Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Action »

wg sprzedawcy bez problemu poradzisz sobie z 'haryukenami' także bierz w ciemno :P

Na poważnie, jest to najtańszy sensowny stick jaki możesz znaleźć na allegro, w sam raz na początek, ale najstarsi gorole powiadają, że ostro awaryjne.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Dumian »

Potwierdzam awaryjność, sam wysyłałem od razu po zakupie na gwarancję, jeden przycisk nawalał od nowego. Co do samego grania to gałka jest ok, gorzej z przyciskami, ale po treningu da się pograć. Z tego co czytałem bardzo dobrze nadaje się do modowania, więc na początek powinien być ok, później można pobawić się w przeróbki jeśli taka gra kogoś wkręci. Tutaj bardziej szczegółowy test tego sticka, ja się skusiłem, ale później i tak wróciłem do pada.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Komandos »

Też mam tego sticka i pogrywam od czasu do czasu. Sprzęt wart swojej ceny :P Jeśli jednak ktoś myśli poważnie o grze na sticku to chyba lepiej coś droższego i lepszego kupić. ;)
Awatar użytkownika
chupser
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 15-12-2010, 12:34

Re: Arcade stick

Post autor: chupser »

Orientujecie się może czy w takim mayflashu da się wymienić balltopa na battopa? Jeżeli tak to na jakiego?
Szukać na:
Serwer: irc.irchighway.net
Kanał: #honmaru
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

chupser pisze:Orientujecie się może czy w takim mayflashu da się wymienić balltopa na battopa? Jeżeli tak to na jakiego?

Da się jak w prawie każdym joysticku. Trzeba tylko dokupić sobie tego battopa.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Hejka mam zamiar wymienić joya w sticku u tu rodzi się pytanko testował ktoś z was tego??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Ja gram na LS-32 niecałe 2 lata i sprawuje się całkiem nieźle. Szybki, nie zamula, dosyć niski shaft, skok też niezbyt duży (choć osobiście wolałbym jeszcze mniejszy). Całość na kwadracie, ale można wmontować ogranicznik. Ogólnie do Tekkena daję radę. Z 2D jest trochę ciężej (z racji kwadratu w standardzie), mimo iż ponoć ten model był standardowo montowany w oryginalnych cabach z 3s. Jeśli wcześniej na tym joyu nie grałeś będziesz się musiał chwilę przyzwyczaić. + jest to chyba jeden z głośniejszych joyi (choć to może wina mojego pudła...). Zdaje mi się że można go wyrwać taniej niż w tym linku co podałeś, jeszcze jakiś czas temu widziałem, że ktoś chciał sprzedać używkę za 6 dych.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Thx za info K' teraz też mam na kwadracie dokładnie amerykańca WICO ale już widać pierwsze oznaki zużycia więc rozglądam się za alternatywą :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
grabczas
Student
Student
Posty: 30
Rejestracja: 25-02-2011, 07:47
Lokalizacja: Białystok
Ogrywam: VF5FS; SCV
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: grabczas »

JA bym chciał zapytać czy ten http://allegro.pl/profesjonalny-arcade- ... 42959.html stick nadawałby się na początek i z czasem do customizowania (Niestety nie mam możliwości zrobienia sobie skrzynki od zera na ten moment.
Sua Sponte
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Bardziej rozbudowany Mayflash (ma ps buttona). Baza wydaje się niższa przez co chyba nie wsadzi się tam każdego joya, ale na Shoryuken.com widziałem, że standardowe gałki do niego wchodzą. Części jakie są w standardzie (gałka, przyciski) to to samo co w Mayflashu, a o nim zostało już chyba wszystko napisane. Słowem jeśli nie chce ci się nic innego szukać na początek w sam raz (czyt. bierz :) )
Awatar użytkownika
grabczas
Student
Student
Posty: 30
Rejestracja: 25-02-2011, 07:47
Lokalizacja: Białystok
Ogrywam: VF5FS; SCV
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: grabczas »

Niedługo będę zamawiał tego mayflasha i chciałem się dowiedzieć czy dużo musiałbym przygotować kasy na zmianę przycisków i samego joya? Póki co głównie młóciłbym nim na PS2 (VF4Evo, SC3) na kompie pewnie jakieś bitki 2d bym męczył. I czy ktoś sprawdzał ile wytrzymają seryjne części?
Sua Sponte
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

grabczas pisze:Niedługo będę zamawiał tego mayflasha i chciałem się dowiedzieć czy dużo musiałbym przygotować kasy na zmianę przycisków i samego joya? Póki co głównie młóciłbym nim na PS2 (VF4Evo, SC3) na kompie pewnie jakieś bitki 2d bym męczył. I czy ktoś sprawdzał ile wytrzymają seryjne części?
Mogę wypowiedzieć się nt. pierwszego mayflasha (czarny) , w tej nowej edycji zapewne niewiele się zmieniło.
Joystick myślę, że wytrzyma dość długo - poza tym mikroprzełączniki są w nim wymienne jak w każdym joyu i można założyć jakieś markowe np. omrony. Natomiast co do przycisków to wg mnie jest to totalny random, generalnie są naprawdę tandetne. Jeśli chodzi o cenę części typu joy i buttony to dużo zależy od kursu waluty.

Przykładowy sklep: http://www.arcadeshop.de
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Zamawiałem w Arcadeshopie restrictor, fajny sklep tylko ze 2 tygodnie idzie towar...(oczekiwanie umila retro quiz na ich stronie ;)
A czy ten Mayflash jest głośny?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Często pytacie jaki stick kupić. Znany i lubiany guru arcade sticków na forum emudreams.pl napisał:
kowal pisze: to sie kupuje jak sie ma kase w takiej kolejnosci
HRAP VLX
HRAP SE
HRAP SA
SF4TE
Ja np na pewno wezmę tę listę pod uwagę.
ObrazekObrazek
Doniu
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24-05-2011, 07:03

Re: Arcade stick

Post autor: Doniu »

Witam

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż HRAP Premium VLX nówka sztuka do X360 w dobrej cenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”