Jak zrobić RIPa ??

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak zrobić RIPa ??

Post autor: Action »

Mam pytanie (nie tylko ja) jak zrobić wersje RIP (wecięta) wersji FULL (pełna) gier na PSXa. Udało mi sie juz to zrobic w MGS VRM ale tam pliki na płycie były opisane i usunełem plik Movie i wszystko było "cacy" ale w wiekrzosci gier pliki nie sa opisane i trzeba strzelac na..... ślepo ??

Powedzcie co wiecie na temat RIPowania a najlepiej opiszcie wszystko w bardzo dokładny sposób :P
Ostatnio zmieniony 17-05-2007, 17:00 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Jak zrobić RIPa ??

Post autor: Pattrick »

Pasowałby Bardziej temat jak zrobić iso,bin itp itd. ale Ripy też można .
w Większości Iso jest to napisane w folderach gdzie są filmy , muzyka , pliki dźwięku itp itd.
Na przykładowym Mortal Kombat Trilogy aż się dziwie że jest aż 577 mgb :przestraszony: , choć jak patrze to nie ma więcej niż nawet 70 mgb sama zawartość (można zobaczyć Daemon Tools) .
To tyle się wypowiedziałem na ten Temat
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak zrobić RIPa ??

Post autor: Action »

Pattrick pisze:Pasowałby Bardziej temat jak zrobić iso,bin itp itd.
Ja do tego używam Clone CD lub Alcohol 120%

Napisze jak zrobilem RIPa MGSa:
1.Właczyłem nero
2.Skopiowałem na nero wszystko z plyty FULL (oprócz pliku Movies)
3. nagrałem na CD-RW
4. pozniej skopiowałem plyte CD-RW Clonem CD i mi powstal plik .iso
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Jak zrobić RIPa ??

Post autor: SubZero »

Pattrick pisze:Pasowałby Bardziej temat jak zrobić iso,bin itp itd
Do tego są odpowiednie programy, np. UltraISO, czy WinISO. Obsługa ich raczej banalna jest (przeciągamy pliki, dajemy Zapisz i po sprawie :) ).
Pattrick pisze:Na przykładowym Mortal Kombat Trilogy aż się dziwie że jest aż 577 mgb
Różnica jest taka dlatego, że w MKT muza jest jak zwykłe CD-Audio (włóż płytkę do wieży to się przekonasz), a co za tym idzie nie ma jej jako pliki na płycie.

Co do samego ripowania, to nie zawsze jest tak prosto. Wszystko zależy jak gra jest zbudowana (osobne pliki, czy np. wszystkie filmy w jednym), czy ma jakieś zabezpieczenia (np. sprawdzanie sum kontrolnych plików). Jeśli np. filmy są w osobnych plikach to można je pozastępować plikami pustymi, lub ewentualnie zawierającymi kilka bajtów. Tak samo z muzą. Jeśli gra się wywala z powodu braku filmu, to można wybrać ten, który jest najkrótszy i podmienić z innymi itp. itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”