Stal jest mym ciałem, ogień mą krwią.
Wykułem ponad tysiąc ostrzy.
Nie znający śmierci.
Nieobecny dla życia.
Powstrzymałem cierpienie, by tworzyć broń.
Mimo to, ręce te nie będą niczego trzymać...
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Gazalp pewnie chodzi ci o Inuyashe ;) lecz 100% pewności nie mam

http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... php?id=159

Kiedy jeszcze nie miałem internetu oglądałem to w TV po niemiecku :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Nowa Eva zaliczona i trzeba przyznać, że nowe 'wejście' Asuki zdecydowanie bardziej widowiskowe od oryginału :D
Fabuła trochę pozmieniana, ale tak to jest jak się chce wprowadzić nową postać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”