Street Fighter 1

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter 1

Post autor: SubZero »

Komandos pisze:Oryginalny tytuł to International Karate ;)
Karate Champ i International Karate to dwie różne gry, nawet inne firmy je zrobiły.
rekkimaru pisze:Pierwszą bijatyką był Karateka aka Karate Champ.
A Karateka to także inna gra, bardziej pod beat-em up podchodząca (podobnie jak Fist II na C-64).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Street Fighter 1

Post autor: KRELIAN »

Jeśli już jesteśmy tacy dokładni, to pierwszą bijatyką w historii był Heavyweight Champ (boks), a pierwszym beat'm up'em Kung-Fu Master aka Karateka - swoją drogą ta druga ma więcej wspólnego z Prince of Persia niż IK ;).

Wracając jednak do SF to osobiście wydaje mi się, że gra miała (przynajmniej w naszym kraju) pecha jeśli chodzi o czas pojawienia się. Mimo iż gra w 87 roku faktycznie nie miała większej konkurencji, to jednak w naszym kraju popularność automatów rozpoczęła się na początku lat 90, a już rok później wylądował SFII. Sam pamiętam, że u nas na dzielni stał ten automat, ale praktycznie nikt na niego nie patrzył, bo była już dwójka, później MK, a po drodze mnóstwo ciekawszych chodzonek.

A co do SF i C64 to wyszła również wersja na kasety z obowiązkowym dogrywaniem poszczególnych plansz :oczami: .
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
MatiByd
Master
Master
Posty: 259
Rejestracja: 27-07-2008, 07:29
Kontakt:

Re: Street Fighter 1

Post autor: MatiByd »

Ale i tak w SF1 się da grać
Przepraszam a ja nie rozumiem np.co to tutaj niektórzy się uwzięli na pierwsze części bijatyk.Np.mówicie że niby granie w TK1 to męka a w FF1 to normalnie nie trzeba szukać chętnego.
Ale naprawde w SF1 bardzo mi się chętnie gra.Nawet dość mi się podoba grafika i dźwięk.Ale nie wiem czemu mnie ta gra tak przyciąga.Grałem w SF2 ale naprawde wole SF1 mimo że tą drugą nie umiem przejść (nigdy jeszcze nie pokonałem Adona ale kiedyś go rozpracuje,jak Gekiego i Gen'a rozpracowałem to jego też rozpracuje)Normalnie z Gen'em po kilkanaście razy walcze ale dzisiaj odrazu obydwie rundy wygrałem (no i oczywiście szkoda że miałem problemy z Birdie'm i Eagle'm)
Szkoda że rom na PC Engine/TurboGrafx 16 tyle waży,bo tak to bym już dawno ciupał.
Kurde ale naprawde fajną muze ma Geki i Eagle (w dodatku w wersji na TG16 Birdie ma fajnego remix'a)
PS.Gdzieś na YT było przejście całej gry na TurboGrafx'a 16.Wie ktoś gdzie moge znaleść ten film ?
Awatar użytkownika
Kelo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 73
Rejestracja: 22-12-2009, 16:50

Re: Street Fighter 1

Post autor: Kelo »

KRELIAN pisze:Sam pamiętam, że u nas na dzielni stał ten automat, ale praktycznie nikt na niego nie patrzył, bo była już dwójka, później MK, a po drodze mnóstwo ciekawszych chodzonek.
Ja miałem pecha, bo nigdy nie widziałem jedynki na automatach, podobnie jak trójki. Wszędzie gdzie bywałem od śląska aż po morze były dwójki, alphy, a później EX-y.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Street Fighter 1

Post autor: Martins »

Osobiście lubię grać w Tekkena 1, bądź pierwszą część MK, ale SF 1 czy Fatal Fury 1 to są dla mnie po prostu słabe gry i zdecydowanie wolę ich kontynuacje. Generalnie jestem fanem serii FF, ale w jedynce arcade odbębniłem raczej tylko dla fabuły i z sentymentu do serii. Chociaż FF1 i tak dużo lepsze od SF1 ;)
Awatar użytkownika
MatiByd
Master
Master
Posty: 259
Rejestracja: 27-07-2008, 07:29
Kontakt:

Re: Street Fighter 1

Post autor: MatiByd »

Właściwie to chodziło mi o Final Fantasy 1
PS.''Gdzieś na YT było przejście całej gry na TurboGrafx'a 16.Wie ktoś gdzie moge znaleść ten film ?'' Ponawiam pytanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”