Waga/Wzrost przeciwnika a juggle

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Waga/Wzrost przeciwnika a juggle

Post autor: EasY_PL »

dziś jak odpaliłem t5, rozkminiłem ciekawą rzecz...
ale od początku...
Bruce'owe u+4 t+4,3 t+4,3,4 da sie wymaxować poprzez klepnięcie 1 po t+4,3... (u+4 t+4,3 1 t+4,3,4) nie wiem czy to odkyliście czy nie... w każdym bądź razie z tym jugglem jest problem.. chodzi o ten rozszerzony, otóż...
na Jack'a wchodzi poprawnie, bo jest to big... ale np na Ganryu który też jest Bigiem nie wchodzi ostatnie kolano... co do normalnych postaci... na Yoshiego wchodzi a Bryana nie sięga ostatnie kolano... jest też pare postaci których nie sięga przedostatnie kolano... i teraz rozkmina dnia... czy tekken jest tak zbudowany że Xiajka, mała i lekka jest w stanie odlecieć dalej/wyżej niż taki Ganryu który spada na ziemie jak kamień?
prościej... czy jest w tekkenie współczynnik wagi/wzrostu przez który te juggle nie wchodzi we wszystkie normalne postacie typu jin,bryan,yoshi i czemu wchodzi na Jacka a na Ganryu już nie....
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Waga/Wzrost przeciwnika a juggle

Post autor: Yamada »

Oczywiście, ze model postaci ma znaczenie w juggleach. Zawsze miał, nie tylko w tekkenie. Każda postać ma swój własny hitbox bo każdy charakter ma inną sylwetkę muskulaturę. W T6 np w miśka nie siedzą wszystkie juggle siedzące w inne postacie bo ma krótsze nogi. W DoA3 w Ayane i Kasumi mozna było posadzić najcięższe zestawy bo miały specyficzne ułożenie nóg w powietrzu. W SC w Lizardmana nie trafiał low Cassandy z uwagi na jego ułożenie nóg itd itp.

Zresztą nawet w starym T3 najlepsze zestawy siedziały w True Ogre'a. Dlaczego? Bo miał największy hitbox pomimo, że był bigiem jak Gun Jack.
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Waga/Wzrost przeciwnika a juggle

Post autor: Di »

Prosta sprawa: Ganryu nie jes bigiem. To normalna/mała postać (jeśli nie siedzi na niego 4,3,4 Lee na ścianie, to jest on traktowany jak kobietka, podobnie jak Lei).
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Re: Waga/Wzrost przeciwnika a juggle

Post autor: EasY_PL »

teraz kapuje :P mimo że gram w to od lat zawsze uważałem że hitboxy są 2
jeden dla big'ów i drugi dla normal'ów... cóż... człowiek uczy sie całe życie :P
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”