Remake gier - temat ogólny

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Yamada »

Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

Pozdrawiam wszelkie podobne wynalazki (kiedyś jeszcze był projekt na podstawie Chrono Trigger), także możesz to zarzucić milionom innych napaleńców. Akurat mi do szczęścia jakoś specjalnie FFVII nie jest potrzebna, ot widziałbym ją jako jedyny FF w roli solidnego remake'a z powodów już wymienionych.

A co do odpowiedzi na
Martins pisze: Co do Dino Crisis, jedynka miała fajny klimat, ale była klonem Residenta co dało się odczuć na każdym kroku i mnie osobiście to przeszkadzało. Dwójka pomimo zmianu charakteru rozgrywki, zyskała nowy unikalny wizerunek, a że nie byla już survival horrorem? Niespecjalnie się tym przejąłem.
... posłużę się innym wycinkiem
Komandos pisze:To w tej grze po raz pierwszy można było kupować i upgrade'ować bronie i przedmioty co zostało potem rozwinięte w RE4. W ogóle cała rozgrywka przypominała mocno tryb Mercenaries z RE co bardzo mi się podobało :P
Jeżeli już któryś Dino Crisis klonował RE to przede wszystkim dwójka - elementy strzelaniny z wycięciem survival - horroru, super odkrywcze połączenie dodatkowych misji z RE2 i 3 (które były fajne ale nie na tyle, żeby zdzierać na osobnym tytule). No, ale jak widać taki model się przyjął/podzielił fanów, co widzimy po dziś dzień w biednym RE5. DC potęgowała zupełnie inny rodzaj schizy niż w RE i nie chodzi już tylko o różnice w przeciwnikach. To tutaj pojawił się po raz pierwszy motyw z brakiem wytchnienia po wyjściu z lokacji, a także powrót zabitych przeciwników, co dalej wykorzystano choćby w RE3. Klimat był zupełnie inny niż w RE. Bohaterka może nieco podobna, skrzynki też się znalazły ... na każdym kroku? Na pewno graliśmy w inne gry. DC okazał się tytułem niepowtarzalnym - od którego na dobrą sprawę więcej wzięli w RE3 - więc teraz nie dziwi mnie w sumie odejście od pierwotnej koncepcji, skoro zdawano sobie sprawę, że więcej już z tematu nie wyciągną, stąd właśnie ten tytuł jest moim kandydatem na remake ;]. Podobieństwa oczywiście były - w końcu gry wyszły z tej samej stajni - jednak pisanie (zwłaszcza z perspektywy premiery DC), że była klonem RE jest co najmniej mocno przesadzone, no ale jak kto woli ;].

Ronin Blade aka. Soul of the Samurai to strzał w 10 - brakuje mi już takich tytułów odkąd skończyła się Onimusha.

Bugi? Tutaj bym widział właściwie niezmieniony koncept kamery i ogólnego systemu - podrasować tylko grafe pod HD i wrzucić tak jak niedawno Earthworm Jim HD - najlepiej obie gry w jednym pakiecie na PSN/XBL;].

One, Akuji the Heartless, Gekido - podobnych tytułów jest dużo więcej. Ja bym tu dodał Apocalypse, Deathtrap Dungeon (dziś tytuł już zabija pikselozą), Gex ... więcej innym razem ;]
Ostatnio zmieniony 05-12-2010, 14:10 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Jo-Jo »

SOUL of the Samurai, nie Way of the Samurai.

Kandydatów na rimejki można wymieniać i wymieniać: Echo Night, pierwszy Blood Omen: Legacy of Kain, Cardinal Syn, pierwszy SNESowy Clock Tower ( który tak swoją drogą jest w trakcji realizacji - projekt nazywa się REMOTHERED ), Omega Boost, Grandia, Jumping Flash, Nightmare Creatures, od czasów REmake'a z wypiekami na twarzy oczekiwany rimejk drugiego Residenta, Shadowman, Syphon Filter ( wiem - są nowe części, ale od trójki to już nie to samo ), Tomba, Mission: Impossible ... można by wymieniać i wymieniać do zafajdanej śmierci...

[ Komentarz dodany przez: KRELIAN: 05-12-2010, 14:43 ]
Oczywiście, że Soul, literówka poprawiona ;].
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Yamada »

Ok, co ja bym chciał zobaczyć zrimejkowanego:

FF7
Resident Evil 2
Dino Crisis
Syphon Filter 1 lub/i 2
Tenchu 2 (gdyby nie bugi i brak muzyki byłoby to najlepsze tenchu)
Shadowman
Pitfall 3D
Parasite Eve
Obrazek
Awatar użytkownika
keNzo
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 01-12-2009, 09:32
Lokalizacja: Spod monopolowego ;)
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: keNzo »

Yamada pisze:Tenchu 2 (gdyby nie bugi i brak muzyki byłoby to najlepsze tenchu)
True...true...:)
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Pattrick »

hmmm... Remake Tales of Phantasia daje rade (przynajmniej z tego co widzę), jakby miały być remake'owane starsze FF to właśnie coś w tym stylu chętnie bym zobaczył (w podobnej perspektywie,z nieco poprawioną grafiką) i przy okazji , czy tylko ja mam takie wrażenie , że Snesowa wersja miała najlepszy soundtrack ?
Be Absentminded
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Komandos »

Tenchu 2 (gdyby nie bugi i brak muzyki byłoby to najlepsze tenchu)
Brak muzyki? Może grałeś w jakiegoś ripa z bazaru (joke) :P Anyway muzyka z intro była spoko.
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Opyliusz »

Ja bym chciał Remake Parasite Eve 2 ;) bo to bardzo klimatyczna gra ;] a szczególnie 2 część.
Mieli zrobić 3 część na PSP,PS3 i chyba XBOXA 360 ale wstrzymali :(
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

Remake, czy nowa część Tenchu - tutaj akurat bez różnicy. Zachowany gameplay i model rozgrywki z PSX/PS2 + poprawienie wszystkiego co wymaga poprawy w nowej oprawie i mamy kolejny pewniak.

Na PE jeszcze za wcześnie - zobaczymy co pokaże 'trójka' niebawem, ale już mi średniakiem zalatuje, więc może kiedyś... w każdym razie tego tytułu bym nie ruszał.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Action »

Oj jedziecie z tymi japonkami w trakcie gdy na horyzoncie wyrasta remake dekady. ;-)

[media][/media]

Szkoda tylko, że na słabym nawozie...
Ostatnio zmieniony 05-12-2010, 17:36 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Opyliusz »

Co do Tenchu to już wyszła nowa część taka jak Tenchu Z na xboxa 360 ale nie jest aż tak zadawalająca jak stare dobre Tenchu 2 lub 1 część tenchu z PSXa i nie ma tego klimatu już jak kiedyś we wcześniejszych częściach Tenchu. :(
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Komandos »

Opyliusz pisze:Co do Tenchu to już wyszła nowa część taka jak Tenchu Z na xboxa 360 ale nie jest aż tak zadawalająca jak stare dobre Tenchu 2 lub 1 część tenchu z PSXa i nie ma tego klimatu już jak kiedyś we wcześniejszych częściach Tenchu. :(
Klimat nawet jest, szkoda tylko, że brak fabuły i oprawa na poziomie ps2 :P


A z tym Black Mesa to o co chodzi? Nie przypominam sobie takiej gry. ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Action »

Komandos pisze:Klimat nawet jest, szkoda tylko, że brak fabuły i oprawa na poziomie ps2 :P
i gameplay... ech, jaki gameplay?
Komandos pisze:A z tym Black Mesa to o co chodzi? Nie przypominam sobie takiej gry. ;)
Takie coś z takim czymś co Ci wysłałem ze 2 lata temu.

Remake pierwszego Half-Life na silniku Source. Darmowy bo i tworzony przez fanów.
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: Opyliusz »

Tenchu 3 Wrath Of Heaven powinni zrobić dalszy ciąg ;) bo to też zajebista seria Tenchu na PS2 + można było grać na 2 graczy ;)

powinni zrobić Remake Kula World ;dd lub dalszą część tej gry bo ta gra jest świetna :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Remake gier - temat ogólny

Post autor: SubZero »

Action pisze:Remake pierwszego Half-Life na silniku Source.
A to takiego czegoś już nie było?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”