Remake gier - temat ogólny

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: SubZero »

Remake jakiej gry z PSX zobaczyłbyś na PS3?

Pierwsza trójka mało zaskakująca, chociaż spodziewałbym się innego układu (7-9-8).

Dla 'nie-krzaczkowatych':

Kod: Zaznacz cały

    1. Final Fantasy VIII (100%) 
    2. Final Fantasy VII (99.2%) 
    3. Final Fantasy IX (91.2%) 
    4. Xenogears (28%) 
    5. Valkyrie Profile (27.2%) 
    6. Parasite Eve (25.6%) 
    7. Ghost in the Shell (24.8%) 
    8. Bakusou Dekotora Densetsu: Art Truck Battle (19.2%) 
    9. Klonoa: Door to Phantomile (15.2%) 
    10. Dino Crisis (9.6%)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Jo-Jo »

Nie wiem po co im rimejk Klonoy skoro wyszedł już jakiś czas temu na Wii.

Rimejk Dino Criris odpowiednio sporządzony ( znaczy - na takich samych zasadach jak oryginał czyli bez pójścia w stronę akcji a'la dwójka i trójka ) mógłby wskrzesić z powodzeniem serię.
A gra GitS'a na PSX'a była tak średniawa, że musieliby się z nią zabrać konkretni ludzie aby cokolwiek z tego wyszło.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

W ramach ciekawostki pozwolę sobie poszerzyć listę do top 20:

1. Final Fantasy VIII (Square)
2. Final Fantasy VII (Square)
3. Final Fantasy IX (Square)
4. Xenogears (Square)
5. Valkyrie Profile (Enix)
6. Parasite Eve (Square)
7. Ghost in the Shell (Sony)
8. Bakusou Dekotora Densetsu (Human)
9. Klonoa: Door to Phantomile (Namco)
10. Dino Crisis (Capcom)
11. King's Field (From Software)
12. Segare Ijiri (Square)
13. Legend of Dragoon (Sony)
14. Front Mission Alternative (Square)
15. Vagrant Story (Square)
16. Tobal No.1 (Square)
17. Kowloon's Gate (Artdink)
18. Bushido Blade (Square)
19. Ehrgeiz (Square)
20. Pepsiman (Kid)

Większość nie dziwi, reszta nie powinna, bo nastawiona typowo na tamtejszy rynek, ale Pepsiman to pewnie jakaś literówka ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Jo-Jo »

O - Kowloon's Gate - przydałoby się w końcu jakieś międzynarodowe wydanie =/.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Martins »

Remake FF8 czy 9 to dla mnie bezsens, te gry do dzisiaj prezentują się świetnie. Na pierwszym miejscu widziałbym FF6 - ten tytuł jest wart odnowienia, a graficznie wiadomo, że na dzień dzisiejszy nieco ssie. Bushido Blade to świetny pomysł - tego klasyka chętnie bym zobaczył w nowym wcieleniu. Podobnie Ehrgeiz (przyznam, że to jedna z moich ulubionych bijatyk na psxa). W przypadku Dino Crisis, to wolałbym raczej remake drugiej części, która była według mnie lepszą grą od jedynki. Klonoa? Tej platformówce do dzisiaj niczego nie brakuje. A King's Field był klepą (nawet jak na swoje czasy), dlatego tu może być tylko lepiej.
Awatar użytkownika
keNzo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 01-12-2009, 09:32
Lokalizacja: Spod monopolowego ;)
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: keNzo »

SubZero pisze:Pierwsza trójka mało zaskakująca, chociaż spodziewałbym się innego układu (7-9-8).
No na to chętnie bym poczekał...też w tej kolejności
Martins pisze:W przypadku Dino Crisis, to wolałbym raczej remake drugiej części, która była według mnie lepszą grą od jedynki.
Moim zdaniem to właśnie jedynka była lepsza... Fakt, że 2 miało więcej opcji ale 1 miało swój klimat. Capcom na RE się dużo nauczyło i może to być naprawdę niezły remake...
KRELIAN pisze:13. Legend of Dragoon (Sony)
KRELIAN pisze:15. Vagrant Story (Square)
KRELIAN pisze:19. Ehrgeiz (Square)
Jak dla mnie te tytuły powinny być wyżej :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

Dla mnie osobiście tylko dwie gry z tej listy nadają się/zasługują na remake: FFVII i Dino Crisis. Z tym że DC można zrobić już dziś, a Finala może za parę lat, jak już ludziom znudzą się tunele rodem z XIII i przestaną kupować liniowe gry ;].

FFVII dlatego, że jest w 3d, a postaci wyglądają jak cytuje: "dzieci z wodogłowiem" - nigdy mnie ta technika nie jarała (choć też zbytnio nie przeszkadzała) i wraz z postępem grafiki 3d pewnie każdy chciał, aby Cloud i spółka wyglądali co najmniej jak w FFVII Advent Children lub Tech Demie PS3. Jeżeli dodamy do tego voice acting, to już w ogóle byłby odjazd, a dokładając jeszcze masę questów i mocniej rozwinięty system z materiami, mielibyśmy solidny tytuł z koniecznym narzekaniem jak to kiedyś było lepiej. O takich banałach jak otwartość świata już nawet nie mówię. VIII i IX to już nieco inna bajka. Postaci wyglądają naturalnie, zaś same gry są wciąż zbyt świeże na gruntowne odmładzanie.

FFVI? Gra prezentuje zbliżony poziom do Chrono Trigger. Poza tym jest w 2d, a ostatni remake wyszedł nie tak dawno, bo na GBA. Wątpię w jakiekolwiek odświeżanie finali w najbliższym czasie. FF1,2,4,5,6 doprawili w 2d, co wyszło na dobre tylko pierwszym dwóm. FF3 i FF4 zrobiono w 3d ze skutkiem niezłym, ale zabrakło pompy.

Wniosek? Tylko FF7 ma szansę na prawdziwy remake ... w swoim czasie ;].

Dino Crisis pewnie by się tutaj nie pojawił, gdyby nie to, że wiem jak wyglądają 'rimejki' Capcomu. Resident Evil na Gacka dał radę, także wierzę, że gdyby już zdecydowano się na DC, to mielibyśmy co najmniej solidną pozycję (pod warunkiem zachowania podobnej kamery i mrocznej kolorystyki z nienaruszonymi/dodatkowymi smaczkami straszakami). Tak na marginesie, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy wolą DC2 - przecież to zwykła strzelanina, która zgubiła się z powołaniem. Gdyby jedynka była w podobnej konwencji to owszem, ale była solidnym survival - horrorem i tego właśnie oczekiwałem po kontynuacji.

Wracając jeszcze do powyższej listy i tytułów takich jak Tobal czy Ehrgeiz to też nie czaje po co komu remake takich gier. Pomijając bijatyki, którym daleko do tuzów gatunku, części erpegowe składały się na chodzenie po ciasnych korytarzach, zbieraniu pierdół i waleniu czym popadnie - fajne były te tytuły w swoich czasach, ale do takiego top 6 tej listy mają jednak z odrobinę lat świetlnych. A Bushido Blade? Były kolejne części - ostatnia na PS2 i jakoś nie poszedł im ten kierunek przedstawienia walki (choć przyznaje, że w swoich czasach robiła wrażenie), ale kto wie ... gdyby odpowiednio dopieścić.

King's Field na tej liście pojawił się zapewne tylko dlatego, że panuje ogólna szajba na punkcie Demon's Souls i pewnie tak chcieliby ankietowani, aby wyglądały od początku gry From Software.

Xenogears, Vagrant Story, Valkyrie Profile, FFT - te typy nie dziwią, ale wydaje mi się, że w przeciwieństwie do takiego FF7 nie nadawałyby się na remake, bo każda jest na tyle wyjątkowa (od oprawy po system), że nawet najmniejsza zmiana mogłaby zniszczyć pierwotny odbiór. Wspomniałem o FFT, który doczekał się mocno poprawionej wersji na PSP, na DS nie tak dawno wrzucono ulepszony Chrono Trigger - takim zabiegom mówię jeszcze tak, ale wrzucać to wszystko w 3d z nową grafą w stylu FFXIII? Osobiście jakoś tego nie widzę, siódemkę jak najbardziej ;].

Inna sprawa to odświeżacze na zasadzie God of War I i II w HD, ale tu już wszystko zależy od konkretnych tytułów - jedne mają predyspozycje, inne lepiej zostawić w spokoju.

Jeżeli ktoś ma coś do dodania w temacie remake'ów to pisać śmiało - jak będzie odzew to się przeniesie posty i zrobi odpowiedni temat.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: J.a.r.e.k. »

Akurat Super Deformed Chars z FFVII i FFIX całkowicie trafiają w mój gust, dlatego w ogóle nie podobają mi się te części sagi w których upodabniają postaci do ludzi - do bólu. Sukcesem jest taka aranżacja produkcji aby gra zapadła w pamięć taka jaka jest. Po co na siłę wyławiać coś, co powinno dryfować na swojej tratwie- jeśli nie wyłącznie dla pieniędzy. Długie nogi dla Clouda, parę dodatkowych kulek materii - to akurat kąsek tylko i wyłącznie dla potomych, bo już nie dla mnie :). Ale jak to mówią, jak człowiek głodny to i odgrzewana pizza dobra.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Martins »

FF6 w wersji PSX i GBA to praktycznie te same gry co oryginał i słowo "remake" w tym przypadku to za dużo powiedziane. FF3 i 4 to faktyczne przykłady konkretnych wznowień.
Co do Dino Crisis, jedynka miała fajny klimat, ale była klonem Residenta co dało się odczuć na każdym kroku i mnie osobiście to przeszkadzało. Dwójka pomimo zmianu charakteru rozgrywki, zyskała nowy unikalny wizerunek, a że nie byla już survival horrorem? Niespecjalnie się tym przejąłem.
FF7: Uważam, że skoro postaci w tej grze podczas turowych walk miały standardowy ludzki wygląd, to podczas eksploracji też taki powinny mieć. Skoro twórcy przyjmują jakąś konwencję, to powinni się jej trzymać. W ogóle jak kończyłem tę grę, to miałem wrażenie, że jest w wielu elementach niedopracowana. Dlatego remake powinien powstać, chociaż szósta część sagi (moim zdaniem) więcej by na takim wznowieniu zyskała z racji tego, iż niektóre elementy fabuły są po prostu nieczytelne przez niedostatki techniczne, które na owe czasy były oczywiście zrozumiałe.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Jo-Jo »

Bo FF7 to najbardziej " rushed out " część z serii ? ( już nie chodzi tylko o mega-engrish - wiadomo z wielu źródeł ile ta gra miała do zaoferowania ).
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Komandos »

Tak na marginesie, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy wolą DC2 - przecież to zwykła strzelanina, która zgubiła się z powołaniem. Gdyby jedynka była w podobnej konwencji to owszem, ale była solidnym survival - horrorem i tego właśnie oczekiwałem po kontynuacji.

DC2 pod względem lokacji, gameplay'u, grafy i ogólnego funu bił DC na głowę ;) To w tej grze po raz pierwszy można było kupować i upgrade'ować bronie i przedmioty co zostało potem rozwinięte w RE4. W ogóle cała rozgrywka przypominała mocno tryb Mercenaries z RE co bardzo mi się podobało :P No ale remake tej gry nie potrzeby, bo jeszcze tak bardzo jak DC pierwszy się nie zestarzała.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Yamada »

Z punktu widzenia fana Dino Crisis, 2ka była słaba. Fabularnie było nieźle - zamieszanie z czasoprzestrzenią było fajnym motywem, ale gameplayowo to już nie było to samo. Remake DC1 - jak najbardziej;].
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: JJK »

FFVII... Czy tylko ja mam dość nieustannego dojenia tego tytułu? Niech gry znane, lubiane i ciągle grywalne nie będą uwzględniane. Po co remake jakiegokolwiek FF? Oczywiście, że dla SE to była by potencjalna żyła złota... no ale co z tego? Moim skromnym zdaniem żaden remake Finala nie był wystarczająco dobry, aby go nazwać godnym danego tytułu. SE ręce precz od remake'ów!. Obiektywnie rzecz biorąc wszystkie części FF z PSXa ciągle mają potencjał, więc SE lepiej by zrobiło zajmując się skuteczniejszą optymalizacją nowych.
Co innego gry godne drugiej szansy i możliwych sequeli, pozycje zapomniane w mętliku mainstreamowego zaślepienia. Dodam parę tytułów do zestawienia:
- One;
- Akuji the Heartless;
- Gekido;
- Bugi;
- Ronin Blade;
Jeśli chodzi o Dino Crisis to zgadzam się w 100% - remake dałby nowe życie tej serii, a Capcom poprzez odnowienie pierwszego Residenta udowodnił, że potrafi przyżądzić bardzo smaczne danie wg starej receptury. Z podanych tytułów imo to on powinien być na pierwszym miejscu. Dziwi mnie wysoka pozycja Bakusou Dekotora Densetsu - gra niszowa, która paru kontynuacji i portów się doczekała... Owszem u nas mało znana, ale skąd pomysł na remake? A może lepszy by był kolejny sequel, ale wydany nie tylko w KKW?
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Opyliusz »

Powinni zrobić kolejną część Galeriansa znanego z PSXa lub Remake poprostu ;]
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Martins »

Opyliusz pisze:Powinni zrobić kolejną część Galeriansa znanego z PSXa lub Remake poprostu ;]
Galerians miażdżył klimatem, pierwsza część to zajebista produkcja. W dwójkę nie grałem, ale podobno wyszła kicha. Z tego względu to właśnie sequel powinien doczekać się remake'u.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”