Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Komandos »

To już lepiej mayflasha mogłeś kupić :P
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

Spoko. To moj 1 Stick a niechcialem wydawac tak duzo bo niewiedzialem czy mi sie spodoba. Stick jest do Tekkena 6 i do SSF4 za pade dni. a 8 guzikow wyjdzie 25 euro razem z przesylka wiec nietak drogo 20 juz mam ;p
W razie pytań pisać na PW lub email: [email protected]
Awatar użytkownika
monstrol
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 02-02-2010, 22:35

Na czym najwygodniej grać w Dead or Alive?

Post autor: monstrol »

Wiadomo, że ta bryła plastiku, który ktoś dołączył do Xboxa i Xboxa 360 i nazwał joypadem, do grania w Dead or Alive (i inne bijatyki), niezbytnio się nadaje. Na czym więc gra się najwygodniej?

Jeżeli chodzi o DoA 4, to ideałem dla fana byłby na pewno oficjalny arcade stick Hori, ponoć całkiem solidny, jednak obecnie bardzo ciężko go kupić - a mówię tutaj o drugiej ręce, bo nikt w sklepie tego już nie zaproponuje. Dla chcącego oczywiście nic trudnego i sprzęt w dobrym stanie za ok. 50$ można wyrwać na e-bayu np. z Ameryki - jednak i tutaj ofert jest bardzo mało.

Obrazek

Inne arcade sticki pewnie też przy DoA 4 bardzo fajnie się sprawują - jednak niech wypowie się ktoś, kto z nimi obcował.

Jeżeli ktoś chce mieć bardziej uniwersalny kontroler, czyli joypad, to można zastanowić się nad zakupem adaptera joypada od PS2/PS3. Zarówno do X1 i X0 takowe są dostępne - jednak trzeba pamiętać, że joypad od PS2/PS3 też ideałem nie jest i trzeba go trochę pomęczyć, aby przekonać się, czy dobrze leży w dłoniach. Czy są jednak ludzie, którzy nie dzierżyli joypada od PSX/PS2/PS3? Co jest w 100 procentach pewne - joypad ten oferuje 1000 razy lepszy, niż joypady Microsoftu, krzyżak. A to bardzo istotne w bijatykach.

Sytuacja jest o tyle głupia w przypadku X0, że MS nie umożliwia oficjalnie produkcji zamienników joypadów, więc fani bijatyk skazani są na MS-owe, beat-em'upowo upośledzone kontrolerki. Jeżeli chodzi o X1 to zamienników jest mnóstwo, ale... zazwyczaj wzorują się na oryginale i nadal sporo można im zarzucić.
Strona Dead Or Alive w serwisie Honmaru - zapraszam! https://doa.honmaru.pl
Łyniek
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 03-11-2009, 18:54
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Łyniek »

Witam
Już od ponad roku noszę się z zamiarem kupna AS, moją uwagę zwrócił wcześniej wspomniany AS T6 HORI z tego co się doczytałem jest to HORI Wireless Fighting Stick 3 tylko z naklejk a T6 http://www.allegro.pl/item1076498147_be ... obson.html
goskan pozwolił sobie go skrytykować pisząc
Myotis pisze: Warto kupić?

goscan odp: Nie. Jakbym miał PS3 i musiał kupować taki stick do tekkena to wolałbym zostać przy sixaxisie(czy jak go zwą) i tobie też radzę. W komentarzach na playasia piszą, że to na sanwie co jest bzdurą.
teraz moje pytanie czy rzeczywiście z Sanwą ma on niewiele wspólnego?
W takim razie co jest w środku?

i jeszcze jedno pytanie

Czy można tego AS kustomizować np: o Seimitsu LS-32 lub Seimitsu LS-56 + jakieś dobre butony Sanwa, Semitsu
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Z tego co widziałem ten stick jest stosunkowo niski, także mogą być problemy z modowaniem niektórymi gałkami. Widziałem na necie mody gdzie trzeba było podnieść trzonek wyżej aby gałka się zmieściła co w rezultacie sprawiało, że gałka wystawała ponad blat o ok.1 cm wyżej czego osobiście nie polecam. Czyli wstawisz sobie tam może i LS'a, ale będzie cię to kosztowało trochę wysiłku.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

Watpie aby zmiescilo sie tam LS-32, mysle ze ew. LS-33.

Do tej skrzynki bezproblemowo wchodzi sanwa JLF. Osobiście to tylko tym joyem bym modował.

Pytasz co jest w środku? Mniej więcej to ten sam shit co w T5 sticku/namco sticku. Z oryginalnymi częściami typu sanwa czy zwłaszcza seimitsu ma to niewiele wspólnego. Warto dodać, że przyciski są wlutowane na pcb (tak samo jak w dwoch ww. stickach) co tylko dopełnia tragedii.

Podsumowujac: 189zl za plastikowa skrzyneczke + baze to "troche" za duzo.
Ogolnie naprawdę warto raz wywalić więcej pieniędzy i mieć sprzęt na lata. W przypadku Arcade Sticków nie ma czegoś takiego jak OPŁACALNA tańsza alternatywa. Amen.
Łyniek
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 03-11-2009, 18:54
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Łyniek »

Czyli nic dobrego ale można je rozdzielić na kość i dopiero PCB tak?
Mnie najbardziej kręci ta bezprzewodowość. Ma ktoś może schematy jak zmontować AS na podstawie pada od PS3. Mam znajomego elektronika który by mi to zmontował a części bym zamówił z arcadeshop.de ew. ten HWFS3 by posłużył za podstawę do innej budy z innymi podzespołami.

Ren może się mylę, nie znam się za bardzo ale za 189zł za taki sprzęt to i tak niewiele.
Chcieć złożyć nawet taniego AS wyjdzie tyle samo a może nawet więcej.
Chcą zamówić nawet badziewie to sam koszt przesyłki wynosi około 100zł
11 marnych przycisków to koszt około 45zł a gdzie reszta (ta z najniższej półki)
Kupując HWFS3 dodatkowo otrzymujemy kontroler bezprzewodowy jak dla mnie to ogromny + i nadzieja na zajefajny AS w przyszłości po odpowiednim modzie. mi nie chodzi o tańszą alternatywę tylko o podstawę (bazę) przyszłego AS a chce LS-a bo podobna są szybsze od Sanwy, które się (mulą?). Jestem na etapie czytać, szukać ale już wytrzymać nie mogę i chcę mieć.
Ostatnio zmieniony 20-06-2010, 08:25 przez Łyniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Lokolake
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19-06-2010, 20:03

Re: Arcade stick

Post autor: Lokolake »

Witam, planuje zakupic arcade sticka... Problem tkwi w tym - jakiego. Chcialem zamowic madcatz SE ale opinie na jego temat sa bardzo odmienn, TE jest za drogi. Chodzi mi o cos, co bede mogl podlaczyc i do pieca i do xboxa, grac mam zamiar glownie w street fightera.
Mam nadzieje ze mi cos doradzicie :D
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

Lokolake pisze:Witam, planuje zakupic arcade sticka... Problem tkwi w tym - jakiego. Chcialem zamowic madcatz SE ale opinie na jego temat sa bardzo odmienn, TE jest za drogi. Chodzi mi o cos, co bede mogl podlaczyc i do pieca i do xboxa, grac mam zamiar glownie w street fightera.
Mam nadzieje ze mi cos doradzicie :D
Ja kupiłem TE na allegro i uwierz nie żałuję tych prawie 600 zł, które wydałem. Stick jest super. Wymieniłem sobie w nim gałę na battopa i chodzi jak marzenie.
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Arcade stick

Post autor: SFan »

Witam, mam zamiar kupić Mad Catz Street Fighter IV Tournament Edition za 389zł, grał ktoś na nim poza KBB? Zamierzam właśnie grać głównie w SF4 i SSF4 i poza nimi interesują mnie raczej bitki 2D, jakieś opinie pod tym kątem? I jeszcze prosiłbym o wypowiedzenie się na temat jakości jego wykonania, z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pablo_g_82
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 27-03-2007, 12:48

Re: Arcade stick

Post autor: pablo_g_82 »

ja posiadam tego sticka do xbox 360 i jestem bardzo zadowolony gra sie bardzo przyjemnie i lekko ale to wszystko zalezy od wprawy jak nie grałes jeszcze na sticku to bedziesz musiał potrenowac troszke zeby ogarną system gry ssf4 ,co do wykonania sticka to musze powiedziec ze jest bardzo dobry zadnych wystajacych śrubek itp co do samych czeci to masz wszystko oryginalne czesci sanwy przyciski bardzo czułe wysterczy lekko wcisnac ,sa nisko profilowane wiec nie bedziesz chaczył paluchami o inne przyciski co do joystkicka to musze powiedziec ze w oryginale jest rotacja cztero kierunkowa czyli kwadrat ja do stwojego załozyłem octagon i mam osmiokierunkowy teraz sie gra bardzo przyjemnie w miare cicho a to dlatego ze mikroprzełaczniki tez som dobrej firmy nie pamietam nazwy teraz co do płytki PCB to zawiele nie moge powiedziec na ten temat ale wszystko smiga jak na rezie a gram czesto.
Jeżeli masz mozliwosc kupienie sticka za 389zł to smiało łykaj ja za swojego dałem 520 zł
Awatar użytkownika
SFan
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 29-09-2010, 20:38
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Arcade stick

Post autor: SFan »

Tak, wiem o tym, jakikolwiek kontroler wymaga przyzwyczajenia i treningu, np w sf4 radzę sobie na padzie od xboxa 360 na poziomie medium hard całkiem przyzwoicie a w ssf4 nawet na hardzie mam zwykle 100% wygranych pojedynków ale gra mi się niekoniecznie wygodnie i nawet proste ultra mi czasem nie wejdzie gdyż właśnie z braku wygody wykonam przykładowo jedną ćwiartkę niedokładnie, o niektórych trialach nie wspominając, na sticku ostatnio grałem w salonie gier co było dawno więc czeka mnie ogranie nowo zakupionego, z tego co mówisz powinienem być z niego zadowolony i chyba pójdę za Twoją radą, wielkie dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: roy »

Mam zamiar zakupić AS do xbox'a 360 w granicach do 250zł, a ponieważ mam nadzieje, że wiele osób na forum zna się na tym. W skrócie co bylibyście w stanie mi polecić?
Obrazek
Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: WolfBogard »

Jesli chcesz kupic nowy to nic konkretne za te grosze nie dostaniesz. Chyba, ze interesuja Cie marne imitacje. Proponuje zalozyc sobie konto na E-bay i wyrwac jakiegos SSFIV TE sticka za 1/2 ceny. Z wysylka wyjdzie Cie moze ze 320/350zl i bedziesz mial go przynajmniej na Sanwach.
Przyklad:
http://cgi.ebay.co.uk/Street-Fighter-4- ... 500wt_1156
Obrazek
Awatar użytkownika
HiKrush
Master
Master
Posty: 267
Rejestracja: 01-11-2010, 16:37
Lokalizacja: Electricity
Ogrywam: Tekken
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: HiKrush »

A co te mayflashe warte? Chodzi mi o tego:

http://allegro.pl/profesjonalny-arcade- ... 15531.html

Grał ktoś na tym?
Bagiety już jado
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”