Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: !Dan! »

Jaka część Tekkena?
W T3 parry na lowa ma tylko część postaci. Wykonuje się je d+1+3 albo d+2+4 (Kingiem d+2+3 i chyba d+1+4 - ale co do tego drugiego nie mam pewności)
W T5 naciska się, z tego co pamiętam, d i w momencie lowa d/f. Albo po prostu d/f.
Obrazek
Damian55
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 07-11-2009, 20:07

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Damian55 »

Ja teraz gram w tekkena 6 i czasem trafiam na jakiegoś debila co gra baekiem i non-stop wali od dołu, a jak zacznę się bronić to odrazu jakiś niszczycielski high albo mid kick :/
Ostatnio z kolegą próbowałem to zrobić i właśnie myślałem, że to coś ze strzałką w dół albo d/f :p
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: s[h/z]inden »

Damian55 pisze:Ja teraz gram w tekkena 6 i czasem trafiam na jakiegoś debila co gra baekiem i non-stop wali od dołu, a jak zacznę się bronić to odrazu jakiś niszczycielski high albo mid kick :/
Ostatnio z kolegą próbowałem to zrobić i właśnie myślałem, że to coś ze strzałką w dół albo d/f :p
zalezy jaka postacia grasz...
ale niech nawet i wszystkie d333 trafia, ty potem robisz uf4 (hopkick, ma prawie kazda postac) i karasz ;]
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Damian55
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 07-11-2009, 20:07

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Damian55 »

s[h/z]inden pisze:
Damian55 pisze:Ja teraz gram w tekkena 6 i czasem trafiam na jakiegoś debila co gra baekiem i non-stop wali od dołu, a jak zacznę się bronić to odrazu jakiś niszczycielski high albo mid kick :/
Ostatnio z kolegą próbowałem to zrobić i właśnie myślałem, że to coś ze strzałką w dół albo d/f :p
zalezy jaka postacia grasz...
ale niech nawet i wszystkie d333 trafia, ty potem robisz uf4 (hopkick, ma prawie kazda postac) i karasz ;]
Gram Niną ^^
Już zczaiłem co i jak :p
d/f paruje wszystkie low :p


I jeszcze jedno pytanie do pro-playerów Niną ^^
Jest jakiś łatwiejszy sposób na robienie evil mista podczas walki czy tylko ten dziki step i 2+3?
Awatar użytkownika
yankees PL
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-03-2010, 07:07

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: yankees PL »

Moim zdaniem chłopaki grając online w tekkena 3 uważam że nie jest to gra dla mnie :/
zagrałem z paroma graczami i wybierając postacie którymi najlepiej mi się grało na Ps3 i moim kochanym PSP wyszło an to że najlepiej mi wychodzi graj doktorem B ...
i albo mam złego pada albo za duże lagi bo gracze jak napierniczają to bez przerwy że się ruszyć nie idzie nawet na chwilę grając doktorem walałem się po ziemi jak idiota i wygrywałem walki hmmm . cos jest nie tak ...

Co do walki i stylów polecam ciągłe kombinacje kopnięć u hworanga

Bryan ma też fajne kombinacje

a Marshal Law to już całkiem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: !Dan! »

Oj wiedać, że nie grałeś w Tekkena online :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Bury »

Zgadzam sie z Danem,tekken online rzadzi sie swoimi prawami,grajac np. na serwerze trzeba pamietac o :

-Tam kazdy uwaza siebie za mistrza.. czyli;
-Wiekszosc uwaza ze jak nie wygra to swiat sie zawali tzw. gra o złote gacie, jesli jestes poczatkujacy to nie masz co marzyc o wstawaniu (ff odpada kazdy bedzie to karal)
-Znany i kochany lag, delay i inne dziwne dodatki (wiec jak po ws2 nie bedziesz mogl za zadne skarby trafic plaskimi jina to nie martw sie to nie wina pada... tylko delaya :D
-Grajac na serwerze przygotuj sie na liczne klotnie np po wygranej przez Ciebie walce^

Mam nadzieje ze nie zniechecilem Cie do gry w T3 :D,nie zawsze tak jest jak pisalem,mozna spokojnie pograc i w dobrych warunkach.Polecam grac przez P2P,warunki sa o niebo lepsze niz na serwerze
Tekken lider
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01-06-2010, 15:02
Lokalizacja: Myslowice

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Tekken lider »

Tygrys pisze:Watpie zeby ktos mial tyle czasu zeby cie wszystkiego nauczyc, ale mozesz sprobowac popytac sie na ircu czego tam chcesz.
HMN... jest to troche dziwne ale ja sie nauczyłem tego w 2 dni :)

aha, fajnie
Ostatnio zmieniony 01-06-2010, 21:00 przez Tekken lider, łącznie zmieniany 1 raz.
baglet
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 11-03-2010, 20:49

backdash

Post autor: baglet »

Panowie ćwicze backdash kazuya ale mi nie wchodzi jakie sa sposoby na robienie backdasha jak najlepiej to cwiczyc. pozdro
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: bartaaz »

jak grasz na padzie to tył tył i przeciągnięcie kciuka od dół do tył :)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: K' »

Prościej to taki wavedash tylko w drugą stronę ;)

Można to fajnie wyćwiczyć w practice ustawiając sobie na przeciwnika Steva oraz ustawienie mu aby wykonywał 1,2,1,2 i prędkości jako fast. Jeśli potrafimy cały czas trzymać dystans na tyle , aby Steve nas nie dotykał pięściami znaczy, że robimy backdasha poprawnie.

Jeśli grasz Kazuya polecam też wykonywanie szybkiego EWGF'a po backadashu. Tzn. wykonujesz kilka backdashy po czym lecisz momentalnie z elektrykiem itd.
baglet
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 11-03-2010, 20:49

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: baglet »

zapomnialem dopisac gram na sticku Madcatz TE. A moze byc cos takiego b,n,d/b czy b,n,d,d/b jeśli źle myśle poprawcie mnie. Są jakies inne sposoby robienia backdasha ktos pomoze?
Awatar użytkownika
Arek3473
Student
Student
Posty: 40
Rejestracja: 11-04-2010, 09:54

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Arek3473 »

Zauważyliście, że robiąc Niną : b,d/b,d,d/f,f+1+2~3,4,3,1+2 w Tekkenie 6 inaczej wygląda ten cios niż w poprzednich częściach?
Hehe :)
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: vho »

Połowa ciosów ma w T6 zmienioną animację.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Arek3473
Student
Student
Posty: 40
Rejestracja: 11-04-2010, 09:54

Re: Szkółka Tekkena dla początkujących [poradnik]

Post autor: Arek3473 »

A no: fakt! Heihachi też przy d/f+1~2 ma inną animację.
Hehe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”