Wybór postaci

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Blazer00
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02-08-2010, 10:27

Wybór postaci

Post autor: Blazer00 »

Witam. Od niedawna gram w t5 i chciałbym wybrać sobie z 2 postacie którymi dążył bym do perfekcji, jednak jest ich tyle, że nie mam pojęcia którą wybrać. Wybór ograniczyłem do kilku i prosił bym Was nie o ocenianie która jest najlepsza tylko o jakieś jej wady, zalety, trudność w opanowaniu ciosów, czy ma dobre te juggle. Zależy mi, żeby postać była dość(tu brakuje mi słowa ;/), żeby potrzebne było wykorzystywanie nią całej gamy ciosów, a nie 5 combo na krzyż i tyle z zabawy. Dobrze, więc wybrałem sobie kinga,ma efektowane ciosy, gra się dość przyjemnie, jednak wydaje mi się dość trudny i ciągle się zastanawiam nad nim. Druga postać chciałbym, żeby była szybka, ofensywna i obijała przeciwnika gradem ciosów w morde :) Myślałem nad Leiem , Jinem(choć to nie ten sam co w t3) Kazuya, Heniem, Brayanem i może tym boxerem Stevenem czy jak mu tam. Proszę o krótka charatkerystyke tych postaci, Z góry dzięki
demolka654
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11-09-2010, 21:52

Re: Wybór postaci

Post autor: demolka654 »

Z tych postaci które wymieniłeś ogarniam prawie perfekcyjnie Lei-a a brayan tylko kilka combo.. Co do Lei-a powiem ci ze ma sporo ciekawych i efektownych combo wmiare łątwych do nauczenia. Szybko idzie nim ogarnąc gre. Z tego co słyszałem genialną postac jest FENG ale nie powiem ci wiecej bo niestety o nim nic nie wiem:]
piksel091
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 04-03-2010, 13:57

Re: Wybór postaci

Post autor: piksel091 »

Ja bym ci polecil lei'a zeczywiscie ma duzo combo i jest latwy w opanowaniu,jak ktos lubi film pijany mistrz i ma ochote pograc kims w podobnym stylu to tylko lei,polecam jeszcze devil jina jest to ten co z 3,jin w 5i4zostal zmieniony gdyz powrocil kazik i glupio by bylo grac 2 takimi samymi postaciami.Powracajac do tematu jezeli lubisz jina to devil jin jest dla cb,jeszcze moge dac stev'a on ma combo od groma sam nim gram i jest latwy w opanowaniu,niestety nie moze kopac ale ja jebutnie z piachy to zabije xD.Powracajac do bryana ma malo combo ale jak nacisniesz odpowiednie przyciski w odpowiednim czasie to zobaczysz na co go stac
zycie jest jak papier toaletowy kazdy wie jak jest
Blazer00
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02-08-2010, 10:27

Re: Wybór postaci

Post autor: Blazer00 »

Mógł by ktoś zamieścić kilka porad na temat gry Leiem ?? Ciosy z których można przejść do konkretnych stylów, jakieś juggle, pożyteczne combo, kilka osobistych wskazówek co do walki nim. Był bym wdzięczny
Awatar użytkownika
keNzo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 01-12-2009, 09:32
Lokalizacja: Spod monopolowego ;)
Kontakt:

Re: Wybór postaci

Post autor: keNzo »

Ja osobiście polecił bym Ci Kazuye... Jest szybki i zabiera konkret demage ale nie jest łatwy w opanowaniu. Aby grać nim efektywnie trzeba opanować wszystkie ciosy (ale chyba o to Ci chodzi) i każdego z nich korzystać. Cóż więcej mogę napisać... Ta postać ma w sobie moc...która w czasie gry Ci się udziela...Jak zrobisz już Electric Wind God Fist(EWGF : pNp/d+2) zrozumiesz o czym mówię...
Jeśli natomiast chodzi Ci o grad ciosów w mordę to będzie pasował Steve, tylko tyle, że ta postać nie wymaga w pełni opanowania...;), przynajmniej z początku... Aby wygrywać nim walki na przeciętnego gracza wystarczy znać ok 12-15 kombinacji...
Jeśli chodzi o Kinga to faktycznie gra tą postacią nie należy do najłatwiejszych, ale gdy już się opanuje jego ciosy (w tym multi i rzuty oczywiście) grając później odczuwa sie ogromną satysfakcję z każdej walki...
Oczywiście Lei też jest dobrą postacią (bo umówmy się, że w Tekkenie słabych nie ma) ale moim skromnym zdaniem to jedna z trudniejszych postaci do opanowania. Gra nim jest efektowna aczkolwiek aby była efektywna no to trzeba spędzić trochę czasu na tych jego pozycjach z leżenia tygrysa itp.
Jina opisał bym podobnie jak Kazuye z tym wyjątkiem, że Jinem już można bardziej zamieszać...W ogóle jak dla mnie to Mishimy są wjebani w techno ^^( znaczy że Henio też).
Bryan jest dobrą szybką postacią, która to w parę chwil z mordy potrafi zrobić przecier. Nie jest to postać trudna w opanowaniu lecz z początku może wydać się trochę sztywny, przy dłuższej grze nim to wrażenie znika...Jest to druga postać którą bym Ci polecił...
Trzecią postać jaką bym Ci polecił korzystając z twojego opisu to Law i nie rozumiem czemu go nie uwzględniłeś...
P.S. Powodzenia w nauce i miłego grania ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”