jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Raczej duże konsole (oby). Choć przywitałbym również jakiś ciekawy RPG na kieszonsolki.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Na DSa masz przecież mnóstwo RPGów.



Ja na odreagowanie po master ninja w NG2 i bloody palace w DMC4 gram sobie w pierwszego Shadow Hearts. Mocno w porządku RPG - demony, kreff, mroczniejsze klimaty, religijne smaczki (w walce z pierwszym bossem już miałem mokro bo w jego ataku pojawia się drzewo życia;p). Stara ale jara gierka;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Patok
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 24-02-2010, 18:09
Lokalizacja: Kielce

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Patok »

Aserot pisze:Testował już ktoś Resonance of Fate wiem że Tri-Ace raczej daje rady w tej dziedzinie ale ostatnio mam mało czasu i pytam czy warto sobie tym zawracać głowę :D.
Co prawda tylko czytałem zapowiedź i oglądałem GamePlay ale z tego co widzę to będzie warto w to zagrać i podobno ma być dużo trudniej niż w FF :) z chęcią sam bym w to zagrał.
Tekken 6 - Asuka Kazama 4th Dan
My Asuka Kazama
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

No jestem już po 1h gry i naprawdę ciekawię się zapowiada, ale narazie poszła w odstawkę muszę najpierw skończyć Vaspirie i klasykę w postaci Breat of Fire 4 :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Jeśli chodzi o klasykę, to ostatnio sobie odświeżyłem Valkyrie Profile: Lenneth.
Wspaniały jRPG, zapewne doskonale znany części z was. I tu moje pytanie: na którym poziomie trudności graliście.... Tylko bez oszustw podatkowych ^^'
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

I stało się - twórcy SMT: Nocturne i Person 3i 4 atakują z nowym tytułem - okazuje się, że nowy NPC i dialog z nim w P3Portable nie był zapowiedzią P5, a całkowicie nowego projektu, a mianowicie Catherine.

Vincent, męzczyzna bez większych ambicji i pomysłu na życie spotyka tytułową Catherine - równie piękną, co tajemniczą kobietę. Po tym spotkaniu, w nocy, ma koszmary.

Koszmary będą na bank pełnić bardzo ważną rolę w tej grze - prawdopodobnie będzie tak jak z Tartarusem i TV world - będziemy nurkować w sny innych ludzi.

Gra jest klasyfikowana jako horror/ adult action adventure, ale nie obędzie się zapewne bez elementów RPG. Gra jest mroczniejsza i znacznie bardziej 'adult oriented' niż Persony. Można powiedzieć, ze Atlus w końcu nie wytrzymał i dał upust swoim schizom bo erotyka bardzo go pociągała już za czasów P3 (love hotel i scenka z Yukari) i P4 (świat Rise), ale z uwagi na grono odbiorców było to bardzo, bardzo soft. Teraz będzie ostrzej.




Prawdę mówiąc mam gdzieś czy to będzie RPG, czy japońska wersja Fehrenheita - łykam od razu bez popity :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Pattrick »

hmmm... ostatnio akurat zagrywałem się w nds'a , a dokładniej w The world ends with you , póki co wydaje mi się , że to chyba najlepszy rpg na nds. Gra daje radę chociaż później jest nieco zbyt łatwo na normalnym poziomie walczyć ;p (ostatni boss pokonany z praktycznie całym paskiem życia...) , szczególnie gdy się ma lepszy sprzęt... ale o tym nie powiem.

Znacie może jakieś inne porządne rpgi na NDS , tylko błagam żadnych remake'ów
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

W Valkyrie Profile nie ma sensu grać na poziomie innym jak Hard.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Obrazek

Plakat reklamowy Catherine;].
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

SubZero pisze:Soł tru :D
Ja bym przy kolorze zielonym dopisał: bo gatunek leży i kwiczy. No ale zawsze jest genialny Demon's Souls...

Ciekawe jak się nasi spiszą przy okazji Two Worlds 2 <trzyma kciuki>.

A Catherine to nie jest RPG tylko przygodówka akcji z elementami horroru.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Dziś zaliczyłem powrót do gatunku o którym myślałem, że dla mnie już umarł. Kitsu Saga bo tak nazywa się nowy MMOrpg jaki miałem okazje dziś przetestować. I muszę przyznać że bardzo przypadł mi do gustu bardzo ciekawy podział skillów w zależność od klanu. Możliwość zdobywania materiału za pomocą duszków ( tytułowych Kitsu ) w własnej wiosce. Jeśli lubicie ten gatunek warto na nią zerknąć choć do takich mega produkcji jak WoW czy Guild Wars jest jej na pewno daleko.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Gram sobie aktualnie w Personę 2: Innocent Sin i powiem tylko tyle że fakać current-geny i ich drętwe rpg;].

Owszem, Catherine to nie jest RPG, ale słyszałem, że Atlus testuje na niej silnik do nowej Persony:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sylvan Wielki »

Machnął już kto 100% w FF XIII. jak to tam wygląda - sprzeczne informacje do mnie docierają, chodzi głównie o ulepszanie broni.
Kupiłem ostatnio kilka nowych gier w tym FF XIII właśnie i wypada dać nura w ten świat po raz kolejny.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Zapowiada się kolejny kawał porządnego RPG jako fan serii już się ślinie The Elder Scrolls V nadciąga :D.

Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”