Darmowe i legalne filmy online

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Dumian »

Wzorem tematu z <a href="viewtopic.php?t=2575" target="_blank" class="postlink">darmową muzyką do słuchania online</a> postanowiłem założyć podobny temat, tym razem dotyczący filmów.

Dzisiaj tom21 dał mi znać o serwisie YourLiveCinema.TV, w którym udostępnionych jest wiele ciekawych filmów w bardzo dobrej jakości, z możliwością wybrania ścieżki dźwiękowej, napisów itp. Postanowiliśmy, ze warto podzielić się tą informacją z innymi użytkownikami Honmaru, tak więc pojawił się news na stronie przedstawiający omawianą usługę na przykładzie filmu Tekken, który można tam obejrzeć.

Początkowo podchodziłem do tego sceptycznie jednak jakość faktycznie okazała się bardzo dobra, jedynym warunkiem odpalenia filmu jest obejrzenie krótkiej reklamy przed projekcją oraz instalacja dedykowanego odtwarzacza ważącego niecałe 6 MB (szybka i prosta czynność), wybór filmów okazał się zachęcający, no i wypróbowałem, faktycznie działa:).
YourLiveCinema.TV pisze:(...) aby odtwarzanie było płynne, konieczne jest stosunkowo szybkie łącze internetowe. Strumień video najniższej jakości ma 800Kbits, a najniższy strumień audio ma 128kbits, czyli użytkownik posiadający łącze 1 Mbits nie powinien mieć problemów z oglądaniem filmów i innych pozycji w naszym internetowym kinie.
Dajcie znać co myślicie o tym rozwiązaniu i czy znacie jakieś inne godne polecenia serwisy tego typu.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Yamada »

A gdzie tam w ogole jest gwarancja, ze to jest legalne?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Dumian »

Nie doszukałem się konkretnych informacji o licencjach itp. w każdym razie ostatecznie jest co najmniej tak samo legalne jak oglądanie filmów na Youtube, a nawet bardziej, bo na Youtube ściągasz filmy na dysk jako pliki tymczasowe, podczas gdy tutaj cały proces odbywa się po stronie serwera.
YourLiveCinema.TV pisze:Wszystkie pozycje (...) są strumieniowanie bezpośrednio z naszych serwerów, a strumieniowanie odbywa się bez potrzeby zapisywania danych na dysku użytkownika, dlatego też, aby odtwarzanie było płynne, konieczne jest stosunkowo szybkie łącze internetowe.
Tak więc moim zdaniem z punktu widzenia użytkownika jest to w pełni legalne, nawet gdyby sam serwis nie miał wymaganych licencji do niektórych lub wszystkich filmów (co jest nawet trudne do potwierdzenia dla przeciętnego odwiedzającego).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Komandos »

Jeśli nie masz filmu na dysku twardym w swoim kompie to według Polskiego prawa jest legalne ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Dumian »

Jeśli chodzi o legalne i darmowe pełne wersje filmów to znam jeszcze jeden serwis: youtube.com/movies. Co prawda nie znajdziemy tam nowości, a raczej stare klasyki (chociaż widziałem jakiś film dokumentalny z 2009, więc i takie się trafiają) to jednak warto wspomnieć o stronie w tym temacie, znalazłem tam np. Big Boss / Wielki szef z Brucem Lee (niestety nie najlepsza jakość i dubbing) oraz kilka filmów z Jackie Chanem :)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
tom21
Student
Student
Posty: 61
Rejestracja: 05-08-2006, 02:30

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: tom21 »

Wyhaczylem jeszcze IPLEX - http://www.iplex.pl/

Nie testowalem, ale tez cos ciekawego maja w ofercie (nawet w jakosci HD).
www.WEOL.org
Winning Eleven 2002 OnLine Center
Awatar użytkownika
Dreamcaster
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 87
Rejestracja: 18-03-2006, 19:48

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Dreamcaster »

Przedwczoraj oglądałem na tym iplex film (Bad Boys Cela 425 - dokumentalny), całkiem fajna stronka. Wymaga jedynie wtyczki java do Firefoxa. Jedyny minus to 3 minuty reklam przed załadowaniem się filmu, trzeba jeszcze w czasie tych reklam odpowiedzieć na jedno pytanie. Reszta jest OK
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: Dumian »

Testowałem iplex.pl i też mogę polecić, filmy się nie zacinają, jakoś bardzo dobra, spora oferta filmów legalnie i za darmo, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów. Na koniec cytat ze strony.
iplex.pl pisze:Od lutego br. iplex.pl, jako pierwszy tego typu serwis w Polsce, udostępnia swoje usługi zupełnie za darmo. Użytkownicy iplex.pl mogą więc oglądać pokazy filmowe w bardzo dobrej jakości, legalnie i bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Serwis finansowany jest z dochodów z reklam. To sposób na zapewnienie internautom projekcji, sponsorowanych przez reklamodawców poszukujących nie tylko mierzalnych, ale przede wszystkim stuprocentowo oglądanych reklam video. W ofercie iplex.pl znalazły się zarówno filmy pochodzące z repertuaru komercyjnego, jak i ambitnego. Rozszerzono ofertę o materiały podróżnicze, przyrodnicze, historyczne a także bajki i kabarety.

Płynny odbiór filmów na iplex.pl w jakości PAL jest dostępny już na łączach od 256 kbit/s (...) Serwis nie wymaga instalowania żadnej aplikacji na komputerze Użytkownika, a jakość transmisji automatycznie dostosuje się do prędkości jego łącza.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
twojtyp
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18-11-2014, 10:26

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: twojtyp »

Ja lubię zalukaj:-) mają szeroką bazę filmów i seriali
Awatar użytkownika
hut66
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 30-01-2016, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Darmowe i legalne filmy online

Post autor: hut66 »

na ekino.tv też masz duzą bazę filmów ;) ale zalukaj też dobre
Zablokowany

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”